Sari la conținut

Grup De Plecat La Sibiu


deleted
 Share

Postări Recomandate

Eu inca astept un raspuns de la srv...din ce vad se pare ca plec dupa 6, :cheers: Va dau un raspuns sigur oricum, sa nu ma asteptati de pomana la 14.00.

Daca nu pot la pranz, grupul care pleaca seara pe la ce ora plecati?

@Stephon: si eu aceeasi problma, de ce crezi ca vreau sa plec cu ei? Sunt niste sugative!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Stephon: si eu aceeasi problma, de ce crezi ca vreau sa plec cu ei? Sunt niste sugative!!!!

 

 

ba...sa-ti aduc maneta aia nenorocita! de cand tot am zis ca ne intalnim! bine....tre' sa o aduc si cu berea aferenta! :) VIVAAAA...LAS VEGAS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko aici deoarece nu ma pot loga cu userul meu pe calc de la servici fiindca sunt moderator.

 

Spanule vino la Arc sa discutam strategia de abordat drumul.

1. In principiu pe mine m-ar interesa sa avem 1 cort (asta daca nu ai alte planuri, desi sunt intelegator si in astfel de situatii si parasesc incinta).

2. Acel cort sa-l cari tu ca ai o gramada de sacose pe BMW. :)

 

Asa, si mi se pare stupid ca topicul asta e vechi de n saptamani si se pregateste drumul asta de parca ar fi o aventura.

 

Din principiu grupul care pleaca seara pleaca cand scapa Zidu de la servici sau eu, pe la 7 teoretic, si nu face pauze si sperca nu depaseste cruising speedul de 110 :cheers:

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba...sa-ti aduc maneta aia nenorocita! de cand tot am zis ca ne intalnim! bine....tre' sa o aduc si cu berea aferenta! :cheers: VIVAAAA...LAS VEGAS

 

Vino cu ea la Sibiu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko aici deoarece nu ma pot loga cu userul meu pe calc de la servici fiindca sunt moderator.

 

Spanule vino la Arc sa discutam strategia de abordat drumul.

1. In principiu pe mine m-ar interesa sa avem 1 cort (asta daca nu ai alte planuri, desi sunt intelegator si in astfel de situatii si parasesc incinta).

2. Acel cort sa-l cari tu ca ai o gramada de sacose pe BMW. :)

 

Asa, si mi se pare stupid ca topicul asta e vechi de n saptamani si se pregateste drumul asta de parca ar fi o aventura.

 

Din principiu grupul care pleaca seara pleaca cand scapa Zidu de la servici sau eu, pe la 7 teoretic, si nu face pauze si sperca nu depaseste cruising speedul de 110 :cheers:

ia-ti cort ca e cald si dorm in P*** goala si dupa 10 beri fac confuzii :cheers: hai ca ai si tu genti. eu nu le-am montat inca si o sa le agat (bagajele) ca de pomul de craciun.

+ ca am prostu obicei sa nu ma grabesc la anumite treburi si te apuci de fumat la cat stai pe afara :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba carnatilor(Andrei cu Marmota)...daca nu ma asteptati acolo cu alcool din belsug...VA SPARG! :cheers:

 

 

Sa traiti sefu... asa facem. Sau macar incercam... :cheers:

Imi aduc si un prieten pe care cred ca il stiti... isi spune Jack D... :)

Daca pleci la 1700 - 1800 din buc nu o sa mergi decat cu vreo 3 ore in urma noastra... si nu cred ca suntem asa rapizi...

 

@iolele - traseul ales este Buc - Pitesti - Ramnicu Valcea Sibiu. Acum sincer, daca plecam de la autostrada spre Pitesti era cam aiurea sa mergem prin Constanta spre Sibiu... (just chiding - stiu ca se putea merge si pe transfagarasan dar e prea belit drumul pt multi cu care mergem)

Editat de andreisamoil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din principiu grupul care pleaca seara..........................................bla .............................................................................. nu depaseste cruising speedul de 110 :cheers:

:cheers: poate zidu chinezesc ca asta de'l stim noi s-a schimbat de cand cu drakaru 140-160 ..... :cheers: bine in oras ce-i drept ...in afara si pe autostrada nu stiu :crack:

 

si totusi caut si eu enduristi care merg la sibiu si kiar nu alearga mai mult de 120 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: poate zidu chinezesc ca asta de'l stim noi s-a schimbat de cand cu drakaru 140-160 ..... :cheers: bine in oras ce-i drept ...in afara si pe autostrada nu stiu :crack:

 

si totusi caut si eu enduristi care merg la sibiu si kiar nu alearga mai mult de 120 :)

stai lejer ca stiu sa merg si frumos daca e cazu (si sa imi pape mobra 3,5 :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa plec sambata dimineata din Bucuresti. Cine mai e interesat?

 

As pleca eu vineri seara, dar e ziua unei prietene asa ca...

eu o sa fiu prezent sambata dim la arc... de la 6:30 sa plecam cel tarziu la 7:30... traseu de dus pe cheia. daca esti interesata te astept acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa fiu prezent sambata dim la arc... de la 6:30 sa plecam cel tarziu la 7:30... traseu de dus pe cheia. daca esti interesata te astept acolo :cheers:

 

Traseu bine ales!!! :cheers: Dar de ce intalnire la 6:30 ca sa plecam cu O ORA mai tarziu? Mai bine plecare la 7:00 cel tarziu, sa nu imi para rau ca ma trezesc criminal de devreme!!

 

Ne vedem la 6:30! Si ca sa evit trezirea cu o ora mai tarziu decat plecarea (s-a intamplat :) ) pun mai multe alarme, obligatoriu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa plec sambata dimineata din Bucuresti. Cine mai e interesat?

 

As pleca eu vineri seara, dar e ziua unei prietene asa ca...

 

 

salutare,

Scuze daca voi manca ceva litere sau vor fi in plus, dar Raisa este peste tastatura asa ca...Am primit mesajul tau . Noi ne-am facut rezervazi la un hotel in Sighisoara si am zis sa vedem si altceva. Sunt convinsa ca la Sibiu va fi frumos, dar in Sighisoara nu am mai fost demult. Plecam vineri pe la 13:00 - 14:00 dupa ce isi termina Adi treaba. Suntem trei motoare...eu, Adi si Razvan cu Cristina pasager. Daca va schimbati planurile , vorbim la telefon. Daca nu...distractie placuta la Sibiu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseu bine ales!!! :cheers: Dar de ce intalnire la 6:30 ca sa plecam cu O ORA mai tarziu? Mai bine plecare la 7:00 cel tarziu, sa nu imi para rau ca ma trezesc criminal de devreme!!

 

Ne vedem la 6:30! Si ca sa evit trezirea cu o ora mai tarziu decat plecarea (s-a intamplat :cheers: ) pun mai multe alarme, obligatoriu!

 

am zis 7:30 in caz ca nu se trezeste vreunul. In mod normal vreau sa o intindem pe la 7 dar poate mai suna vreun intarziat si sa il asteptam. :cheers:. oricum la 6:30 voi fi acolo. :)

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata dimineata plec si eu cu un grup de moto si trecem prin Bucuresti.Daca sunt interesati ma puteti contacta la 0727364388.Ideea este urmatoarea.Am fost de curand pe Transfagarasan si este dezastru pt vitezane.Nu recomand.Cheia este ok,dar de la Brasov pana la Sibiu se lucreaza la sosea si sunt n semafoare care te umplu d e nervi.Asa ca va recomand vechiul drum pe PITESTI-VALCEA-SIBIU.De tiruri cred ca nu prea vor fii ca au restrictie.Atentie ca nu gasiti cazare in toata zona,deci ramane cortul de baza.In jurul orei 6-7 plecam din Bucuresti si asta sambata dimineata.Motoare de viteza si circulam cu viteza legala-din cand in cand!Drum bun si distractie placuta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As prefera traseul pe Cheia din doua motive: unul, o groapa pe autostrada este mai periculoasa, dupa mine, decat un drum judetean cu multe gropi - tocmai pentru ca e drum drept, de viteza, nu te astepti; si doi, e atat de plictisitoare autostrada (tot parerea mea :) )!!

 

Si... parca si prin Bucuresti vedem drumuri cu semafoare si gropi! Deci am putea spune ca, intre Brasov si Sibiu, suntem in capitala damboviteana a patriei :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Ploiesti(spre Valeni - Cheia) sa nu uitati sa ne pescuiti si pe mine+prieten - Kawa zzr 250 .

Am vb cu Laur si ne auzim la un telefon.

MENTIUNE : eu am 500-600km pe 2 roti si prietenul meu vreo 300km,deci se stie cine va fii coada-vacii :cheers: (ca sa zic asa).De asemenea va spun ca weekendul trecut am facut o plimbarica Ploiesti-Valeni-Cheia si vreau sa mentionez ca in unele curbe mai dai de pietris deci mare grija fratilor,in rest drumul este excelent).

Oricum,eu o sa merg incetisor ca ma cam sperie curbele in coborare (nu pun frana in curba si nici nu retrocedez,am luat curbe cu 30km/h la 2500-3000 ture de frica :) ),dar nimeni nu s-a nascut invatat :cheers:

 

Asfalt uscat si ne auzim sambata dimineata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Noi sintem 2 954rr + 1 Yamaha FZR. Plecam de la Petrom Metro spre Pitesti la 5.30 dimineata, sa avem drum mai liber. Oprim la Iesire din Pitesti la ROMPETROL PE dreapta. Daca e cineva doritor sa se agate de grupul nostru, 5.30 simbata dimineata la iesire spre Pitesti sau 6.30-7 la iesirea din Pitesti. Eu ma intorc tot simbata in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis 7:30 in caz ca nu se trezeste vreunul. In mod normal vreau sa o intindem pe la 7 dar poate mai suna vreun intarziat si sa il asteptam. :cheers:. oricum la 6:30 voi fi acolo. :)

 

Eu nu pot sa ajung mai repede de 8 la Arc dar daca ati fi dispusi sa mai asteptati juma de ora as veni si eu cu voi pana la Brasov. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...