Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare. A comandat cineva piese in ultima perioada de la http://www.motoempire.ro/ ? Sunt seriosi, stie cineva de ei ?

 

 

salut, mi-am comandat viziera la casca prin primavara , ideea e ca mi-au spus initial 2 saptamani, iar in final au fost cam 6 sapt... cica s-a pierdut in depozit, bla-bla... nu stiu care o fii adevarul,

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, mi-am comandat viziera la casca prin primavara , ideea e ca mi-au spus initial 2 saptamani, iar in final au fost cam 6 sapt... cica s-a pierdut in depozit, bla-bla... nu stiu care o fii adevarul,

Bafta

 

:)) oricum nu ma grabesc. Ideea este sa ajunga la mine piesa comandata si sa nu astept pana la primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super dezmorteala Razvan! :ok: :ok:

 

Vin si eu cu o intrebare: Se poate monta, sau se potriveste, o janta fata de aprilia pegaso 650 pe butuc+spite de freewind? Cu alte cuvinte se potrivesta janta fata de pegaso 650 cu janta fata de freewind?

Tot anul 2011 am cautat o roata/janta de freewind si va las pe voi sa ghiciti daca am gasit. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super dezmorteala Razvan! :ok: :ok:

 

Vin si eu cu o intrebare: Se poate monta, sau se potriveste, o janta fata de aprilia pegaso 650 pe butuc+spite de freewind? Cu alte cuvinte se potrivesta janta fata de pegaso 650 cu janta fata de freewind?

Tot anul 2011 am cautat o roata/janta de freewind si va las pe voi sa ghiciti daca am gasit. :nono:

 

 

http://www.ebay.de/itm/Vorderradfelge-Vorderrad-Felge-Rad-Suzuki-XF-650-Freewind-/300618848127?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item45fe47977f

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-XF-650-Freewind-Felge-vorne-Vorderrad-2-50x19-/300603741508?pt=Kraftrad_Felgen&hash=item45fd611544

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o janta fata de aprilia pegaso 650 pe butuc+spite de freewind?

Stai asa ca abia acum mi-am dat seama ce vrei tu sa faci. Daca e sa schimbi doar cercul, o poti face fara nici o problema atata timp cat au acelasi numar de spite. Altceva nu poate fi diferit la ele.

 

poate culoarea

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Exact asta vreau sa fac: sa iau cercul de pegaso 650 si sa-l pun pe butuc si spite de freewind.

Culoarea nu este o preoblema ca o vopsesc.

Nu stiu ce latime are janta de pegaso ca de freewind este de 2.50" ... sa nu fie mai ingusta!

 

 

 

 

 

 

 

 

Salutare tuturor,

 

Mai zilele trecute am dat o tura si am observat ca neutralul face figuri, mai exact se aprinde cand vrea el, mai misc/violentez putin schimbatorul de viteze si isi revine. De la ce sa fie oare? :unsure:

Editat de stefanson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Mai zilele trecute am dat o tura si am observat ca neutralul face figuri, mai exact se aprinde cand vrea el, mai misc/violentez putin schimbatorul de viteze si isi revine. De la ce sa fie oare? :unsure:

 

Ceva idei?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super dezmorteala Razvan! :ok: :ok:

 

Vin si eu cu o intrebare: Se poate monta, sau se potriveste, o janta fata de aprilia pegaso 650 pe butuc+spite de freewind? Cu alte cuvinte se potrivesta janta fata de pegaso 650 cu janta fata de freewind?

Tot anul 2011 am cautat o roata/janta de freewind si va las pe voi sa ghiciti daca am gasit. :nono:

 

 

http://www.ebay.de/itm/Vorderrad-front-wheel-Suzuki-XF-650-Freewind-/360417023334?pt=Kraftr%C3%A4der_Komplettr%C3%A4der&hash=item53ea875566

 

ia uite frate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru link,

Amgasit roata in Italia, am facut comanda cu o saptamana in urma, si astept sa soseasca

Merci.

 

VICTORIE !!!!! :banana:

Azi am intrat in posesia.... JAAAANTEEEEI :cheers: :banana:

 

Bravo!

Da nu ne tine in suspans...cat ai dat pe janta?

te-ai uitat?e crapata,indoita sau are alte defecte?

si pentru dezmorteala, doua poze cu a mea ca a intrat la revizie (schimbat ulei la furca, ulei motor,garnituri capace culbutori...etc...)

a lui dragunov e langa a mea si se uita....fuck...nu ma dati pe mana lui asta...:moron:

post-65598-0-65399900-1324144167_thumb.jpg

post-65598-0-76462200-1324144396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Janta, completa, am gasit-o in italia si a costat, in total, 202 euroi : janta 152€, transport 30€ si comision bancar 20€. La noua zile de la efectuarea platii am primit coletul.

Exceptand cauciucul, care este din 2002, e perfecta, mai are doua mici zgarieturi si cand spun mici chiar sunt mici.

 

Vis-a-vis de schimbat uleiul din furca, am efectuat aceasta operatiune in primavara.

Editat de stefanson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!

Da nu ne tine in suspans...cat ai dat pe janta?

te-ai uitat?e crapata,indoita sau are alte defecte?

si pentru dezmorteala, doua poze cu a mea ca a intrat la revizie (schimbat ulei la furca, ulei motor,garnituri capace culbutori...etc...)

a lui dragunov e langa a mea si se uita....fuck...nu ma dati pe mana lui asta...:moron:

 

Salut

Cat te-a costat crash bar-ul pt motoreta ta ?

s-au imi poti face si mie te rog o poza mai detaliata poate gasesc pe cineva sa imi faca...

mersi frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sărbători fericite tuturor! Va doresc tot binele din lume Âşi sper sa ne revedem in 2012 cat mai multi!

Respectele mele, dragilor!

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Cat te-a costat crash bar-ul pt motoreta ta ?

s-au imi poti face si mie te rog o poza mai detaliata poate gasesc pe cineva sa imi faca...

mersi frumos !

 

frate,asa am luat motoreta.

cu crash.

din punctul meu de vedere nu e chiar un crash , pentru ca singurele prinderi de sasiu sunt axiale...adica e prins in 2 puncte : sub radiator si deasupra tobei..

in principiu el si-a facut treaba...n-am pus bine motoreta pe cric si mi-a cazut chiar cand ma intorceam cu spatele...problema e alta...s-a deplasat intr-o parte tot crash-ul...fiind prins numai axial,dupa cum spuneam (e mai mult un cadru pentru proiectoare)

deci poze cu asa ceva n-am sa postez ca ma fac de cacao...

am sa postez in schimb dupa ce il dau jos si fac treaba cum trebuie...

 

Doresc tuturor freewind-istilor (si nu numai) un craciun linistit si sa ne vedem cat mai repede pe asfalt (uscat, normal).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate,asa am luat motoreta.

cu crash.

din punctul meu de vedere nu e chiar un crash , pentru ca singurele prinderi de sasiu sunt axiale...adica e prins in 2 puncte : sub radiator si deasupra tobei..

in principiu el si-a facut treaba...n-am pus bine motoreta pe cric si mi-a cazut chiar cand ma intorceam cu spatele...problema e alta...s-a deplasat intr-o parte tot crash-ul...fiind prins numai axial,dupa cum spuneam (e mai mult un cadru pentru proiectoare)

deci poze cu asa ceva n-am sa postez ca ma fac de cacao...

am sa postez in schimb dupa ce il dau jos si fac treaba cum trebuie...

 

Doresc tuturor freewind-istilor (si nu numai) un craciun linistit si sa ne vedem cat mai repede pe asfalt (uscat, normal).

 

Am inteles ,si sincer nu este nimic de ras din asta , mersi frumos !

 

Sper ca la anul sa ma alatur si eu grupului vostru si sa facem trasee cat mai frumoase !

 

Sărbători fericite tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul ... Recunoasteti interpretul ???

Cred ca daca misca in front ramanea fara jugulara :D

 

 

Cine a fost la Soveja stie.

Topgun nu prea mai intri p-aci!? Sa-ti aduca noul an numai bucurii si sa fi fericit alaturi de cei dragi si nu numai.

LA MULTI ANI TUTUROR !!!!

Editat de stefanson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...