Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cine ajunge in zona bacaului il ajut cu ECHILIBRARE si eventual centrare.

Mesaj completat

citeam in urma despre problema la echilibrarea rotilor, in special a celor de pe spate. mi-am facut dispozitiv special pt spate(implicit pt fata). cine ajunge in zona mea ( a bacaului), il ajut. dureaza max 15 minute.am comparat cu echilibrarea pe aparat special ( care s-a gasit o perioada si la bacau insa numa pt cele de fata)si cred ca e mai bine facuta pe varianta clasica asa cum se vede mai jos. motivez aceasta ca exista posibilitatea ca fixarea pe aparat nu e intotdeauna perfecta

 

 

Editat de bill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Pai la fel cum isi fac si cu LED la masini de le tuneaza si toti vor A8, de ce nu si la motociclete. Si sa facem o schita pt un set de lumini de craciun sa fie si mai vizibila mobra. De preferinta stelute clasice. Colorate.

On: Sunt curios, pe BMW, daca iese in teren si ia o creanga peste LED, va fi funny?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea mari palestile alea de proiectoare. E epoca xenoanelor si a ledurilor. Proiectoare cu lupa, micute si eficiente. Mai folosesti asa ceva doar ca epatezi.

acrii-s strugurii asa-i?

:D

apropos, de xenoane, chestiile alea mici sunt PIAA CROSS COUNTRY H.I.D.

iar "palestile" alea nu sunt nici pe departe mari. din poze, par seria 510 sau 520. daca vroia ceva mare alegea seria 540 sau 580.

si ca sa epatez, o sa-mi iau eu ceva mare, sa fac lumina afara cand o sa le aprind. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deloc, sunt la nivel de prospectare pt a-mi face niste proiectoare cu leduri. Ceva mic si puternic, care poate fi ascuns in carena.

Treaba e ca la costuri mult mai mici se poate scoate lumina puternica. Sunt destui clienti (fraieri in opinia mea) care sa arunce cu sutele de euro pe "lumina".

 

Nenea asta face faruri de bicicleta alimentate la baterii.

 

1ref.jpg

 

2shortlow.jpg

 

3longlow.jpg

 

4bothlow.jpg

 

5shorthigh.jpg

 

6longhigh.jpg

 

7bothhigh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deloc, sunt la nivel de prospectare pt a-mi face niste proiectoare cu leduri. Ceva mic si puternic, care poate fi ascuns in carena.

Treaba e ca la costuri mult mai mici se poate scoate lumina puternica. Sunt destui clienti (fraieri in opinia mea) care sa arunce cu sutele de euro pe "lumina".

sunt fraier ca vreau mai multa lumina pe motoru meu? si ca nu vreau sa ma multumesc cu niste improvizatii?

stiu ca sunt si variante mai ieftine, dar totusi, piaa nu sunt niste pocnitori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva ceva dar inca nu is convins. Led, 24W, faza lunga si scurta. 3 si 3 leduri. 100$ setu parca.

 

Ma gandesc ca ar merge daca as avea cate 2 seturi, adeca 4 proiectoare.

 

Tre sa multumim la Al' de sus ca principala noastra grija e de care sa punem, nu daca ne lasa alternatoru sa punem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca nu vreau sa ma multumesc cu niste improvizatii?

Auzi, domnu'... Cum Doamne iarta-ma legi la curent palestile alea minune? Ai vreo optiune la motocicleta sa atasezi proiectoare? Chiar si prinderea de motor e o improvizatie... Dar na, a ta e mai mica :D (la improvizatie ma refer :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, domnu'... Cum Doamne iarta-ma legi la curent palestile alea minune? Ai vreo optiune la motocicleta sa atasezi proiectoare? Chiar si prinderea de motor e o improvizatie... Dar na, a ta e mai mica :D (la improvizatie ma refer :D )

le leg wireless.

da nu-i problema, tu pune-ti faruri de bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sursa care transmite "wireless" tot trebuie s-o legi la curent, idem receptorul pentru proiectoare. Te cam afunzi in improvizatii. Succesuri! :D

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...