Sari la conținut

Acident Grav Bacau


andrei cristea
 Share

Postări Recomandate

Nu am crezut ca o sa postez vreodata aici, acum 2 ore la bacau pe la hemeius un motociclist cu un kawasaki zx6r avea peste 200 si a intrat frontal intr-un microbuz cu pasageri motociclistul a intrat prin geam. Pasageri microbuzului nu au patit nimic iar motociclistul a fost transportat de urgenta la spital are hemoragie interna si este la reanimare deocamdata.

O sa va mai tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste 200 :bigstar: doamne da unii chiar sunt inconstienti si cand te cangesti ca putea sa omoare o gramada de oameni

 

Incredibil ...poate 50 km/h e putin sa mergi in oras mai ales pe strazile mari da nici peste 200 adica de 4 ori mai mult

 

Oricum sper sa se faca bine si sa mearga mai incet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu drumul ala, nu e de mers cu viteza. Poate ca motociclistul o fi facut o depasire, si l-a surprins maxi, nu stiu. Oricum, in nici un caz nu mai scapa daca avea 200, Pistolaru are dreptate. Plus ca Maxi are tot felul de tevi si bare de sprijin pe dinauntru, il facea sushi pe motociclist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speram sa se faca bine cat mai repede ..insanatosire grabnica si cat mai putine incidente pentru restul ...abia suntem la jumatatea sezonului ( nici chiar daca ne gandim ca abia prin noiembrie se face frig de nu mai poti sa iesi ) si avem destui morti si raniti .

Please take care!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiam exact dar atat am inteles eu de la niste prietenii care banuiesc ca nici ei nu prea stiau care a fost situatia. Eu m-am deplasat pana acolo dar era prea tarziu pentru ca a fost luata si motocicleta si microbuzul si politia plecase.

Oricum insanatosire gravnica lui Petrut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrut il cheama ?

... si eu sunt bacauan;

 

multa bafta cu insanatosirea !

 

 

PS: Si intr-o buna zi o sa ia unu ca noi asa frustrat un AGHEU' de la racheti ca sa-i vaneze pe distrusii astia de maxi-taxisti !!!

Editat de Gioro_T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accidentul s-a produs chiar sub ochii mei . veneam de la un unchi care culmea tocmai imi platise avans pt o moto. inainte de localitatea lilieci eu ma deplasam cu vre-o 110-120 cu mashina si aud huruit de motor , ma uit in oglinda cand el a trecut glont pe langa mine. dupa 1 minut max ajung in lilieci si trficul era oprit. inca nu stiam ce s-a intamplat. dupa vre-o 15-20 min de asteptat in mashina aud de la localnici ca e vorba de o moto verde cu nr de italia. degeaba am incercat sa vb cu militienii ca sunt prieten cu pilotul , m-au trimis direct inapoi la mashina. am ajuns apoi la urgente pe la ora 21.20 si petrut intra in operatie insa era constient , misca mainile si piciorul stang in rest ..... hemoragie interna , fractura deschisa glezna dreapta, genunchi la fel , fractura de bazin , fractura de uretra , probabil ceva coaste rupte pt ca zicea ca nu poate sa respire . inca o chestie care m-a speriat la spital , medicul de garda a zis ca a sosit cu puls 0. motorul intradevar parca a despicat duba in doua. iti tinem pumnii si ne rugam pt tine FRATE!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima si recuperare rapida fara sechele!!! poate se grabea omul,cine stie, nu mai judecati voi pe toate lumea ma frate, lumea merge q motocicletele daia se intampla ce se intampla, cine nu merge nu greseste. in fata pc-ului nai cum sa cazi sa-ti rupi gatul...sau sa iti spargi capul. multi dintre voi sunt atati de precauti incat purtati casca si cand stati in ksa pe canapea....ca doar cine stie..sa nu va inunde ala de sus.

un om care imparte aceeasi pasiune q noi toti, si anum motociclismul, este in necaz, noi nu cautam decat sal judecam, il judecam dupaia..cand se face bine si vine si ne pov el ce sa intamplat...atunci putem sa tragem concluzii...iar umpleti 10000 de pagini cu tampenii si polemici. nici nu vreau sa ma gandesc prin ce chinuri trece baiatul, un autobuz e ca un zid..inchideti putini ochii si vedeti lucrurile si din alt punct de vedere. Daca e asa la ce mai exista acest forum? din cate stiam e pt a invata unii de la altii a ne sfatui si sa fim solidari avand in vedere ca suntem in minoritate in romania. noi nu facem altcva decat sa judecam pe 1 si pe altul. Cand e sa se intemple ceasul rau se intampla..oricat ati fi voi de precauti...(sa va aud acuma ca nam scris corect gramatical si prosti dastea fara sens) tre sa se gaseasca 1 sa se lege de aspectele astea. Sanatate maxima motoristului inca o data!!!! sa se faca bine !! sa le faca in ciuda la frustratii care merg doar q 5O DE KM PE H...SI IN LOC SA ZICA...O FI MARFA LA 2OO? EI ZIC...UITEL SI PE DEMENTUL ALA..CUM ALEARGA=))) ASFALT USCAT TUTUROR..SI ABIA ASTEPT SA-MI SARITI IN CAP=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii dea Dumnezeu zile ........Insanatosire cat mai rapida ..Sincer nu cred ca mai suportam inca un RIP in seara asta ..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa se faca bine !! sa le faca in ciuda la frustratii care merg doar q 5O DE KM PE H...SI IN LOC SA ZICA...O FI MARFA LA 2OO? EI ZIC...UITEL SI PE DEMENTUL ALA..CUM ALEARGA=))) ASFALT USCAT TUTUROR..SI ABIA ASTEPT SA-MI SARITI IN CAP=))

 

 

O fi marfa la 200, nu zic nu, poate pe pistele de sare de la Salt Lake City. Altfel ajungi sa iti admire matele negricioase frustratii de mergeau cu 50km/h, aia pa care i-ai depasit cu cateva minute mai devreme.

 

Si da, scrii infect, si da, nici un eveniment oricat de tulburator nu iti poate altera gramatica si da, exista si alte moduri de a atinge peste 200km/h SAFE. Parasutismul de pilda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca motocicleta avea numar de Italia denota ca nu era de multa vreme in Romania!As vrea sa specific,oricat de experimentat esti,cand ai un motor nou,mai ales o vitezana,ar trebui s-o lasi mai usor la inceput,pana te obisnuiesti oarecum cu noua achizitie,fie ea noua sau la a doua mana! :bigstar:

 

Stiu din proprie experienta ca la o Ninja este foarte greu sa te abtii sa nu-i dai in goarna,dar totusi ar trebui ales un traseu sigur,o linie dreapta la inceput,pana te obisnuiesti oarecum cu reactiile ei!

 

Nu pot decat sa-i doresc motociclistului sanatate maxima,si poate mai invatam si noi cateceva din asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conducea de foarte mult timp motociclete, nu e prima .

Oricum cica aseara a fost operat si acum e la reanimare, o sa incerc si eu sa trec astazi pe la el sa vad exact ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ...iar va certati. Fiecare merge cum vrea. Afara ai voie cu 100, in localitate ai voie 50. Daca depasesti o faci pe barba ta. bla bla bla. In fine, ce am vrut eu sa zic.

Nici eu nu stiam exact dar atat am inteles eu de la niste prietenii care banuiesc ca nici ei nu prea stiau care a fost situatia.

Nici eu nu stiam exact dar atat am inteles eu de la niste prietenii care banuiesc ca nici ei nu prea stiau care a fost situatia.

Pai ma. Daca nu stii care e situatia, de ce plmea nu folosesti un "am auzit ca" sau "se barfeste ca" ar fi avut viteza de x si a facut asa sau asa. De ce vii si servesti direct ca a fost aia si aia. Nu ti se pare aiurea sa dai detalii despre care nu esti sigur ? Stii ca asa se propaga la orice accident cu o viteza uimitoare variante aiurea ? Si varianta ta e aia la care are lumea scai. 200 la ora /frontal microbuz/ intra prin geam, iese pe usa...plm. Daca nu ati vazut si nu sunteti siguri, ori nu scrieti, ori folositi "se zvoneste ca". Cum zicea cineva mai sus...la 200 la ora spulbera busul...taia cu ninja ca prin branza. E vorba de 55.5 metri pe secunda. Adica juma' stadion fotbal in 1 secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal nu il cunosc pe faptas..... dar am auzit ca mergea el asa cam tot timpu cu viteza.... sau cel putin tare. si ca rupea stilul pe motor. dar uneiori trebuuie sa ai si o limita. si sa fim siguri ca daca avea viteza mica sa fiti voi siguri ca scapa ieftin. asa cum a scapat un prieten de-al meu din iasi. i-a intros o duba in fata si a intrat perpendicular in ea. si are mana rupta. atat. si avea 60-80. deci el a avut mult mai mult. viteza ucide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ andrei cristea..... "chear" nu cred k are rost sa se discute aiurea pe tema asta.... si mai ales de cineva care nu a vazut sau nu a fost acolo..

ai mers cu el? il cunosti?

 

oricum.... insanatorire grabnica FRATE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. la 200 la ora, in adidasi si sort (doar cu casca, adik), esti piftie, dupa un astfel de impact.

2. "FRATE" dadea si o sa mai dea la multi clasa pe 2 roti (si nu numai).

3. intre cei care cautati senzationalul facand dintr-o victima un balaur si taranii care bodoganeau pe marginea drumului despre cum ar trebui sa crape toti astia pe 2 roti, nu e mare diferenta, din pacate.

p.s. nu mi-am inchipuit ca un motor facut varza poate sa excite atat amar de lume... ieri ranjeau o gramada de dobitoci cand au vedeau trecand mormanul ala de fiare colorate; mai aveau putin si le curgeau bale din gura - ceea ce, cu siguranta, s-ar fi intamplat daca ar fi reusit sa puna si mana pe un cap spart sau un picior rupt.

:bigstar: in cinstea tarii noastre, cu toate bomboanele ei (care este si care suntem).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

2. "FRATE" dadea si o sa mai dea la multi clasa pe 2 roti (si nu numai).

 

 

Amice esti :bigstar: !

Ma scarbesc cei ca tine!Pentru ca sunt mai rai decat cei care o comit si platesc pretul greselilor lor!Indivizi ca tine sunt cei care incurajeaza prin admiratia lor tampa si idioata inconstienta altora!

Pe motor nu poti da clasa nimanui !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice esti :bigstar: !

Ma scarbesc cei ca tine!Pentru ca sunt mai rai decat cei care o comit si platesc pretul greselilor lor!Indivizi ca tine sunt cei care incurajeaza prin admiratia lor tampa si idioata inconstienta altora!

Pe motor nu poti da clasa nimanui !

 

eu zic sa iti bagi pepenele sub saua mopedului si sa te cari acasa ca incep stirile de la ora 5...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, fara suparare dar nu mai poate omul sa pateasca nimic ca se trezesc o mie de atotstiutori care vin si isi dau cu parerea: cam ce viteza avea, cam ce trebuia sa pateasca, cam de ce nu a patit asa, etc.

Este sectiunea accidente!! Din respect fata cel care a patit-o certati-va in alta parte si haideti sa invatam din greselile lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...