Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

nu mai ziceti la nimeni, da? shhhhhh!!!

organizatorii vor purta niste veste distinctive ca sa fie recunoscuti in imbulzeala si restul lumii v-a purta niste banderole verzi cu mesajul campaniei.

nu shtitzi de la mine, da?

 

nu s-a anuntzat ca se schimba ora, data si locul asa ca trebuie luate de bune informatiile initiale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pe mine ma doare ca asa cum am luat motoru meu am numarul indoit dar am tot ce trebuie la motor asa ca nu prea mi se pare corect ca daca am luat un motor cu numaru sub coada sa nu pot participa, excetzii care ma dor pt ca sunt un motociclist cred eu destul de capabil sa arat tuturor ca existam in trafic, cat despre acesthy disperatzy care fac ce fac pe strada pe mine nu ma intereseaza, totusi eu o sa incerc sa vin daca nu sunt primit, asta e dar nu cred ca voi fi eu exceptia ! Sper pe viitor sa se inteleaga ca existam si ca nu suntem simpli biciclisti :burnout: ! doamne ajuta !

Saracutzul de tine,iti pare rau ca ai nr indoit da nu tai 7 lei sa-ti faci altul.Tu esti baiat cuminte si nu faci ce fac ceilaltzi disperatzi pe strada dar ca nick name ti-ai ales unul in ton cu pasiunea ta ....VITEZA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello... am si eu vreo cateva probleme. In primul rand... cum ajung in Piata Constitutiei? :hug: Nu sunt din Bucuresti si e cam complicat. Poate sa imi explice si mie cineva va rog :cheers: . Apoi, sa mai scrie aici cei care mai vin in bucuresti din judetul prahova, ar fi bine daca ne-am putea intalni pe undeva. Si in legatura cu bannerele si materialele cum e? Trebuie sa ne facem noi, sau ni se dau acolo? Poate ma lamuresc si pe mine cei mai avizati. Mercik mult. Astept raspuns! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intelegem ca in Ploiesti nu se face si vine lumea din Ploiesti (PH) in Bucuresti la miting?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello... am si eu vreo cateva probleme. In primul rand... cum ajung in Piata Constitutiei? :hug: Nu sunt din Bucuresti si e cam complicat. Poate sa imi explice si mie cineva va rog :cheers: . Apoi, sa mai scrie aici cei care mai vin in bucuresti din judetul prahova, ar fi bine daca ne-am putea intalni pe undeva. Si in legatura cu bannerele si materialele cum e? Trebuie sa ne facem noi, sau ni se dau acolo? Poate ma lamuresc si pe mine cei mai avizati. Mercik mult. Astept raspuns! :burnout:

 

Intrii in Bucuresti si o tii drept pe la Arcul de triumf, Calea Victoriei pana se termina si apoi vezi harta de mai jos.Piata Constitutiei e in fatza Palatului Parlamentului (Casa popoului)

http://www.bucuresti.com.ro/index.html/sea...p;streetID=1097

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

”Timisoara Bikers” sprijina organizarea de catre Asociatia Motociclistilor din Romania a paradei moto din 12 aprilie 2008 si va invita sa va alaturati noua cu scopul de a atrage atentia asupra motociclistilor in trafic si a cresterii sigurantei in trafic.

Aceasta actiune va marca inceputul Campaniei Antiaccidente – Atentie la Motociclisti! , manifestare organizata de „Timisoara Bikers” in parteneriat cu Politia Rutiera Timis, Primaria Municipiului Timisoara (cu sprijinul Hotel Strelitia, Editura si Tipografia Brumar, Kiss FM) si care va culmina cu parada organizata in data de 10 mai 2008.

Va invitam sa va alaturati demersului AMR si „Timisoara Bikers” si sa ne fiti alaturi la parada din 12 aprilie 2008 care se va desfasura dupa cum urmeaza: plecarea din parcarea Galeriei 1 , la ora 10:50 si catre stadionul Dan Paltinisan pe un traseu deja stabilit, cu intoarcere la Galeria 1.

Dorim ca in cadrul acestei parade sa dam un exemplu de organizare , asa incat nu vor fi tolerate manifestari personale gen wheelie , stopie , burnout sau depasiri in coloana.

Va asteptam cu drag !!!

 

 

Traseul urmat de coloana este urmatorul: Galeria1-Strada Miresei-Calea Aradului-Centrul Bancar-Piata Marasti- Piata700- Strada Paris-Spitalul Louis Turcanu-Catedrala Mitropolitana- Podul Mihai Viteazu-Bdul Vasile Parvan- Str Girocului-Stadion Dan Paltinisanu- Aleea Studentilor-Podul Michelangelo-Hotel Continental-Punctele Cardinale-Str Popa Sapca-Galeria1

 

 

 

 

TIMISOARA BIKERS

Editat de BBKing
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spunea si colegul meu @ripson, Timisoara Bikers este alaturi de AMR in data de 12 aprilie, s-a organizat o parada aprobata in Timisoara cu impartire de fluturasi. Pentru noi, 12 aprilie reprezinta inceputul campaniei anti-accidente , campanie ce se va finaliza pe 10 mai intr-o a doua mare parada. Pe tot parcursul acestor 30 de zile, Timisoara va purta 10 bannere cu " Atentie la motociclisti"; se vor face peste 300 de stickere si 10.000 fluturasi ca si cel din atach.

 

Bafta in campanie. Timisoara este alaturi de voi!!!

 

 

Se poate sa atasezi si un format printabil?

eventual in original...sa il mai inmultim cumva ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asociatia Motociclistilor din Romania organizeaza in data de 12 aprilie 2008 un mars moto in Capitala, ce simbolizeaza startul campaniei "Exista si motociclisti in trafic". Cu ajutor din partea BPR, al agentiei Mercury 360, si al CNA avem deja un spot gata de a fi difuzat la TV si aprobarea pentru aceasta campanie sociala.

Adunarea se va face incepand de la ora 9 in Piata Constitutiei iar plecarea va avea loc la 10.

Traseul va fi: Piata Constitutiei, Piata Unirii, Universitatii, Romana, Victoriei, Charles De Gaulle si Arcul de Triumf. Se va circula in trafic, cu viteza redusa si se vor respecta toate regulile de circulatie, insemnand si respectarea culorii semafoarelor. S-a ales aceasta varianta de deplasare deoarece campania se refera la motociclistii care sunt prezenti in trafic si este o strategie care, speram, va avea un efect pozitiv. Ne bucuram de sprijinul total al autoritatilor si ne dorim sa nu existe nici un eveniment neplacut pentru care am fi 100% raspunzatori. Participantii care vor ambala sau claxona excesiv motoarele, care vor merge pe o roata si care nu vor respecta legislatia rutiera si conditiile de deplasare vor fi exclusi din cadrul marsului si vor risca amenzi. Va rog tineti minte ca marsul are rolul de a ajuta aceasta campanie, pe care ne straduim din rasputeri s-o lansam, iar spectacole in trafic nu ne-ar ajuta prea mult la imagine… Din acelasi motiv, va rugam sa nu veniti cu numere indoite, lipsa sau rupte ori cu motoare neinmatriculate sau cu ITP-ul ori RCA-ul expirate.

 

post-24496-1205131391_thumb.jpg

 

Salutare ! Consider ca ar trebui sa se discute mai intens despre acest eveniment care ne priveste pe toti ,sau cel putin mai mult acum cand mai sant cateva zile si cand constat cu surprindere ca 6 din 10 motociclisti nu cunosc ca peste cateva zile se va desfasura acest mars ,ceea ce imi adevereste ca multi nu cunosc si nu se discuta despre asta ...(ma refer la cei din Bucuresti ),sau e posibil sa ma insel ,dar zilnic cand stau de vb cu cate un motorist imi dau seama ca habar nu au ...nici macar cei din grupul meu nu stiau !

Asta am constatat eu ...mi-as dori sa ma insel si sa fim prezenti in numar cat mai mare pentru ca ne priveste pe toti ...

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

de acord

as avea si eu o propunere,daca nu se supara sibiul

am putea sa"Imprumutam"sigla de la ei si sa o lipim pe cat mai multe masini,motoare,scutere si altele

post-19364-1207482682_thumb.jpg

 

asfalt uscat. ne vedem acolo

sa speram ca vremea va tzine cu noi

Sibiul nu se supara :cheers: oricine poate lua acest semn creat de noi , cu cat e mai des intalnit pe strazile romaniei cu atat mai bine :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice motociclist este liber sa propuna o noua campanie. Poate sa faca un fluturas pe care sa-l imparta (daca nu cu toata comunitatea, cel putin cu prietenii lui). Eu condamn pe cei care nu fac eforturi (DA, sunt eforturi in crearea unui fluturas/unei campanii) si apar cu reactiile de mai sus.

E parerea mea.

:burnout:

da .. dar din pacate treaba nu sta chiar asa .. pentru ca atunci cand e vb de un grup/comunitate nu poti sa comunici orice, oricum vrei. Nu poti sa dea fiecare ce mesaj vrea intr-un mod haotic .. pt ca atunci se diminueaza pana si rezultatele indoielnice ale unei campanii cum e asta cu extraterestrii. Pentru ca de asta cred eu ca exista AMR .. ca sa fie putina organizare .. nu sa faca fiecare ce vrea de capul lui .. si sa-si asume cine vrea rolul de "protector" al intregii comunitati.

 

parerea mea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.. am citit 11 pagini si am sarit la sfarsit.. Respectatul regulilor de circulatie nu mi se pare o asa mare prostie. E adevarat ca intreaga coloana se va fractura in grupulete mici, dar daca macar 2 din 3 motociclisti au insemne clare (steaguri, bannere, tricouri, veste ) oameni vor intelege mesajul chiar daca e un grup de 200 de motociclete cu bannere sau doar 4.. De asta parerea mea.. e ca trebuie axat pe prezentare. Cineva propunea sa se ofere genul asta de materiale contra cost la intalnire, si sprijin aceasta propunere. Mi se pare grozava... astfel cei ce nu au timp sau nu au cum sa isi faca rost de ceva .. pot achizitiona de acolo.. sau poate se creaza un standard..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi ideal daca ar s-ar muta ora putin mai tz..macar la 10 ...eu sunt din snaogov si trebuie sa plec de la 8 ca sa am sanse sa ajung, cu "minunatul" trafic din bucuresti. Daca reusesc sa trezesc cativa prieteni de aici si de prin corbeanca cu atat mai bine, dar tot mi se pare mult prea devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, asta o sa fac , dar cred ca daca era mai tz veneau mai multi (scz pentru greselile din postul anterior ma grabeam). sper sa iasa ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ora 10 e tirziu? Inteleg ca-i simbata da' nu mi se pare o scuza serioasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea ramane din pacate la ora 10. Asa au fost obtinute aprobarile.

Deci ne sptrangem pe la 8-9 si incercam sa ne organizam. Vor fi fluturasi ce vor fi impartiti particicpantilor cu regulile de deplasare ce vor contine urmatorul text.

 

PRIETENE MOTOCICLIST

ITI MULTUMIM CA AI ALES SA PARTICIPI LA ACEST MARS CARE DESCHIDE CAMPANIA “MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC”, CAMPANIE IMPOTRIVA ACCIDENTELOR CE TE INTERESEAZA SI PE TINE IN MOD DIRECT.

TE RUGAM SA RESPECTI URMATOARELE CONVENTII:

-DEPLASAREA SE FACE: PE PRIMA BANDA (DE LANGA TROTUAR), CU RESPECTAREA REGULILOR DE CIRCULATIE, A INDICATIILOR AGENTILOR DE POLITIE DE PE PARCURS SI ALE ORGANIZATORILOR (MOTOCICLISTII CE POARTA VESTE REFLECTORIZANTE PORTOCALII). / -NUMERELE DE INMATRICULARE CURATE SI LA VEDERE. / -ACTELE MOTOCICLETEI PERMIS CONDUCERE, ITP, RCA LA ZI. / -NU SE TUREAZA MOTOARELE. / -NU SE PRACTICA TRICK-URI SAU CASCADORII. / -SE POARTA BANDEROLA PE TOT PARCURSUL MARSULUI.

TE INVITAM DISEARA LA MOTOCAB, LA ORA 21:00 LA BIKER'S CLUB PE DN1, PENTRU O SUPERPETRECERE CU TOMBOLA, IN SCOP CARITABIL.

MULTUMIM SI TE ASTEPTAM IN RANDUL NOSTRU - AMR – www.asociatiamotociclistilor.ro

 

Toti participantii vor purta banderole verzi ce reprezinta culoare campaniei ''motociclistii exista in trafic''.

 

Imi cer scuze ca nu pot raspunde la toate intrebarile dar e groaznica organizarea unui asemenea eveniment. Nu avem timp nici sa bagam benzina.

Dupa ce se termina nu vreau sa mai aud de motociclisti cel putin o saptamana, :burnout:

Sa speram ca va iesi bine. Multumita Roxanei jumatate din telul acestui eveniment a fost atins. A fost mediatizat destul de mult. Si va mai fi.

Serbane aveai mediaplanul si puteai sa il pui si tu aici ca eu nu am avut timp. In loc sa postezi aiurea faceai ceva util. Iti rup degetele cand te prind. :cheers:

 

Abea astept sa vad sambata multe motoare. E super senzatia si zgomotul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout:

pai decit sa ma ameninti ca-mi rupi dejtele, mai bine dadeai un Cpoy-Paste la media plan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi dimineata la TV AMR-ul intr-un matinal, frumos ca se face reclama, ce bine ca este plecarea la 10 ca vinerea asta tre sa beau si imi era groaza de trezitul iar la 8 .

Ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parte din membrii DM vor fi prezenti la acest mars. Intrucat membrii clubului au fost invitati in Bulgaria la o petrecere moto in aceasi data am decis ca, intrucat suntem intotdeauna doritori sa ajutam campaniilor antiaccidente, o parte din membrii sa ramana in Bucuresti pentru a participa la acest mars. Din pacate numarul celor care vor participa la mars din partea DM va fi sub 20 intrucat am raspuns pozitiv invitatiei clubului bulgar inainte de a primi cererea de a ajuta la mentinerea ordinii pe traseul marsului.

 

Cu respect,

DM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu de la Lehliu cu ati 5 tovarasi (sper sa mearga toti ca 6 suntem :angryfire: ) cam devreme ora de intalnire da asta e ne trezim mai devreme, salut initiativa si sa ne luati si pe noi in calcul ca o sa fim acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...