Sari la conținut

BIKERFEST CLUJ-NAPOCA 2005


Razvan/TRB
 Share

Postări Recomandate

dpdv meu lucrurile sunt mult mai simple......ca si in night life-ul din Bucuresti.....vrei sa mergi in discoteca sa zicem....si ai 150.000 ce faci te duci in Kristal?? NU!! te duci in sa zicem Maxx!! ok?

Dar daca ai 10mil te mai duci in Maxx...NU!! dc?? pt ca iti permiti, nu te opbliga nimeni sa mergi acolo sau dincolo totul tine de tine si de posibilitatile tale.

 

Intrunirea aceasta este "parerea mea" prima care face o astfel de selectie....si de aici eu zic ca o sa mai fie si altele.....

 

A ca nu ai invitatie.....sa fim seriosi, chiar vrei sa mergi, ia legatura cu prietenul tau care e prieten cu prietenul lui alt prieten de al lui si hopa!!! apare invitatia.

 

Chiar nu va inteleg....va legati de ReaL Biker sau Fake Biker, biker e ala care merge pe motor si nu face de ras o comunitate intreaga, asa ca....jos palaria pt cei care vor sa separe uscaciunile de padure.

 

 

Sunt convins ca cei care veti comenta va simtiti cu musca pe casca :friends:...asa ca va astept opiniile!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 215
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mdeah... nice topic... mai putzin nice ce au scris unii ...

 

io nu stiu de ce va tot stresatzi atat??? TRB vrea "private bikers party" sa fie sanatoshi... le urez succes, distractzie placuta lor shi celor 400 de invitatzi... polemici ca ala ii pushcariash, ala ii hotz, ala ii de mushama nu ishi au rostu... cel putzin nu aici... nu fitzi tzatze... rezolvatziva va rog problemele personal...

 

ceea ce ma deranjeaza pe mine nu ii asta... ma deranjeaza faptul ca conducerea motociclismului romanesc nu au shters intalnirea organizata de TRB de pe calendarul intrunirilor... daca ii private private sa fie... lasatzi pe altzi care pot shi stiu sa faca o intrunire pt totzi motoclishtii... fie ei cu minsk sau road star, alcolist sau pocait, afemeiat .... sau nu... in fine... s-a barfit mult prea mult pe aceasta tema fara rost... am auzit mult prea multe ca il iau zic ca ala sau alalt are dreptate... mai ales ca sunt shi eu clujean... shi comunitatea motociclishtilor mai mult sau mai putzin "real" nu e asha mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
o sa invitati numai ungurii?sau numai romanii?

ce vrei sa zici cu asta....in tot topicul nu este specificat chestia spusa de tine.......nu incepe cu probleme din astea ca nare sens.......... :D

la orce intilnire sunt bine veniti toti.........de unde sunt si ce sunt nu conteaza in lumea bikerilor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pt Axa cu Scame!

este un OM pasionat de motoare! sau mai bine chiar, traieshte pentru ele!

Sunteti liberi sa organizaatzi orice! EU nu inteleg de ce atzi mai creat acest topic! doar ca sa vada lumea ce baietzi istetzi si cu initziativa suntetzi! De ce nu ramanetzi la ce facetzi voi mai bine! probabil petreceri private! why go public ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord cu decizia voastra. Eu as fi optat pentru asta de multa vreme. Mi se pare cam rusinos si deplasat sa mergi la o intrunire moto cu masina sau cu trenul. Ori ai motorul in sange ori nu il ai... foarte simplu. Cu locurile limitate... sunt de acord cu cel ce zice ca in Romania s-ar putea sa fie mai mult de 400 de motoristi adevarati. Dar mai e adevarat ca nu toti au posibilitatea sa ajunga la Cluj... deci 400 mi se pare rezonabil.

Io am fo anu trecut la Cluj la festival (cu motorul :D ) si pot sa zic ca am simtit mai mult atmosfera de festivalul berii decat de festival moto... Oricum, nu am vazut prea multe ca sambata am tras o mica tranta prin gropile din Cluj. As fi vrut sa ajung si anul asta... caci supa interesant... dar e exact in mijlocul sesiunii mele. Oricum, distractie placuta si bafta la organizare!!!

Inca o data va felicit pentru idee! Sper sa fie asa si la anu ca sa vad si io cum ii un festival moto adevarat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord cu decizia voastra. Eu as fi optat pentru asta de multa vreme. Mi se pare cam rusinos si deplasat sa mergi la o intrunire moto cu masina sau cu trenul. Ori ai motorul in sange ori nu il ai... foarte simplu. Cu locurile limitate... sunt de acord cu cel ce zice ca in Romania s-ar putea sa fie mai mult de 400 de motoristi adevarati. Dar mai e adevarat ca nu toti au posibilitatea sa ajunga la Cluj... deci 400 mi se pare rezonabil.

Io am fo anu trecut la Cluj la festival (cu motorul  :baldy: ) si pot sa zic ca am simtit mai mult atmosfera de festivalul berii decat de festival moto... Oricum, nu am vazut prea multe ca sambata am tras o mica tranta  prin gropile din Cluj. As fi vrut sa ajung si anul asta... caci supa interesant... dar e exact in mijlocul sesiunii mele. Oricum, distractie placuta si bafta la organizare!!!

  Inca o data va felicit pentru idee! Sper sa fie asa si la anu ca sa vad si io cum ii un festival moto adevarat!

buna dimineata "bikerule adevarat" ,daca tu ai motor nu inteleg de ce e rusinos sa mergi la un festival moto cu masina sau trenul?,.....cum ai calculat de a iesit tot 400 ? si stai linistit ca supa interesanta de anul asta nu este disponibila,... :lol:

si poate ar fi trebuit sa citesti mai mult acest forum si pe urma sa vii cu idei :laugh:

ps imi cer scuze de la forumisti ca poate nici eu nu sint prea citit :D dar :D si :hug: si :laugh: cind am citit

toate cele bune si asfalt uscat ! ! ! :D :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Sunt total de acord cu decizia voastra. Eu as fi optat pentru asta de multa vreme. Mi se pare cam rusinos si deplasat sa mergi la o intrunire moto cu masina sau cu trenul. Ori ai motorul in sange ori nu il ai... foarte simplu. Cu locurile limitate... sunt de acord cu cel ce zice ca in Romania s-ar putea sa fie mai mult de 400 de motoristi adevarati. Dar mai e adevarat ca nu toti au posibilitatea sa ajunga la Cluj... deci 400 mi se pare rezonabil.

Io am fo anu trecut la Cluj la festival (cu motorul  :huh: ) si pot sa zic ca am simtit mai mult atmosfera de festivalul berii decat de festival moto... Oricum, nu am vazut prea multe ca sambata am tras o mica tranta  prin gropile din Cluj. As fi vrut sa ajung si anul asta... caci supa interesant... dar e exact in mijlocul sesiunii mele. Oricum, distractie placuta si bafta la organizare!!!

  Inca o data va felicit pentru idee! Sper sa fie asa si la anu ca sa vad si io cum ii un festival moto adevarat!

Dar daca inainte cu o zi de intrunire mi-am facut varza motorul ,mi-au saltat permisul ,am vandut capra ,mi-au furat capra etc etc etc gata nu mai sunt biker ,nu mai am dreptul sa merg cu masina ,trenul ,bicicleta ,pe jos la sarbatoarea celor ca mine ?.Stranie gandire [sau lipsa ] la fel ca a celor din TBMC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a spus si sorinake penultima oara:

 

laudabila initiativa de a scapa de "elementele indezirabile" de la o intrunire moto, fie ca sunt persoane sau atmosfera de festival al berii, dar mai ganditi-va, poate exista si alte cai de face chestia asta, nu neaparat prin exclusivism.

 

stati linistiti, nu joc pe victima, nu am sa vin, e prea departe pentru mine, e ultima sesiune, etc, dar sunt mai multe cai sa faceti ceea ce v-ati propus, si repet, e foarte buna ideea.

 

puteti angaja ceva securitate care in momentele in care vreun (cuvant urat) crede ca e zeu, il dau frumos afara si gata. ceilalti se simt bine.

 

imi amintesc brasovul de anul trecut, si din cate stiu, parca am si o poza, se afla si o firma de securitate pe acolo, se plimbau cate 2 printre motorete, pe alei, supravegheau eventualele neplaceri. bine, chiar si asa un fericit posesor de ij fara tobe nu avea somn la 3 dimineata si a inceput sa forjeze pe acolo; pe mine sincer nu m-a deranjat, ca nu am venit sa dorm ca acasa, am venit sa ma distrez, dar stiu ca au fost oameni deranjati de asemenea initiative :huh:

 

nu-mi amintesc in grupul meu de prieteni sa fi fost incidente de genul telefoane mobile furate, chei pierdute prin iarba sau alte neplaceri. doar motoare comuniste care isi anuntau glorios obstescul sfarsit. deci cu alte cuvine micile placeri ale vietii.

 

de acord, au fost oameni si cu masina, dar ii cunosteam si stiam ca sunt motociclisti, poate au avut probleme cu motorul sau stiu si eu, ideea este ca au fost primiti, si au avut parte de distractie.

 

acuma, daca voi din Transylvania Bikers nu vreti sau nu gasiti alte metode de a face intalnirea aia mai interesanta/safe/placuta etc, decat prin excludere de la inceput a unor oameni, este decizia voastra si v-o respect pe deplin. Veti deveni exclusivisti ca multe din cluburile straine, si aici nu stiu daca este rau sau bine. Again, este decizia voastra, cu motivatii serioase pe care nu vad sa le conteste cineva cu argumente clare, de bun simt si logice.

 

bafta voua, sa aveti parte numai de invitatii pe care vi-i doriti si de multa distractie.

 

abia astept sa vad/aud impresii despre cluj-ul de anul asta.

 

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt de acord cu exclusivismul lor,ce atata tam tam cu real biker si alte fite...bine ca s-au trezit clujenii si fac o intalnire ca lumea la care or sa mearga toti si real bikerii si bikerii cu masina(din dif motive),si rokerii care vin sa vada motoare,sa ascultte muzica buna si sa bea bere cu bikerii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca voiau ceva limitat trebuiau sa faca o petrecere de aniversare dar nu sa faca questii din astea la intrunire,dupa o questie k asta nu or sa mai vina multzi bikeri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au ajuns baietii si acum isi aleg ei publicul. Pacat ca fenomenul de parvenire a ajuns sa domine si lumea motociclistilor. Aveam de gand sa particip si eu la o intrunire anul acesta dar in conditiile acestea prefer sa-mi savurez motorul si sa ma intalnesc cu acei care sunt cu adevarat pasionati de motociclete si nu cu cei care se cred a fi cei care domina lumea motociclismului romanesc... un fel de pseudo creme de la creme.

 

Distractie faina in familie! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au ajuns baietii si acum isi aleg ei publicul. Pacat ca fenomenul de parvenire a ajuns sa domine si lumea motociclistilor. Aveam de gand sa particip si eu la o intrunire anul acesta dar in conditiile acestea prefer sa-mi savurez motorul si sa ma intalnesc cu acei care sunt cu adevarat pasionati de motociclete si nu cu cei care se cred a fi cei care domina lumea motociclismului romanesc... un fel de pseudo creme de la creme.

 

Distractie faina in familie! :laugh:

Ai dreptate, au inceput sa apara fel de fel de parveniti si in lumea moto. Dar daca in perioada 27-29 mai esti liber poti venii la Intrunirea PUBLICA din Cluj unde toata lumea este invitata indiferent de cat de 'real' sau 'unreal' biker este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

we meet in vale iieri by the public meeting of the REAL Transilvania Bikers M.C. 1990!!! Anyway there are more girls, because are not much Girls with motorbike in Romania . Girls there also without bike and invitation welcome!!

 

Lets rock! :laugh:

Wolfi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coffe man! accept invitatia! ne intalnim la o bere si la un pahar de vorbe! daca toti ar respinge pe cei care nu au motoare din cercurile lor... am ajunge si noi intr-o zi fara urmasi... (ce rau este pentru un barbat sa nu aiba urmasi... poate ca ei nu au... anumite lipsuri in pantaloni sau alte motive... pe care ni le putem imagina fara a face prea multe eforturi)

 

ciao

 

luc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit o chestie pentru 'motociclisti advarati'.

 

Orientarea am vazut-o la ultima untrunirea din Cheile Turzii: oamenii simplii care care au venit cu ce au putut, fiecare cu ciorsul lui, stateau la coada la 'ursus' cu 20.000 paharelul de 400ml(coada , vreau sa zic o gramada imensa), in timp ce 'motocilclistii adevarati' aveau propriul dozator de Stela Artois la care nu era nimeni (decit trei burtosi pe scaune, probabil organizatori sau motociclisti adevarati).(si eu care aveam nevoie de explicatii..ca fraieru

am avut ocazia sa vad si virilitatea organizatorilor la o incaierare intre membrii clubului 'motociclistilor adevarati', si multe alte chestii dragute...

sa nu mai vorbim de Wc-uri sau posibilitatea de a te spala...

Asa ca succes !Si cine vrea sa vada motociclisti adevarati din Cluj, poate incerca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...