Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

Domnule atotstiutor nu am motor si am 15 ani...asta o zic ca sa nu te legi tu ca fraieru dupa aia de mine cum fac multi :angryfire: decat sa critici ce altii s-au chinuit sa organizeze pe parcursul a o luna - doua.....mai bine stai linistit in conserva ta :angryfire: si cred ca singurul ignorat de pe aici vei fi TU!!! deci nu mai cauta subiecte de cearta!!!...

 

!!!FELICITARI AMR!!!

Asfalt uscat tuturor!!! :angryfire:

 

Ai cam gresit omul de care sa te iei puradel analfabet. Merg cu motocicleta aproape de citi ani ai tu chistoc asa ca nu ai ce lectii sa-mi dai intr-1000 de ani.daca ai 15 ani si nu ai motor nu ai ce cauta pe forumul asta aici sint oameni mari care discuta probleme pe care nu poti sa le intelegi. fugi si te joaca . sau mai bine pune mina pe carte ca iesiti analfabeti pe banda rulanta din scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai cam gresit omul de care sa te iei puradel analfabet. Merg cu motocicleta aproape de citi ani ai tu chistoc asa ca nu ai ce lectii sa-mi dai intr-1000 de ani.daca ai 15 ani si nu ai motor nu ai ce cauta pe forumul asta aici sint oameni mari care discuta probleme pe care nu poti sa le intelegi. fugi si te joaca . sau mai bine pune mina pe carte ca iesiti analfabeti pe banda rulanta din scoala.

 

 

Gath, las-o moarta, asta nu e topic de cearta si nici nu te-a facut analfabet omu'.

 

(Daca are 15 ani atunci e bine ca are ce cauta pe forum, in loc ca la 16 ani sa ia A1 sa se urce pe motor si sa iasa in trafic precum cainele surd la vanatoare, fara sa fi citit si ascultat din experienta celor vechi de aici sau fara macar sa fi aruncat cu privirea pe sectiunea de accidente.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor celor care au participat la acest mars cat si celor care s-au implicat direct in organizarea evenimentului. :angryfire: Sa nu-i uitam pe Daci, cluburile din tara si Dan (motociclism.ro) care ne-a sponsorizat cu realizarea fluturasilor. Daca am uitat pe cineva imi cer scuze, sunt mult prea obosit dupa o saptamana tareee lunga :angryfire:

S-a vorbit mult in anii precedenti despre o asemenea campanie, este prima la un asemenea nivel si nu putem decat sa speram ca va avea efectul scontat. Din ce-am observat pana acum in media feedback-ul este pozitiv.

Vom continua cu o campanie adresata motociclistilor, deocamdata singura certitudine este o scurta perioada de pauza. Cu totii am slabit cu cel putin 5 kile (mai ales Ozzy si Roxana :baldy: ), ce bine ca se apropie Pastele sa avem unde pune la loc!

Si acum... :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire, nu o sa poata nimeni sa faca mars al motociclistilor care merg legal. Vrei-nu-vrei iti iei palmele si pentru astfel de specimene.

Lupta se duce pentru a convinge soferii sa nu ne loveasca in trafic. Pentru Greuceni se face altceva.

 

 

 

din pacate ptr. uni nu se mai poate face nimic si ce ie mai tragic ie ca majoritatea-a pana sa constientizeze ceea ce fac ie prea tarziu, totusi indiferenta fata de noi motociclisi in trafic este inca mare, actiuni din acestea ar fi bune in fiecare saptamana..... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea unui om: http://nwradu.blogspot.com/2008/04/marsul-...iclistilor.html :angryfire:

Maine scriu si eu parerea mea despre mars. :angryfire:

 

imi pare rau..dar nu este parerea unui om, este parerea unui handicapat cu idei preconcepute - un fel de mircea badea -...probabil ca la fel morti i-ar vedea si pe homosexsuali, hermafroditi...sau mai stiu eu ce...defap toti cei care nu sunt ca el, sunt ...de omorat...bravo lui s-o tina tot asa

 

B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de constientizat motociclisti.....

 

Saptamina asta pe Barbu V plec de la stop pe banda a 2 ma uit in oglinzi si la urmatorul stop intru pe banda intii. Pe la jumatea benzii imi apare un motor negru cu 2 ciraci in coltul dreapta al portbagajului. Evitat in ultima instanta. Omul cu motorul veniste aproape lipit de trotuat din unghiul mort. Nu aveam cum sa il vad.

Si daca eu care ma mai uit dupa motociclete era sa il fac praf, altul il tavalea.

Nu constientizarea soferilor trebuie sa fie prioritatea. Constientizarea motociclistului ar trebui sa fie scopul principal. Si aia nu se face cu defilari.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ratatul care a scris ''parerea'' lui despre marsu nostru...multa multa ...stiti voi ce...si lui...si tuturor celor dragi.

SI eu unul ii doresc toate bunatatile care ni le doreste el noua..plus o lumanarik..ca deh...

Ce ratat poate ba frate sa descrie asa cva? ce copilarie o fi avut??? cred ca a fost un copil tare chinuit....saracul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea unui om: http://nwradu.blogspot.com/2008/04/marsul-...iclistilor.html :angryfire:

Maine scriu si eu parerea mea despre mars. :angryfire:

 

Bai baiete... mare e gradina ta, multi au sarit gardul....ce pacat ca prostia nu doare, mare pacat... vroiam sa zic ceva referitor la "filozofia" specimenului, dar cum nu va intelege mai bine... liniste...

 

Felicitari AMR pt. efort, organizare, implicare....la cat mai multe astfel de actiuni si sa speram ca vom reusi sa schimbam mentalitatea, modul de comportament, abordarea...

Am incercat sa atragem atentia existentei in trafic a acestei clase de vehicule, cele pe 2 roti, dar , din pacate, mentalitatea noastra a tuturor, nu se va schimba de azi pe maine.

Eu sunt de parere ca inainte de toate, inainte de a cere ceva, trebuie sa dam dovada ca reciprocitatea e valabila.

De ce sa cer de la un sofer respect, daca eu nu i-l acord ? De ce sa am pretentia ca soferul sa imi faca loc? Imi face doar daca doreste, doar daca vrea sa dea dovada de amabilitate. Stie ca eu nu il incurc, ca soferul tot blocat in trafic va fi, dar asta nu il obliga pe el, soferul, la nimic.

Cu parere de rau, trebuie sa recunosc, ca odata urcati in sea, intr-o masura mai mica sau mai mare, aveam impresia ca ni se cuvine mai mult decat restul participantilor la trafic. De ce nu gandim mereu ca toti suntem egali ?

De data asta cu parere de bine, recunosc, ca din ce in ce mai multi soferi, se straduiesc sa ne inlesneasca deplasarea in trafic. E un prim pas... de cand am vazut asta, cel putin inclin capul in semn de multumire, sau, daca au geamul deschis le-o spun direct "Multumesc".

 

Insa asta nu inseamna ca totul e roz.. nu reusesc deloc sa scap de soferi care conduc cu o mana, cealalta fiind mereu pe celular si cu atentia la stele, de soferitele care se uita in oglinda doar ca sa verifice machiajul, de cei care se inclina doar "semnului - cel mai mare si mai greu are prioritate, de zmei care nu stiu sa ma intrebe decat "Hai, ne dam ? " , precum si de acele specimene care cred ca "a se da la mine, motoclist, cu masina" e o distractie cool, cat si de retarzii si retardele, care incep sa-si stropeasca parbrizul cu frenezie timp de 5 minute si asta exact cand sunt eu in spatele lor. Pana sa ajung eu, parbrizul e cristal, dupa nu vedea, nici la 5 cm....

"Deeee astia e oameni"...

 

In speranta ca bunul simt, respectul si omenia vor fi din ce in ce mai prezente in trafic, nu imi ramane decat sa felicit si sa multumesc initiatorilor acestor campanii, sa le doresc sa aibe resursele si rabdarea necesara, pentru a le relua ori de cate ori e nevoie, iar noua celor pe 2, 4, 6 si alt multiplu de doua roti sa ne putem ghida dupa "Respecta si vei fi respectat"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor celor care ati participat. Organizarea unui astfel de eveniment nu este tocmai usoara, de aceea este de admirat efortul AMR-ului si al tuturor celor care au sprijinit ca organizatori, pentru buna desfasurare, atat in Pta Constitutiei, cat si pe traseu.

 

Felicitari si multumiri speciale acelora care au participat si au respectat rugamintile trecute de organizatori pe biletele. Totul (atat cat am vazut si am auzit) a mers ceas! Asta inseamna ca se poate, ca ne maturizam si ca intelegem ca fara un pic de efort din partea noastra lucrurile nu se pot rezolva asa, de la sine. Pentru a fi respectati de ceilalti, trebuie, mai intai, sa ne respectam noi insine.

 

Va iubeste fata si va multumeste inca o data pentru participare :angryfire: :angryfire:

 

LE: acum am vazut ca Fire929 a gandit cam ca si mine. Sorry ca am repetat ideea, n-am apucat sa-i citesc postul, voiam sa fiu sigura ca apuc sa va multumesc.

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://nwradu.blogspot.com/2008/04/marsul-...iclistilor.html

 

te doare mintea si cu asta... mi-e o mila de el in cel mai dezamagit mod... si eu am crezut ca oamenii amarati dorm la metrou sau pe strada... pentru cine spune tare si raspicat "Din partea mea toți motocicliÂştii pot să se ducă direct la cimitir, nu mi-a părut niciodată rău de vreunul când vedeam la Âştiri acele reportaje lacrimogene despre cum sărmanii motocicliÂşti, lipsiți de protecția solidă a unei caroserii, s-au făcut praf la impactul cu vreo maÂşină sau cu asfaltul." ii doresc un singur lucru: un copil care in adolescenta si mai tarziu sa fie pasionat de motociclete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus acel blog, pentru ca m-a amuzat teribil sa vad cate frustari are acel om. Avand in vedere ce intalnesc zilnic in trafic, ce am citit acolo nu ma mai mira deloc.

In legatura cu Marsul de ieri, hai sa le iau cu + si -:

+ pentru felul in care am fost primiti in Piata Constituitiei si organizati.

+ pentru faptul ca fiecare si-a primit instructiunile si banderola verde

+ pentru organizatori, pentru ca suntem cu totii constienti cata munca a fost si ca au trebuit ceva fonduri. Cred ca toti ar trebui sa multumeasca organizatorilor pentru faptul ca au gandit aceasta campanie si nu au stat cu mainile in san

+ pentru politistii care erau acolo si au dat interviuri la TV, in care au fost pur si simplu de partea noastra

+ pentru politisti ca au oprit traficul si ne-au lasat sa trecem si pe culoarea rosu, astfel sa nu stam dublu in trafic si sa ne cam dezorganizam

+ pentru banderola, promit sa o port mereu! Stiu cata munca a fost pentru ele, stiu ca lui Kali deja ii se face rau de la cat a muncit la ele si de culoarea verde :angryfire:

+ pentru organizarea de la Arc si membrilor DacMotors care au ajutat la mentinerea coloanei frumos

+ pentru participanitii care la locul de strangere si pe traseu nu au turat motoarele si nu au facut gesturi extreme, astfel incat totul din parerea mea, a iesit ok, organizat.

 

Si bineinteles - :

- pentru faptul ca la plecarea in coloana din Piata Constitutiei, multi au uitat inca de la iesire ideea de a merge pe banda 1, si s-a format acea gramada, dar bine macar ca nu a fost tot drumul asa.

- pentru baiatul cu KTM, care in drum spre Universitatea, mergea printre masinile din partea dreapta, venite din pasaj, care o tot forta printre masini si o tura, in timp ce noi ne chinuiam sa demonstram ceva...De, mai e si cate o oaie ratacita

- sper sa nu se supere nimeni, dar pt stiker e un mare minus...Un conservar care nu a vazut spotul antiaccidente, sau reportajele de la tv, sau pliantele...faptul ca vede pe motocicleta mea lipit un extraterestru cum ca "existam" e ca si cum i-as spune ca extraterestrii exista :baldy: ...in fine, am sa il las lipit pe motor dar ca idee e cam aiurea...

- pentru motociclistii care dupa strangerea la Arc plecau spre DN cu o viteza destul de mare, turand motoarele. Apoi ce rost a mai avut marsul daca dupa 5 minute revenim la vechiurile obiceiuri si reamintim conservarilor cat de "cool" suntem noi... :angryfire:

 

In rest nu stiu ce sa mai zic, per total parerea mea e ca totul a iesit ok si MULTUMIM INCA O DATA ORGANIZATORILOR! :angryfire: :angryfire:

 

Un alt blog: http://alexandruseres.wordpress.com/2008/0...ista-in-trafic/

 

asfalt uscat!

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai mare multumire pe care as avea-o avand in vedere ca banderolele intr-o oarecare masura sunt facute din buget propriu ......... (au ajutat cu bani angel, cosmin-ozzi, grumpy, mirela, ser79ban si cei care vineri seara la sedinta au dat lui ozzi 1480000 lei vechi) si din resurse proprii (au cusut kali, mihaela, mama lui angel si am calcat noi restul; imprimarea s-a facut intr-o gasca de 7-8 persoane - angel, paul, laura, grumpy, eu, mihaela, kali, kitinel si gina) sper sa nu fi uitat pe cineva ca sunt varza cu capul :angryfire:

 

revin ... cea mai mare multumire ar fi SA PURTATI BANDEROLELE / SA VAD PE STRADA CA MUNCA NOASTRA NU A FOST IROSITA DOAR PENTRU MARS / ESTE INSEMNUL ACESTEI CAMPANII SI VREAU SA IL INTALNESC PE STRAZI ...

 

altfel va multumesc in nume personal tuturor celor care ati raspuns pozitiv chemarii mele la organizare, nu vreau sa bag in seama micile rautati pentru ca exista posibilitatea de a fi un alt punct de vedere care nu mi se pare ok doar pentru privesc din alt unghi .... poate au dreptate si cei care nu sunt de acord ...

 

inca o data multumiri stiti voi care sunteti ...

 

pentru cei ce nu stiu cine sunt, va dau un indiciu ... singura femeie disperata care ghida iesirea din parcare alaturi de sorin avram si demostene (membrii amr)

 

FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR, V-ATI COMPORTAT EXEMPLAR!!!!

Editat de hebe5p1n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizarea bine pusa la punct aproape perfecta, o primire prietenoasa un traseu impecabil, interviuri la subiect,un final reusit.Drept dovada si simpatia Politiei inclusiv ar unor pietoni care ne faceau cu mana, felicitari.

Singurul minus o trecere de pietoni blocata de cativa participanti pe Magheru in momentul cand stationam. Simpatia se castiga in primul rand de la pietoni ( care de fapt suntem cu totii in primul rand) :angryfire: .

Continuati asa mai departe, eu sunt optimist!

Bafta :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari AMR pentru organizare, la cat mai multe manifestari de acest gen si pe viitor! :angryfire:

 

Asfalt uscat la tot impatimitu` si o dedicatie pt bloggeru`frustrat: Parazitii- De ziua ta. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce s-au purtat banderolele pe bratul stang si nu pe cel drept pentru a le vedea pietonii ?

daca vrei neaparat un raspuns....pentru ca erau adresate soferilor, si ei erau pe stinga coloanei :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand as vrea sa va felicit pentru organizare cu toate ca nu am putut veni :angryfire: (dar am vazut la tv si pe forum) si am si eu o rugaminte : daca mai pot lua si eu banderole / stickere daca au mai ramas (si 1 e de ajuns :angryfire: ). Dau o :angryfire:.....sau 2. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...