Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motocicleta mea este una corecta.Singura problema este ca pretul meu este fix si oricum este mic in comparatie cu ce se vinde pe la noi.Motocicleta de la vanzare luata de la Aeronautica daca este cea pe care o stiu eu a fost accidentata bine de noua si "facuta" pe Casco.De aici si nr de km mic in primii ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, the mentalist a spus:

Pai gasisem una dar a sutit-o Gixu inaintea mea :D

Cam 7000E

Pentru pretul corect sunt sigur ca mr.G  va fi cavaler si o sa ti-o aduca pana la usa ...tre doar sa-ti doresti  cu ardoare portocala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, emylyo a spus:

.............Singura problema este ca pretul meu este fix.............

te de fapt nici nu vrei sa-ti vinzi Soimul....

oricum cu cabrio o sa vii la intruniri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am cautat cateva saptamani motor, o perioada ma calmez. In concluzie MrG zboara in concediu cu avionul si isi inchiriaza masina.

 

Ca sfat, pentru cei ce Inca mai cred in zana maseluta, am fost sa vad un ZZR 1400, al doilea prop, neamt, casa mare, masina noua, scumpa,garaj...

Motorul statea la 500rpm ralanti si murea, fusese clar lovita, blocul motor era ciobit. :) A urmat un Fireblade, de data asta de la prim prop, tot neamt 100%. Motorul pocnit tot, carene sparte, harjaite, furca cursa. Nimic din toate astea la telefon sau in descriere.

 

Ochii mari :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i asta lui l.u.v care crede ca in Germania sunt covrigei in fiecare coada de catel.Eu m-am rasuflat de cateva ori pe acolo... .Lorant nu cred ca voi mai veni la intalniri daca nu o sa mai am motoreta.O sa schimb clubul...trec in cel al motoretelor cu frane ...bmw de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

Am avut nevoie de cativa km ca sa ma adun si sa o pot struni. Noroc ca din Passau pana in Nürnberg nu sunt "decat" 230 km. Dupa portiunea de legatura pana la autostrada ne cunosteam cat de cat. Imi place cum transforma 180-200 kmh in viteza relaxata ,de croaziera. Parca e nascuta la marginea unei autostrazi nemtesti. 

 

Surprinzator, un cvasi 160-180 intrerupt ocazional de cate un santier(90kmh) sau de cate un puseu de 240 kmh s-a lasat cu 13.5 litri de benzina pentru 235 km. Ma asteptam sa consume mult mai mult.

 

Cutia merge mult mai bine, iar Modul C si-a aratat utilitatea in portiunile lentede santier si prin oras.

 

O pereche de tobe sunt un musai, motorul e periculos de silentios.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repede sa strici tu bucuria omului... Te costa o sticla de miere la urmatoarea intalnire.

Nu ai inteles ca abia a luat-o si ii verifica buna functionare a tuturor sistemelor? E normal sa stie pe ce a dat banii. Si da, modul C trebuie folosit, ca altfel oxideaza butonul ala acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modurile sunt o noutate pentru mine. Dupa morala facuta de catre Dealer( ai grija cu modurile,nu schimba harta pe A in mers,ai grija ca e bruta...), am zis sa vad care-i baiul. Norocul si ghinionul meu in acelasi timp e ca desi am permis de 15 ani si am trecut de mult peste 100000 km facuti, Inca am o mutra de copil batut in cap.

 

A fost fun in ideea ca am trecut de santier si am uitat sa o trec din nou  pe A , iar pret de cativa km un nene cu un Audi a fost convins sa se poate tine dupa mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care se plictisesc înainte de a se bucura. Când o motocicletă devine plictisitoare, clar trebuie schimbată, nu este clasa care trebuie. 

Mie personal mi se pare plictisitoare pe autostradă și nu cred că am cumulat 2000 km din peste 50000 parcursi. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUV incearca un troll ieftin.
Nu conteaza cu ce motocicleta mergi atat timp cat iti place sa mergi cu ea. Nu exista motocicleta perfecta pentru ca fiecare suntem diferiti.
Eu sunt ahtiat dupa busa mea. Am tot zis ca p'asta o tin pana crapa in asa hal incat nu mai poate fi reprata. Fiecare cu damblaua lui.
Pana acum insa, nici o buba, doar mentenante obligatorii. A sarit de 66.000 lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, l.u.v a spus:

Stiu ca supăr posesorii.

Motor de autostrada, în rest la fel de util ca a treia țâță.

Te vei plictisi repede de el. 

 

Azi am scos animalul la tura obligatorie de sambata dimineata...Cafeneaua.

 

Clar nu e scuter, motorul insa e foarte elastic, cutia schimba precis,nu se incinge...Tura de ieri a fost presarata la inceput si la final si cu cateva drumuri nationale,virajate bine. Motorul e stabil, pastreaza linia...

 

In privinta observatiei domnului Scamosu, de obicei imi place sa vad ce fac "jucariile" unui motor nou. Nu toata lumea s-a nascut busist adevarat :))

 

Facand o paralela cu fosta "99", ma bucur ca i-am urmat sfatul lui TNG si am luat 2008+.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.05.2019 la 10:11, emylyo a spus:

Motocicleta mea este una corecta.Singura problema este ca pretul meu este fix si oricum este mic in comparatie cu ce se vinde pe la noi.Motocicleta de la vanzare luata de la Aeronautica daca este cea pe care o stiu eu a fost accidentata bine de noua si "facuta" pe Casco.De aici si nr de km mic in primii ani.

:)) Pai pretul e fix sau tocmai a urcat la 8100?

Voiam sa iti fac o vizita sa vad si eu motocicleta dar nu am mai mult de 7000E, plus ca si asa mi se pare ca m.am intins cu banii pentru o motocicleta de 11ani.

Daca Busa tine pretul chiar asa de bine se pare ca nu voi avea Busa pana la urma.

Am vazut ceva anunt de vanzare valize laterale si suporti,in poza motorul parea sa aiba niste tobe aftermarket (two brothers sau ceva). Pana la urma are tobele stock sau altceva?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o folosesti cu placere!Frumoasa combinatia.Eu am folosit toate modurile.Pe ploaie chiar e recomandat sa folosesti C mode.Daca generatia 1 am folosit-o mai mult pe autostrada si la viteze mari,cu ghidonul touring o folosesc pentru plimbari pe dn la viteze "normale".Este o mare diferenta intre stoc si touring.Rezerva ei de putere o folosesc pt depasiri.In rest este o moto de care nu te plictisesti asa usor.L.u.v ai avut vreodata hayabusa sau ai mers vreodata cu vreuna cateva sute de km?Te invit la un schimb de experienta.

Acum 9 minute, the mentalist a spus:

:)) Pai pretul e fix sau tocmai a urcat la 8100?

Voiam sa iti fac o vizita sa vad si eu motocicleta dar nu am mai mult de 7000E, plus ca si asa mi se pare ca m.am intins cu banii pentru o motocicleta de 11ani.

Daca Busa tine pretul chiar asa de bine se pare ca nu voi avea Busa pana la urma.

Am vazut ceva anunt de vanzare valize laterale si suporti,in poza motorul parea sa aiba niste tobe aftermarket (two brothers sau ceva). Pana la urma are tobele stock sau altceva?

 

Pentru ca romanul face alergie la pret fix am pus un pret care sa se poata negocia ca aa aiba cumparatorul satisfactie si implinire.In rest motocicleta este exact asa cum scrie in anunt si cum este in foto.De ce as vinde o moto in stare excelenta si cu km putini sub pretul la care altii vand niste tigai accidentate si reparate sau cu km "operati"? Asa cum scrie in anunt rog si ofer seriozitate.Cu prima busa am stat ani de zile la vanzare si nu s-a deplasat nimeni sa o vada.Primul care a venit a luat-o cu 1000e sub pretul initial.Si dupa 3 ani de zile mi-a spus ca "a cam bagat bani in ea":bec in far si unul de pozitie,baterie si kitul de lant(pe care i l-am dat tot eu bonus la vanzare pt ca originalul era intins).Nici macar uleiul nu l-a schimbat in 2-3 ani... .

Si a vandut-o tot cu 3500e...si s-a mai revandut cu aceiasi suma de 2 ori.Si moto merge in continuare pt ca are 50000km reali .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...