Sari la conținut

Hai La O Plimbare !


aronbmw
 Share

Postări Recomandate

:D

Sunt Irina, prietenii imi spun Iren (cu accent pe a doua silaba =))

Am 20 de ani si fac in Cluj Calculatoare si tehnologia informatiei.

Abia astept sa fac 21 de ani sa-mi cumpar motocicleta. Nu ca as sti prea multe despre ele, dar nici despre calculatoare nu stiam candva nimic.

Dar, toti prietenii mei au numa masini si vreau sa cunosc lume pasionata de motoare. Is curioasa cum is.

Si, sa ma ia cineva intr-o calatorie pe distanta lunga, yay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine, uite pentru ca am fost mai ''rau'' ma ofer sa te iau intr-o calatorie lunga cu o vitezana, daca crezi ca rezisti la un 300 km pe o sportiva... Lasami pm daca vrei. Daca vrei alt gen gasesti sigur pe cineva:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa fac 21 de ani sa-mi cumpar motocicleta. Nu ca as sti prea multe despre ele, dar nici despre calculatoare nu stiam candva nimic.

 

(4) Varsta minima pentru obtinerea permisului de conducere este de:
a) 16 ani impliniti, pentru categoriile de vehicule AM, A1 si B1;
b )18 ani impliniti, pentru categoriile de vehicule A2, B, BE, C1, C1E si Tr;
c) 20 de ani impliniti, daca persoana are o experienta de cel putin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria A2, sau 24 de ani impliniti, pentru motocicletele din categoria A;
d) 21 de ani pentru categoriile de vehicule C, CE, D1 si D1E, precum si pentru triciclurile cu motor din categoria A;
e) 24 de ani pentru categoriile de vehicule D, DE, Tb si Tv.
Editat de 4maranth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt din Romania =))

 

 

(4) Varsta minima pentru obtinerea permisului de conducere este de:
a) 16 ani impliniti, pentru categoriile de vehicule AM, A1 si B1;
b )18 ani impliniti, pentru categoriile de vehicule A2, B, BE, C1, C1E si Tr;
c) 20 de ani impliniti, daca persoana are o experienta de cel putin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria A2, sau 24 de ani impliniti, pentru motocicletele din categoria A;
d) 21 de ani pentru categoriile de vehicule C, CE, D1 si D1E, precum si pentru triciclurile cu motor din categoria A;
e) 24 de ani pentru categoriile de vehicule D, DE, Tb si Tv.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cine vrea sa vina la o plimbare la Castelul Corvinilor in hunedoara cam 170 de km, este asteptat duminica ( maine) la ora 10 la omv calea turzii si la 10:20 plecarea.

super ideea... si tentanta.. dar nu e prea frig? arata ca va fi 1 grad maine la ora 10... iar la 12 vor fi abia 5 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare cine vrea sa vina la o plimbare la Castelul Corvinilor in hunedoara cam 170 de km, este asteptat duminica ( maine) la ora 10 la omv calea turzii si la 10:20 plecarea.

 

Ce frumos l-au renovat. Au schimbat si peisajul pe langa din cate vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi arata 11 grade pe maine si soare :)

eu ma uit pe accuweather de obicei, si arata 1 grad la ora 10 (ajunge la 9 grade abia la ora 3pm)

 

http://www.accuweather.com/en/ro/cluj-napoca/287713/hourly-weather-forecast/287713?hour=33

 

am iesit azi putin si parca am simtit ca nu am aderenta ca lumea.. si erau vreo 7-8 grade cand am fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma uit pe accuweather de obicei, si arata 1 grad la ora 10 (ajunge la 9 grade abia la ora 3pm)

 

http://www.accuweather.com/en/ro/cluj-napoca/287713/hourly-weather-forecast/287713?hour=33

 

am iesit azi putin si parca am simtit ca nu am aderenta ca lumea.. si erau vreo 7-8 grade cand am fost.

da pai ne inbracam mai bine, neam adunat deja 4 motociclisti, vedem maine daca e prea frig scurtam plimbarea si ne hotaram pe loc ce sa facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce frumos l-au renovat. Au schimbat si peisajul pe langa din cate vad...

Tot stau si ma gandesc oare cum or pus Streiul sa curga prin spatele castelului... Sau o fi Muresul cand erea el mic?!?

» Post actualizat in 08 Nov 2014 09:23

Sunt sigur ca dupa ce face tura la Hunedoara, o sa puna si o poza cu castelul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot stau si ma gandesc oare cum or pus Streiul sa curga prin spatele castelului... Sau o fi Muresul cand erea el mic?!?

» Post actualizat in 08 Nov 2014 09:23

Sunt sigur ca dupa ce face tura la Hunedoara, o sa puna si o poza cu castelul...

Cred ca daca vroia, punea deja demult, ca e de acum 2 saptamani postarea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem merge la o placinta creata pe Mesteacan,sun 200km sau mai departe pana la Padis

» Post actualizat in 08 Nov 2014 20:52

Sau ne vedem la 11:30 sub podl trefla in Manastur si stabilim un traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...