Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se inseala.

Motivul pentru care BMW nu a pus 21 este urmatorul: GS-ul a intrat pe o piata snoaba, care nu isi doreste cu adevarat GS, ci doar o motocicleta mare si cool cu care sa mearga pe asfalt si sa isi inchipuie ca, la o adica, ar putea sa iasa pe un macadam. Exact fenomenul SUV. SV-ul lui Svgobi a vazut mai mult enduro decat majoritatea GS-urilor - asta este adevarul trist.

 

Spor

Salut, m-ar interesa saua joasa... Te rog PM stare, pret, am un GS 2010, crezi ca se potriveste ? Multumesc mult !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sincer nu cred sa fie vreun importator dedicat Wunderlich. Cel putin la dilarii BMW daca mergi o sa-ti zica cum ca ei nu mai aduc Wunderlich. De montat,monteaza pentru un pret de rahan insa nu mai aduc Wunderlich. Eu am incercat la doi dilari si mi-au zis ca nu mai comanda Wunderlich sau AC Schnitzer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rubber gaiter? Burdufu ala?

 

236.png

 

11-le?

 

da 11-le, insa cauciucul ala trebuie sa mai vina si cu un plastic care fixeaza burduful in cardan (probabil ca vine la pachet cu burduful)

 

ai idee de unde il comand, cei de la bavaria nici dupa 2 saptamani nu au dat un semn de viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate imi aduc eu aminte, in partea dinspre cardan, gaiterul are o buza, la fel si cardanul, si intra acolo.

 

In partea dinspre cutie, are zip-tie-ul ala, care e comun, il gasesti pe toate gardurile.

 

De comandat, daca astia de la AB nu sunt seriosi... Poti sa il iei de la BMW Cluj de ex; dealerul se numeste Autotransilvania si ori de cate ori am comandat de la ei, au fost prompti - 7 zile! Insa pretul cred ca e acelasi ca si la AB.

 

Mai incearca si pe motorworks.co.uk, daca il au, sigur e mai ieftin!

 

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalog nu exista, insa e un site cu microfise, unde iti selectezi modelul, anul, luna si ai sectiuni din mobra, Fiecare rahat are un cod... Cand suni la reprezentanta sa intrebi de codu ala, musai sa mentionezi ca e pt motocicleta, altfel o sa il caute in baza de date pt masini - default :laugh:

 

Site-ul e realoem.com ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalog nu exista, insa e un site cu microfise, unde iti selectezi modelul, anul, luna si ai sectiuni din mobra, Fiecare rahat are un cod... Cand suni la reprezentanta sa intrebi de codu ala, musai sa mentionezi ca e pt motocicleta, altfel o sa il caute in baza de date pt masini - default :laugh:

 

Site-ul e realoem.com ;)

ok, multam

se pare ca trebuie sa astept dupa bavaria :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cine ajunge in zona bacaului il ajut cu ECHILIBRARE si eventual centrare.

Mesaj completat

citeam in urma despre problema la echilibrarea rotilor, in special a celor de pe spate. mi-am facut dispozitiv special pt spate(implicit pt fata). cine ajunge in zona mea ( a bacaului), il ajut. dureaza max 15 minute.am comparat cu echilibrarea pe aparat special ( care s-a gasit o perioada si la bacau insa numa pt cele de fata)si cred ca e mai bine facuta pe varianta clasica asa cum se vede mai jos. motivez aceasta ca exista posibilitatea ca fixarea pe aparat nu e intotdeauna perfecta

 

 

Editat de bill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Pai la fel cum isi fac si cu LED la masini de le tuneaza si toti vor A8, de ce nu si la motociclete. Si sa facem o schita pt un set de lumini de craciun sa fie si mai vizibila mobra. De preferinta stelute clasice. Colorate.

On: Sunt curios, pe BMW, daca iese in teren si ia o creanga peste LED, va fi funny?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...