Sari la conținut

Accident B-dul Unirii


knightrider
 Share

Postări Recomandate

FRATILOR AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU!!!

Ieri prietena mea a fost accidentata pe b-dul Unirii.

traversa strada in dreptul sediului Connex, era pe trecerea de pietoni, pe VERDE.

Din senin pe banda 3 a aparut un Pegeot gri "murdar" in viteza, a lovit-o si nici nu a schitat ca incetineste,sensul fiind: piata alba Iulia- piata Unirii problema este ca ea, si un alt pieton care a fost lovit mai rau, nu au retinut numarul si nici modelul.

Eu nu eram de fata, martorii asta au vazut:un Pegeot gri "murdar".

DACA ATI FOST MARTORI LA ACCIDENT VA ROG SPUNETI-MI, UN NR SAU MODELUL CA-L MANINC DE VIU PE ALA :wave:

Prietena mea a suferit tarumatism contuzional la nivelul coloanei vertebrale si o coasta fracturata, multumesc Domnului ca a fost doar atit!

Celalalt tip e mai grav.

Politia a venit , a luat decl. dar stiti si voi cum e , posibil sa nu fie prins. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona ar putea fi acoperita de camerele video instalate la banca de pe colt. E posibil sa se vada si numarul masinii in inregistrare. Politia le-ar putea cere inregistrarea pentru a-l gasi pe fugar.

Editat de SVR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romanii astia sunt de tot "ra...tul" in primul rand ala de n-a oprit si in al doilea nici un sofer nu s-a luat dupa el sa-i ia nr. sau chiar sa-l opreasca.Sanatate Maxima.Sper din toata inima sa-l prinda.

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa capota faruri semnale, e posibil sa fie si parbrizul spart, tine-ne la curent. bafta

 

nu ma mai mira nimik intr-o tara in care si politia fuge de la locul accidentului.

Editat de neamih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de ce s-a intamplat. :wave:

 

Poate ai putea sa dai un anunt in ziar , un articol ceva.("accident pe..." . si "cine a vazut ceva, sa sune la politie, sau la.. " ). Nu stiu exact daca-i o idee buna, sau cat ar costa, dar poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna la service-urile Peugeot. Daca are piese distruse s-ar putea sa le comande prin firma Peugeot chiar prin intermediari sau alte service-uri. Ca daca e cu CASCO poate incearca sa-l repare. Bafta si sanatate! S-ar putea ca Politia sa o lase mai moale. Sau incearca la firme de asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as incerca in cazul aluia care a fugit la un service mai mic/necunoscut...ca fapt divers este un service citroen/peugeot mai putin cunoscut langa XXL pantelimon - cum treci de XXL spre fundeni, la vreo 50 de metri e o vulcanizare pe dreapta, intri in curte si undeva in fundu' curtii e service-ul asta... patronul e Ciocarlan tel 0744 634 200.

Sanatate maxima!

Editat de BikerBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi daca poti ce Peugeot era...Model ?! Incerc la service-uri si la magazinele cu piese de caroserie...Daca afli ceva azi, spune-mi la 0722.240.150

 

Daca nu cunosti modelul, intra pe un site Peugeot si-l identifici acolo...

 

Sanatate prietenei tale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi daca poti ce Peugeot era...Model ?!  Incerc la service-uri si la magazinele cu piese de caroserie...Daca afli ceva azi, spune-mi la 0722.240.150

 

Daca nu cunosti modelul, intra pe un site Peugeot si-l identifici acolo...

 

Sanatate prietenei tale...

Din pacate nu stiu.Eu nu eram cu ea cind s-a intimplat accidentul.Ceea ce am aflat este din ce mi-a spus ea.

Nu stie ce model, nr. etc.

Oricum am aflat ca tipul celalalt e ranit grav, nu mai poate sa mearga!!

Sper sa se faca dreptate.

Nu stiu daca cel care a facut accidentul se va duce la reprezentanta, pentru ca cei de acolo sigur o sa-i ceara dovada de la politie.

Cred ca se va duce la un garaj ascuns s-o faca, asa ca sansele sa-l depistez sunt fff. mici.

Oricum sunt macar fericit ca nu a fost mai rau. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

poate ca masina nu are nimic. eu am avut, cu trei ani in urma, un Pgt. m-a lovit o dacie din spate. dacia s-a indoit puternic, dar Pgt-ul nu a avut absolut nimic! asa ca, eu nu cred ca nemernicul si-a strambat masina. Oricum, cel mai probabil, nu o sa il gasesti!

Sanatate prietenei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai scris o mare prostie omule, daca 2 masini din aceeasi categorie se tamponeaza, intrand unul in celalalt din spate, intotdeauna cel din spate se alege cu stricaciuni mai mari, pur si simplu fiindca la franare botul masinii se lasa jos, iar daca si cel din fata franeaza, spatele lui este ridicat.

Am intrat eu cu un Peugeot 306 intr-un Cielo din spate (la vreo 15 km/h) si Cielo nu a avut nimic, pana cand la Peugeot s-a indoit capota, s-a spart masca etc.

Iar Daciile nu se iau in considerare, fiindca se sparg cel mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule, roata se invarte si crede-ma ca va plati cu varf si indesat accidentul asta, fara sa ridici un deget. legea compensatiei este o constanta pe planeta asta. si nu ii dori raul.

insanatosire completa prietenei tale si celuilalt accidentat.

:cheers: Interesanta (... de fapt neobijnuita pe forum) abordare. Apreciez desi nu o sustzin in totalitate. :friends:

 

On-topic: knightrider, insanatoshire grabnica prietenei tale shi sper ca politzia sa-l prinda pe nemernic. Pe de alta parte retzine numele shi nr de telefon martorilor pt. ca o sa ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...