Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sergiu,esti obositor prietene...du-te cauta-ti ceva de lucru,te rog eu :friends:

On topic : tobele sunt ...interesante,insa acceleratia nu ma impresioneaza pe dyno...mai bine uita-te aici

si inca ceva :friends:

post-3768-1201124248_thumb.jpg

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu,esti obositor prietene...du-te cauta-ti ceva de lucru,te rog eu :friends:

On topic : tobele sunt ...interesante,insa acceleratia nu ma impresioneaza pe dyno...mai bine uita-te aici

si inca ceva :lol:

Deci nu pot sa creeeeed...adica nu vreau sa cred ca omul care era in filmuletz a dat o inferioara sa intre in depasire...cu Busa :P :friends: :rock: :P

Moah....nu ma omora, te rog.....si-asa sunt aproape :hug:...

Si acum sa va intreb ceva: cati dintre voi v-ati negociat salariul in functie de leasingul de la motoreta??? :wink: ..."Shefu, las mai jos, da macar sa-mi ajunga pt rate....si faci cinste si cu un leasin operational pt. asta" :P :blbl: .Noro stieee :lol: :) .

:lol:

 

Later edit: mama cand ma uit cum sta ea asa, aplecata, cu cricul pe pamant...mi se rupe sufletul...numai pe jos o vad...

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa mi se pare facuta special pt amendă :friends:

 

Pacat ca la noi nu prea sunt strazi ca sa mearga cineva cu ea la potentialul maxim...

 

Motorul asta mi se pare destinat strict pt aia care vor doar viteza (top speed , etc), putin in defavoarea manevrabilitatii.

 

Cea pe alb arata LETAL. Felicitari posesorului.

 

Cat a costat noua?

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa mi se pare facuta special pt amendă :rock:

 

Pacat ca la noi nu prea sunt strazi ca sa mearga cineva cu ea la potentialul maxim...

 

Motorul asta mi se pare destinat strict pt aia care vor doar viteza (top speed , etc), putin in defavoarea manevrabilitatii.

 

Cea pe alb arata LETAL. Felicitari posesorului.

 

Cat a costat noua?

Nu cred ca poti merge la noi cu vreun motor peste 600 cc la "potentialul maxim" :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am reusit sa-i dau si eu o cheie si sa o scot un pic la aer. Cu ocazia asta am si auzit cum "torc" noile tobe! Am montat si suportul si firul de alimentare electrica, pt. GPS. Din pacate, trebuie sa o mai las o luna cel putin la caldurica. Inca este mizerie mare pe strazi si imi este mila de ea.

post-6592-1201171934_thumb.jpgpost-6592-1201172045_thumb.jpgpost-6592-1201172087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am reusit sa-i dau si eu o cheie si sa o scot un pic la aer. Cu ocazia asta am si auzit cum "torc" noile tobe! Am montat si suportul si firul de alimentare electrica, pt. GPS. Din pacate, trebuie sa o mai las o luna cel putin la caldurica. Inca este mizerie mare pe strazi si imi este mila de ea.

post-6592-1201171934_thumb.jpgpost-6592-1201172045_thumb.jpgpost-6592-1201172087_thumb.jpg

 

Robert te rog frumos esti amabil a explica in cateva cuvinte cum anume ai montat firul(instalatia)pe motor de gps,ce gps folosesti de motor ?de masina?e un "stas" la toate motoarele cel putin la montaj ma refer ,te`ai legat la baterie direct sau spune exact care sunt acesti pasi ...ce? care? cum ai procedat sunt interesat si banuiesc ca ar dorii sa stie si altii care ar dorii sa isi instaleze singuri! Ms frumos o zi buna !

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert te rog frumos esti amabil a explica in cateva cuvinte cum anume ai montat firul(instalatia)pe motor de gps,ce gps folosesti de motor ?de masina?e un "stas" la toate motoarele cel putin la montaj ma refer ,te`ai legat la baterie direct sau spune exact care sunt acesti pasi ...ce? care? cum ai procedat sunt interesat si banuiesc ca ar dorii sa stie si altii care ar dorii sa isi instaleze singuri! Ms frumos o zi buna !

Am un Garmin Zumo 550, special pt. motociclete, dar poate fi folosit si in autoturism. Este waterproof si are toate accesoriile incluse: kit pt. ghidon cu sistem antifurt, kit pt. luneta auto, alimentator la bricheta si fir special de alimentare electrica pt. motociclete, cu sistem de protectie(rezistenta electrica pe +). Exista schite de montaj clare. Se poate lega direct de la baterie, sau dupa contact pt. a taia alimentarea cand ai oprit motorul. Oricum are si un acumulator bun inclus si un incarcator la 220v. Are hartile europei si a tarilor din est f.exacte. Inclusiv Romania, Bulgaria.... :friends:

 

--- Mesaj completat în 25 Jan 2008 09:16 -------------

Am un Garmin Zumo 550, special pt. motociclete, dar poate fi folosit si in autoturism. Este waterproof si are toate accesoriile incluse: kit pt. ghidon cu sistem antifurt, kit pt. luneta auto, alimentator la bricheta si fir special de alimentare electrica pt. motociclete, cu sistem de protectie(rezistenta electrica pe +). Exista schite de montaj clare. Se poate lega direct de la baterie, sau dupa contact pt. a taia alimentarea cand ai oprit motorul. Oricum are si un acumulator bun inclus si un incarcator la 220v. Are hartile europei si a tarilor din est f.exacte. Inclusiv Romania, Bulgaria.... :friends:

...sistem ventuza pt. parins pe parbriz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Garmin Zumo 550, special pt. motociclete, dar poate fi folosit si in autoturism. Este waterproof si are toate accesoriile incluse: kit pt. ghidon cu sistem antifurt, kit pt. luneta auto, alimentator la bricheta si fir special de alimentare electrica pt. motociclete, cu sistem de protectie(rezistenta electrica pe +). Exista schite de montaj clare. Se poate lega direct de la baterie, sau dupa contact pt. a taia alimentarea cand ai oprit motorul. Oricum are si un acumulator bun inclus si un incarcator la 220v. Are hartile europei si a tarilor din est f.exacte. Inclusiv Romania, Bulgaria.... :friends:

 

<small>--- Mesaj completat în 25 Jan 2008 09:16 -------------</small><br/>

...sistem ventuza pt. parins pe parbriz....

cam in ce pret intra astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam in ce pret intra astea?

700 euro la louis, dar atentie, fara harti din europa de est din cate stiu eu.

http://www.louis.de/?media=katpdf&topi...tnr_gr=10001429

Eu l-am luat de la Pipera nr. 44, Motomania care il aveau la vreo 17 milioane parca, nu mai stiu exact.

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mama are un Garmin si este foarte incantata de el...ma bate gandul sa-mi iau si eu unul, sau poate o conving sa mi-l..."imprumute" :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

700 euro la louis, dar atentie, fara harti din europa de est din cate stiu eu.

http://www.louis.de/?media=katpdf&topi...tnr_gr=10001429

Eu l-am luat de la Pipera nr. 44, Motomania care il aveau la vreo 17 milioane parca, nu mai stiu exact.

 

 

Bai Ro dar daca cumpar un de car :friends: ca e mai eftin:Dstiu ca nu e waterproof .... si suprotul sa zicem ca nu ar fi o problema...cum anume l`as monta ??!! ma refer la parte electrica..la fel cum ai facut u ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Ro dar daca cumpar un de car :friends: ca e mai eftin:Dstiu ca nu e waterproof .... si suprotul sa zicem ca nu ar fi o problema...cum anume l`as monta ??!! ma refer la parte electrica..la fel cum ai facut u ?!

Pai cel mai usor e sa montezi o priza auto(bricheta) si ai rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...