Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Eu tocmai ce am luat suportul Givi și am comandat gențile de pe Louis, nu modelul asta ci cel de 60 EUR, tot Moto Detail. Cum stau gențile pe moto, ceva impresii? Chestia aia de pe listă la ce folosește, la prins geanta mare? Chiar e nevoie de ea?

 

 

Suportii metalici sunt indispensabili pentru ca gentile sa nu se deplaseze sub sa.

"Placa" textila se prinde de sa si de ea se prind cele 3 genti. Fara ea nu se poate.

Editat de GDan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Și nu vine cu setul de genti? Suportul il am deja, e montat pe motocicleta, gentile le primesc peste o saptamana si nu am comandat chestia aia textila.

 

Da, vine cu setul de genti. Eu nu am stiut si am mai comandat una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, mi-am schimbat si eu ghidonul. Cu unul tot stramb, dar mult mai putin stramb decat al meu. :laugh:

Cica ar fi ghidon de hornet. Doar ca am o problema, e cam jos si atinge ori in plasticul de la bord ori in spate, in rezervor. As vrea sa-mi pun ceva inaltatoare de ghidon. Stiti pe unde as gasi in Bucuresti asa ceva ? Am gasit pe site-ul Motech ceva, dar nu stiu cum o fi cu comanda...

Alte variante ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , pretul e de 200 lei , e din fibra de sticla de calitate foarte buna , mult mai resistenta ca plasticul care se vinde prin unele cataloage , pot sa-ti fac ori negru mat ori negru lucios cam in 7 zile dupa comanda ajunge la tine (imi trebuie timp sa-l fac), daca te intereseaza stabilim detaliile.

 

Asfalt uscat.

 

Salut, sunt interesat de o aripa ptr protectie impotriva noroiului.Imi poti spune care mai este pretul si in cat timp este gata ?

Spune-mi te rog si cum intru in posesia ta si cat este de dificil sa o montez.

Ce trebuie sa desfac, roata spate ?

 

Multumesc frumos,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, mi-am schimbat si eu ghidonul. Cu unul tot stramb, dar mult mai putin stramb decat al meu. :laugh:

Cica ar fi ghidon de hornet. Doar ca am o problema, e cam jos si atinge ori in plasticul de la bord ori in spate, in rezervor. As vrea sa-mi pun ceva inaltatoare de ghidon. Stiti pe unde as gasi in Bucuresti asa ceva ? Am gasit pe site-ul Motech ceva, dar nu stiu cum o fi cu comanda...

Alte variante ?

www.louis.de === Anbauteille->Lenkel/Griffe/Hebel->Lenkerzuberhor

 

10021443/10021444/.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva informatii despre Topcase si Sidecase: Topcase rack mounting on a Honda CBF600s 2007

Aici, instructiuni de instalare:

- Topcase

- Sidecase

 

Partea metalica a fost de la Five Stars de pe Louis, cutiile Moto Detail 42 L.

 

Daca a intrebati cum arata si cum se simt, ei bine, era sa rad prima pompa de benzina la care m-am oprit (latime 1.09m), a crescut un pic si consumul. Aici puteti sa vedeti cum arata si cum se merge cu ele (in fine filmele nu au fost facute pentru cutii, dar va prindeti voi):

 

http://www.honda-cb750.org/blog/2009/10/03/austrian-alps-tour-mit-vlad-1/ ://http://www.honda-cb750.org/blog/200...ur-mit-vlad-1/

http://www.honda-cb750.org/blog/2009/10/05...-3-more-videos/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ,m-ar interesa o carte service si un manual de utilizare ptr o honda cbf.ma puteti ajuta?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ca informatie generala, mai sunt inca 2 CBF-uri in Bucuresti, unul e al lui Cristi cu care am fost la Bolboci (nu pare sa frecventeze forumul), e albastru din 2007 si inca unul gri-delfin (culoarea la al meu) din 2004, ne-am inalnit la intoarcere intr-o benzinarie.

 

Mesaj completat

Buna,si eu detin o honda cbf 600 dar nu am momentan nici carte service nici un manual de intretinere.daca are cineva il rog sa mi-l trimita sau sa-mi spuna de unde sa-l downlodez.va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, mi-am schimbat si eu ghidonul. Cu unul tot stramb, dar mult mai putin stramb decat al meu. :)

Cica ar fi ghidon de hornet. Doar ca am o problema, e cam jos si atinge ori in plasticul de la bord ori in spate, in rezervor. As vrea sa-mi pun ceva inaltatoare de ghidon. Stiti pe unde as gasi in Bucuresti asa ceva ? Am gasit pe site-ul Motech ceva, dar nu stiu cum o fi cu comanda...

Alte variante ?

 

Am gasit mai multe variante de inaltatoare aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ,m-ar interesa o carte service si un manual de utilizare ptr o honda cbf.ma puteti ajuta?

 

 

Salut, eu tocmai mi-am comandat o carte de reparatii si intretinere valabila ptr CB si CBF, an 2006-2007 de la Romimoto.

Vezi ca se poate comanda direct, introduci tipul motocicletei si ai toata lista disponibila.

Se livreaza intr-o saptamana si costa in jur de 150 RON.

numai bine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesaj completat

Buna,si eu detin o honda cbf 600 dar nu am momentan nici carte service nici un manual de intretinere.daca are cineva il rog sa mi-l trimita sau sa-mi spuna de unde sa-l downlodez.va multumesc anticipat

 

Mesaj completat

Salut, are cineva vreun contact de-al lui Mathe, baiatul care face aripa din fibra de sticla ptr protectia de noroi a amortizorului spate?

Am postat un mesaj dar se pare ca ori nu a mai intrat pe forum , ori nu a citit mesajul.

baiatul este din Tg Mures si ma gandesc ca poate vreunul dintre voi a luat legatura cu el.

Apropo, sunt si persoane care au luat aripa de protectie spate, sunteti multumiti ?

 

asfalt uscat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu stiu de ce, dar cateodata nu vrea sa intre in a III-a. Pur si simplu trag ambreiajul si nu urca levierul de schimbat viteza. Se intampla destul de des cat sa reprezinte o problema la peste 5000 rpm, sub 5000 am avut placuta surpriza sa mai intre...

 

S-a mai intamplat cuiva? Aveti idee care poate fi cauza?

 

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva prelungire pentru aripa față montată? La CB aveam așa ceva (era montată când am cumpărat-o) deși nu prea era nevoie, la CBF îmi sare noroiul prin decupajul furcii direct în cască :disappointed: Nu știu de unde se cumpără așa ceva, probabil s-ar potrivi la mai multe modele de motociclete dar nu am văzut în nici un catalog de piese aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 000 km. Nu cloncane, nu caraie. :disappointed:

Welcome to the club! Si a mea face exact aceeasi chestie uneori daca vreau sa schimb undeva pe la 7000-8000 din a 2-a in a 3-a. 9000 km in bord,care uzura?

Cand o simt ca nu intra e suficient sa trag ambreiajul pana la capat si sa las turatia sa scada pana pe la 3000-4000.

Daca se agraveaza o s-o duc la medic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the club! Si a mea face exact aceeasi chestie uneori daca vreau sa schimb undeva pe la 7000-8000 din a 2-a in a 3-a. 9000 km in bord,care uzura?

Cand o simt ca nu intra e suficient sa trag ambreiajul pana la capat si sa las turatia sa scada pana pe la 3000-4000.

Daca se agraveaza o s-o duc la medic...

 

 

Pana la proba contrarie, m-am mai linistit. Merci Andu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu are problema asta daca trag ambreiajul. In nici o veteza. Am observat insa ca se intampla cate o data sa nu vrea sa schimbe din a 2-a in a 3-a cand schimb fara ambreaiaj, mai ales cand este turatia peste 5000-6000. Deci s-ar putea sa fie primele semne ale unei probleme asemanatoare. A mea nu are decat in jur de 8000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cat se mai vand CBF-urile?

Am gasit una din 2007 cu 7500 km, arata ca noua cu 5000 euro.

Este mult sau este bine?

 

Mesaj completat

Cat se mai vand CBF-urile?

Am gasit una din 2007 cu 7500 km, arata ca noua cu 5000 euro.

Este mult sau este bine?

P.S. Este din anul 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat se mai vand CBF-urile?

Am gasit una din 2007 cu 7500 km, arata ca noua cu 5000 euro.

Este mult sau este bine?

 

Mesaj completat

 

P.S. Este din anul 2007.

 

Cu 5000 euro iti iei una din 2005 cu ABS la 0 kilometri (in limita stocului disponibil).

Mai plusezi inca 1000 euro si iti cumperi una din 2008, tot 0 km.

 

Am vazut azi 2 CBF-uri, unul albastru cu topcase si inca unul negru in parcarea AGIP din Calea Calarasilor; s-au inmultit nu gluma, fapt deloc resimtit pe forum.

Editat de Thrill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 5000 euro iti iei una din 2005 cu ABS la 0 kilometri (in limita stocului disponibil).

Mai plusezi inca 1000 euro si iti cumperi una din 2008, tot 0 km.

 

Am vazut azi 2 CBF-uri, unul albastru cu topcase si inca unul negru in parcarea AGIP din Calea Calarasilor; s-au inmultit nu gluma, fapt deloc resimtit pe forum.

nu este nici o diferenta intre cele din 2005 fata de cele din 2007?

iar 1000 euro in plus pe vreme de criza poate sa insemne foarte mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este nici o diferenta intre cele din 2005 fata de cele din 2007?

iar 1000 euro in plus pe vreme de criza poate sa insemne foarte mult!

 

1000 Euro peste 5000 pentru o motocicleta noua fata de una second care doar "arata ca noua" eu zic ca merita. Aia noua mai are si garantie 2 ani.

 

La motociclete mai ales daca nu te pricepi poti sa iei teapa mare la second. Daca era diferenta de pret mai mare, poate ca merita. Dar asa, eu merg pe varianta motocicletei noi oricand. Si ABS in opinia mea chiar merita. Chiar daca exista si multe opinii contrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 Euro peste 5000 pentru o motocicleta noua fata de una second care doar "arata ca noua" eu zic ca merita. Aia noua mai are si garantie 2 ani.

 

La motociclete mai ales daca nu te pricepi poti sa iei teapa mare la second. Daca era diferenta de pret mai mare, poate ca merita. Dar asa, eu merg pe varianta motocicletei noi oricand. Si ABS in opinia mea chiar merita. Chiar daca exista si multe opinii contrare.

 

Da, ABS chiar merita, indiferent daca esti incepator sau nu. Pentru unii probabil sunt acrii strugurii si d'aia zic ca nu le place ABS-ul.

 

Dar 1.000 Euro pentru garantie eu n-as da, mai ales ca ma forteaza sa dau in plus si niste revizii cu costuri astronomice pentru a mentine garantia (Thrill imi povestea de 11 milioane pentru ulei si placute fata, si il mai si chemau la 6.000Km desi la CBF se schimba uleiul la 12.000 Km).

 

Cred ca e de preferat sa dai unui mecanic bun 50 Euro sa-ti verifice un SH cap coada (si-n 10 minute a terminat treaba daca se pricepe) decat sa dai 2.000 Euro pentru ca "e nou".

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...