Sari la conținut

Excursia Anului 2007


Smokey
 Share

Excursia anului 2007  

616 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Sursele de inspiratie sunt:

 

1. Long way round

 

2. in curand Long way down

 

Beleaua mare cu excursiile sunt banii si timpul. Mai mult e timpul. Eu am concediu 21 zile/an. Ce sa aleg in zilele alea?

 

 

..21 de zile...fraateee...asta-i prenatal!!!...n-am avut 21 de zile nici de medical.. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Votat cernobal. Super excursie , si restul o fost ok dar asta mo impresionat cel mai tare :D

 

Is uni care au timp liber destul ( cel putin am avut pana acuma ) dar cu monetarul am stat mai rau

 

Eu m-am imprumutat ;) Dar a meritat.

 

---

 

Ce propuneti pt la anul. Tot asa, intr-o limita de 10-15 zile, 3-4000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt la anu' /index.php?showtopic=143363

pt. 2006 l-am votat pe Mihai. Super tare tura si mult curaj. Pe un feribot obscur intre rusia si ucraina vine un tip la noi si zice : Mihai? Romania? am ramas masca. Tipul era din murmansk si il cunoscuse pe Mihai acolo. noi ne-am intalnit la 5000 km de murmansk, dupa 17 ore petrecute pe asfaltul vamii. Lumea e cu adevarat foarte mica.

Editat de Evol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mir cum nu ziceti nimic de excursia lui Mihai la Polul Nord pe Nipra. Mi se pare o realizare de cartea recordurilor. Sa mergi pe un BMW adv, de exemplu, sau pe alte motoare periculoase 8000km pe autostrada nu e chiar asa o realizare (no offence si tot respectul si pentru ei).

 

...desi mai e si cea in Himalaya... naiba stie ce sa votezi... ;)

 

 

:blbl: mersi pentru aprecieri

totusi daca nu ai fost si nici nu te=ai informat, am prefera sa nu te exprimi- in afara de rare bucati in turcia, autostrada a cam lipsit..de multe ori drumurile involuau pe scara evolutionista spre nimic.....

 

8000 de km in 30 de zile e poate putin...dar e mai mult decit 3000-4000 ciupiti in 10 zile de concediu. cine are o pasiune de genul asta o dovedeste investind in ea, nu doar face aprecieri de la calculator

o tura de genul asta nu se rezuma la mers 500 de km pe zi....incepe mult inainte de data plecarii si inca nu stim cind se termina.

 

in alta ordine de idei>

 

am votat zumzumzum himlaya. e o tura adevarata.tot respectul pentru efortul si sacrificiile profesionale, financiare, familiale si de orice alta natura a celor 2.

 

si mihai - dincolo de cercul polar- ar veni cumva pe locul 2

 

felicitari pentri organizarea topicului

la anul speram sa fie mai mult iesiri si mai ambitioase destinatiile (vine cineva la samarkand, by the way?)

 

cu simpatie

 

TAFU

PS. am reusit sa atasez citeva exemple de autostrazi:))) :D \

pacea lui Allah fie cu ele:)

post-220-1193121806.jpg

post-220-1193121832.jpg

post-220-1193121842.jpg

post-220-1193121872.jpg

Editat de tafu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu de ales. M-am oprit in final la 2:

 

Black Sea Tour si Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h.

 

Ambele mi-au placut ca idee, traseu, aventuri, aici Black Sea Tour a fost un pic mai "exotic" ;).

In final am votat Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h. Mi-au placut pozele de nota 12+ si povestirea.

 

Bravo si la mai mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cernobil pt. ca sunt subiectiv :D

 

Sa ne traiesti BD-ule !

;) ca faina locatie ne-ai ales pt vizita la Chisinau, sper sa mai ajungem pe acolo!

 

PS: sa stiti ca lu' BD-u' nu i-a fost frica sa faca baie in acelasi lac cu noi,desi eram radiati :blbl:...

 

sa nu uit : BD si Nucu ziceau ca fac o miscare moto la Sat Moldovenesc.....eu unul abia astept,locatia este de vis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne traiesti BD-ule !

;) ca faina locatie ne-ai ales pt vizita la Chisinau, sper sa mai ajungem pe acolo!

 

PS: sa stiti ca lu' BD-u' nu i-a fost frica sa faca baie in acelasi lac cu noi,desi eram radiati :D...

 

Si culmea, a mancat cu noi :blbl:

 

 

Sa ne traiasca BD si NUCU :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat pentru "Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h".

 

Tinand cont ca n-am fost in nici una din excursiile finaliste, cea pt care am votat a reusit sa ma atraga prin expunere, calitatea pozelor si a povestii.

 

...cu siguranta au fost altele si mai periculoase sau 'aventuroase', dar n-au reusit sa ne "teleporteze" la fel de bine.

Editat de cristibmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat pentru "Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h" pentru felul in care te transpune povestirea, dar si pentru pozele absolut fantastice....oricum grea a fost alegerea!!!!!

Respect pentru toti cei care au fost in calatoriile nominalizate acolo si pentru ca au impartasit si cu noi aventurile lor pe doo roti!!!!

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D mersi pentru aprecieri

totusi daca nu ai fost si nici nu te=ai informat, am prefera sa nu te exprimi- in afara de rare bucati in turcia, autostrada a cam lipsit..de multe ori drumurile involuau pe scara evolutionista spre nimic.....

 

8000 de km in 30 de zile e poate putin...dar e mai mult decit 3000-4000 ciupiti in 10 zile de concediu. cine are o pasiune de genul asta o dovedeste investind in ea, nu doar face aprecieri de la calculator

o tura de genul asta nu se rezuma la mers 500 de km pe zi....incepe mult inainte de data plecarii si inca nu stim cind se termina.

 

in alta ordine de idei>

 

 

Nu am facut deloc o referire la excursia ta, se pare ca doar s-a potrivit tipul de motor si kilometrii. Felicitari si la bafta la viitoarele tale aventuri. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte, foarte greu de ales! Fiecare "excursie" din cele selectate exceleaza cel putin la cate un capitol, traseu, povestire, fotografii, inedit...

 

Dar am votat Himalaya!

 

Nu (doar) pentru poze, nu (doar) pentru povestire, ci pentru ca mi s-a incretit carnea pe mine incercand sa-mi imaginez tot ce presupune o astfel de calatorie - ca deja asta nu mai este "excursie". Adica imensa cantitate de neprevazut, de "inimaginabil" ce ramane sa te pandeasca din umbra, oricat de riguros ai planifica totul la inceput, cu harta in mana... Pentru asta, esential este partenerul/partenerii de drum si capacitatea lor de a se adapta si armoniza...

Sunt alaturi de cei doi temerari cu toata inima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ro-srb-mne-hr-bih-slo-it-de-a-h fara discutie !

 

Nu e totul sa faci drumul.

Trebuie sa mai si impartasesti altora din experienta ta, iar aceasta comunicare (naratiune & poze) este la superlativ.

 

Inca o data BRAVOOOOooooo autorilor ! si BIIIIIIISSSS BIIIIISSS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...