Sari la conținut

Again....accident Bucuresti


DragStar650
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

of.. RIP . 20 de ani si permisul suspendat pentru viteza. sa lasam strazile acum . nu strada l-a omorat .

Dumnezeu sa-l ierte !

 

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

R I P .

 

 

Si strada te omoara.. ( denivelari ,decopertari ,canale ,gropi ,caini ,aurolaci ,pete de ulei ,apa din dambovita , etc ) din acest motiv te contrazic ! Ex : poti veni printre masini pe banda 2-3 ,dinspre P-ta PRESEI LIBERE spre ARC si vei constata cat de denivelat e drumul aproape de semafor ,asa ca oricand poti cadea sa-ti rupi gatul, sa treca vreo masina sau bus peste tine..asa ca si strada te poate omori !

Iar chestia cu viteza e relativa ,candva ,vreodata tot te grabesti din n motive ,si daca mai ai si motor ii dai gaz ,asa te poate surprinde radarul ,iti ia carnetul sau patesti ce e mai rau ,cazi din motivele enumerate mai sus .Ma afecteaza cand se intampla asemenea accidente ,dar nu-i mai dati atata cu viteza ...e periculoasa intr-adevar ,dar trebuie sa ne miscam uneori mai repede decat sant altii obisnuiti .Aberez ?

Dumnezeu sa-l ierte ! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire: :angryfire: :angryfire:

R I P .

Si strada te omoara.. ( denivelari ,decopertari ,canale ,gropi ,caini ,aurolaci ,pete de ulei ,apa din dambovita , etc ) din acest motiv te contrazic ! Ex : poti veni printre masini pe banda 2-3 ,dinspre P-ta PRESEI LIBERE spre ARC si vei constata cat de denivelat e drumul aproape de semafor ,asa ca oricand poti cadea sa-ti rupi gatul, sa treca vreo masina sau bus peste tine..asa ca si strada te poate omori !

Iar chestia cu viteza e relativa ,candva ,vreodata tot te grabesti din n motive ,si daca mai ai si motor ii dai gaz ,asa te poate surprinde radarul ,iti ia carnetul sau patesti ce e mai rau ,cazi din motivele enumerate mai sus .Ma afecteaza cand se intampla asemenea accidente ,dar nu-i mai dati atata cu viteza ...e periculoasa intr-adevar ,dar trebuie sa ne miscam uneori mai repede decat sant altii obisnuiti .Aberez ?

Dumnezeu sa-l ierte ! :angryfire:

 

 

Eu nu cred ca aberesezi este foarte adevărat... si eu am fost pus in situatia in care am întâlnit denivelări si eram in afara oraÂşului viteza 90-110 km/H, ma bucur ca nu sa întâmplat altceva.

 

Condoleanțe familiei :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, nici acum nu-mi vine sa cred! Luci al nostru, baiatu nostru bun, prietenul nostru de suflet inca de cand eram mici... Nu pot sa cred ca i s-a intamplat lui asta... O sa plangem o viata dupa el!!

 

Aprilia... o primise cadou. era constient ca e prea mult pt el, dar s-a ambitionat sa mearga pe ea. Nu era un inconstient, probabil ca singura lui "rebeliune" asta a fost, porcaria aia de motocicleta! Luci era un baiat cum rar intalnesti. Nu refuza niciodata pe nimeni, era mereu langa tine la nevoie, o data nu l-am auzit sa se certe in atatia ani de zile, sau sa injure sau sa faca vreo tampenie, cum fac altii de varsta lui.

Cu carnetul suspendat... ala a fost un alt accident.

Ganditi-va ca de 2 ani el facea naveta Buc-Darza zilnic! Asta a fost singura lui amenda!

 

A avut multi prieteni, foarte multi! Din pacate, foarte putini cu experienta in domeniu. Cat am putut noi, astia putini, l-am sfatuit.

 

A iesit cu ea pentru ca abia o luase de la reparat. S-a bucurat ca un copil cand a vazut-o si...

A avut viteza foarte mare si experienta prea putina. Dar daca intr-adevar a luat groapa din mijlocul drumului... si daca aia se face vinovata de accident... Nici eu sau nici voi cu ceva ani in spate, nu am fi evitat accidentul. Poate doar cu mult noroc.

De azi noapte toti care l-am cunoscut am inceput sa credem in ceasul mortii.

 

 

Am scris pe forum pt ca as vrea sa nu-l judecati, asa cum majoritatea ati facut in toate cazurile. A fost un baiat mult prea bun... Iar culmea ironiei, la 4 dimineata cand stateam la locul accidentului si aprindeam lumanari, doi tampiti pe un rs alergau fara casti pe cap... Nici macar casti n-aveau...

 

Te iubim mult de tot Luci! Dumnezeu sa-l ierte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca fac primul meu post pe acest topic.

 

--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 12:04 -------------
Imi pare rau ca fac primul meu post pe acest topic.

Si eu am luat niste denivelari pe la 100 km/h si mi-a intrat motocicleta intr-un voblaj de nici azi nu stiu cum de n-am cazut. Cat despre carnetul suspendat, cati dintre noi nu ar fi putut sa-l aiba macar o data suspendat. in ambele cazuri e vorba destul de mult despre noroc.

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e trist pentru ca toti stim ce se poate intampla si din ce motive. ce e mai grav este ca lucrurile astea nu se vor sfarsi. prea putini sunt cei care invata din greselile altora si tin cont de asta. cei mai multi se gandesc ca lor nu li se poate intampla... pacat. in astfel de cazuri doar cel ce scapa din asa ceva cu siguranta nu va mai face.

nu il judec si nu ii i-au apararea. pur si simplu nu mai este nimic de spus... stiti ce aveti de facut.

 

pareri de rau si mangaieri familiei :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la ei viteza la omorat pai daca si 120 ii mult pt un speed nu stiu ce sa mai zic ca nu cred ca ii vreunu pe aici care sa zica ca nu merge cu 120 si na o avut omu ghinion sa dea in damburile alea , pacat ca sa intamplat R>I>P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum au aratat in direct de la locul accidentului, reporterita a vorbit si despre campania AMR deschisa zilele astea si despre nenumaratele reportaje despre motociclism facute de protv, am si deschis topic despre protv si reportajele lor...

Imi pare rau si Dumnezeu sa il odihneasca in pace...:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la ei viteza la omorat pai daca si 120 ii mult pt un speed nu stiu ce sa mai zic ca nu cred ca ii vreunu pe aici care sa zica ca nu merge cu 120 si na o avut omu ghinion sa dea in damburile alea , pacat ca sa intamplat R>I>P

 

Tinere, ar fi cazul sa bagi la cap ca viteza trebuie adaptata conditiilor de drum si trafic!

Altfel, uite ce se intampla.. mai ales fara experienta si cu motor puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la ei viteza la omorat pai daca si 120 ii mult pt un speed nu stiu ce sa mai zic ca nu cred ca ii vreunu pe aici care sa zica ca nu merge cu 120 si na o avut omu ghinion sa dea in damburile alea , pacat ca sa intamplat R>I>P

 

Pai 120 nu e mult deloc pt. un speed dar este prea mult (in regim urban) pt. un rider fara multa experienta. Pur si simplu nu poate procesa informatia in timp util ca sa poata scoate tot ce se poate dintr-un speed.

Condoleante pt toti cei indurerati iar noi sa cascam ochii si sa mergem mai prudent pt. ca moarte lui sa nu fie in van.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat....D-zeu sa l aiba in grija..si pe el si pe copilul lui (am auzit ca avea)...condoleante familiei si prietenilor..130 cu un 1000 nu este mult...e viteza "mica"..drumul si posibil neexperienta au facut totul..

ce sa mai zic..pe strazi sunt prea multe inimi :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai....ma ia cu fiori.... stiu zona ca stau aproape (prin pajura mai exact dar tot aproape e) si stiu ca zona aia este foarte "accidentata".......

 

 

R.I.P. :angryfire: :angryfire: si condoleante familiei! :baldy:

 

--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 15:19 -------------
Vai....ma ia cu fiori.... stiu zona ca stau aproape (prin pajura mai exact dar tot aproape e) si stiu ca zona aia este foarte "accidentata".......

 

 

R.I.P. :angryfire: :angryfire: si condoleante familiei! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...