Sari la conținut

PETRECERE DE MOTOCICLISTI


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 278
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baaaaaaaa! Ma doare capu'! Rau! Nici nu vad unde bag cablu USB in aparat foto! Faza super tare cand am pleca din Etrusco: eram multi in taxi, inclusiv Bogdan in portbagaj. I-am lasat pe toti unde trebuia si, cand ajungem la mine, facea vreo 40-45.000. Vreau sa-i las 60.000 la care taximetristul face: "Bai, i-am dus si pe aia in portbagaj....Imi lasi 100!" La care eu normal ii raspund "Sa mori tu?!" El: "Ori imi lasi 100 ori nu imi lasi nimic!"......Si acum sunt bucuros ca am venit acasa pe gratis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta, eu nu mai vin la aceasta intalnire pentru ca:

1 - ati condus (unii cam tare) dupa ce ati baut.

2 - ati mers fara casca

3 - ati huiduit pe baietii cu masinile.

NU am nimic impotriva manifestarilor de genul asta, dar in nici un caz nu vreau sa se asocieze imaginea motociclistilor cu betivii, sau cu inconstientii care merg fara casca.

Iar mie mi-a parut cam de (cuvant urat) ca au venit niste oameni pasionati de masini, si au fost tratati cu poponeata, cand cei care s-au dus cu motorul la intalnirile lor au fost primiti cel putin ok.

 

Una peste alta poate am inteles eu gresit scopul intalnirii dar sunt oricum impotriva teribilismelor de 3 lei.

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez ceea ce a zis Sorin, dar eu unul nu mai vin cu motorul. Data trecuta a fost OK sa las motorul acolo, garantia lui Ady "Cum il lasi asa il gasesti!" se pare ca a functionat doar o data. Niste oameni de bine (nu stiu cine) s-au gandit sa mute motoarele din curte -> afara. Eu in general sunt prevazator, asa ca am pus lantul pe roata, respectiv am legat roata de toba. Cineva (nu stiu cat de beat) a dat motoreta de 350 de kile jos de pe cricul central si a incercat sa o impinga cu antifurt cu tot ceva mai incolo. Prima chestie mi-a futut etrierul pe spate. Multumesc, oricum trebuia schimbat, nu? B) dupa care a lasat motocicleta pe cricul lateral. PAI BINE MAESTRE, ORICARE AI FOST TU, CREZI CA EU NU STIAM SA O PUN PE CRICUL LATERAL? daca am facut un efort sa o pun pe central nu l-am facut degeaba. Motorul meu nu e Mobra, are 350 de kile si daca terenul e un pic inclinat si se apleaca prea tare, cricul ala lateral pocneste ca o scobitoare. Asta e una la mana. A doua e asa: motorul meu are cilindrii orizontali si toti cu capatul pe partea stanga. Tot pe stanga se inclina si cand e asezata pe cricul lateral, iar dintr-o greseala de proiectare, daca e lasata peste noapte pe lateral imi ineaca toate bujiile. Si scoate un fum dup-aia de ma vad aia de la Greenpeace tocmai din Alaska.

 

Deci ca sa concluzionez: fiecare motor are chichitele lui si nu zic ca toata lumea le stie, sau ca toata lumea trebuie sa le stie, dar: CARE MAI PUI MANA PE MOTORUL MEU FARA SA MA INTREBI TE IMPUSC FARA DREPT DE APEL! Si daca supravietuiesti te mai impusc o data! :what:

Ca un astfel de pus mana ma costa destul!

 

OK, acum ca mi-am expus problema, voi lua si masuri sa nu se mai repete. Nu mai vin pe motor. Vin cu masina, vin cu reatebeu, sau pe jos in masura in care timpul permite.

 

Va salut,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine, cu tot respectul pentru parerea ta, eu nu consider ca frumuseii veniti acolo cu masinutele alea tunate aparusera numai pt ca voiau sa vada mai multe brand-uri de motociclete. Daca aveau cu adevarat (scuzati) coitze, nu umblau cu numerele acoperite numai pe o stradutza laterala. Si de ce crezi ca au venit tocmai acolo? NUmai asa, ca le era Theodor Sperantia in drum? Si demarajele cu lasat de gume pe asfalt de ce crezi ca le-au facut? Pt ca nu e nevoie sa-ti mentii echilibrul atunci cand umbli pe 4 roti... If you ask me, aia aveau cel putin doua capete pt penal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii cu masinile au venit cu ganduri cat se poate de prietenoase. Pe cativa dintre ei ii stiam de la actiunea pentru Roro. Au vrut sa ne invite la o actiune de-a lor de pe la Ploiesti (parca). Una peste alta nimeni nu a vrut provocari si, eu unul, nu imi amintesc sa fi fost huiduiti. Si nu stiu la ce poponeata te referi tu. Eu am fost si am vorbit cu ei si nu sunt eu rupt din cer dar nu cred ca baietii mi-au confundat fatza cu poponeata!

Cat despre fazele cu mers fara casca si viteza nu pot sa spun decat: Cei mai mari dusmani ai barbatului se numesc ALCOOL si ANTURAJ. Cel mai grav este cand astia doi se intalnesc! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kali sper ca nu esti domnisoara blonda cu cu motor rosu ca sa-mi para rau ca ti-am facut cu mana cand ai plecat.

sa-ti explic pe puncte sa-ti fie foarte clar:

1 aia care au venit cu masinile, au in comun cu noi o pasiune pentru viteza. ei o manifesta putin altfel, dar eu inainte de motor am avut (si am) masina. nu-i tunata, da nu asta conteaza, nici alea nu prea erau. oamenii nu au venit pentru ca vroiau sa vada branduri, de-aia se duc la reprezentata, au venit pentru ca simpatizeaza fenomenul moto, iar unii din noi, i-au tratat cu poponeata.

daca veneau pusti de pe strada dintr-un sat si intrebau cat baga nu-i alungai asa, in schimb pe astia i-ai si etichetat tu repede.

2 Inainte de a le numara coitzele gandeste-te cati din ei au venit cu masinile alea tunate la inmormantarile motociclistilor.

3 compara numarul masinilor cu numere acoperite cu cel al motoretelor cu numere indoite.

4 demaraje au facut cum si voi ati facut, numa ca la ei se poate sa si scartzaie. esti invidioasa ?

5 nici una din actiunile lor (din ce-am vazut eu, si eram destul de treaz) nu a fost de penal. nu din punct de vedere legal. Insa a lasa pe cineva beat si fara casca sa se dea cu motorul poate fi penal.

Te rog frumos sa intelegi ca raspunsul meu se adreseaza strict la ce-ai comentat nu la persoana ta. deci nu e personal.

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hellryder, sau mai misto hellyrider:D

1 "motoul meu nu e MOBRA" adica ce vrei sa zici? noi astia cu mobre avem motoare de (cuvant urat) ?

2 de berile alea bagai azi benzina si scapai si cu etrier.

3 citez din zicalele de la popasul de la benzinarie de la cheia "oricum cu spatele nu franez" cui nu-i trebe placute pe spate nu-i trebe nici etrier, nu ne face penoi B)

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...