Sari la conținut

Accident La Balotesti - 08.09.2007


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

a venit taikameu aku si mi-a zis de un accident la balotesti ku o motocicleta, masina zicea ca ar fi rasturnata .... mi-a zis si de ceva morti am inteles ca in masina ..... care stie mai multe ...?? numar de if ....

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu stim nimic; si nici tu nu ne ajuti deloc :)

sa speram ca nu-i nimic grav, nici la moto nici la masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut eu acum o jumatate de ora pe acolo, veneam de la Cheia :)

urat accident

Moto lovit rau zob in fata, culoare negru, masina parca un Mercedes rasturnat lovit rau, 2 ambulante care plecau , un eliopter Smurd si 2 morti acoperiti cu prelata...nu stiu daca erau de pe moto sau masina, nu am putut opri fiind cu masina traficul blocat ,multe masini de politie si ceva motociclisti care s-au oprit la fata locului

sper ca cel(cei) de pe motor sa fi fost in ambulantele care plecau si nu pe jos :scratch:

oricum urat rau accidentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a venit taikameu si s-a speriat k a crezut k sunt eu ..... din cate am inteles motociclistu venea dinspre ploiesti .... am inteles k in urma lui mai veneau si alti .... nu era politie,ambulanta sau descarcerare deci era recent .... probabil aku 30-40 de min

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de un r6 negru cu 2 persoane pe el...ambii sunt morti...a murit si soferul din auto - un mercedes - era singur in masina si a intors venind dinspre ploiesti ...motorul - venea dinspre bucuresti - l-a lovit in partea dreapta si l-a rasturnat, iar ambele persoane de pe moto au ajuns in masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motociclist il chema Marian din Peris, motocicleta neagra un R6, nr de inmatriculare IF46WOW. Erau 2 persoane pe motor, acul turometrului era blocat la 14 mi de ture, deci avea viteza, nu judec pe nimeni, si eu merg tare pe acolo, e linie dreapta asfaltul bun. AM ajuns acolo, erau 2 familii, ale ambelor persoane care erau pe motor, felul cum plangeau doamnele acelea iti rupea inima pur si simplu. N-am putut sa fac nici o poza, am ramas impietrit de ce am vazut. atat motociclistii cat si soferul mercedesului, au murit. Acum cerul plange din cauza lor...poate soferii se vor uita data viitoare de 2 ori cand se vor inscrie pe un drum....

Condoleante familiei si prietenilor!! :) :scratch: :what: :-L :P :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutremurator - cand am ajuns eu cei de la descarcerare incercau sa scoata pe unul din cei 2 care erau pe moto din masina - nu mi-a venit sa cred - era pur si simplu in masina .

Alte cuvinte sunt de prisos - dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe toti 3 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat ca soferul avea 3 luni de experienta, si ca ar fi fost primul lui motor. Aviz mare mare de tot amatorilor, care vor sa incalece de la inceput, motoare mari, sincer toti amatorii de viteza,(la incepatorii astia ma refer care vor ei sa alerge sa se simta grozav) ar fi trebuit sa fi-ti acolo...scene de mormant, n-am vazut de cand sunt, imagini dintr-un film de groaza se derulau sub ochii mei, A venit o dacie sa ridice motocicleta, n-am putut sa ma ating de fierul indoit care a luat viata a 2 oameni, sa-l urc in masina...Eram impietrit, acum am inteles ce inseamna viteza asta. O sa ma gandesc de 2 ori data viitoare cand bag mana in gaz. sper sa facem toti asta. :) :scratch: :what: :-L :P :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O campanie anti accidente inceputa la intrunirea de la breaza .....

 

 

 

Alex....degeaba! s-au cheltuit bani aiurea cu aceasta campanie! Ii doare fix in (cuvant urat) de orice fel de campanie antiaccidente!

 

Trist dar...adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex....degeaba! s-au cheltuit bani aiurea cu aceasta campanie! Ii doare fix in (cuvant urat) de orice fel de campanie antiaccidente!

 

Trist dar...adevarat

da ... dar poate 10% din cei care vad campania o sa gandeasca de 2 ori inainte..

Sorry pt off topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe uni poate nu ii doare fix in (BIP) si sunt in viata .....

pe cei care ii doare fix in (BIP) sunt la 2 metri sub pamant ....... TRIST DAR ADEVARAT ...... avem rachete desi nu suntem astronauti ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti in masina apreciezi greu viteza celui pe doua roti care vine tare sau foarte tare!Ca motociclist te ajuta un pic farul sau toba si...uneori Dumnezeu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...