Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

@thomas, in stilul asta o sa ajungem la arc 1-2 GS-uri!

 

sper ca nu doar noi doi.. :unsure:

 

Daca nu, ce motor sa imi iau pentru inceput? (tot la GS500 visex)

Toata stima pentru voi si ajutati-ma si pe mine cu un raspuns aici... !

229983[/snapback]

 

e super ptr inceput. in cateva sute de km deja te acomodezi cu motorul, e foarte fiabil, etc, etc... citeshte shi tu review'uri.

shi vezi ca zorro shi'l vinde pe al lui.. e foarte ok motorul lui..

bafta!

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@toply, daca ai chef vino azi la Arc pe la 7:30, mai in spate ne strangem grupul GS-istilor! Vii te urci pe ele, vezi cum ti se pare.

Da-i un mesaj lui zorro, poate vine si el la arc si te uiti si la motorul lui. O sa-ti placa, e foarte ingrijit, e necazut si e carenat! Mai stam la o tacla, mai afli una-alta si usor-usor iti formezi o parere despre ce vrei!

Succes!

EU.

Editat de rmg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns si pentru invitatie la Arc dar din pacate sunt din Craiova (ceea ce nu imi place deloc-sincer urasc Craiova dar din pacate aici m-am nascut).

O alta problema ar fi ca nu am inca atatia bani ca sa o pot lua pe cea a lui zorro desi mi-ar placea.

Oricum o sa fiu si eu pe aici pe forum alaturi de voi si sper sa gasesc un GS mai ieftin...am inteles ca ar fi si pe la 1500 euro...asa am auzit.

Oricum inca o data multumiri pentru raspuns si bafta multa la toata lumea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ VAMA + TVA (se schimba din ianuarie la 22%) + transport + comision (eventual, daca ti-l aduce cineva...) :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum in momentu asta nu am banii...trebuie sa fac un imprumut la banca.

Nu va contrazic cu pretul deoarece voi stiti mai bine...eu doar auzisem niste vorbe cu pretul ala.

Pe www.bikeshop.ro am vazut totusi pe la 1900 euro una de vanzare...din Carei daca nu ma insel era tipul care o vindea...in sfarsit poate avea ceva probleme cu ea...nu conteaza...cand o sa am banii o sa pot sa caut ceva concret...acum doar ma interesez si inca imi permit sa visez la motocicleta asta :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Gata!

 

Dupa ce am adus GS-ul in Bucuresti de la Fox din Tg Mures, l-am parcat la Mile si la Doru pentru o schimbare de simeringuri si ulei la telescoape si o revizie generala, ca deh... sa stiu si eu cand sa schimb uleiul, sa ung lantul, etc.

 

Aseara l-am luat!

 

Imi tzatzia fundul de emotie, dar a fost ok. A mers Mile in fata mea cu un scuter (mergea la Arc... eu nu am putut veni ieri...) pana la Perla, unde eu am ramas si am plecat seara pe la 10 la Inter sa o las peste noapte. Am rezolvat cu parcarea azi dimineata (in subteran la Compozitorilor - 25USD/luna :moron:... deh alt garaj mai aproape nu am gasit pentru moment)

 

Asa ca GS-ul mult asteptat este HOME :friends: :crack:

Am senzatia ca m-am nascut pe el :crack:

 

Sunt super incantat de el, desi am doar cativa kilometri la bord acum, peste cei care ii avea deja :lol:

 

E exact ce doream!

 

Miercurea viitoare (daca e vremea ok) vin si eu la Arc. Ma asteapta un loc pe alee in capat :friends:

 

Bafta maxima!

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa ma urc pe pereti :crack: ...am gasit o Suzuky GS500 chiar in Craiova si costa 1800 euro, din 1994 daca nu ma insel...e rosie si frumoasa...problema cea mai mare...nu am banii acum...daca stiti careva cum si de la ce banca as putea sa iau un credit (1800euro), va rog sa imi ziceti si mie aici ca trebuie neaparat sa o iau... :crack: :moron:

Mai jos e poza cu moto despre care e vorba...

Multumesc si asfalt uscat !

post-6714-1125149609_thumb.jpg

Editat de toply
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare sa fi fost trantita serios. Pe de alta parte se poate sa ma si insel - capac motor schimbat, motor vopsit, toba aproape indreptata, cadru strambat jos. Daca o iei verifica sa nu aiba probleme de manevrabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un credit de 1800 euro in mana trebuie sa iei cam 2000 euro de la banca. Pentru asta iti trebuie mi se pare un salariu de 8 mil pe cartea de munca, iar peste 2000 euro girant. Cel putin asa era la BRD, oricum pre-aprobarea creditelor depinde de la persoana la persoana. Dar nu te gandi doar la cei 1800, echipamentul, accesoriile si eventualele reparatii pot trece usor de 200...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...am vazut-o si chiar imi place si merita toti banii...e betooooonnn.

Ramane sa vad ce banca imi da banii si am luat-o...

Oricum ar fi mie imi place de ea... :crack:

Mai ajutati-ma daca mai stiti cu bancile...de unde ce si cum?

pleaseeeeee....

 

Multam mult si

ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva...

Sa nu radeti de mine da m-am urcat si eu pe ea si stau bine si vreau sa va zic, ca am mers 50 metri cu ea usurel asa si m-am imbolnavit mai rau... :crack: o vreauuuuu... (am avut o super viteza de maxim 5km/h :moron: pentru unul ca mine care nu prea a mers mult cu motorul ... e suficient prima data...mi-a intrat mai rau microbul cu gs500... :crack: )

 

Bafta la toata lumea si...

ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost s'o vezi cu un mecanic?

vezi sa nu te tzepuieshti, ca sunt destul de multi tzepari in RO din pacate..

1800 e cel mai de braga pretz de care am auzit ptr un GS500.. minim 2000 am mai auzit..

tipul asta o are de ceva timp la vanzare, te'ai intrebat oare de ce nu a sarit lumea pe ea??

incearca sa ai creierul limpede cand iei decizia, sa nu o faci cu 90% subiectivism..

 

bafta!!

 

a, shi vezi ca ai competitor :crack:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rebel: lucky you... ca n-aveam banii cand am vazut-o la Tg.Mures :crack: pe loc o luam, era destul de eftina.

Banuiesc ca n-are prea multe probleme nu?

 

ah.... plang pt mine si rad pt tine... tre s-o vad si eu neaparat, o aveam la suflet de cand am vazut-o :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@strumfuadi - Andi e un tip super de treaba si chiar nu e vorba aici de tzeapa sau alte chestii...sincer asta e parerea mea...motorul ala chiar imi place ...

 

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu anuntul ala... ce sa zic... cred in ocazii dar mai cred de asemenea si in mecanici care sa se uite la orice ocazie :crack: Asa ca ai grija.

 

Legat de banci, iti sugerez bancile urmatoare, urmand sa te duci sa faci cercetari pe site-urile fiecareia sa analizezi ofertele lor de creditare:

Banca Romaneasca

Unita

BRD

BCR

Banca Transilvania

 

Ia-le la rand, vezi ce oferta are fiecare, vezi unde te incadrezi si...misca-te de-ti fa dosarul pt imprumut :crack:

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Thomas...ma uit pe site la fiecare banca dar luni o sa merg de dimineata sa discut la fata locului cu cei de la banci si sper sa imi aprobe...ca altfel ... nici nu vreau sa ma gandesc sa nu reusesc sa iau banii...

 

Bafta la toti si ...

ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. Am si eu cateva intrebari pentru voi, daca nu va suparati:

 

Intentionez sa achizitionez un GS500F nou (stiu, carene, trantit de pamant, dar dupa ce m-am dat ceva timp cu cu o Hondita naked, m-am cam plictisit sa ma sufle vantul in halul ala, plus ca de o dau pe jos, are garantie si alte alea) si m-am tot uitat pe la specificatii. Dealer-ul mi-a zis ca are 44 cai, prin alte parti am vazut ba 48, ba 50. Pana la urma cati caluti are? Seaua este destul de sus pentru mine si sincer eu sunt un tip caruia ii place sa fie cu picioarele pe pamant ( am 1.73 ) si as vrea sa stiu, se poate regla cumva sa o dau o idee mai jos? Cauciucuri de dimensiuni mai mari se pot monta pe ea (pe spate sunt curios) fara ca treaba asta sa dauneze cumva motocicletei?

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu faza cu calutii, nu prea stiu nici eu foarte sigur si oricum nu prea conteaza, ca-s 44 sau ca-s 48. Bine ca sunt!!

In schimb cu inaltimea eu zic sa nu-ti faci probleme, eu am 1,73, hai poate cu un ciorap de lana sa zic 1,74 si nu am probleme cu ea. Atingi cu ambele picioare lejer, aproape ca pui talpile complet jos. Incearca una si ai sa vezi ca nu sunt probleme.

Iar latimea la cauciuc, maxim poti sa pui 150 latime, iti mai raman 1-2 mm stanga dreapta. Eu merg cu asemenea cauciuc de cand am luat-o si nu sunt probleme, nu stiu la consum, dar nu cred facand comparatie cu alte GS-uri. Cica ar fi mai putin manevrabila insa mai stabila la viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carene, trantit de pamant, ... , plus ca de o dau pe jos, are garantie si alte alea

 

mda, du-te tu in service si zi-le "stiti, am dat-o pe jos, nu-mi schimbati si mie carenele?". Garantia e pentru erorile lor, nu ale tale. Ar fi o sansa cu CASCO integral, dar...

 

Cauciucuri de dimensiuni mai mari se pot monta pe ea (pe spate sunt curios) fara ca treaba asta sa dauneze cumva motocicletei?

 

verifica sa nu dauneze garantiei mai intai, ca daca ti-o baga ca modificare neautorizata, ai ramas fara garantie.

 

 

pe o nota mai vesela, sper sa vedem ca te-ai alaturat grupului cat mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rebel: lucky you... ca n-aveam banii cand am vazut-o la Tg.Mures :crack: pe loc o luam, era destul de eftina.

Banuiesc ca n-are prea multe probleme nu?

 

ah.... plang pt mine si rad pt tine... tre s-o vad si eu neaparat, o aveam la suflet de cand am vazut-o :moron:

232078[/snapback]

 

Doar simeringurile de la telescoape (de care stiam de la inceput) in rest "laser frate".

 

Sper sa ajung la arc curand sa ne vedem

 

bafta maxima

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...