Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Este foarte crunt ce s-a intamplat !

Condoleante familiilor si parintilor in primul rand.

 

Sunt si eu de acord cu publicarea pozelor,ca sa se invete toti pustanii care vor motoare "dă o mie" si ei nici macar nu stiu sa mearga cu scuterul.

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultimele 2 ore stau si ma uit p forum sa vad km va certati km luati apararea fiecaruia , km ii jigniti si km ii criticati ! Ce e drept , da , au fost vinovati ! Fiecare cu vina lui , cel cu scuteru k nu s asigurat bine , cel cu kawa cu avea viteza , dar nu mai ziceti k era strada circulata si plm ptr k eu am fost acolo si nu era nimeni p strada knd mergea cu motoru , totul s-a intamplat intr-o fractiune d secunda , cel cu scuteru a iesit dupa strada , s-a utiat a vazut k vine kawa si totusi a riscat , i-a luat fata ! Nu mai vorbiti k stiti km e si k ati vazut in poze si a fost ala d vina sau ala ! NU ATI FOST DE FATA ! Crede-ti-ma k a iesit tot liceu afara si ne-am indreptat spre locul accidentului , inkipuiti-va k totusi au fost colegii nostri si sincer ne pare rau , dar ne pare si mai rau knd voi veniti cu injurii si tot felul de critici si pareri idiote ! Alex sper s te faci bine si iti urez multa sanatate , Bolo D-zeu sa te ierte si scuteristului la fel ! Aveti mare grija pe motoare k uita-ti ce se poate intampla din cauza unei neatentii !

Cu respect , Sabie (elev clasa a 11 E , liceu Dacia)

 

Imi pare rau sa-ti spun, dar ai facut 11 clase degeaba (asta referitor la scris). Daca ai fi fost atent la orele de matematica, ti-ai fi dat seama ca 150 Km/h inseamna aproape 41 m/s. Poti sa-ti imaginezi cate lucruri poti sa vezi intr-o secunda? Sau cate lucruri poti sa faci intr-o secunda? Sau cat iti ia sa te asiguri in coditii normale la iesirea de pe o straduta? Sau, sau, sau....? Ar trebui mai intai sa gandesti un lucru inainte sa-l faci. Exact asta nu a facut colegul tau. Si cred ca multi ca tine si ca el inca nu gandesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm de cand dau cei de pe drum principal prioritate de dreapta celor de pe drum secundar?

 

Cum definesti un drum secundar sau unul principal si cum il semnalizezi? De unde stii care e care? Prioritatea de dreapta e sfanta. Daca ai condus in Germania prin orase, ai fi inteles. Primul lucru care-l reinveti este prioritatea de dreapta. La noi nu prea se respecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puneti pozele. sa nu ne mai ascundem dupa deget, sa nu mai bagam capul in nisip ca strutul. trebuie sa ne socheze realitatea ca sa nu ne mai credem supermani, si indestructibili. trebuie sa vedem cat suntem de fragili si nu atat de indestructibili cum credem ca suntem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , pacat!...la virsta lui ma uitam la poze de motoare japoneze......pacat....tineri si atat de inconstienti!daca ati vazut stirile pro tv si un politist motociclist a fost implicat intr-un accident. petrecut exact ca cel de pe jiului, chiar daca uram politistii , si cei de la brigada moto tot de aceasta pasiune sunt animati.Asadar cumpatat la mana'n gaz copii, pericolul e pretutindeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti vor poze, in poze se vedea ce se vede si in reportajul de la ProTv + un baiat culcat pe burta caruia nu i se vedea nici macar fata.

Uitati-va la reportaj si o sa vedeti tot ce aveti nevoie ca sa nu faceti ca ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da multe accidente mai sunt in ultima vreme.Cred ca s-a ajuns la cle putin unul p zi sau chiar la mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Vrajeala treaba cu viteza,acul se poate bloca la orice viteza din soc iar pe aceea strada imi e greu de crezut ca putea prinde 180 ... cine a mers cu viteza asta stie ce inseamna iar acel kawa chiar daca era de 600 tot nu putea sa prinda atata pe acolo ... dupa cum arata motorul in poze,parerea mea este ca avea in jur de 100 ...urma de franare de 20 de metri nu e "proba" , iti franez cu spatele si de la 60 la ora 20 de metri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Vrajeala treaba cu viteza,acul se poate bloca la orice viteza din soc iar pe aceea strada imi e greu de crezut ca putea prinde 180 ... cine a mers cu viteza asta stie ce inseamna iar acel kawa chiar daca era de 600 tot nu putea sa prinda atata pe acolo ... dupa cum arata motorul in poze,parerea mea este ca avea in jur de 100 ...urma de franare de 20 de metri nu e "proba" , iti franez cu spatele si de la 60 la ora 20 de metri...

 

 

Vezi k a prins cu ea si 260 km\h....deci...avea cum...

 

admini de tot cacatul.....fetitzelor....ce dreq sa intelegeti voi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi k a prins cu ea si 260 km\h....deci...avea cum...

 

admini de tot cacatul.....fetitzelor....ce dreq sa intelegeti voi???

Pe straduta aia?Vezi ca incepe un film cu Van Damme pe ProTv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pilotul" motocicletei a supravietuit. Daca se reface, sper sa ajunga dupa gratii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat pentru scuterist era unul dintre prieteni mei nu merita asta.sa plateasca din vina altora inconstienti.vina in totalitate a fost a motociclistului pt ca circula cu prea mare viteza si trebuia sai acorde prioritate scuteristului condoleante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excelent reportajul de pe pro in comparatie cu altele de pana acum. deci se poate si la noi. :scratch: acum am vazut si yo cum aratau epavele, pai daca ala cu motoru nu a avut viteza.... cum spuneam si mai sus: INCONSTIENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi k a prins cu ea si 260 km\h....deci...avea cum...

 

admini de tot cacatul.....fetitzelor....ce dreq sa intelegeti voi???

 

Vezi ca un ninja de 600, merge cu 260 km/h numai daca il arunci din avion !!!! copil idiot !!! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie facut ceva in privinta asta....ieri moare unu ...azi altu....pana o sa murim cu totii ! cineva sa le explice tuturor ca ptr viteza au autostrada...nu strazi de langa licee unde iti pot sari in fata copii s.a.m.d ! R.I.P. ptr cei ce s-au dus si condoleantze familiilor si prietenilor :scratch: :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm de cand dau cei de pe drum principal prioritate de dreapta celor de pe drum secundar?

 

Exista acolo indicator care arata care e drumul principal si care cel secundar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

Dumnezeu sa`l odihneasca.

Mai lasati viteza asta .. nu zice nimeni sa mergeti cu 10 pe ora . dar nici chiar in halu asta .. ! in ziua de azi toti au motociclete dar nu au cap ..

 

Sper sa nu mai apara prea curand un topic asemanator .. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca un ninja de 600, merge cu 260 km/h numai daca il arunci din avion !!!! copil idiot !!! :scratch:

Eventual merge...dar are nevoie de spatiu , cel accidentat nu era un model prea vechi..dar nici unul nou ... N-are rost sa intram in polemici pe treaba asta acuma ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :) :) R.I.P :) :moron: :peace: VIATA are prioritate .Viteza UCIDE. Cuvintele astea ar trebui sa le avem toti in minte atunci cand ne urcam pe 2 roti.Dumnezeu sa-i ierte. Pozele ar trebui lasate pt a invata din ele,eu le-am vazut si sincer va spun k am ramas socat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...