Sari la conținut

Turul Europei 2005 - Invitatie


Costi
 Share

Postări Recomandate

Atentie cu estimare costurilor, mi se par cam "modeste"...Mai bine sa te intorci cu bani in buzunar decat sa ramai pe drum fara bani...

Puneti pe hartie in detaliu tot ceea ce poate costa...si calculati o rezerva de urgentza ( o pana de cauciuc, se mai arde un bec, Doamne feri o amenda, etc.)

Eu am avut ocazia sa ma plimb ceva prin Europa :banana: :banana: , daca vreti detalii, no problem, intrebati cat mai exact.

 

:cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Minietapa 3: Data: 5. 08. 05 - 10. 08. 05 ,  Bucuresti -Iasi -Chisinau - Bucuresti,

                1600 km, Cost cca 200 euro.

 

Am fost la Chisinau acum 2 ani si sfatul meu e sa renuntati la minietapa asta sau sa o scurtati doar pana la Iasi. Motivatii: drumuri foarte proaste, saracie mare, peisaje sterse, neinteresante si nu in ultimul rand politisti pusi pe capatuiala la drumul mare, ca sa nu mai vorbesc de riscul foarte mare de furt al motocicletei.

 

In rest si mie mi se par costurile usor subapreciate, poate nu s-a tinut cont de toate cheltuielile (carte verde, asigurari medicale, taxe de autostrada etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pt.DELTA sunt si eu;un giro de europa costa fratilor,si la urma urmei ce ai de vazut(mii de km. de autostrada nimic altceva)?se sta bine in Romania;natura suta la suta,se maninca bine,berea e ieftina,ce vreti mai mult de la viata?TOTI IN DELTA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Hellryder;dar de ce sa nu ne simtim bine la noi acasa?ce crezi pe drumurile statale iesi mai ieftin?ai mare lucru de vazut?daca nu stii ceva trasee ,nu vezi decat semafoare si mult trafic,asa ca TOTI IN DELTA.Fiecare face, ceea ce crede de cuviintza!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca stai in Italia, sau cel putin asa scrie la avatar. Italia vazuta de pe drumurile nationale mi s-a parut superba. Vazuta de pe autostrada -> absolut banala! Deci diferenta exista. In orice caz, daca vii in tara discutam lo o bere, sub o umbrela, mancati de tsantsari, IN DELTA! :friends:

 

Cele bune,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai salutare la toti ! Imi pare rau ca n-am mai intrat pe topicul asta de ceva vreme...

Sa stiti ca tzintzarii sint supraestimati...nu e chiar asa de rau, si e valabil doar pentru seara dupa ora 9.

In ce ma priveste, in timpul liber sint si ghid pentru straini la plimbarile in Delta (colaborez cu o agentie), asa ca stiu cite ceva despre trasee (cu modestie).

Chestia e ca perioadele ideale de mers in Delta sint aprilie-mai si septembrie. Asta nu inseamna ca restul timpului nu e OK. Asa ca oricind e bine.

Nu incerc sa propun o intrunire oficiala, pentru ca la Tulcea nu exista club (si nici motociclisti nu prea sint), dar ce pot spune este ca peisajele sint superbe (paduri, stepa, Muntii Macinului etc - pentru ture cu motoarele) si ca se pot gasi barci etc pentru ture pe apa.

Imi pare rau ca pina acum nu s-a gindit nimeni la Delta...dar nu e prea tirziu.

Costi...locatii sint gramada. Ce parere ai de noul camping de la Partizani (de exemplu) ? Am o baza de date cu tot ce misca in turism in Delta si daca vrei pot veni cu oricite propuneri.

Astept reactii si eventual mesaje pe mail.

Chiar ma incinta ideea unei ture prin Delta si prin Dobrogea de nord in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal

dupa cate am citit mai sus , nu este f greu sa te chinui un pic sa ajungi macar la cel putin 2 - 3 trasee , ce e drept toate sunt extraordinare ... , pasiunea de a cunoaste si de a simnti necunoscutul este extraordinara , dar acum fiecare dupa posibilitati , iar peisajul din delta este foarte frumos mai ales seara parca treci in alta lume .... eu am sa vin cu voi cu cea mai mare placere ... TRAIASCA SPIRITUL DE AVENTURA !!!Si sunt multumit de motorul meu , face fata greutatilor , te ajuta cand ai nevoie , nu te lasa in drum :cheers:. ( sper sa nu sune a lauda ... )

Cu respect celor ce au initiat " actiunea " ! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:friends:

De la turul Europei pe motoare ati ajuns la... tantariii din Delta !

Tipic...

Adica ? poti sa fii putin mai specific ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:

Cu respect atrag atentia administratorilor acestui forum ca el are ca titlu "Turul Europei 2005" si nu "Plimbare in Delta Dunarii"...

Exista un topic separat cu balta... Iubitorii de tantari sa fie mutati acolo cu tot cu ciorba de peste.

Aici ar trebui sa se discute despre o excursie pe motoare, anul acesta, prin Europa, in puii mei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....si uite asa intra unii pe forum prima oara si, neavind ce face, isi dau cu parerea....ca sa nu mai spunem ca nici macar nu sint motociclisti (desi nu vreau sa sune a discriminare)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana:

Cu respect atrag atentia administratorilor acestui forum ca el are ca titlu "Turul Europei 2005" si nu "Plimbare in Delta Dunarii"...

Exista un topic separat cu balta... Iubitorii de tantari sa fie mutati acolo cu tot cu ciorba de peste.

Aici ar trebui sa se discute despre o excursie pe motoare, anul acesta, prin Europa, in puii mei...

Tin sa'mi atrag si eu singur atentia ca esti singurul care are ceva de obiectat in topicul asta , si ca dealtfel , mentiunea ta putea fi exprimata mult mai calduros. Cu siguranta moderatorii au vizionat acest topic si daca sesizau ceva "grav" cu aceeasi siguranta faceau schimbarile aferente.M'am plictisit de atata siguranta.

Spor si nevedem in Delta

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar discutam si despre Turul Europei si despre Intilnirea din Delta.

Pe SITE ul www.danubebikers.ro se gasesc toate informatiile legate de aceste initiative in domeniul intilnirilor moto. Il voi anunta astazi

 

Costi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costi,

 

Planurile tale sunt foarte ambitioase. In opinia mea daca o sa reuesti sa le atingi in proportie de 30% considera ca esti un fericit. Problema care se pune nu este numai de bani, dar si de oboseala care se stringe. Nu este usor sa faci atitia km, iar dupa un timp ajungi sa-ti doresti sa se termine.

Si eu sunt un impatimit al calatoriilor lungi, iar cei care au spus pe forum ca nu au ce vedea in Europa se inseala amarnic. Nu spun ca noi nu avem o tara frumoasa, departe de mine, dar Alpii, Pirineii, fiordurile nodice etc. sunt ceva unic. Drumul pina acolo merita toti banii.

Oricum urez succes celor care o mearga si asfalt uscat.

post-13-1112184881_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo Posted on Mar 30 2005, 03:21 PM

Beton poza ... chiar ca este unic ... pe unde este ... ca nu prea ma prind?

 

Poza este facuta in Italia, Pasul Forcola, spre Elvetia.

Uite mai multe poze, poate cineva doreste sa ajunga pe acolo!

post-13-1112339471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...