Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

1. Da' tu citi km. ai facut pe Hayabusa de te dai asa "expert"?

2. Ce "motoare" ai mai avut tu sub tine in afara de "Carpati, Mobra si Hoinar"?

3. Tu ai "calarit" vreun Ducati?

4. Te-ai dat tu cu Hayabusa vreodata pe o roata, de te umfli asa pe aici?

5. Tu stii ce se intimpla sub tine?

1. Mai multi ca sergiukawa oricum :crack:

2. N-am motor. Inca visez la Carpati. :rock:

3. Da

4. Seeing is beliveing

5. Nu stiu ca sunt mult prea multi! post-3627-1198453892.gif

 

Sarbatori fericite si sa fie mosu' darnic. :rolleyes: Poate-mi aduce Carpati :blbl:

post-3627-1198453354_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta vara fusei si eu la o iesire biciclistica la paltinis. fiind oarecum burtos si mai mult sticlist decat ciclist, am ramas in urma pe urcare. pedalam si eu voios nevoie mare datorita peisajului cand aud un urlet in spate. era o motocicleta cu pilotul aferent. a trecut pe langa mine de nu am stiut ce e. sa fi avut peste 130, asta cu tot cu curbe si haul de pe margine. mi-a placut. apoi a mai trecut unul, mai linistit parca. dupa doua curbe baietii s-au oprit, erau intr-o parcare la vorbe. am ajuns si eu, m-am dat jos de pe cursiera, era cat pe ce sa cad din cauza papucilor cu placute, i-am salutat pe baieti, mi-am aprins o tigara. era prima data cand vedeam busa. as zice ca nu e o motocicleta frumoasa, dar doamne, ce stie sa faca, evident, pe mainile unui om care stie cum trebuie gadilata. baietii erau din sibiu, nu le mai retin numele, cert e ca am ramas impresionat de stilul de mers si de felul lor de-a fi. sper ca nu am fost offtopic, stiu ca nu am zis nimic nou despre hayabusa si va asigur ca nu imi iau pentru ca nu as putea sa o stapanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veverita, io nu contest faptul ca ste sa se "dea" si departe de mine cheful de cearta, io doar m-am uitat de curiozitate la profilu' omului si la motoare detinute scria "carpati, mobra si hoinar", atunci ti se pare anormal sa-mi pun probleme in privinta cunostintelor lui in materie de motoare SS?

Cit despre invitatia ta pot sa-ti spun ca nu sint absolut deloc curios sa-i vad pe "baieti" "la treaba" da' vin asa, sa ne dam o tura, da' dupa februarie 2008 ca sa-mi iau si eu carnetu' inapoi ca m-a prins garda la CT cu +200. :crack:

Man, lasa profilul motoretism, hicinci si alte site-uri de gen.

Vrei sa vezi cum merg?! Sa vina caldura!

 

--- Mesaj completat în 24 Dec 2007 02:00 -------------

asta vara fusei si eu la o iesire biciclistica la paltinis. fiind oarecum burtos si mai mult sticlist decat ciclist, am ramas in urma pe urcare. pedalam si eu voios nevoie mare datorita peisajului cand aud un urlet in spate. era o motocicleta cu pilotul aferent. a trecut pe langa mine de nu am stiut ce e. sa fi avut peste 130, asta cu tot cu curbe si haul de pe margine. mi-a placut. apoi a mai trecut unul, mai linistit parca. dupa doua curbe baietii s-au oprit, erau intr-o parcare la vorbe. am ajuns si eu, m-am dat jos de pe cursiera, era cat pe ce sa cad din cauza papucilor cu placute, i-am salutat pe baieti, mi-am aprins o tigara. era prima data cand vedeam busa. as zice ca nu e o motocicleta frumoasa, dar doamne, ce stie sa faca, evident, pe mainile unui om care stie cum trebuie gadilata. baietii erau din sibiu, nu le mai retin numele, cert e ca am ramas impresionat de stilul de mers si de felul lor de-a fi. sper ca nu am fost offtopic, stiu ca nu am zis nimic nou despre hayabusa si va asigur ca nu imi iau pentru ca nu as putea sa o stapanesc.

Pai aia-s meseriasi!!! (Sibiu) :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu vrei sa vezi cum merg e chiar nasoala....hai vezi cum merg eu...

cu doua maini pe ghidon....cu un picior pe frana si celalalt pe schimbator....cu degetele pe frana si ambreiaj...

asta e nasoala rau....

pe cine intereseaza cum mergi tu....doar nu mergi mai spectaculos ca noi....doar nu mergi in cap pe ea...si si daca o faci inseamna ca in curand vei umbla cu masina cu girofaruri si vei avea prioritate de trecere...

mai lasati-o cu "vrei sa vezi cum merg"

daca ai merge dupa regulile de circulatie ai fi de apreciat asa esti doar un teribilist pe cale sa mearga gratis cu ambulanta

 

--- Mesaj completat în 24 Dec 2007 13:09 -------------

 

.Inca ceva.......am antidot la ZX7R.............e vorba de SRAD'u de 750.Hai sa le testam odata, asa de curiozitate, ca I-NOX de pe forum zice ca numai pilotii fac diferenta intre astea doua.Sergiukawa.........da-te pe Busa, dar asa cum trebuie, apoi vorbim.Tu nici nu sti ce se poate intampla sub tine...........ca asa din carti cunosc vreo 6 oameni care mi-au descris-o si s-au inselat.

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 23:48 -------------</small><br/>post-3627-1198446521_thumb.jpg

 

<small>--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 23:57 -------------</small><br/>:rolleyes: :crack:

sa iti fac un mic rezumat al istorie motocicletelor de 750...

in primul rand incepi cu kawasaki.....

daca ai sti ceva istorie in privinta asta ai sti ca zxr 750 e cea mai brutala motocicleta de 750 construita vreodata....

asta nu o spun eu ce sa facut un sondaj la nivel mondial format din posesori mecanici si piloti adevarati....

e 750-ul cu cel mai mare palmares din istoria motociclismului...ma refer la 4in linie....

nu punem la socoteala rc30 de la honda ca ala era motor v-twin

1 titlu in SUPERBIKE(NU SUPERSPORT) pe vremea cand concura cu ducati de 1000(996-916)

mai multe titluri in cursele de anduranta(dovada fiabilitatea)

in canada cea mai de succes superbike ..ever

in usa AMA SUPERBIKE numerose titluri

acum eu nu contest valoare srad-ului e mai usoara cu 24 de kile si mai tare cu 10 cai....

am incercat si modelu asta.....bestial....

dar ce urmeaza la NINJA dupa 9000 de ture e greu de transpus in cuvinte...stiu ce vb-sc

e foarte probabil ca srad-ul sa fie mai rapida nu zic ca nu.....

dar toata lumea stie ca la categoria 750 istoria a fost scrisa de zxr-uri....

iar cei ce au continuat sa faca 750-uri(suzuki yamaha) au avut de unde se inspira

tine minte la firma (concernul KAWASAKI) cel mai mare nume iesit vreodata pe poarta fabricii se nume ste simplu (zxr 750 NINJA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, dati-i si voi lu' sergiu un Suzuki (preferabil 750cc+) sa dea si el o tura cu un motor adevarat si sa termine odata cu oldtimerul ala de zxr. :rock:

 

 

:crack: Atata mi-a trebuit. :rolleyes: Sa vedeti ce-mi face acum. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSXR 1000?! Hmm...Prea agresiv pentru gusturile mele,prea ridica nasul cand te infigi un pic mai tare in acceleratie si nu prea am loc pe ea,prea compacta.Felicitari celor ce pot sa o duca :rolleyes:

post-3768-1198577604_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tocmai am aflat ca nu mi-am luat motocicleta.Dau Hayabusa la schimb cu ZX7R preferabil injectie si nelimitata si daca se poate modelul racing cu cauciucuri care se apleaca singure si ofer si diferenta in limita bunului simt adica maxim 2 -3 mii!Stiu ca nu o sa va inghesuiti cu ofertele da poate pacalesc ssi eu vreun fraier! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emil nimeni nu e asa fraier sa dea un zx7 pe o hayabusa :crack:

 

--- Mesaj completat în 28 Dec 2007 14:09 -------------
P.S zx7r nu are injectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca nu stiam? :crack: Daca nu ma insel au pus injectie abia in 2003 pe kawasaki si bineinteles ca nu pe zx7.Apropos-a fost prima moto japoneza pe care am calarit-o in 1996.Desi eram adeptul carburatoarelor dupa ce m-am saturat de suflat in jicloare si de echilibrat-curatat carburatoare am descoperit cat de elegant este sa ai injectie.Dupa 3 saptamani de stat doar i-am aratat cheia si a inceput sa toarca.Moara ta cu ciocaneleface la fel? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...