Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

" motocicleta suprema "

e ceva de genu...

ducati 916

mv agusta

honda cbr 1000rr

ducati 999

KAWASAKI ZXR 750

HAYABUSA nu are nici un palmares sorry

e motocicleta suprema pt un drum lung fara dureri de spate

daca e sa o luam dupa criteriile voastre suprema ar fi zzr 1400

nu ma turez....deloc....dar nu poti spune despre ceva suprem fara argumente...

poate cea mai celebra motocicleta asta da dar suprema e prea mult spus

sper sa nu sariti pe mine sa ziceti ca sunt malitios i ca am ceva cu hayabusa doamne fereste

imi place motorul ala dovada ca sunt pe topicul destinat voua........doar ca mi se pare exagerata ideea asta

suprema e aia care te face sa te simti cel mai bine.....adica zx7r :rolleyes:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok !Ne-ai convins pe toti :crack: @i-nox vrea sa spuna ca asa o consideram noi SUPERMOTORETA ! Asa ca parerea ta...nu conteaza in cazul de fata :rolleyes: dar ai si tu dreptul la opinie. :blbl: Domnu'@i-nox,lasa iepurii sa se tureze,ce,nu au voie?

:rock:

post-3768-1198351112_thumb.jpg

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MĂźnch Motorrad Technik GmbH

26. 06. 2003 Technical changes reserved

Cartoon Network...

 

cu prototipurile aste...

 

am vazut Busa dusa la 320Hp...

 

:rolleyes:

si normal ca exista Tuning pt busa.....pot sa-ti dau si adrese....

dar pe tine te putem vedea pe busa ta....sau esti numai un simpatizant, as vrea sa vad niste poze

 

--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 21:18 -------------

ok !Ne-ai convins pe toti :rock: @i-nox vrea sa spuna ca asa o consideram noi SUPERMOTORETA ! Asa ca parerea ta...nu conteaza in cazul de fata :crack: dar ai si tu dreptul la opinie. :( Domnu'@i-nox,lasa iepurii sa se tureze,ce,nu au voie?

:blbl:

apropo prototipuri.....nu sunt, este serie, nr.limitat si probabil nu de buzunarul tau sau al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok !Ne-ai convins pe toti :rock: @i-nox vrea sa spuna ca asa o consideram noi SUPERMOTORETA ! Asa ca parerea ta...nu conteaza in cazul de fata :rolleyes: dar ai si tu dreptul la opinie. :( Domnu'@i-nox,lasa iepurii sa se tureze,ce,nu au voie?

:blbl:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo prototipuri.....nu sunt, este serie, nr.limitat si probabil nu de buzunarul tau sau al meu.

 

Dar nu am spus nimic de prototipuri.. :rolleyes: In schimb ,ai dreptate :nu am bani de asa ceva dar ma multumesc si cu Busa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si normal ca exista Tuning pt busa.....pot sa-ti dau si adrese....

dar pe tine te putem vedea pe busa ta....sau esti numai un simpatizant, as vrea sa vad niste poze

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 21:18 -------------</small><br/>

apropo prototipuri.....nu sunt, este serie, nr.limitat si probabil nu de buzunarul tau sau al meu.

 

Moncher...

 

M-au vazut altii cu Busa...intreaba-l pe I-nox....pe Reap...pe Ursu...

 

Poze nu am acum ca sunt pe undeva prin Marea Marmara...pe un server de Vapor...ok?...da la vara daca vrei...ne plimbam cu moroarele...eu nu sunt de ala...Cat Baga Bre...

 

:rolleyes: Cele bune... am filme daca vrei...facute de mine... :crack:

 

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 21:37 -------------</small><br/>

si normal ca exista Tuning pt busa.....pot sa-ti dau si adrese....

dar pe tine te putem vedea pe busa ta....sau esti numai un simpatizant, as vrea sa vad niste poze

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 21:18 -------------</small><br/>

apropo prototipuri.....nu sunt, este serie, nr.limitat si probabil nu de buzunarul tau sau al meu.

 

Mare diferenta intre Prototipuri si nr Limitat...daca mai pui si pretul in Balanta...vezi unul la cat....1000000000000 de motociclete?

Uita-te pe strada...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moncher...

 

M-au vazut altii cu Busa...intreaba-l pe I-nox....pe Reap...pe Ursu...

 

Poze nu am acum ca sunt pe undeva prin Marea Marmara...pe un server de Vapor...ok?...da la vara daca vrei...ne plimbam cu moroarele...eu nu sunt de ala...Cat Baga Bre...

 

:rolleyes: Cele bune... am filme daca vrei...facute de mine... :crack:

<small>--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 21:37 -------------</small><br/>

 

Mare diferenta intre Prototipuri si nr Limitat...daca mai pui si pretul in Balanta...vezi unul la cat....1000000000000 de motociclete?

 

mult noroc i-ti doresc si iati intodeauna un colac pe linga tine,....nu cumva sa-se scufunde Titanicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

M-au vazut altii cu Busa...intreaba-l pe I-nox....pe Reap...pe Ursu..

 

Da,da este proprietar autentic! :blbl: 2005...Frumos exemplar!

 

No,dar nu va intepati domnilor ca viata-i scurta! mai bine ne vedem la primavara prin Brsov,Sighisoara la o bere.Sarbatori fericite iepurilor! :rolleyes: :crack: :rock:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred lucrul acesta vroiam doar sa vad o poza, i-mi pare rau ca am inceput sa scriu ceva in acest topic, capitane mult noroc

 

Nimic Personal Moncher...

sunt Frustrat ca sunt pe mare si imi Lipseste Motorul... :rolleyes: :crack:

 

--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 21:55 -------------

Ptr tine special am gasit pe Telefonul meu pe PisiBusa...deci motorul e al meu si e real...ca si copilul...

 

:rock: Ala din spate e a lui vecinu...

 

nu-i al meu... :blbl: :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca Capitane! :crack: :rock: :blbl:

 

Multam Fain...sa ma ajungi din urma...ca tre sa ne securizam viitorul...

E bine sa ai mostenitori... :(

 

Eu m-am Scos...vezi sa faci Baiat...tine gura inchisa si strange din dinti... :)

 

Treci la munca :rolleyes:

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hm, stiti ce e ciudat? Inca nu s-au bagat in povestea asta GREII de la Sibiu, care mananca Busa pe paine de foarte multi ani prin romania si care nu fac tocmai touring.Mai sunt si bikeri care au vazut pe codita de la Busa litera R.........GSX 1300 R.....sau(sa nu ziceti ca sunt ironic) tou"R"ing.Reaper ne-a aratat asta vara cum poate sa mearga animalu pe viraje si in ce "hal", locatia a fost Palma undeva inspre Putna.Cei care cunoasteti zona si asfaltu' de acolo stiti ce adevarat e.A dus manu Busa de-a luat-o naiba.Si nu cred ca mai conteaza daca te doare sau nu spatele, cand e vorba sa alegi motoru care ti se potriveste.........tata zice ca si dupa ce mori oasele te mai dor inca 2 ani.

 

Problema cu fiabilitatea e subiectiva....depinde foarte mult de proprietar.Ceva mai devreme era sa fac o afirmatie tulburatoare pentru unii, si anume ca "ora exacta in moto se da in Japonia", dar n-am facut-o si cu minunatia de 1098 nu m-am dat si nu vad ce sanse as putea avea.Pe mine n-o sa ma mai vedeti pe aici.Sarbatori fericite la toata lumea si vant din spate lu Capitanu. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: :blbl: :(

 

Baietii stiu de ce... :rolleyes:

<small>--- Mesaj completat în 22 Dec 2007 20:36 -------------</small><br/>

 

:crack:

 

Bine ai venit printre NOI

 

multumesc de urari / pareri. Eram curios cand va aparea acest forum pentru utilizatorii de busa, deveniti din ce in ce mai numerosi si experimentati...unii!! Am carnet din 93. La scoala, la Ilioara ma duceam pe o Cagiva Freccia 125 care nici macar nu era inmatriculata. Pe atunci un super sport trecand pe strada era un fel de avion la care toata lumea se holba cu nesat. Vremuri demult apuse - masini putine, politisti mai intelegatori cu cei cativa motocilisti care nu disperau lumea, dar pastrand proportiile intreceam orice limita legala si de bun simt. Am luat-o treptat incercand sa vad care tip de moto imi place si am ramas la sport. Nu am incercat chopper si nici nu prea intentionez - sa ma ierte cei care gusta astfel de modele. Suntem o gasca de prieteni care am inceput sa calarim motoare la inceputul anilor 90. Atunci eram cativa, plus Drumul Taberei. Eram vecin cu Tiberiu Troia si pentru mine era un fel de Dumnezeu, daca te gandesti ca avea Yamaha pe vremea lu' Ceausescu. Acum petrecem concediile si weekendurile pe moto, cat mai departe de Bucuresti, cu neveste sau prietene motociliste si ele. Din pacate intalnirile gen Arc sau cele motociclsitice din tara au devenit devenit rare pentru noi cei mai vechi. Important este insa ca tinem aproape ca motocilisti in general, la fel cum se intampla in strainatate cand motocilcistii intalnindu-se, parca s-ar cunoaste de-o viata.

Am o singura problema ,cu austriecii. Mintea lor e cam incalcita si cei din service raspund greu la mesaje de parca nu vrei sa le bagi bagi bani in buzunar, ci sa le iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai au astia veliere in dotare sau toarna ultima parte din Piratii din Caraibe? :(

 

:) :blbl: De alea de lux...cu fete Blonde si... in rest va las pe voi sa va dati seama... :)

oamenii cu bani...aia sunt piratii din zilele noastre...

 

Aia saraci...se numesc rubbery... :) ca au barci de cauciuc...nu ca fura prea mult

 

Cele bune...

 

--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 20:21 -------------
"ora exacta in moto se da in Japonia", dar n-am facut-o si cu minunatia de 1098 nu m-am dat si nu vad ce sanse as putea avea.Pe mine n-o sa ma mai vedeti pe aici.Sarbatori fericite la toata lumea si vant din spate lu Capitanu. :rock:

 

Mercy Mercy...Adita...sarbatori fericite si voua...tuturor...

:)

Nu mai e mult pana la Primavara...

 

--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 20:25 -------------

multumesc de urari / pareri. Eram curios cand va aparea acest forum pentru utilizatorii de busa, deveniti din ce in ce mai numerosi si experimentati...unii!! Am carnet din 93. La scoala, la Ilioara ma duceam pe o Cagiva Freccia 125 care nici macar nu era inmatriculata. Pe atunci un super sport trecand pe strada era un fel de avion la care toata lumea se holba cu nesat. Vremuri demult apuse - masini putine, politisti mai intelegatori cu cei cativa motocilisti care nu disperau lumea, dar pastrand proportiile intreceam orice limita legala si de bun simt. Am luat-o treptat incercand sa vad care tip de moto imi place si am ramas la sport. Nu am incercat chopper si nici nu prea intentionez - sa ma ierte cei care gusta astfel de modele. Suntem o gasca de prieteni care am inceput sa calarim motoare la inceputul anilor 90. Atunci eram cativa, plus Drumul Taberei. Eram vecin cu Tiberiu Troia si pentru mine era un fel de Dumnezeu, daca te gandesti ca avea Yamaha pe vremea lu' Ceausescu. Acum petrecem concediile si weekendurile pe moto, cat mai departe de Bucuresti, cu neveste sau prietene motociliste si ele. Din pacate intalnirile gen Arc sau cele motociclsitice din tara au devenit devenit rare pentru noi cei mai vechi. Important este insa ca tinem aproape ca motocilisti in general, la fel cum se intampla in strainatate cand motocilcistii intalnindu-se, parca s-ar cunoaste de-o viata.

Am o singura problema ,cu austriecii. Mintea lor e cam incalcita si cei din service raspund greu la mesaje de parca nu vrei sa le bagi bagi bani in buzunar, ci sa le iei.

:rolleyes: :crack: Experientia docet...ziceau latinii odata...ei nu aveau caluti asa naravasi ca si noi... :D

 

inca odata Bine ai venit si Sarbatori fericite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot intreb daca astia de la Kawasaki mai fac motociclete ca auzisem ca in Italia sunt considerate cele mai ieftine motoare datorita fiabilitatii?

emil ai inteles gresit....sunt cele mai puternice motociclete si italienilor nu prea le convine de chestia fiindca le fac dukkatiurile de ras si atunci au bagat duma asta :rock: :rolleyes:

in romania iar ducatiurile sunt considerate de mecanici cele mai putin fiabile si italienii culmea inca le mai fabrica..al draq :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sergiukawa e TOTAL offtopic........ hai sa fim inca 5 minute. Oare cati kilometri ai facut pe o Busa sau ce motoare ai mai avut sub tine de te miri ca Ducati inca se mai fabrica? Macaronarii construiesc de ceva vreme si chiar dau rezultate....oare ai calarit vreun Ducati si nu ti-a placut..........oare ,ca "dacia" nu e nici o masina? Oare chiar acolo e limita? E chiar asa important pentru tine sa fie musai ZX7R....editie J1, sauJ2? Man, trebuie sa gandesti matur si sa nu vezi "provocare" in orice depaseste cilindreea si caii tai.Daca vrei, ne vedem si dam pe-o roata.........io cu Busa si tu cu orice altceva decat Ducati(am vazut ca nu esti multumit de ele), insa nu e o solutie.Ce povesti putem noi ca simplii romani sa avem in fata unor motoare pe care nu le fabricam noi si care, de la an la an iti ofera tot mai multe motive de bucurie.Mi-as dori sa te pricopsesti pe langa casa cu un 999 sau cu o Busa(daca nu te deranjeaza greutatea sau frica de necunoscut) si sa scri pe acest forum ca nu esti multumit de cuplu, caluti, sau ciclistica, sau ca numai legende si povesti se aud de mobrele astea. :blbl:

 

Salutam de sarbatori bistritenii proprietari de touringuri :rolleyes: de 1300 si sa faceti cumva sa ajungeti aici de Craciun si sa va sacapati de mijloacele de transport in comun cu care vad ca aveti mari probleme pe forum...........ca n-ar fi tocmai cele potrivite.De parca ar putea sa schimbe cineva bunul mers al lucrurilor astora.Hayabusa e un fel de Suzuki si KLV de la Kawa e un V-Strom sub acoperire vopsit diferit.Nu va puna necuratu' sa ma contraziceti ca vin de 2 ori mai tare :( .Inca ceva.......am antidot la ZX7R.............e vorba de SRAD'u de 750.Hai sa le testam odata, asa de curiozitate, ca I-NOX de pe forum zice ca numai pilotii fac diferenta intre astea doua.Sergiukawa.........da-te pe Busa, dar asa cum trebuie, apoi vorbim.Tu nici nu sti ce se poate intampla sub tine...........ca asa din carti cunosc vreo 6 oameni care mi-au descris-o si s-au inselat.

 

--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 23:48 -------------
post-3627-1198446521_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 23 Dec 2007 23:57 -------------
:crack: :rock:

post-3627-1198447003_thumb.jpg

post-3627-1198447017_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...Stie ! :crack: @SSSS vezi de treaba ta. Daca ai chef de cearta scrie PM.Daca nu,lasa topicul asta in pace si nu il umple cu posturi inutile,iepure !Daca vrei sa-i vezi pe baieti la treaba te invit aici in primavara. Ce zici? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...