Sari la conținut

Dac Motors Organizeaza Intrunirea Bucuresti


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

era un singur fel de bere cam tare

 

Si apopos, in Ruse sunt 3 cluburi si deci se fac 3 intruniri pe an...

mie berea mi s-a parut ca la dozator...adica slaba si buna de anduranta(sa tot bei cu caru) :hug: da, ar fi trbuit sa fie si niste bere fara alcool, ca multi consuma asa ceva pt a putea merge cu mobra...

 

din ce am vb cu Crazy, mesterul de la Spirit of Freedom din Ruse, sunt 4 cluburi in oras :kali:

 

si legat de mancare, asa-i cam aproape la orice fest de la noi, nu neaparat moto, ci in general, de la pomana organizata de partidu x, pana la festivalul berii(exceptand ciorba) :D si papa a fost ok...nu cred ca ar trebui angajata o firma de catering din bulgaria(avem si noi aici firme), dar la alte servicii, cred ca se discuta de alte sume, si deh...multora le-a convenit ca era buna si ieftina, inclusiv mie :hug:

 

iar praful, normal ca a fost praf in aer...ma asteptam sa fie, ca doar e circuit de motorcross acolo...

 

io unu m-am simtit bine :(

 

4. locatie cu diverse atractii: baita, circuit, paintball...

 

oricum,FELICITARI!!!! M-AM SIMTIT EXCELENT SI EU SI PITICUL!!! care a scos mandra ( pitica Inei) la plimbare pe ATV :)

4.....ialomita :D

 

sa va traiasca, si ma bucur ca i-am prins si eu in poze...sunt frumosi foc :hug:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Organizare beton(la propriu si la figurat),berea.., e pt prima data cand Tuborgul a fost berea mea preferata,premiul de la tombola consistent,mancare buna,curatenie de nota 20 pt o intrunire care se desf in capitala,.., ce sa mai zic,muzica a fost f slaba(sonorizarea in schimb.., mi-a spart timpanul, pozitiv vorbind),locatia trebuie schimbata(uitata), intre 2 si 7 dupa amiaza am zacut la umbra,una peste alta eu cred ca baietii de la DacMotors merita toata stima pt efortul depus.Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acasa.

 

Cateva lamuriri.

 

Cu privire la praf: joi vineri si sambata au fost udate, cu bunavointa D-lui Raduta, strada pana la DN1 cat si pista de cross.

Din cauza caldurii prea mari se usca in 20-30 minute. Eforturi s-au facut.

 

Preturile alimentare: toate preturile au fost negociate si a fost interzisa majorarea lor pe parcursul evenimentului iar cine se plangea de pretul la suc ... 3,5 lei 1/2l de pepsi ... te rog sa-mi numesti terasa din Bucuresti cu acest pret.. Din aceasta cauza clubul nu a primit nici un ban (decat protocolul pentru formatii) de la firmele de comercializare produse alimentare pentru a mentine preturile cat mai jos.

 

Au fost cumparate din banii clubului 10 umbrare. Insuficiente dar banii au fost putini. Cred ca trebuie sa mentionez ca toate cheltuielile: firma de paza, locatie, formatii, campanie radio, motocicleta de tombola (40 % a fost suportata de Tomina), si alte zeci de lucruri au fost suportate de membrii clubului iar veniturile acestui eveniment au acoperit 40 % din total cheltuieli).

 

Au fost facute eforturi (financiare si nu numai) importante din partea clubului. Dupa ce am pierdut pe rand sponsori dupa sponsori am decis ca nu vom renunta si vom face aceasta intrunire cu riscul falimentului.

 

Doresc sa multumim: Familiei Raduta (TCS), Heavy Riders, Silver Pistons, Urban Riders, RoCristea, Sea Wolves si tuturor participantilor la intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie berea mi s-a parut ca la dozator...adica slaba si buna de anduranta(sa tot bei cu caru) :hug: da, ar fi trbuit sa fie si niste bere fara alcool, ca multi consuma asa ceva pt a putea merge cu mobra...

 

din ce am vb cu Crazy, mesterul de la Spirit of Freedom din Ruse, sunt 4 cluburi in oras :kali:

 

si legat de mancare, asa-i cam aproape la orice fest de la noi, nu neaparat moto, ci in general, de la pomana organizata de partidu x, pana la festivalul berii(exceptand ciorba) :D si papa a fost ok...nu cred ca ar trebui angajata o firma de catering din bulgaria(avem si noi aici firme), dar la alte servicii, cred ca se discuta de alte sume, si deh...multora le-a convenit ca era buna si ieftina, inclusiv mie :hug:

 

iar praful, normal ca a fost praf in aer...ma asteptam sa fie, ca doar e circuit de motorcross acolo...

 

io unu m-am simtit bine :(

 

 

4.....ialomita :D

 

sa va traiasca, si ma bucur ca i-am prins si eu in poze...sunt frumosi foc :hug:

OK, ai dreptate, trebuia sa spun ca sunt macar 3 cluburi in Ruse. Eu am fost la intrunirea organizata (impecabil si cu sprijinul total al politiei de la ei) de clubul ThunderMC (tipi cam grasi si pe choppere), am stat la masa cu unii de la "The Pikes" (aici "The President" era slab si pe ceva de touring si "The Doctor" era mare si pe chopper) sl la Ciolpani am vazut afisul cu intrunirea lor nationala pe o motocicleta care era de la un al treilea club, nu mai tin minte cum ii spune (oricum unul din aia din Ruse de acolo e poreclit "Jaba" si am numarul luin de telefon).

Oricum ca idee mi se pare aiurea ca noi ne uitam cam patrat la bulgari pe cand ei sunt deosebit de prietenosi cu noi, asa ca fratilor incercati si motocicleala in Bulgaria, ca baietii sunt deosebit de de treaba si daca aveti o problema tehnica singurul lucru care va trebuie e un telefon de la un motociclist bulgar - lucru care se poate obtine in 5 minute la orice bauta din asta de motocilisti roackeri si violatori de babe (unde la ei cel putin nu se intampla cam nimic)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la organizatori beti ... am avut oameni care nu au dormit in 56 de ore decat 4. Incearca sportul asta si bea un pahar de bere sa vedem daca ce impresie faci celorlalti. Oricum nu a fost nici un incident in care sa fie implicat v'run organizator asa ca nu inteleg problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pmoldovan: au vneit bulgarii, si au fost super... :( cel putin simson sr4 m-a lasat masca...si au venit pe el doi :D

 

@placebo: mane, ce ne facem in viitor cu paradele?nu le mai convin alora paradele, de nu le mai dau aprobare?sunt toata placerea la o intrunire....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare rau imi pare ca nu am reushit sa vin si eu sa pun osu la treaba pe acolo, atat la organizare cat si la distractie. Asta este, serviciul in mijlocul marii nu prea imi da multa libertate de miscare.

FELICITARI DACILOR! Imi pare rau ca nu am putut sa ma bucur alaturi de voi la prima voastra intrunire moto. Ma uit pe poze si ma oftic... Asta e... Unii stau la munci sa scoata tzitzeiul din care se face esentza aia cu care merg motoarele.

Sa ne traitzi, sa ne vedem mereu sanatoshi si sa stam linistitzi la povesti.

 

PROPUN CA PE VIITOR, LA INTRAREA LA INTRUNIRILE MOTO SA FIE UN PANOU CU POZELE TUTUROR FRUSTATZILOR CARE NU SE SIMT BINE IN RANDUL NOSTRU. SA STIM SI NOI CUM ARATA, SA II EVITAM, SA NU CUMVA SA II DERANJAM SI MAI TARE.

(PENTRU MANELISTI PROPUN SA LE POZAM DECAT PANTOFII DE LAC CU CATARAMA SI TRICOURILE CU PAIETE, PENTRU CA AIA E UNIFORMA CU CARE DEFILEAZA MEREU...)

 

P.S. Pt. Raptor... Cu aparate de ras cu lama avem voie la intalniri, sau sunt periculoase... Tu mereu esti "Gigi Contra". Mai bine stai acasa... E valabil pentru totzi cei care cred ca nu o sa se simta bine la intruniri. Nu va mai deranjatzi... Se vede bine si la Tv, si gagici cu fuste mini de agatzat nu o sa gasitzi, ca doar nu e intrunirea moto de la Baboo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru prima editie zic ca a fost foarte bine.

Dacilor, jos palaria pt efortul depus. V-a cam extenuat dar a meritat.

 

Cat despre Berea fara plumb de alcool (:kali:) mda, zau ca i-am simtit lipsa fiindca n-am ramas peste noapte. Am baut eu juma de bere la mici si carnati, ca tampeam de la atata apa plata :(

 

 

Cu privire la organizatori beti ... am avut oameni care nu au dormit in 56 de ore decat 4. Incearca sportul asta si bea un pahar de bere sa vedem daca ce impresie faci celorlalti. Oricum nu a fost nici un incident in care sa fie implicat v'run organizator asa ca nu inteleg problema.

si totusi nu i-am vazut p-aia beti. serios. toti erau treji dar si obositi. pana mea, totusi soarele ala ne-a lesinat pe destui.

 

@Wolfman, sa mor daca am vazut ca ai ceva cutit, patent sau palosh la centura. :D

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai daca stii ca e posibil sa nu iti placa la respectiva intrunire din cauza conditiilor nu mergi e mai simplu . eu am ales sa plec in vama. de ce sa merg daca o anumita conditie nu mi-a convenit ?sa fii mers la intrunirea de la ciolpani sa nu ma simt bine ca nu intru cu motorul in camping , sa beau doar un sortiment de bere, sa stau la soare ca pe urma sa bag comentarii rautacioase aici pe forum ?? nu @ak raptor m-am interesat inainte ce reguli sunt ,ce conditii sunt , la respectiva intrunire nu au f pe placul meu am ales sa fac altceva , e extrem de simplu ai optiuni si nu e nevoie sa te superi cu oamenii .ei eu incercat sa faca o treaba buna ca au reusit sau nu este treaba participantilor sa aprecieze si nu cred ca are rost sa comentam aiurea actiunea lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare felicitari pentru intrunirea organizata a fost frumos pacat ca nu a fost prea multa lume....eu dc nu am putut intra pe circuit? am umblat cu foaia aia alba dupa mine pana mi s-a facut rau de la ala dute la ala si tot asa nimeni nu stia nimic si mai tarziu am vazut ca s-a intrat si cu scutere? o data am avut sansa sa ma dau pe circuit si nu am putut ca unii nu stiau nimic despre asta... in fine locatia a fost buna sper sa mai faceti acolo inca o data ca sa mai vin :( felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari dacilor pentru organizarea de nota 10+si pentru efortul depus. Cine crede ca e foarte usor sa stai in picioare cu 1000 de probleme pe cap, 3 zile si la 40 de grade ziua , se insala. Paza a fost impecabila si s-a cunoscut. E un mare + chestia cu paza. Ne vedem la ploiesti, ca sa va simtiti si voi bine si sa bem impreuna. Inca odata FELICITARI si multumim de invitatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: multumesc ca de fiecare data 'bonilor' adica bonelor masculine :hug: Nino s-a simtit in largul lui plimbat si rasfatat :D

 

din pacate mandra mea e mai rusinoaso-salbatica. asa ca n-a vrut decat la ma-sa :( .

 

sa va traiasca, si ma bucur ca i-am prins si eu in poze...sunt frumosi foc :kali:

 

frumoase poze, orl-ule :D . multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Dac Motors ,foarte frumos si m-am simtit foarte bine alaturi de prieteni si asta va zice un om care a dormit cateva ore in 60 cate a stat :( ,ce ma oftic e ca nu am avut si eu cutit la brau :kali: ca ecuson cu Organizator am avut.

 

Ps: nu va mai faceti griji cu cei nemultumiti ,acestia vor exista intotdeauna indiferent de genul de intrunire iar Raptorul daca nu are circuit sa se dea si el normal ca e nemultumit :D

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tere frate!

 

E prima si de aici se mai invata pentru viitor. E un punct de plecare.

 

Felicitari tuturor ce si-au adus o contributie in buna desfasurare!!! :D

 

Si nu in ultimul rand sar'na de ajutor (ma refer la nipra mea fitzoasa) lui: Kali, Ionut de la Daci si trupei de la Heavy Riders!!!

 

:kali: :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo, da' nu te enerva, ca nu are rost :kali: Si uitasem sa mentionez o chestie care mi-a placut si mi-am dat seama ca nu a fost intanmplatoare: udatul drumului. In felul asta, s-a putut conduce spre si dinspre DN foarte bine, fara sa inghiti praf si fara sa derapezi. :( Foarte tare. :D Multumesc si eu fam. Raduta, desi nu-i cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah, mi-am adus aminte. O singura neplacere am avut si io. Mai batut in cap de fel, tot ratam intrarea. Nu erau decat cele 2 mici semne care sa anunte pe unde se intra, dispuse foarte aproape de locul unde virai sa intri pe camp, si care nu indicau exact (Ba (cuvant jignitor) fa la stanga/dreapta aci).

 

Niste baieti din Seawolves s-au invartit de doua ori pana s-o nimereasca, in ciuda semnalelor noastre manuale. :(

 

Apropo de baieti din Seawolves, am mers la un moment dat, vineri seara cand am ajuns, in spatele a 2 baieti pe choppere care au ramas mai in spate de coloana mare. 2 Baieti care au ramas foarte calmi in momentul in care o skoda octavia neagra (B-12-......WRZ??) a intrat brutal in fata mea, l-a fortat pe Lupul din spate spre banda 1 si a crosetat printre ei si-a plecat racheta mai in fata.

 

Ma luasera pe mine dracii pe apucatul ala, de vroiam sa plec io dupa el, dar din motive de trafic si dorinta de a nu incomoda prin depasiri de-astea dubioase, am lasat-o moarta.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari dacilor!

M-am simtit super, exact ca intre prieteni, papica buna si la pret ok, bautura si ea la pret ok si cel mai important toaletele curate! :D

 

Si eu si stege ne-am simtit super!

 

Va uram la mai multe! :(

Editat de Arthemis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de baieti din Seawolves, am mers la un moment dat, vineri seara cand am ajuns, in spatele a 2 baieti pe choppere care au ramas mai in spate de coloana mare. 2 Baieti care au ramas foarte calmi in momentul in care o skoda octavia neagra (B-12-......WRZ??) a intrat brutal in fata mea, l-a fortat pe Lupul din spate spre banda 1 si a crosetat printre ei si-a plecat racheta mai in fata.

 

Ma luasera pe mine dracii pe apucatul ala, de vroiam sa plec io dupa el, dar din motive de trafic si dorinta de a nu incomoda prin depasiri de-astea dubioase, am lasat-o moarta.

 

 

Eu eram unul dintre cei 2. Dupa aproape 300km cu soarele in cap, incercam sa fim calmi cu toate ca dobitocii aia de conservari mergeau parca erau la formula 1 printre noi , cu atat mai mult cu cat eram atenti la partea dreapta a drumului ca sa nu ratam intrarea. Si normal... am ratat-o. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine a castigat, eram rupta de caldura si ma refugiasem in cort pe seara..

 

A castigat un prieten de`al meu WILLY, nu stiu ce ID are pe motociclism.

Si.....apropo e de vanzare.

post-14631-1216021743_thumb.jpg

post-14631-1216021759_thumb.jpg

post-14631-1216021772_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprpopos de parada. Am facut tot ce era necesar pentru parada dar intrucat la baneasa se lucra pe DN1 nu am primit autorizatie decat pana la Ikea ... am considerat ca decat asa mai bine fara. :(

 

 

PS: cu cat da motorul?

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprpopos de parada. Am facut tot ce era necesar pentru parada dar intrucat la baneasa se lucra pe DN1 nu am primit autorizatie decat pana la Ikea ... am considerat ca decat asa mai bine fara. :(

 

 

PS: cu cat da motorul?

stiu ca v-ati straduit si cu parada, si si pt asta, felicitari....acu aflu motivul pt care n-ati avut voie sa o faceti...

multam de raspuns :D

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari dacilor pentru organizarea de nota 10+si pentru efortul depus. Cine crede ca e foarte usor sa stai in picioare cu 1000 de probleme pe cap, 3 zile si la 40 de grade ziua , se insala. Paza a fost impecabila si s-a cunoscut. E un mare + chestia cu paza. Ne vedem la ploiesti, ca sa va simtiti si voi bine si sa bem impreuna. Inca odata FELICITARI si multumim de invitatie.

 

 

Pana la urma va fi o intalnire la Ploiesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...