Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

bogdan ia un scor scurt si fugi

15 unitati gs lc cumparate DOAR de la bavaria in 2013

 

deci DRUM BUN SI ASFALT USCAT

cat despre FIABILITATEA SH.........mai povestim cand vei merge si tu cu mobra in niste parametri Studentesti...

si TRABANTUL dupa 50 de ani merge.....asa DOMOL

 

mai citeste inca

 

http://www.pemotoare.ro/bmw-liderul-pietei-moto-din-romania-topul-vanzarilor-in-2013/

 

BMW

gama asta asa PROASTA ...R care manaca ulei........ 52 unitati

 

YAMAHA ......... IN TOTAL......21 unitati

 

SO....

pe noi astia FRAIERI .....LASANEEEEEEEEEEE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu intr-un an nu am vazut niciuna in trafic in Buc si sunt zilnic macar 2-3 ore prezent

nu prea ai fost atent la pozele postate de posesori. munti, paduri, plaje, serpentine.....nu prea stau la semafor baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea ai fost atent la pozele postate de posesori. munti, paduri, plaje, serpentine.....nu prea stau la semafor baietii.

aloooo domnu...

bogdan le numara DOAR pe alea care ajung la el la atelier.... sa le puna una, alta

 

si cum am mai spus si O RECUNOSC IAR ... E PRICEPUT !!!

insa de cand ii face FRAIERI pe posesorii de BMW .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cand a aparut XT-ul, acum 4 ani, chiar era o super scula, si nu a dat nici chifle. Acum oferta s-a marit, toti tind spre super scule, sau scula Scula Suprema, asa ca este mai greu de separat. Putin insa reusesc. Chiflele BMW sunt bagate sub pres si cine il ridica este luat cu huuooo! Orice bmw-ist este un vanzator in devenire si orice observatie legata de fiabilitatea SH-ului deranjaza.

 

Nici macar la momentul aparitiei nu a fost cine stie ce scofala XT-ul de 1200. Ca dovada toata lumea in toate comparativele din anul imediat urmator spunea ca este depasita.

Nu sunt un fan al categoriei dar sa scoti o mobra de 1200 racita cu apa care sa aiba aceeasi putere cu concurenta racita pe aer. WOW cata tehnologie

Sa scoti o mobra care se fie cu mult mai grea decat concurentul direct. Noroc cu Honda ca nu mai e cea mai grea din "categorie" .

Sa faci sondaj de piata si sa-ti spuna lumea ca vrea ceva Dakar style [asta inseamna si 21 pe fata] si sa nu tii cont WOW din nou. Lasa ca a tinut cont KTM care a rupt concurenta pe genunchi.

 

Vorbind de chifle :

XT1200 caruia ii sar simerigurile de la furca atunci cand e coborat de pe central. Cum ar fi sa patesti asa ceva la mii de km de casa.

XT 1200 cu grupul curs poza pusa de cineva aici pe forum, dupa care ai disparut o saptamana de pe topic.

 

Cine baga gunoiul sub pres?

 

Cine lauda fierul de zici ca l-a facut la el pe balcon [in fine in cazul tau intr-un procent este adevarat]?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eru man

la cat de vehement vad ca esti incep sa cred ca ai avut si tu de la bogdan cutii de moto pe post de acvariu...

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloooo domnu...

bogdan le numara DOAR pe alea care ajung la el la atelier.... sa le puna una, alta

 

si cum am mai spus si O RECUNOSC IAR ... E PRICEPUT !!!

insa de cand ii face FRAIERI pe posesorii de BMW .....

ziceai ca-ti ploua in cutii si acuma zici ca-i priceput. cum e pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Capone, unde erai acolo?

Undeva spre manastirea Ciolanu. Fain drumul, dar plin de nisip prin curbe. Ieseau drifturi faine :)

 

Eu intr-un an nu am vazut niciuna in trafic in Buc si sunt zilnic macar 2-3 ore prezent.

nu prea ai fost atent la pozele postate de posesori. munti, paduri, plaje, serpentine.....nu prea stau la semafor baietii.

 

Gata, rezolvat :D

post-40715-0-34937500-1395741541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceai ca-ti ploua in cutii si acuma zici ca-i priceput. cum e pana la urma?

man

omul e priceput sa stii

dar ca si BMW are si el HIBELE lui....

asta nu reusesc eu sa inteleg la EL

daca TU stii ca nu faci totul PERFECT

atunci ACCEPTA si erorile ALTORA

 

el face cutii "manual" editie limitata so MA ASTEPT sa nu scot apa din ele la fiecare ploaie insa sunt facute pe comanda ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eru man

la cat de vehement vad ca esti incep sa cred ca ai avut si tu de la bogdan cutii de moto pe post de acvariu...

 

Eu așa sunt din fire mai vehement. Cutii nu folosesc, dar după ce ai povestit sigur nu-mi voi lua de la Harea.

Și acum zi-mi și mie dacă eu sunt vehement, si recunosc că sunt, tu cu papușa voodoo .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu așa sunt din fire mai vehement. Cutii nu folosesc, dar după ce ai povestit sigur nu-mi voi lua de la Harea.

Și acum zi-mi și mie dacă eu sunt vehement, si recunosc că sunt, tu cu papușa voodoo .....

EU am multa imaginatie....

poti sa ma crezi ca ma vedeam cu cheile in mana, cu un picior pe scarita si scuipand papusa VOODOOOO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu așa sunt din fire mai vehement. Cutii nu folosesc, dar după ce ai povestit sigur nu-mi voi lua de la Harea.

Și acum zi-mi și mie dacă eu sunt vehement, si recunosc că sunt, tu cu papușa voodoo .....

O sa ti treaca, asa sa te ajute Dumnezeu.

 

Undeva spre manastirea Ciolanu. Fain drumul, dar plin de nisip prin curbe. Ieseau drifturi faine :)

 

 

Gata, rezolvat :D

ataaat.

 

asta e din filmuletul ala de taiat ?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man

omul e priceput sa stii

dar ca si BMW are si el HIBELE lui....

asta nu reusesc eu sa inteleg la EL

daca TU stii ca nu faci totul PERFECT

atunci ACCEPTA si erorile ALTORA

el face cutii "manual" editie limitata so MA ASTEPT sa nu scot apa din ele la fiecare ploaie insa sunt facute pe comanda ....

Ianakime, cutiile tale erau in afara dispozitivelor facute de mine. Dimensiunle tale unice si nesolicitate de nimeni altcineva au necesitat facerea lor chiar pe genunchi. Daca era vorba de oricine altcineva decat tine refuzam din start comanda. Am considerat insa ca lucrez pt un prieten si ca impreuna vom rezolva orice problema ivita in functionarea cutiilor. Chiar tu m-ai asigurat ca oricum folosesti pungi suplimentare pt bagaje. Personal ma asteptam ca primul informat de probleme sa fiu eu, nu forumul, si se rezolva, cum de altfel s-a rezolvat cand am fost instiintat. Tie iti place scandalul si nu ratezi nici o ocazie. Am mai spus pe aici, eu nici o data nu am jignit sau lansat aluzii jignitoare nimanui oricat de mitocaneste s-a comportat. Niciunul dintre voi nu are actiuni BMW, iar eu nu am facut decat sa va amintesc defecte constatate de voi si uitate sau semnalate de altii pe net. A fost numai informare, nimic jignitor nici la adresa BMW si cu atat mai putin la adresa proprietarilor pe "persoana fizica". Ce este clar pt mine, cand se ajunge la jigniri si bascalie inseamna ca argumentele serioase s-au terminat si ca implicit interlocutorul iti da dreptate. ERU-le accept o comanda de la tine, doar daca mai faci odata, si la seral, primi 7 ani din viata. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, taman am fost la budapesta la salon...

 

te basici degeaba..am stat la standul bmw sa " vad" si io cum " ie lumea buna " de la ei...

 

cu 2 - 3 expcetii de aici , ....e varza cu carne. deci nu te mai luat de ei, ca " nu stie d'astea", si e hateri si pizmosi.

 

asa ca macar aici pe topic mai ai de spus o gluma, o poza faina, ( mai ales de ala aia care au fost cu japo inainte). la restul n-ai cu cine, fratica.

 

eu deja am lista de ignore destui d'astia, deja nu mai am ce citi pe forum ,ca ma oftica crezand ca oamenii pot fi ajutati. Dar doar Dumnezeu in mare lui mila ii mai poate ajuta.

 

sa fie cu sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man

omul e priceput sa stii

dar ca si BMW are si el HIBELE lui....

asta nu reusesc eu sa inteleg la EL

daca TU stii ca nu faci totul PERFECT

atunci ACCEPTA si erorile ALTORA

el face cutii "manual" editie limitata so MA ASTEPT sa nu scot apa din ele la fiecare ploaie insa sunt facute pe comanda ....

Alaturare numelui meu de BMW ma onoreaza, dar este total disproportionata. 15 HIBE majore la o motocicleta noua zisa de top este putin cam mult si intrece in performanta producatori mai modesti ca pretentii si pret. Pana si chinezii s-ar simti rusinati dupa asa o performanta.

 

Alaturare numelui meu de BMW ar trebui sa ma onoreaza, dar este total disproportionata. 15 HIBE majore la o motocicleta noua zisa de top este putin cam mult si intrece in performanta producatori mai modesti ca pretentii si pret. Pana si chinezii s-ar simti rusinati dupa asa o performanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERU-le accept o comanda de la tine, doar daca mai faci odata, si la seral, primi 7 ani din viata.

 

 

Cum am spus nu folosesc cutii. Iar daca as folosi, nu as apela la cineva fata de care trebuie sa fac ceva, ca sa imi faca onoarea accepte de a-mi lua banii. Mai ales ca pot sa imi iau de la Heavy Duties care in opinia mea sunt foarte bine facute si unde nu trebuie sa dau vre un test ca sa mi se faca onoarea de a imi fi luati banii.

 

Revenind la cei 7 ani de acasa, nu stiu care din noi ar trebui sa dea cu bis. Eu nu arunc cu rahat in mod constant pe topicul de XT1200, asa cum faci tu pe toate topicurile de BMW, nemaivorbind ca pe astea de 1200GS cred ca ai cele mai multe posturi.

 

Oricum nu pot sa nu remarc din nou ca atunci cand vine vorba de problemele super mobrei se lasa linistea si se practica eschiva.

 

O sa ti treaca, asa sa te ajute Dumnezeu.

 

Auzi ce tot ii dai cu Dumnezeu in sus si-n jos ai intrat in vre-o secta ceva? Mai zi si de Alah si Buda ca pe langa religiile alora crestinismul e secta.

 

Si BTW ti-am mai zis ca nu mai esti funny de multa vreme, incerci sa-l copiezi pe Harea dar esti mult mai varza. Macar Bogdan are niste plusuri la tine nu vad nimic. Hai fii dragut si baga-ma pe lista ta de ignore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianakime, cutiile tale erau in afara dispozitivelor facute de mine. Dimensiunle tale unice si nesolicitate de nimeni altcineva au necesitat facerea lor chiar pe genunchi. Daca era vorba de oricine altcineva decat tine refuzam din start comanda. Am considerat insa ca lucrez pt un prieten si ca impreuna vom rezolva orice problema ivita in functionarea cutiilor. Chiar tu m-ai asigurat ca oricum folosesti pungi suplimentare pt bagaje. Personal ma asteptam ca primul informat de probleme sa fiu eu, nu forumul, si se rezolva, cum de altfel s-a rezolvat cand am fost instiintat. Tie iti place scandalul si nu ratezi nici o ocazie. Am mai spus pe aici, eu nici o data nu am jignit sau lansat aluzii jignitoare nimanui oricat de mitocaneste s-a comportat. Niciunul dintre voi nu are actiuni BMW, iar eu nu am facut decat sa va amintesc defecte constatate de voi si uitate sau semnalate de altii pe net. A fost numai informare, nimic jignitor nici la adresa BMW si cu atat mai putin la adresa proprietarilor pe "persoana fizica". Ce este clar pt mine, cand se ajunge la jigniri si bascalie inseamna ca argumentele serioase s-au terminat si ca implicit interlocutorul iti da dreptate. ERU-le accept o comanda de la tine, doar daca mai faci odata, si la seral, primi 7 ani din viata.

ai fost PRIMUL sunat din norvegia, nu ai raspuns si TI AM TRIMIS SMS......macar asta recunosti?????

problemele aparute NU au fost DOAR la cutiile mele atipice......... asta tu ai spus o si ai rechemat la siliconat si alte seturi standard

facerea pe genunchi a durat 3 luni.....de amanari si drumuri si desfaceri de cadru la motocicleta....

TI iti plece scandalul si nu pierzi ocazia de a aratata posesorilor de BMW ce fraieri sunt si ce lucruri proste si au cumpartat

sa iti spun pe forum ca imi intra apa la fiecare ploaie in cutiile tale prezentate ca fiind date cu jetul de apa .......NU IMI PARE A FI SCANDAL.......

 

NICI MACAR NU AI CURAJUL SA TE TII DE CUVANT

CUM ERA CU ALE MULTE YAMAHA VANDUTE FATA DE BMW GS LC.......

 

Acum fara nici o legatura cu XTZ, caci sunt din filme diferite, cate GS1200 LC s-au vandut anul trecut la noi? Se pot pune la socoteala si cele deja scoase din nou la vanzare ca SH-uri. Are cineva informatii ?

ai primit informatia!!!!!!!

 

acum LASANEEEEEEEE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este clar pt mine, cand se ajunge la jigniri si bascalie inseamna ca argumentele serioase s-au terminat

pai omul a argumentat. nu ai facut treaba bine si i-a plouat in genti. care-i jignirea?

radem, facem misto, dar nu parasim incinta.

adica daca dai tu cu noroi, e bine, ai argumente (desi nu ai avut niciodata produsul pe care il judeci la centima), dar cand foloseste unul produsul tau (care ti-a luat 3 luni sa il faci si pentru numele tuturor cristosilor, alahilor, buzilor si ce alte divinitati vrei tu......SUNT NISTE CUTII) si iti spune "ba nu e bine", tu pui botul, vrei sa-ti iei jucariile si .....dai iar cu noroi ca vezi doamne te simti jignit?

pai ori suntem motociclisti ori nu mai suntem? cum bai ianachime cu silicon? ce gunoaie ti-ai luat ma? chiar ca acvarii. nu ar trebui sa fie si ele sudate, nituite, frumoase si gigea? ati facut ca in bancul ala cu dacia si pisica? pe unde scotea capul chituiau? nicu nu stiu daca e de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai omul a argumentat. nu ai facut treaba bine si i-a plouat in genti. care-i jignirea?

radem, facem misto, dar nu parasim incinta.

adica daca dai tu cu noroi, e bine, ai argumente (desi nu ai avut niciodata produsul pe care il judeci la centima), dar cand foloseste unul produsul tau (care ti-a luat 3 luni sa il faci si pentru numele tuturor cristosilor, alahilor, buzilor si ce alte divinitati vrei tu......SUNT NISTE CUTII) si iti spune "ba nu e bine", tu pui botul, vrei sa-ti iei jucariile si .....dai iar cu noroi ca vezi doamne te simti jignit?

pai ori suntem motociclisti ori nu mai suntem? cum bai ianachime cu silicon? ce gunoaie ti-ai luat ma? chiar ca acvarii. nu ar trebui sa fie si ele sudate, nituite, frumoase si gigea? ati facut ca in bancul ala cu dacia si pisica? pe unde scotea capul chituiau? nicu nu stiu daca e de ras.

daca bogdan CITESTE ca se strica mobrele......ESTE INFORMATIE

daca eu scriu ca am AVUT apa in cutii .....ESTE O JIGNIRE......

SILICON......MASTIC.....ETC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...