Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca mai ai probleme tehnice, da un semn bre, stii ca rezolvam orice la o bere :laugh:

 

Chiar ar fi Vlad unele mici probleme si as avea nevoie de ajutorul tau,binenteles daca se poate.

O sa te sun eu.

Merci fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca la politie trebuie sa dai o declaratie pe proprie raspundere ca motoreta a ajuns in tara pe platforma...sa nu te puna zmeul sa zici ca ai venit pe ea!

Merci fain!

Motocicleta a fost adusa pe remorca!!!

Stie mosu ce sa zica!

Inca o data merci fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Uite eu am inmatriculat-o in 15 aprilie 2012,trebuie sa mergi la R.A.R. unde platesti cu totul 520 lei,dupa care astepti 2 zile si iti ridici actele,cu ele mergi la un Xerox de langa politie si platesti 17 lei si iti face totul ptr. politie(pregateste hartiile),platesti traducerea actului de cumparare 25 lei.Te interesezi de o asigurare ieftina pe 6 luni(eu am dat 125 lei)si te prezinti la Politie.Acolo platesti la fisc 50 lei+impozit 30 lei,o taxa la CEC....,si la ghiseul de numere am dat 60 lei ptr. nr.preferential.Toata treaba dureaza 1 zi inafara de RAR.

Trebuie sa spui un nr.de remorca real pentru ca pe mine ma verificat!!!

Succes!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Uite eu am inmatriculat-o in 15 aprilie 2012,trebuie sa mergi la R.A.R. unde platesti cu totul 520 lei,dupa care astepti 2 zile si iti ridici actele,cu ele mergi la un Xerox de langa politie si platesti 17 lei si iti face totul ptr. politie(pregateste hartiile),platesti traducerea actului de cumparare 25 lei.Te interesezi de o asigurare ieftina pe 6 luni(eu am dat 125 lei)si te prezinti la Politie.Acolo platesti la fisc 50 lei+impozit 30 lei,o taxa la CEC....,si la ghiseul de numere am dat 60 lei ptr. nr.preferential.Toata treaba dureaza 1 zi inafara de RAR.

Trebuie sa spui un nr.de remorca real pentru ca pe mine ma verificat!!!

Succes!!!

Merci fain!

Sti cumva,pentru R.A.R trebuie programare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa spui un nr.de remorca real pentru ca pe mine ma verificat!!!

Succes!!!

 

Mie mi-a cerut si copie dupa certificatul de inmatriculare al dubei cu care a fost adusa moto.

 

Pentru RAR se face programare pe site-ul lor sau trebuie sa mergi acolo!

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a cerut si copie dupa certificatul de inmatriculare al dubei cu care a fost adusa moto.

 

Pentru RAR se face programare pe site-ul lor sau trebuie sa mergi acolo!

 

Motocicleta a fost adusa cu o autoutilitara si am copie de pe talonul masinii,cred ca este bine.Unde trebuie copia,la politie?.

Am inteles ca trebuie data o declaratie pe proprie raspundere cu ce mijloc de transport a fost introdusa motocicleta in tara.Este o declaratie tip sau o scriu eu pe o coala A4?

Merci fain!

 

Daca mai ai probleme tehnice, da un semn bre, stii ca rezolvam orice la o bere :laugh:

 

Multumesc inca odata Fox!

A venit baiatul, m-a ajutat si binenteles am rezolvat toate problemele pe care le aveam.

Mare domn,mare caracter!

Recomand cu incredere.

 

Salut,

Oare pot trece de RAR daca nu am lampa de numar?,astazi am vazut ca lipseste din dotarea motocicletei(GSR-600), si semnalele spate nu sunt cele originale(a facut iItalianul ceva modificari).

Ma poate ajuta cineva cu o lampa de numar sa o pun provizoriu pana trec de RAR,nu trebuie neaparat de GSR,merge si alt model,poate este buna si cea de Dacie(nu stiu,zic si eu.)

Platesc cash sau in bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam, s-o porti sanatoasa :)

 

Cat desprea partea cu numarul, aici e mai ciudat, ptr ca nici suportul ala de numar nu cred ca e original oricum si din cauza asta nu ai nici bec. Posibil sa nu se prinda, dar ptr orice eventualitate mai bine faci rost.

 

Cu semnalele atata timp cat isi fac treaba nu are nimeni nici o chestie.

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneam, s-o porti sanatoasa :)

 

Cat desprea partea cu numarul, aici e mai ciudat, ptr ca nici suportul ala de numar nu cred ca e original oricum si din cauza asta nu ai nici bec. Posibil sa nu se prinda, dar ptr orice eventualitate mai bine faci rost.

 

Cu semnalele atata timp cat isi fac treaba nu are nimeni nici o chestie.

 

Merci mult de tot!,

Adaptam noi ceva,de la Dacie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am iluminare de numar, iar stopul spate e din 4 elemente, se vede de la 50m ca nu e originalul. Dupa 2 ITP-uri facute la RAR unde nu m-au intrebat nimic de astea, cred ca nu le pasa.

Am pus deoparte un stop de wirago250 model vechi, care are ferestruica de iluminare numar, sa am ce pune acolo in caz ca-mi da vreo revenire pe acest motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am iluminare de numar, iar stopul spate e din 4 elemente, se vede de la 50m ca nu e originalul. Dupa 2 ITP-uri facute la RAR unde nu m-au intrebat nimic de astea, cred ca nu le pasa.

Am pus deoparte un stop de wirago250 model vechi, care are ferestruica de iluminare numar, sa am ce pune acolo in caz ca-mi da vreo revenire pe acest motiv.

Merci fain,

Incerc eu o adaptare sa pot trece RAR.,

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va salut cu respect dragii mei iar in al2lea vin cu o rugaminte la voi: caut o pereche de faruri de genul celor de pe triumph speed triple,nu de genul celor puse pe streetfighter(mici si cu lupa) pentru a le adapta pe cb1-le meu.Deci ceva simplu,fara lupa,sa fie pereche.Tavi 0753402160 P.S: Am cautat deja la magazinele de profil din oras dar am gasit....nu pe gustul meu sa ma exprim asa si as prefera sa vad ce cumpar nu de pe net.Multumesc anticipat

 

triumph-speed-triple-02.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Are cineva o interfata VAG Com care ma poate ajuta sa fac o scanare la auto din dotare - Skoda Octavia 1.6 MPI+GPL - ?

Mi s-a aprins martorul Check Engine si as vrea sa vad care e buba. Eu presupun ca e de la sonda lambda care din cauza functionarii pe GPL da amestec sarac, dar as vrea sa fiu sigur.

Nu as vrea sa ma duc la reprezentanta sau service-uri ca ma enerveaza si de obicei ma imbrobodesc cu tot felul de explicatii.

Serviciul va fi contra cost, evident!

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Are cineva o interfata VAG Com care ma poate ajuta sa fac o scanare la auto din dotare - Skoda Octavia 1.6 MPI+GPL - ?

Mi s-a aprins martorul Check Engine si as vrea sa vad care e buba. Eu presupun ca e de la sonda lambda care din cauza functionarii pe GPL da amestec sarac, dar as vrea sa fiu sigur.

Nu as vrea sa ma duc la reprezentanta sau service-uri ca ma enerveaza si de obicei ma imbrobodesc cu tot felul de explicatii.

Serviciul va fi contra cost, evident!

 

Multumesc

 

Diagoza auto - Claudiu: 0747 961 739 / 0729 010 894

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare! un prieten (Vali) a devenit duminica tata, insa copilasu' are o boala care se poate remedia in DE, dar trebe sa actioneze rapid.. daca vreti sa ajutati in vreun fel aveti mai jos detalii, eventual puteti sa dati mai departe si linku de FB.

 

http://www.facebook.com/ioanacorina.gheorghiu#!/mladin.valentin?fref=ts

Textul de mai jos nu ar fi fost postat aici daca mesajul transmis nu ar fi important.

 

Eric s-a nascut pe 18 nov la 8.30 dimineata, a luat nota 9 si a fost dus la sectia de neonatologie pentru investigatii inainte sa fie adus la mama pentru primul contact prelungit si prima alaptare. Dupa ce au trecut mai multe minute decat ne asteptam si impreuna cu intrebarile pe care le puneam am aflat ca Eric...

este inca sub un cort de oxigen. Motivul: saturatia la nivelul picioarelor nu se facea corect. Dintr-un procent maxim de 100% Eric era pe la 87.

 

Dupa mai multe investigatii la clinica unde am nascut, dr. neonatolog a hotarat ca bebe ar trebui transferat la Budimex pentru analize mai amanuntite. Acolo, in urma unei ecografii, medicul pediatrul de garda ne-a dat un posibil diagnostic: transpozitie de vase mari. Practic sangele nu transporta destul oxigen in organism din cauza malformatiei congenitale. Apoi, a doua zi dimineata, doctorul cardiolog a confirmat diagnosticul initial, adaugand la acesta si aorta ingustata. Rezolvarea a venit tot din partea dansului: Eric trebuie operat de urgenta in Germania, Hanovra. Acolo este un doctor specializat pe malformatii congenitale la nou nascuti care il va primi pentru interventia chirurgicala.

 

Prin formularul E112, toata interventia, inclusiv cazarea noastra acolo va fi gratuita. Chiar si operatia are rata de succes buna, iar doctorul este foarte apreciat pe aceasta specializare.

 

Problema mare apare la transport. Trebuie un avion dotat cu aparatura necesara pentru a putea acomoda un astfel de pacient. In momentul de fata incercam sa facem rost de un asemenea avion, insa prima evaluare a costurilor de transport se situeaza pe la 14000 Euro. Cum, doctorul a spus ca interventia trebuie sa fie facuta in termen de 10 zile, suma este cu atat mai greu de obtinut. La asta mai putem adauga si un cost de 16 milioane pentru 5 fiole de Alprostadil, medicament ce mentine saturatia cu oxigen la un nivel satisfacator. Inca asteptam sa vedem cate fiole ne vor mai trebui.

 

Apelez acum la orice fel de ajutor, oricat de mic. Fiecare leu adunat pentru Eric il va ajuta sa fie mai aproape de medicul din Germania.

 

Am vrea sa multumim din suflet tuturor celor care ne vor ajuta chiar si cu un gand bun. Orice impuls, fie el material sau spiritual, ne va ajuta enorm.

 

Conturile unde pot fi virati banii sunt deschise la ING Bank Bucuresti.

 

Conturi IBAN:

 

Nume: Mladin Valentin

 

Cont RON: RO08INGB0000999901166222

 

Cont EURO: RO56INGB0000999901839702

 

Detalii cont euro:

SWIFT: INGBROBU

 

Adresa:

Ing bank n.v. amsterdam suc Bucuresti Bd.Iancu de Hunedoara nr.48 sect.1. Cod postal 011745

 

Multumim din inima!

Vali, Oana si nu in ultimul rand, Eric

 

s-a rezolvat.

 

merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

stie careva de unde se mai scoate cazierul? ultima data cand l-am scos, am mers la politia "mare" din spate la hidro, si cele necesare erau: - cerere tip - timbru fiscal - o taxa la cec?

 

mai era necesar ceva?

 

numa bine!

Editat de CalinMZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxa de 10 lei se plateste la Trezorerie,iar cererea si timbrul la centrele de intocmire acte auto de la la intrarea in politia ' mare' .

La ghiseu sa nu ajungi intre 11-13 caci nu au program.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles cand am fost cu a mea, ar trebui sa ti le dea pe loc (la mine a durat o saptamana pentru ca statia din bv nu avea omologare pentru modelul meu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles cand am fost cu a mea, ar trebui sa ti le dea pe loc (la mine a durat o saptamana pentru ca statia din bv nu avea omologare pentru modelul meu)

 

Merci mult,

Sper ca pentru GSR sa aibe,nu de altceva dar vreau sa termin cu tot cu politie si fisc, sa o inmatriculez daca tot sunt in concediu.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,incearca la dani in sacele(eu la el am gasit ceva second la urgenta),la my moto pe codrii cosminului,la motto in bartolomeu(poate au ceva gume bunicele desi nu recomand second),la nea nelu lancranjan

si chiar la domnul din sacele ce are cauciucuri de autoturisme intr-o curte.are mii de cauciucuri si poate gasesti si pt motocicleta.cum mergi in sacele spre centru pe soseaua principala vezi pe partea stanga o casa ce are la poarta niste cauciucuri expuse.intra fara griji poate gasesti.sau mai este bikeshop locatia brasov,bursa locala motociclism.este internetul plin dar ca si sfat din experienta proprie: nu poti da gresi cu un cauciuc nou.pana la primavara se pot strange cateva sute de lei sau poate vine mosu cu o guma :) succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...