Sari la conținut

Enduro Sau Offroad/adventure?


Postări Recomandate

Nu vreau sa zica lumea ca sunt carcotas, dar poate ca a sosit timpul ca noi, cei cu motociclete asa-zise enduro-touring sa avem un topic aparte

M-am gandit de mai multa vreme la aceasta problema, mai ales dupa discutiile in contradictoriu cu cativa enduristi mai infocati (vezi Angi sau Emzy :wink: )

Eu personal nu ma consider endurist, ci mai degraba turist, si iubitor de munte, peisaje frumoase, aer curat si liniste in jurul unui foc de tabara

Nici nu as face enduro adevarat (nici daca as putea) cu o motocicleta destinata... turismului pe carari mai putin asfaltate

Eu am lansat propunerea, ramane la latitudinea administratorilor sa ia decizia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e propunerea, un subforum pt aventurieri ? dar cred ca si aci se poate vorbi relaxat de excursii frumoase si kiar se face, look (or search) around. sau propune o structura, un continut a ceea ce consideri ca ar trebui sa contina si daca votam mai multi propunerea ta poate obtinem subforumul (desi aici nu e democratie :wink: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e propunerea, un subforum pt aventurieri ? dar cred ca si aci se poate vorbi relaxat de excursii frumoase si kiar se face, look (or search) around. sau propune o structura, un continut a ceea ce consideri ca ar trebui sa contina si daca votam mai multi propunerea ta poate obtinem subforumul (desi aici nu e democratie :wink: ).

 

 

asa cum vorbesc viitorii enduristi, asa cum sunt postate pozele din iesirile de enduro....gume, anunturi comerciale, motoare de enduro...P-astea dc nu le discutam la gramada??

Tu iti pui sosetele, chilotzii si setul de surubelnite in acelas sertar? facem putina ordine, omule

 

Ar strica un subforum pentru aventurieri cu vaci si mono-uri de 600 cmc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coltul enduristilor, trebuia impartit deja de mult timp in urma,in aventurieri si in enduristi off-road propriu zisi,si lipseste si "coltul crosserilor" si a celor pasionati de freestyle sau trial.Asa cum e acum,dupa mine e un fel de 'ghiveci" :) (dar oricum asta e parerea mea,si poate nu reflecta realitatea :wink: )In rest asteptam primavara... :kiss:

Editat de cbrxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care e propunerea, un subforum pt aventurieri ? dar cred ca si aci se poate vorbi relaxat de excursii frumoase si kiar se face, look (or search) around. sau propune o structura, un continut a ceea ce consideri ca ar trebui sa contina si daca votam mai multi propunerea ta poate obtinem subforumul (desi aici nu e democratie :kiss: ).

Da, stimate coleg, asta e propunerea :)

Pe sectiunea de enduro se discuta de-a valma despre enduro, dar mai ales despre altceva decat enduro, respectiv trasee, iesiri pe munte, dar Nu enduro :wink:

Si nu cred ca se pune problema de a fi sau nu democratie, la urma urmei putem face alt site, dar am considerat ca nu e cazul sa facem separatism total

Daca pana la urma nu se va face coltul aventurierilor (sau orice alt nume sugestiv), eu iau in calcul si varianta unui nou site, desi nu sunt prea incantat de idee :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stimate coleg, asta e propunerea :kiss:

 

Aha, ok ... ca din propunerea ta eu am dedus ca vrei topic despre aventuri (cel putin asa ai scris) si nu intelegeam cine te impiedica sa deskizi unul (sau tocmai il initiasei). Subforumul e altceva, o structura logica cu caracteristici proprii, unice ... si uite ca s-a implinit si asta, super :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna ideea, mai ales ca din cate am observat cei mai multi calatoresc si daca intra pe potecute, o fac din placere, nu ca sa darame vreun record mondial.

Iar eduro-tourerii sunt o specie aparte, care calatoresc numai pe doua roti, au enduro-pretentii mai mici de la motocicletele lor si sunt taxati de multe ori de cei care prefera sa ajunga la locul faptei cu masina + motocicleta in remorca si acolo sa scoata untul din ea.

Si eu cred ca "enduristii" sunt de mai multe feluri si o sectiune Adventure nu poate fi decat binevenita pe acest forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

enduro-pretentii

HAIOS :kiss:

 

Uau .. pai daca tot suntem ascultati, ce-ar fi sa propunem un server nou ? sau o ferma ? macar un RAID pe mai multe harduri ? macar un procesor nou ? mai multa memorie ? reducerea timpului de sesiune ? orice imbunatatire e un pas inainte, deja sunt multe conexiuni la un mom dat si tot mai des apar orori de gen time out expired, sql error, too many connections, etc :wink:

Editat de MensSana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa zica lumea ca sunt carcotas, dar poate ca a sosit timpul ca noi, cei cu motociclete asa-zise enduro-touring sa avem un topic aparte

M-am gandit de mai multa vreme la aceasta problema, mai ales dupa discutiile in contradictoriu cu cativa enduristi mai infocati (vezi Angi sau Emzy :wink: )

Eu personal nu ma consider endurist, ci mai degraba turist, si iubitor de munte, peisaje frumoase, aer curat si liniste in jurul unui foc de tabara

Nici nu as face enduro adevarat (nici daca as putea) cu o motocicleta destinata... turismului pe carari mai putin asfaltate

Eu am lansat propunerea, ramane la latitudinea administratorilor sa ia decizia

 

 

Si eu sustin "moral " ideea ...

Conteaza pt. mine mai mult aventura decat ruperea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, m-am prins, this is THUMPER CORNER :kiss: Thumper are si fata, va saliu' cu rotile ei "speciale" cu tot, ne primiti? :) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, m-am prins, this is THUMPER CORNER :) Thumper are si fata, va saliu' cu rotile ei "speciale" cu tot, ne primiti? :lol: :wink:

 

Pai nu te-ai prins. Asta-i coltul enduro-touring & adventure. Thumper corner este coltul MONOCILINDRELOR, care pot fi chiar si vitezane, cum e acest rc4post-5780-1202904925_thumb.jpg :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...