Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Adevarul e ca nici mie nu-mi plac coarnele dintr-o bucata.

 

Merci man lasa ca mie imi plac :peace: .Pt mine important e sa nu aiba probleme bijuteria si sa te poti baza pe ea la drum lung....lucru pe care am sa'l aflu de abia la primavara. Apropos a mai fost cineva la dom' Constantin, ca as vrea s'o bag la o curatzenie generala cu reglaje cu tot tacamul , sa vad ce'i uzat, sa schimb ce trebuie schimbat...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Road: multumesc! ...vreau sa il iau nou....

La Louis am gasit ceva...are codul 10037221 cred ca acela este cablu de kilometraj...acolo costa 11,95 euro.

Eu nu stiu deloc germana dar cred ca acela e cablul...care stiti germana spuneti-mi si mie daca asta e cablul.

Multumesc ! :peace:

 

Nu stiu daca te mai auta cu ceva sau raspund prea tarziu. Eu stiu bine germana si am verificat nr. produsului dat de tine la Louis pe site. Intr-adevar produsul este cablu de kilometraj si se potriveste pt Suzi GS 500. Bafta si sper sa ti repari buba sa nu te prinda astia cu 160 prin oras ca nu stii cu cat mergi. :D

 

:ok:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca te mai auta cu ceva sau raspund prea tarziu. Eu stiu bine germana si am verificat nr. produsului dat de tine la Louis pe site. Intr-adevar produsul este cablu de kilometraj si se potriveste pt Suzi GS 500. Bafta si sper sa ti repari buba sa nu te prinda astia cu 160 prin oras ca nu stii cu cat mergi. :D

 

:peace:

 

Multumesc de ajutor !

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi 31.12.2005 ora 16 si ceva (nu mai stiu exact), am dat ultima tura din anul asta cu GS-ul. :D

S-a comportat bine, si am abuzat putin de ea, stiind ca o sa aiba cel putin 3 luni la dispozitie sa se odihneasca. Vantul mi-a cam creat probleme la peste 120, dar in rest totul a fost ok. Nu puteam sa trec in anul 2006 fara sa fi facut o ultima tura.

Va doresc un an cel putin la fel de bun ca si acesta, si o iarna cat mai scurta !!!

 

:peace: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut azi 100 si ceva de km... a fost super...

Un an nou fericit la toata lumea !

Pe anul asta am incheiat cu datul pe motor... "tocmai la anu" pe 1 ianuarie mai ies cu ea :D

Acum ma duc sa beauuuu.... :ok:

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! :peace:

 

Are cineva idee unde as putea sa gasesc un parbriz pentru modelul carenat? Carenele sunt originale, pentru GS500, cel putin asa scrie pe ele. Parbrizu asa arata inainte...:

 

 

post-2717-1136395408_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toti

 

poftim linku cu brosura in format pdf de la louis

 

http://louis9.louis.de/katalog2006/pages/459.pdf

 

si eu sunt noul posesor de suzuiki gs 500e carenat tocmai am luat o din germania acu 2 sapt. 1550 iepuroi 4300km an '95a fost a lu un mosh de 70 de ani pe ca re nu la u mai tinut genunchi sa o mai conduca si si a luat opel lasand o avans la un autohaus. am avut un noroc extraordinar cu pretu asta doar bateria a trebuit sa o schimb.

dar din pacate e inca acolo la niste rude. de pasti o sa o aduc deja nu mai am rabdare.

uitati si o poza cu bijuteria in garaj de revelion am stropit o cu sampanie . :peace:

 

post-8003-1137071020.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu arata poza da e codu acolo pt suzuki gs500 f , sau mergi pe site la :produkte von a-z,la litera v , Verkleidungsscheiben, si ai acolo mai multe alea ultimele 2 de jos cu geam clar si negru

,nu arata poza ,da e codu acolo :

10006949 VERKL.-SCHEIBE SCHWARZGS 500 F BJ.'04- SUZUKI GS 500 F (GS500F/04) 54,95 e :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toti

 

si eu sunt noul posesor de suzuiki gs 500e carenat tocmai am luat o din germania acu 2 sapt. 1550 iepuroi 4300km an '95a fost a lu un mosh de 70 de ani pe ca re nu la u mai tinut genunchi sa o mai conduca si si a luat opel lasand o avans la un autohaus. am avut un noroc extraordinar cu pretu asta doar bateria a trebuit sa o schimb.

dar din pacate e inca acolo la niste rude. de pasti o sa o aduc deja nu mai am rabdare.

uitati si o poza cu bijuteria in garaj de revelion am stropit o cu sampanie . :ok:

 

post-8003-1137071020.jpg

 

Faina micutza! S-o stapanesti sanatos si fara evenimente. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potrivesc da nu cel pt modelu de 2004.cand comanzi specifici anul motocicletei,imposibil sa nu aiba.

 

Faina micutza! S-o stapanesti sanatos si fara evenimente. :peace:

 

merci! asa sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...