Sari la conținut

Mare pericol! MC Trust Germania si/sau Belgia


dara
 Share

Postări Recomandate

Hi hi, eram acolo cand au fost pozati si intervievati vreo 5 oameni in "Timisoreanul' sau cam asa ceva (sau 'Banateanul' , nu mai stiu cum se chema ziarul), le-au aparut pozele si numele , dar dedesubt erau cu totul alte cuvinte decat ce zisesera ei.

Eu nu am spus ca nu am incredere in jurnalisti,tu ai contrazis cele relatate in ziarele aparute in acea perioada,ceace inseamna ca acei jurnalisti sunt mincinosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pt. DARA

apai tu femeie....te potolesti odata ???

dar vad ca-ti mere gura aia de nu te mai satura D-zeu...

OPRESTE-TE !!!....nu faci altceva decat sa instigi din nou lumea. De abia s-au potolit discutiile ca trebuie sa iti faci aparitia....

TE ROG.....OPRESTE-TE

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, tu ziceai ca acolo vrei sa ajungi, la manipularea din partea ziaristilor.

 

Shakal, iti multumesc ca spre deosebire de alte persoane, mi-ai vorbit civilizat, dar nu prea inteleg de ce ar trebui sa tac eu si ceilalti nu. Replicile mele au venit la variantele de acoperire 'si-a pierdut controlul', 'era beat', 'bataile se intampla'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romi, vorbeste cu oamenii tai sa nu mai aduca deservicii clubului vostru a carui imagine si asa a avut de suferit.

Trust, fiti uniti si demarati o actiune reparatorie a imaginii, un face-lift, nu de alta, dar istoria a demonstrat de multe ori ca daca tot ai facut raie, nu e recomandabil sa umbli tantos cu coada in sus ... Lasati fudulia, baieti, ca e pentru domnisoare, fiti barbati, nu tzatze de mahala si vedeti-va interesul pe termen lung, care, dupa mine, ar fi sinonim cu reabilitarea ca M.C. ....

De la mine personal, aveti nota 3 la buna purtare .... nici nu poate fi vorba de uitare a evenimentelor nefericite, cand tot voi continuati sa gresiti...

Eu va urez Sarbatori Fericite la toti, si rugati-va la Dumnezeu ca sa nu se mai intample nicaieri in Romania ce s-a intamplat la voi, pentru ca o sa fiti in permanenta priviti ca autorii precedentului.

 

Un Craciun Fericit si fie ca Anul Nou sa va aduca multa, multa minte si memorie buna !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti de ce se mai discuta inca pe tema asta??

pt ca nu s-a spus ce masuri s-au luat....doar ca unul sau mai multi au fost exculsi din club...ca unul a fost retrogradat...si atit...nu tu nume,nu tu nimic.

adica ni se cere sa ii credem pe cuvint??

daca se stiu curati...sa spuna...pe x l-am dat afara,pe y l-am retrogradat,pe z l-am tras de urechi...asa s-ar clarifica speculatiile...pt ca atunci cind dai nume,se poate verifica...intr-un fel sau altul,daca intradevar s-au luat masuri...

in rest,apa de ploaie...

pina acum concluzia este:cainii latra,ursul trece....

se spune ca s-a facut si dres......dar nu se spune cine ce a patit...

si este cu atit mai important cu cit cei care trebuiau "trasi de ureche"...din cite am priceput eu...erau straini...ei au patit ceva??intuitiza mea imi spune ca nu...desi s-ar putea sa ma insel....apoi daca ei,strainii nu au patiti nimic.....nu ma refer la caile legale,ci la sanctiuni ale clubului mama mc trust...deci,daca ei nu au patiti nimic...inseamna ca sefii mc trust romania ori nu au avut interesul sa ceara luarea de masuri,ori nu au facut nimic in sensul asta...sau poate au facut si nu au fost luati in seama...dar necomunicind ceva clar la cine,ce,cum,cit....trageti voi concluzia...

si inca ceva...nu il cunosc personal...dar dinn auzite am inteles ca romi bogdan,presedintele mc trust timisoara ar fi un tip o.k....asa o fi....dar totusi,el nu a patit nimic in urma acestui incident??adica...e bine mersi?nici o sanctiune din partea clubului mc trust romania??

pt ca...vreti-nu vreti,stimati motociclisti din timisoara sau de pe alte meleaguri,eu zic ca el are o mare parte din vina,fiind responsabil cu organizarea...o fi baiat o.k.,dar a calcat pe bec de data asta...

toate astea ma duc la o concluzie....poate eronata.....ce din virful ierarhiei mc trust romania tin cu dintii de scaunele lor....ceea ce inseamna ca au anumite avantaje de pe urma pozitiei lor in club...fie materiale,fie de imagine,fie de alta natura...pt ca altfel nu inteleg de ce atita secretomanie...ca sa nu ii spun lipsa de reactie...

va impuneati punctul de vedere catre cluburile mc trust din care fac parte batausii,cereati...ce credeati voi de cuviintza...daca strainii se suparau,ce puteau sa va faca??in cel mai rau caz sa va excluda din club...ei si,mare scofala....in asta consta a fi motociclist?in a face parte dintr-un club??sau in a te bucura de senzatia de libertate deplina pe care ti-o da motocicleta...

seful mc trust romania parca a spus aici ca se vor anunta ce masuri s-au luat,adica ceva de genul cine ,cum,ce,cit...nu s-a tinut de cuvint nici pina in ziua de azi....

ce asteptati sa mai creada lumea despre voi acum??chit ca ,sint connvins ,majoritatea celor din mc trust sint o.k....doar ca evenimentul asta arunca o pata de culoare mai inchisa pe obrazul clubului...si nu s-a facut nimic....sau nu s-a ffacut indeajuns de mult sa spalati pata....

s-a spus tot de catre seful clubului(un tip,didi parca)...ca daca era el acolo,nu s-ar fi intimplat...o.k....si a mai spus ca sa nu avem probleme,ca nu se vor mai intimpla incidente de genul asta de acum inainte...scuze,dar sa te crededm pe cuvint??cred ca trebuie ceva mai mult decit sa te credem pe cuvint...fara suparare

ar mai fi o gramada de spus,dar deja am scris un pomelnic intreg :-))

eu unul....cred ca voi mai venii la intilnirile moto mc trust....pt ca pe mine unul nu m-au deranjat multe chestii de anul asta din vara...hehehe...poate doar absentza stripteuselor :-)))))))))

doar ca........mai bine ar fi fost sa va ginditi mai mult la ce trebuia facut ca sa se uite incidentul (nu interpretati gresit,nu ma refer la lipsa stripteuselor...hehehe)

toate cele bune,si :blink:

stef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef, desi nu sunt intru totul de acord cu ceea ce ai scris, te felicit pt modul absolut civilizat in care ai spus ce aveai de spus!!!! daca toti ar fi tratat "problema" asta la fel ca tine nu s-ar mai fi discutat atat si nu s-ar mai fi ajuns la jigniri, amenintari, neantelegeri......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aterizat si eu pe topicul asta si sunt putin uimit.

spun putin pt ca atitudinea "romaneasca " este deja cunoscuta...

Cozo si Dan Popescu aveau dreptate cu posturile de la inceput.

Indifertent de cine a provocat rahatul de scandal , in clipa in care s-au incins spiritele si nu se putea face nimic pentru calmarea lor , un roman lua bataie de la 3 rahati , din cate am inteles , cu tot tacamul : pumni , sticle , etc , iar multi altii stateau si priveau in loc sa "intervina".

 

Pupatul in fund se pare ca e deja ridicat la rang de arta in romania , cand vine vorba de "europeni"

 

Pacat ca nu erau in bucuresti...

Oare cat de repede ajungeau in snagov daca "se ocupau" de cineva de la intalnirea din bucuresti ? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef, desi nu sunt intru totul de acord cu ceea ce ai scris, te felicit pt modul absolut civilizat in care ai spus ce aveai de spus!!!! daca toti ar fi tratat "problema" asta la fel ca tine nu s-ar mai fi discutat atat  si nu s-ar mai fi ajuns la jigniri, amenintari, neantelegeri......

mersi pt aprecieri....sint numai curios cu ce nu esti de acord....nu ca sa te critic,combat,sau alte chestii....sint doar curios.....poate ca tu stii mai multe decit mine

sarbatori fericite

stef :blink:

B) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

Dupa cum am promis revin cu ultima adaugare in aceasta discutie ce nu ar fi trebuit sa aiba loc si cu speranta ca asa ceva nu se va mai intampla in tara noastra. Acum va scriu din Petrosani unde am venit de la Timisoara loc in care conflictul meu cu lubul MC Trust s-a stins pe cale amiabila datorita intreventiei lui Didi care pentru aceasta problema a plecat in Germania a vorbit cu cei de acolo si au onvenit sa imi platesaca despagubiri . uf . va mai scriu maine ca mi se termina timpul la internet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit in Bucuresti. Scuze pentru intrerupere dar in Petrosani se inchidea acolo la internet si m-am chinuit mult sa pot scrie doua cuvinte.

Concluzia este ca cei de la MC Trust Timisoara au reactionat foarte bine si au rezolvat problema destul de rapid. Eu sper din toata inima sa nu se mai intample niciodata asemenea incidente in care sa fie implicati motociclistii si sper ca toate cluburile din tara vor avea grija de asta.

Din discutiile avute cu Didi am aflat ca ei vor sa faca la vara o intalnire de exceptie unde organizarea va fi foarte buna iar locatia va fi pe masura. Si cred ca asa va fi pentru ca Didi pana acum a dovedit ca este un om de cuvant.

 

O iarna scurta tuturor.

 

Cosmin

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, un gest de maturitate din partea lor. Sa speram ca nu se vor mai intampla astfel de incidente regretabile. Ca putem sa le prevenim :banana:

 

Bafta si sa ne vedem cu bine. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a zis si Titiluka, Didi este om de cuvant.A dat-o cel mai putin la intors, si-a asumat greseala (chiar daca nu era a lui personala) si s-a agitat pentru compensarea ei, cu demnitate, politete, fara orgoliu gratuit. A facut tot ce a putut in conditiile in care nu toate au depins de el.

Cel mai mult iti multumesc, Didi, pentru ca ai inteles. Sper ca exemplul tau de demnitate si respect pentru alti oameni sa fie urmat si de alti sefi de club. Multa bafta MCTrust Romania, in continuare si va urez sa nu mai aveti probleme cu cei din afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Asa cum a zis si Titiluka, Didi este om de cuvant.A dat-o cel mai putin la intors, si-a asumat greseala (chiar daca nu era a lui personala) si s-a agitat pentru compensarea ei, cu demnitate, politete, fara orgoliu gratuit. A facut tot ce a putut in conditiile in care nu toate au depins de el.

Cel mai mult iti multumesc, Didi, pentru ca ai inteles. Sper ca exemplul tau de demnitate si respect pentru alti oameni sa fie urmat si de alti sefi de club. Multa bafta MCTrust Romania, in continuare si va urez sa nu mai aveti probleme cu cei din afara.

:cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am revenit in Bucuresti. Scuze pentru intrerupere dar in Petrosani se inchidea acolo la internet si m-am chinuit mult sa pot scrie doua cuvinte. 

  Concluzia este ca cei de la MC Trust Timisoara au reactionat foarte bine si au rezolvat problema destul de rapid.  Eu sper din toata inima sa nu se mai intample niciodata asemenea incidente in care sa fie implicati motociclistii si sper ca toate cluburile din tara vor avea grija de asta.

Din discutiile avute cu Didi am aflat ca ei vor sa faca la vara o intalnire de exceptie unde organizarea va fi foarte buna iar locatia va fi pe masura.  Si cred ca asa va fi pentru ca Didi pana acum a dovedit ca este un om de cuvant.

 

  O iarna scurta tuturor.

 

  Cosmin

Sper sa te vedem la partiul nostru din 14.07-17.07.05. Sunt sigur ca iti va place.

Didi

presedinte MC Trust Romania

TFFT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Cosmin si Dara i-am cunoscut anul trecut in vara cand faceam scoala moto!

Am vorbit de cateva ori si nu cred ca acel om(Cosmin) ar fi provocat o bataie, este un baiat super :D si nu pot sa cred ca ar fi provocat ceva! Imi pare foarte rau de cele intamplate si sunt ingrozit ca unul din putinii oamenii legati de moto cu care am vorbit a patit cea patit, asta clar nu e atitudine frateasca! Eu unul asa vedeam fenomenul moto!!!!

 

SPER SA-TI REVII LA FORMA MAXIMA CAT DE CURAND! :D

PS: si pentru nemti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23.676 de vizualizari, si 393 de replyuri pt ce? hai ca problema s-a rezolvat! Speram sa scapam de asemenea chestii, si urmatorul topic cu asemenea popularitate sa fie despre o prietenie cu motociclisti din afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
23.676 de vizualizari, si 393 de replyuri pt ce? hai ca problema s-a rezolvat! Speram sa scapam de asemenea chestii, si urmatorul topic cu asemenea popularitate sa fie despre o prietenie cu motociclisti din afara!

Prietenia si bunul simt nu starneste atatea reactii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, am participat la intrunirea MC TRUST 2004 ca spectator. Am fost in toate zilele, dar nu am auzit nimic despre vreo bataie (adevarul este ca nu am stat in fiecare zi pana la 00 00), pana am vazut acest topic aici pe forum.

In primul rand as vrea sa subliniez si eu, asa cum ati facut-o si voi ca este regretabil ca se intampla asa ceva intre motociclisti (batai, injuraturi, amenintari etc.).

Probabil adevarul "adevarat" nu se va afla niciodata, ci doar versiuni mai mult sau mai putin fidele realitatii ale unor martori, unii aflati probabil sub influenta alcoolului.Initiativa de a participa si invitati straini a fost poate buna, dar asta nu inseamna ca romanii nu se pot distra si singuri (intr-un mod civilizat). De asemenea, parerea mea e ca acest gen de comportament nu trebuie generalizat asupra unor intregi comunitati (membri MC TRUST, nemti, belgieni, timisoreni, rockeri, motociclisti etc.). Faptul real este ca imaginea motociclistilor a fost fals (de cele mai multe ori) denigrata de filme, sau cea a romanilor de faptele unora in strainatate etc.Exista astfel tendinta formarii unor curente de opinie ca toti membri unei comunitati sunt intr-un anumit fel, dar sa nu uitam ca "orice padure are uscaturile ei" (nu incerc aici sa justific cele intamplate), dar se poate lua atitudine pentru schimbarea lucrurilor in bine, si asta trebuie sa incercam impreuna, indiferent de localitatea unde ne avem domiciliul.

Ceea ce m-a deranjat cel mai mult, si sper ca aici sa gresesc, este invidia ascunsa sub acuze adresate tuturor banatenilor de unii dintre voi ("tot Banatu-i fruncea...") sau initiativa unora de a profita acest prilej pentru a propune absenta intrunirilor moto in Timisoara (aici chiar voi, cei care spuneti asta, dati dovada de lipsa

spiritului fratesc de care se vorbeste de atata timp).Da, desigur, fiecare are dreptul sa fie mandru de ceea ce este atata timp cat nu jigneste pe altcineva (fie el bucurestean, clujean sau timisoarean). Cine face astfel de afirmatii cred ca este mai bine sa mearga pe un stadion sa se manifeste acolo, unde deja este dezvoltata aceasta idologie din pacate (printre unii) si apoi sa posteze pe forum.

La fel, puneti-va intrebarea cum ati fi reactionat daca s-ar fi intamplat acest eveniment la o intrunire din Cluj sau Bucuresti. Tot asa de vehement ati fi vociferat pentru absenta intrunirilor ? Sau tot ateatea injuraturi si jigniri ati fi adus membrilor clubului implicat?

 

Si cu toate ca nu am fost martor, ma deranjeaza injuriile aduse acelora care nu au intervenit. Nu cred ca fiecare participant la o intrunire vrea sa ajunga acasa cu vanatai. Sau fiecare dintre voi sare imediat in bataie cand vede una? Acesta este si un factor care duce la asemenea evenimente, implicarea martorilor, fara sa stie despre ce este vorba. Sincer, voi sareati in bataie fara motiv?

 

Cred ca o mare problema a unor motociclisti romani este discriminarea. Multi dintre noi nu iau in calcul spiritul motociclistic, ci de cele mai multe ori spunem ca un individ este "mai motociclist" daca are un motor mai nou, sau cu mai multi CP, sau cu mai multi cmc. Eu de exemplu am fost clasificat drept "scuterist" (chiar la parada MC Trust cand am fost trimis in coada plutonului) si nu cred ca este corect (mi-a schibat impresia fata de eveniment, care altfel mi se parea ok, pana am citit acest topic) sa ne clasificam dupa astfel de criterii.

La urma urmei, toti ne simtim bine pe doua roti, nu?

 

Inchei aici sperand ca nu am jignit pe nimeni si ca mi-am exprimat punctul de vedere astfel incat sa fie bine inteles de cat mai multi.

 

PS: imi pare rau si imi cer scuze ca mai scriu intr-un topic pe care unii l-ar vrea inchis, dar am tinut sa-mi exprim parerea in acest sens (in fond, pentru asta suntem pe forumuri nu? ) Ma bucur ca problema s-a solutinat cu bine si sper sa nu se mai intample...vreau sa merg si anul acesta cel putin la intrunirile din Timisoara si vreau sa ma intorc intreg acasa :lol: .

 

Drum uscat tuturor si sa ne vedem cu bine! Si in Timisoara! :lol:

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut efortul si am citit tot ce sa scris pe tema asta .Omul ala a luat bataie pt ca gestul lui a fost inteles gresit de niste nemti beti .Urat din partea Fritzilor ,mari carente in organizarea intrunirii ,rusine tuturor mai putin partea vatamata. Dar de ce va mira faptul ? .Dupa atitudinea unora care au scris aici omul trebuie sa zica mersi ca a scapat usor cu niste vanatai si cucuie .Pai fratilor daca discutia despre un asemenea incident provoaca atata ura si dusmanie ca sa ajuns la asemenea injurii ,amenintari si jigniri ce va mai mira ca bikerii sunt vazuti ca niste scandalagii daca chiar asa ne comportam? .Bine ca nu a cazut omul pe mana noastra ca ii aratam noi mama lui de bucurestean ,timisorean sau ardelean .Ce vreti fratilor ,facem ca iugoslavii ?.Spunea careva pe la pagina 20 parca cum ca ardelenii sunt neam de pupincuristi ,ca dea lungul istoriei au acceptat sa fie calcati in picioare bla bla .Bravo mai.Atunci fa bine dute frate in cuba nu profita aici de libertatea facuta cadou in 89 de "pupincuristii" din timisoara .Altul arata obrazul celor de la MC pt ca omul a luat bataie dar in final zice las ca veniti voi in bucuresti si va rupem ,va spargem si asa mai departe.Halal combatere a violentei .Cineva spunea ca trebuie sa ne fie de invatatura dar vad ca atata ne duce bibilica ca dintro bataie invatam sa ne batem .Parerea mea este ca trebuie invitati cat mai multi straini si prin comportamentul nostru sa le aratam ce inseamna civilizatie ,ce inseamna cu adevarat biker .Asfalt uscat si minte multa, se pare ca e nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...