Sari la conținut

Concluzii SMAEB 2008


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Sa mai dau si eu un comentariul de dragul ratingului. Eu am venit la salon cu 1500 euro sa-mi iau un Shoei XR-1000 marimea S, o pereche de cizme Sidi Vertigo Corsa si eventual un costum 2 piese daca vedeam ceva interesant.

Shoei XR-1000 marimea S era o singura casca in tot salonul si aia redusa de la 2000 ron la 1700. Pai 17000 e pretul de catalog! Sidi nu era absolut nimic. Costume o gramada vechi! Se vedea ca au stat in rafturi prin afara ceva timp si acum veneau reduse la salon pana la pretul de noi de acum 15 ani :blbl: De asemenea se gaseau vechituri expuse ca noi si casti si alte chestii. Iar ce costume erau ok erau fix la pretul de catalog, pai de ce nu mi l-as lua de la magazin direct unde pot sa-l probez in voie? Btw, sa dea dracu ce greu e sa aduci o nenorocita de oglinda la un salon.

ai dreptate , exista si exceptii...daia am si inceput propozita cu "marea majoritate"

 

Apoi poti nega ca era plin de cocalari? Sau ca nu te puteai apropia de o motocicleta pentru ca statea maimuta pe ea si mai era si coada de salivatori sa-si faca poze? Zici ca ati muncit din greu pentru salon? Nu ma intereseaza, rezultatul conteaza. Nu esti singurul care munceste de pe forumul asta, stai linistit. Eu nu ma duc la client sa-i spun ca n-a iesit ce vroia el dar eu m-am muncit pe branci asa ca-mi merit banii.

Era plin de cocalari , asta este tara in care traim ... poate daca n-ar fi fost si 4tuning simultan , nu erau asa multi cocalari.

Te intereseaza o motocicleta si vrei sa te urci pe ea ? Sunt oamenii din fiecare stand care se ocupa de asta , dau jos maimuta de pe motor si te urci tu...simplu . Ptr clientii caruia ne adresam noi , a iesit ce trebuia ...au fost multumiti si de maine incepem sa le facem facturile la cativa ....ptr carcotasi in schimb , nimic nu e suficient :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nimeni nu zice nimic de inghesuiala in care am fost trimisi de catre cei de la 4tunning...pacat, daca si la showroom suntem inghesuiti de masini, halal organizare.

 

Mi se pare mie sau toti au luat acest showroom ca un garage sale? La un showroom adevarat, in afara de cateva exponente, nu se pot cumpara, cel putin asa este civilizatie.

 

Nu a fost o expozitie moto ci o expozitie a femeilor. Am vrut sa ma uit si eu la Suzuki B-King...nici vorba, era o pitipoanca pe el si poza in draci in ochii maimutelor manelare.

 

M-am uitat dupa ZX10R model 2008, nu l-am vazut. In afara de Suzuki care mai toate erau modele 2008 si pe ici pe colo modele 2007 si niste ktmuri...jalnic rau de tot.

 

Toata lumea sa cumpere, sa pozeze femeile...

 

LA UN SHOWROOM ADEVARAT NU SE CUMPARA NIMIC!!!

Vezi, iti place, esti invitat la magazinul cu pricina, nu in showroom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu zice nimic de inghesuiala in care am fost trimisi de catre cei de la 4tunning...pacat, daca si la showroom suntem inghesuiti de masini, halal organizare.

 

Mi se pare mie sau toti au luat acest showroom ca un garage sale? La un showroom adevarat, in afara de cateva exponente, nu se pot cumpara, cel putin asa este civilizatie.

 

Nu a fost o expozitie moto ci o expozitie a femeilor. Am vrut sa ma uit si eu la Suzuki B-King...nici vorba, era o pitipoanca pe el si poza in draci in ochii maimutelor manelare.

 

M-am uitat dupa ZX10R model 2008, nu l-am vazut. In afara de Suzuki care mai toate erau modele 2008 si pe ici pe colo modele 2007 si niste ktmuri...jalnic rau de tot.

 

Toata lumea sa cumpere, sa pozeze femeile...

 

LA UN SHOWROOM ADEVARAT NU SE CUMPARA NIMIC!!!

Vezi, iti place, esti invitat la magazinul cu pricina, nu in showroom.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere a fost bine.

am fost sa iau echipament si am luat aproape tot ce am dorit si am primit si reduceri,

 

in privinta fetelor, nu stiu de ce sunteti rai... am vazut fete dragute. unele cam dezbracate, ce-i drept, dar banuiesc ca nu si-au ales singure costumatia.

a comentat cineva la adresa fetei de la bmw, cum ca era prea imbracata. nu mai retin cine. pai mergi tata la un show erotic, daca vrei sa vezi craci si tzatze, nu veni la salon moto.

 

in privinta motocicletelor, am putut sa probez tot ce-am vrut. fetele alea nu erau lipite pe motoare.

prea multi nemultumiti, dupa parearea mea. n-am fost la nici un salon moto din afara, dar asta mi-a placut.

niste oameni au muncit acolo si chiar s-a vazut.

au fost cateva standuri aranjate f fain, asa ca, bravo organizatorilor.

si nu mai criticati atat bre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Toate astea se vad in reactiile de pe forum si mai mult ca sigur s-au simtit si in vanzarile "extraordinare" care s-au facut la targ. Eu unul am venit chitit sa-mi iau echipament din cap nou pana in picioare si am plecat cu o cagula si o husa.

 

Cred ca faci o confuzie, nu a fost "targ moto" ci "salon moto", s'a vrut a fi o expozitie, nu mall.

In rest observatiile tale sunt pertinente.

Am fost duminica pentru 2 ore, m'am putut urca pe orice motoreta, m'am minunat de miile scutere si ATVuri(dar astea se vand, ce sa'i faci?), hostessele pareau mai mult tarfe iesite la agatat, nu stiau nimic despre motoretele de sub ele, dar se frecau cu netarmurita iubire de ele, am cautat 3 modele si am gasit doar doua, faza mai naspa e ca cel de'al treilea model e pe primul loc in preferintele mele.

Per total SMAEB 2008 a fost sub 2007 care a fost sub 2006, prin urmare SMAEB 2009 va sari din programul meu.Poate de vina a fost si vremea, prea i'a scos pe multi din case ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca lumea face comparatii cu saloanele "de afara"

 

fratilor... situatia nu permite comparatie

 

"afara" la un salon moto nu se face vanzare. Vin producatorii sau importatorii sa expuna cele mai noi modele (moto sau echipamente).

Vizitatorii se duc sa vada nu sa cumpere.

 

Ceea ce se intampla pe la noi e cu totul altceva. Targul Vitan se muta la Romexpo...

 

frate cred ca cea mai buna concluzie care se poate trage este ca un Mall moto (cu toate aspectele de mall: "terase", magazine si cinema) ar avea succes fenomenal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi 'la avioane' a fost bine, vantul rece ne-a cam suparat in prima zi dar nu putem da vina pe organizatori pentru asta :crack:

Fetele au fost cam dezbracate dar asta probabil e optiunea expozantilor pe baza cerintelor pietei, oameni de proasta calitate au fost cu duiumul dar nu ne-au deranjat chiar si cand intrebau daca am aer conditionat pe avion :D

In concluzie multumesc organizatorilor ca ne-au dat sansa sa raspandim microbul zborului printre motociclisti si ii salut pe vecinii de stand de la Tanga, poate ne mai vedem cu alta ocazie sa va arat ca si aviatorii beau :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... salut pe vecinii de stand de la Tanga, poate ne mai vedem cu alta ocazie sa va arat ca si aviatorii beau :crack:

 

oricand si oriunde acceptam prvocarea sa vedem unde e berea mai light.. pa sol sau la altitudine :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu care a fost treaba cu organizare , dar a fost dezamagitoare. Nu a fost o idee buna sa se organizeze cu 4tunnig. Acesta a fost un bazar nu un salon. In legatura cu reducerile , adevarat ca nu erau afisate, dar daca discutai cu baietii de acolo iti faceau un pret bun ca doar e si interesul lor sa vanda. reduceri de 50-70% nu aveau cum sa fie pentru ca suntem la inceput de sezon nu la sfarsit.

Au lipsit Ducati, Honda, United motors , etc, care erau cei mai mari expozanti. Ii asteptam in aprilie.

Cocalarii nu m au deranjat in mod direct adica nu prea i am bagat in seama, eram atent la motoare.

 

Salutul motociclistilor e o chestie de respect zic eu, te saluta cel care are respect si ceva esperienta si nu e atat de dobitoc sa creda ca nu mai e nimeni ca el.Eu o sa salut in continuare chiar daca uneori nu o s a mi se raspunda.

 

Felicitari celor care s au zbatut pentru acest salon. Il astept pe cel din aprilie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salonul de cocalari si de fetitze mai bine zis.

O mare dezamagire. Pacat. In loc sa fie o fisa tehnica in fata fiecarei motociclete era un anunt cu 'va rog nu atingeti'. Si bineinteles, o fatuca parca luata de pe Calea Ferentari si dezbracata cat mai mult si in cat mai multe pozitii care mai de care luate dintr-un film pentru adulti. Asa e la noi, in Romanica, fete dezbracate si mijloace de transport, fie ele auto, moto si chiar iahturi. Oare ce urmeaza. Salon de avioane si elicoptere cu parasute. Imi cer scuze.

Am vrut sa spun doamne de companie. Cat prost gust. Si cat turat al motoarelor fara nici o noima. Asta e. Nu pot fi toti eleganti, rafinati si nu exista simplitatea care reda toate aceste calitati. Si ce cauta atatea scutere, atv-uri, ski-jeturi.

dupa parerea mea aceste mijlocuri de locomotie nu sunt motociclete si nu prea au multe in comun cu motociletele. Anul viitor poate aduc si biciclete si triciclete ca sa fie paleta completa si poate si niste pocket-bike-uri.

 

Eu as spune asa: "simplitatea reda eleganta si rafinament". Si mult bun gust care este complementar cu bunul simt. Poate la anul iesim si noi in evidenta cu ceva frumos, pozitiv, creativ si care are legatura cu motociclismul.

 

Si poate la anul vin reprezentantele si nu dealerii.

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 15:17 -------------
Imi cer scuze pentru greselile gramaticale. M-a luat valul si am uitat sa fiu atent la gramatica.

 

Oare, ce urmeaza?

Salon de avioane si elicoptere cu parasute?

mijloace de transport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am zis sa ma duc si eu sa vad ce se poate vedea pe la salonul moto.

Imi sun o pretena si o conving sa nu mergem la zoo si sa mergem sa vedem ceva mai frumos.

Ajung si vad in fatza (sau langa marele crater) multime de motociclete si in mintea mea deja se contura asa o super expozitie.

 

platesc intru, ignor speciile mexicane care venea sa se uita la masini.

Intru dau un mare tur, ies si cand mergem relax niste pusti imbracti in roz vorbeau si intra in coleziune cu mine(io 107 kile) si mi se adreseaza replici cu roakere , ma buvneste rasu :crack: si ma mai plimb sa vad ce se mai intampla pe akolo si observ ca akolo era cea mai mare adunare de copii imbracati in roz si tipe cu tocuri care se dadeau la fitza ca se uita si ele la ceva.

 

tipele de pe motoare un fel de striptease cu motoare in loc de bare si la masini nu m-am dus ca.... :blbl:

Etc sper pe viitor ca adevarata expozite mai reusita.

Editat de dalak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA UN SHOWROOM ADEVARAT NU SE CUMPARA NIMIC!!!

Vezi, iti place, esti invitat la magazinul cu pricina, nu in showroom.

Vezi ca le confuzi grav. Showroom este "bucata" dintr-un magazin unde sunt expuse produsele spre vanzare. Vroiai sa zici salon, si intr-adevar la salon nu se vinde nimic, dar asta a fost expozitie cu vanzare nu salon. La salon se prezinta produsele noi pe anul respectiv, ori la SMAEB... mai are rost sa continui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: nici mie nu mi-a placut acest ”salon”, datorita faptului ca motocicletele au fost de mega prost gust (cele second), la preturi destul de mari, aia plina de jeg a fost in TOP, iar echipamentele de dama au fost inexistente.

 

din fericire, motocicleta pe care mi-o doresc intr-un viitor apropiat s-a gasit la smaeb, la Husqvarna.

 

Tot pe ei, Husqvarna, ii pot da exemplu la Asa DA! Fata de celalate reprezentate/ti, la Husq. prezantarea motocicletelor o facea chiar managerul echipei de concurs Husqvarna, plus inca 3 ”baieti”, trecuti de 30 de ani, porfesionisti. Nu minteau pentru bani. Pe mine m-au trmis direct la 125 :blbl:)) Dar am sfarsit prin a vorbi despre ”grelele” expuse.

 

Te puteai urca pe moto in voie, chiar daca majoritatea erau deja vandute. Fiecare moto avea datele tehnice clare, plus ca puteai sa iei un pliant acasa.

 

Erau si doua fete la ei, dar... nu stateau calare, ci imparteau pliante. :D so... bravo lor. :D

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai...da aveti niste aere si fitze in voi de zici ca in fiecare zi va duceti in alta tara doar sa vedeti ce au mai adus nou pe rafturi. doar asa stiti voi sa vorbiti sau pur si simplu e o noua metoda de a va ascunde complexele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am zis sa ma duc si eu sa vad ce se poate vedea pe la salonul moto.

Imi sun o pretena si o conving sa nu mergem la zoo si sa mergem sa vedem ceva mai frumos.

Ajung si vad in fatza (sau langa marele crater) multime de motociclete si in mintea mea deja se contura asa o super expozitie.

 

platesc intru, ignor speciile mexicane care venea sa se uita la masini.

Intru dau un mare tur, ies si cand mergem relax niste pusti imbracti in roz vorbeau si intra in coleziune cu mine(io 107 kile) si mi se adreseaza replici cu roakere , ma buvneste rasu :crack: si ma mai plimb sa vad ce se mai intampla pe akolo si observ ca akolo era cea mai mare adunare de copii imbracati in roz si tipe cu tocuri care se dadeau la fitza ca se uita si ele la ceva.

 

tipele de pe motoare un fel de striptease cu motoare in loc de bare si la masini nu m-am dus ca.... :blbl:

Etc sper pe viitor ca adevarata expozite mai reusita.

 

sa nu vorbim de mexicani. pe care tu ii ignori. din pacate, eu nu te pot ignora pe tine si gramatica ta. mai bine pune mana pe un manual de limba romana ca ma omori.

nu inteleg de ce ne impartasesti impresiile tale. n-ai motocicleta si dupa cum vad, nici permis. deci nu prea esti motociclist. parerea mea e ca ai cam gresit forumul. eventual, poate iti faci un blog, ca-i la moda acu (dar la cum scrii tu...)

si nu-i mai jigni pe cei care au organizat si au muncit sa iasa ceva frumos.

data viitoare du-te la zoo. cred ca se poate lipsi lumea de tine.

hai pa.

 

p.s. e trist cum intra toti "mexicanii" care n-au nici o treaba cu mociclismul si ii fac de rahat pe unii dintre noi, care au muncit totusi si au incercat sa faca ceva frumos.

au fost standuri care au fost foarte aranjate si mi-au placut. de ce trebuie sa ne batem joc de oamenii aia? n-a fost perfect, ok. tot timpul e loc de mai bine, dar n-ar trebui sa fim asa de duri.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu vorbim de mexicani. pe care tu ii ignori. din pacate, eu nu te pot ignora pe tine si gramatica ta. mai bine pune mana pe un manual de limba romana ca ma omori.

nu inteleg de ce ne impartasesti impresiile tale. n-ai motocicleta si dupa cum vad, nici permis. deci nu prea esti motociclist. parerea mea e ca ai cam gresit forumul. eventual, poate iti faci un blog, ca-i la moda acu (dar la cum scrii tu...)

si nu-i mai jigni pe cei care au organizat si au muncit sa iasa ceva frumos.

data viitoare du-te la zoo. cred ca se poate lipsi lumea de tine.

hai pa.

 

p.s. e trist cum intra toti "mexicanii" care n-au nici o treaba cu mociclismul si ii fac de rahat pe unii dintre noi, care au muncit totusi si au incercat sa faca ceva frumos.

au fost standuri care au fost foarte aranjate si mi-au placut. de ce trebuie sa ne batem joc de oamenii aia? n-a fost perfect, ok. tot timpul e loc de mai bine, dar n-ar trebui sa fim asa de duri.

 

hmm...dur...dar...ADEVARAT :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl:

 

E frumos sa vezi ca ai muncit cateva zile pe rupte , round the clock si ai cheltuit sume imense pentru ca voi sa aveti sansa sa va pis.ati pe tot cu parerile voastre de romani EUROPENI .

 

DA , a fost un salon slab . DA , organizarea romexpo a fost de ca.cat , nu numai ptr vizitatori ci si ptr expozanti ...

 

...dar ,

 

V-au deranjat motoarele SH prezente la salon ... dar voi ce motoare aveti?80% din motociclisti nu si-au luat motoare noi si slabe sanse sa-si ia

Comentarii despre fete gramada. Una era asa , alta era invers etc etc ... INVIDIOSILOR !!! uitati-va in oglinda intai si dupaia in propria ograda , sa vedeti ce gnomi pe tocuri aveti acasa ...but wait , frumusetea interioara e cea mai importanta si daca nu puteti avea si frumusetea exterioara...macar s-o comentati , sa-i gasiti defecte.

Nu v-a lasat lumea sa va urcati pe motoare....cine era cu adevarat interesat de achizitionarea unui motor,era lasat sa se urce si primea informatii si DISCOUNT ( in caz ca nu stiti , discount-ul se discuta cu clientul in momentul in care acesta este interesat ) . In caz ca v-a fost lene sa intrebati , ati ramas cu impresia ca nu avea nimeni nicio promotie.

 

Marea majoritate ati venit acolo cu gandul la mocangeala , un fel de "garage sale" ... comentati preturile doar ca de dragul raitingului ca voi oricum va luati echipamentele de pe net ( ma amuza faptul ca cineva pe aici a comparat pretul din magazin cu pretul de pe eBay al aceluiasi produs....ORIUNDE in lume, preturile de magazin sunt mai mari decat cele de pe eBay...draga domnule)

 

Cu totii vrem un salon moto "ca la aia de afara" , dar lumea moto de la noi este ca acolo? nu ... Inca nu s-a imbogatit nimeni din motociclism la noi si nici nu se va intampla mai curand .

Adunati bani de benzina ca in aprilie urmeaza alt salon moto la care vor fi prezenti toti marii importatori , intr-un spatiu mare si bine organizat ... sa vedem comentarii atunci.

 

 

Bai, tu esti poponar !!! Frumusete interioara.... auzi la el...

Ba ! 99% din lume zice ca a fost un mare kkat si te gasesti tu sa sari la ei. Spune-ti parerea si nu ataca ceea ce au spus altii, ca-ti rupem rozeta. Bulangiule.

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 17:01 -------------</small><br/>

reverse tu mereu ai fost un i.diot

afla si tu ca afara la expozitii moto nu e c.ur de femeie pe motoare

iar reducerile moto trebuie sa fie la vedere ca altfel sunt ilegale si se lasa cu evaziune fiscala si alte tampenii

 

 

Foarte bine spus.

 

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 17:03 -------------</small><br/>

ai reusit printr-un post de 3 randuri sa demonstrezi ca esti prost ... si daca ai fi fost si tu la vreo expozitie moto din afara ai fi vazut si femeile de pe motoare...dar tu nici macar n-ai iesit din catunul ala al tau...evaziune fiscala? :crack: ... esti efectiv prea prost , poti sa pleci

 

Ba Reverse... (uite ca acum observ ca te cheama "reverse", deci am intuit bine ca esti bulangiu, adica pe invers). Nu tu hotarasti, ma poponarule, cine pleaca si cine ramane. Calmeaza-te, ca-ti rupem rozeta, ti-am zis !!!

Editat de UrsuCarpatin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez ca mi-a placut standul celor de la Bombardier (Can-Am) , unde se vedea profesionalismul lor :crack: . Multe modele prezentate cu toate dotarile posibile. Si tipa de la stand a fost de treaba :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cred ca toti puteti concluziona ca nu a fost vina organizatorilor, ci dealerilor care si-au aranjat marfa pe taraba, ca la piata si au si crescut treburile, in loc sa se afiseze decent, curat si aranjat.

 

niste tampitzei si-au lipit pe mocheta abtzibilduri. de la atata calcat pe ele, se facusera franjuri si arata ca-ntr-o cocina... ce vina are organizatorul ca ala nu are talent de designer sau e tzigan ca pune la o motocicleta din '92, un pret de aproape 4 mii de euro (era un fireblade, nu cine stie ce)?

 

vina organizatorilor e ca nu s-au zbatut sa aduca dealerii de renume de la noi, dar cine stie ce probleme au fost. poate au fost aia "bulangii" - ca sa va citez pe voi :crack:) -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, tu esti poponar !!! Frumusete interioara.... auzi la el...

Ba ! 99% din lume zice ca a fost un mare kkat si te gasesti tu sa sari la ei. Spune-ti parerea si nu ataca ceea ce au spus altii, ca-ti rupem rozeta. Bulangiule.

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 17:01 -------------</small><br/>

Foarte bine spus.

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 17:03 -------------</small><br/>

 

Ba Reverse... (uite ca acum observ ca te cheama "reverse", deci am intuit bine ca esti bulangiu, adica pe invers). Nu tu hotarasti, ma poponarule, cine pleaca si cine ramane. Calmeaza-te, ca-ti rupem rozeta, ti-am zis !!!

(cuvant jignitor),de la calculator esti foarte smecher ... daca erai asa bazat ma gaseai tu pe la salon , sa vedem ce zici fata in fata ,cine o sa fie poponar si o sa planga ca o fetita ...ah, acum am vazut ca vbesti la plural...sunteti mai multi smecheri :crack:

daca mai ai ceva de spus , poti sa spui pe PM ca sa nu stricam un topic informativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, tu esti poponar !!! Frumusete interioara.... auzi la el...

Ba ! 99% din lume zice ca a fost un mare kkat si te gasesti tu sa sari la ei. Spune-ti parerea si nu ataca ceea ce au spus altii, ca-ti rupem rozeta. Bulangiule.

 

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 17:01 -------------</small><br/>

Foarte bine spus.

<small>--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 17:03 -------------</small><br/>

 

Ba Reverse... (uite ca acum observ ca te cheama "reverse", deci am intuit bine ca esti bulangiu, adica pe invers). Nu tu hotarasti, ma poponarule, cine pleaca si cine ramane. Calmeaza-te, ca-ti rupem rozeta, ti-am zis !!!

Off topic": Asta este un topic cu pareri despre salon...dar vad ca in tine sa umflat taratza,mare "Urs carpatin" ce esti.

 

On topic:Nu prea pot sa imi exprim parerea deoarece am facut parte din cei care expun motoarele. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl:

 

E frumos sa vezi ca ai muncit cateva zile pe rupte , round the clock si ai cheltuit sume imense pentru ca voi sa aveti sansa sa va pis.ati pe tot cu parerile voastre de romani EUROPENI .

 

DA , a fost un salon slab . DA , organizarea romexpo a fost de ca.cat , nu numai ptr vizitatori ci si ptr expozanti ...

 

...dar ,

 

V-au deranjat motoarele SH prezente la salon ... dar voi ce motoare aveti?80% din motociclisti nu si-au luat motoare noi si slabe sanse sa-si ia

Comentarii despre fete gramada. Una era asa , alta era invers etc etc ... INVIDIOSILOR !!! uitati-va in oglinda intai si dupaia in propria ograda , sa vedeti ce gnomi pe tocuri aveti acasa ...but wait , frumusetea interioara e cea mai importanta si daca nu puteti avea si frumusetea exterioara...macar s-o comentati , sa-i gasiti defecte.

Nu v-a lasat lumea sa va urcati pe motoare....cine era cu adevarat interesat de achizitionarea unui motor,era lasat sa se urce si primea informatii si DISCOUNT ( in caz ca nu stiti , discount-ul se discuta cu clientul in momentul in care acesta este interesat ) . In caz ca v-a fost lene sa intrebati , ati ramas cu impresia ca nu avea nimeni nicio promotie.

 

Marea majoritate ati venit acolo cu gandul la mocangeala , un fel de "garage sale" ... comentati preturile doar ca de dragul raitingului ca voi oricum va luati echipamentele de pe net ( ma amuza faptul ca cineva pe aici a comparat pretul din magazin cu pretul de pe eBay al aceluiasi produs....ORIUNDE in lume, preturile de magazin sunt mai mari decat cele de pe eBay...draga domnule)

 

Cu totii vrem un salon moto "ca la aia de afara" , dar lumea moto de la noi este ca acolo? nu ... Inca nu s-a imbogatit nimeni din motociclism la noi si nici nu se va intampla mai curand .

Adunati bani de benzina ca in aprilie urmeaza alt salon moto la care vor fi prezenti toti marii importatori , intr-un spatiu mare si bine organizat ... sa vedem comentarii atunci.

 

E una din putinele dati cand sunt de acord cu tine.

 

afla si tu ca afara la expozitii moto nu e c.ur de femeie pe motoare

iar reducerile moto trebuie sa fie la vedere ca altfel sunt ilegale si se lasa cu evaziune fiscala si alte tampenii

 

Da-i search pe :crack: dupa poze Milano - EICMA 2007, Koln 2006, etc si ai sa vezi daca erau sau nu don'soare sau doamne pe motoare. Mai mult sau mai putin dezbracate. Abia apoi exprima-ti parerile.

Apoi, legat de discount-uri, cine a fost interesat a obtinut si si-a luat motoare la preturi foarte bune :D Numai eu stiu vreo 2. Chestia cu evaziunea este inca o dovada ca nu stii ce vorbesti.

 

 

Sa mai dau si eu un comentariul de dragul ratingului. Eu am venit la salon cu 1500 euro sa-mi iau un Shoei XR-1000 marimea S, o pereche de cizme Sidi Vertigo Corsa si eventual un costum 2 piese daca vedeam ceva interesant.

Shoei XR-1000 marimea S era o singura casca in tot salonul si aia redusa de la 2000 ron la 1700. Pai 17000 e pretul de catalog! Sidi nu era absolut nimic. Costume o gramada vechi! Se vedea ca au stat in rafturi prin afara ceva timp si acum veneau reduse la salon pana la pretul de noi de acum 15 ani :lol: De asemenea se gaseau vechituri expuse ca noi si casti si alte chestii. Iar ce costume erau ok erau fix la pretul de catalog, pai de ce nu mi l-as lua de la magazin direct unde pot sa-l probez in voie? Btw, sa dea dracu ce greu e sa aduci o nenorocita de oglinda la un salon.

 

Apoi poti nega ca era plin de cocalari? Sau ca nu te puteai apropia de o motocicleta pentru ca statea maimuta pe ea si mai era si coada de salivatori sa-si faca poze? Zici ca ati muncit din greu pentru salon? Nu ma intereseaza, rezultatul conteaza. Nu esti singurul care munceste de pe forumul asta, stai linistit. Eu nu ma duc la client sa-i spun ca n-a iesit ce vroia el dar eu m-am muncit pe branci asa ca-mi merit banii.

 

"Buna ziua/Saru-mana, imi permiteti sa observ mai bine motocicleta?" Don'soara a zambit si s-a dat jos de pe Stelvio, a venit si un reprezentant sa imi explice ce si cum, ce e nou, pret si, atentie, BONUS :D Asta inseamna ca (,) cu bun simt si cu 2 vorbe puteai sa te sui pe ORICE motor. Ideea e ca in anii trecuti s-au trantit/zgariat motoare de catre ciuli-buli si implicit lumea isi protejeaza produsele. Cu maimute sau cu anunturi de "va rugam nu va asezati". Atata timp cat cultura si civilizatie - canci, se pun bariere.

 

.........

Mi se pare mie sau toti au luat acest showroom ca un garage sale? La un showroom adevarat, in afara de cateva exponente, nu se pot cumpara, cel putin asa este civilizatie.

..............

Toata lumea sa cumpere, sa pozeze femeile...

 

LA UN SHOWROOM ADEVARAT NU SE CUMPARA NIMIC!!!

Vezi, iti place, esti invitat la magazinul cu pricina, nu in showroom.

 

Exact asta inseamna un salon(nu showroom). Altfel s-ar numi Targ, Supermarket, etc. Multi si-au emis deja pareri ca "pe e-bay era mai ieftin" Poti compara ideea, conceptul si cheltuielile unui magazin online cu faptul ca expozantii au platit o caruta de bani doar ca sa fie acolo (ca ROMEXPO, avand statutul de unic pe piata, isi face preturile cu vrea muschiul lui :P )? Transport, cazare, rafturi, lumini, sunet, diurna, publicitate, hostess, etc. toate astea ajung la sume mari de tot, mai ales pt cei din alte localitati.

 

 

Bai, tu esti poponar !!! Frumusete interioara.... auzi la el...

Ba ! 99% din lume zice ca a fost un mare kkat si te gasesti tu sa sari la ei. Spune-ti parerea si nu ataca ceea ce au spus altii, ca-ti rupem rozeta. Bulangiule.

........

Ba Reverse... (uite ca acum observ ca te cheama "reverse", deci am intuit bine ca esti bulangiu, adica pe invers). Nu tu hotarasti, ma poponarule, cine pleaca si cine ramane. Calmeaza-te, ca-ti rupem rozeta, ti-am zis !!!

Tu ai 14 zile de plimbare oferite bonus :haha: Ca esti cam prost de gura mai nou, la inceput pareai baiat destept.

 

 

 

Mai nou, cei care spun ca au marit preturile, ati intrat in respectivele magazine inainte de salon si la salon au fost preturile mai mari ? Sau de fapt comparati cu ce ati vazut pe net la vreun site din SUA si la salon probati ca mai apoi sa cumparati de pe net ? :( Hai sa nu ne kkm pe noi :lol:

 

P.S. Am zis-o si aseara o zic si acum: de ce sa ma duc la un dealer mare care imi ofera un motor la 10.000 E cand pot sa iau acelasi motor in aceleasi conditii (la cutie, garantie, etc) de la un dealer mic si cu pana la 2000 E mai ieftin ? Daca v-ati uitat la preturi la dealerii mici care au fost prezenti si tineti minte preturile, comparati-le cu cele de la probabilul salon din Aprilie si veti vedea ce zic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tiganie totala...va tiganiti si va certati pe niste chestii stupide!Toti sunteti CTC si stiti tot....Ati putea sa apreciati k exista acel salon nu sa`l criticati.Intradevar are si multe minusuri acest salon....dar era bine daca nu se organiza?daca nu exista?Atat s`a putut asta e!Cateodata trebuie sa te mai multumesti si cu ce ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, ati demonstrat inca o data ca va pricepeti la explicatii, scuze si contraziceri, ca la facut un lucru calumea pas. Sa stiti ca sunteti singurii de pe lumea asta criticati pentru rezultatele muncii. Nimeni nu mai are servici, nimeni nu mai are clienti cu pretentii, nimeni nu munceste ca voi, pfff...

 

Si nu inteleg de ce tot repetati ca a fost salon si nu targ. I-am fortat noi pe toti expozantii sa vina cu casa de marcat de acasa? Si oricum nu m-as folosi de scuza asta, nu de alta dar a fost mai jalnic ca salon decat ca targ in lipsa atator marci si a noutatilor de anul acesta.

 

Iar daca e de inteles ca in contextul anumitor limitari nu s-a putut face totul cum trebuie, nu aveti nicio scuza ca nu sunteti capabil sa digerati niste critici punctuale cat se poate de pertinente.

 

Inflexibilitate in relatia cu clientul si ignorarea feedback-ului acestuia ti-o permiti numai cand nu exista concurenta. Iar de anul asta exista. Pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...