Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La multi ani!

Sa ne vedem in cat mai multe ture anul viitor!

 

 

 

tu sa taci

de 2 ani te tot sun sa iesi la o tura si ai treaba.

 

asa ca fie chiar ai , fie..nu ma inghiti :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vopsea? :)

 

Cica nu ar fi fost curatata bine suprafata la fabrica cand au vopsit-o :D

Mai degraba o vopsitorie electrostatica artizanala, dar intradevar pe o suprafata insuficient curatata. Nu cred ca piesa originala din fabrica este vopsita electrostatic, cred ca nu este vopsita deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare la jepcarii cu vulcanizari! Mai nou, baga heliu in loc de aer din atmosfera!

 

Asta nu ar fi rau, daca ar baga in amandoua rotile, nu numa in aia din spate :kick:

 

stoppie.jpg

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca de la primul gsa ma tare manaca de un "parbriz" asa

 

oare se poate face

 

sau sa luam unul original si sa copiem

 

daca sunt mai multi gsa isti interesati cred ca ar isi ceva

 

http://shop.touratec...ml#!prettyPhoto

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa-l copiati il am eu.

Inca nu il am ca e mobra la AB dar o sa vina la un moment dat. Ba chiar l-as putea cere inapoi pe cel vechi [pt ca l-am spart] si daca nu trebuie sa-l predea la asigurari il voi cere bineinteles daca sunteti interesati sa-l copiati.

 

Pt ca nu cred ca toata lumea stie acest parbriz este alcatuit din 3 subansamble. 2 din ele se vad in poza partea de jos e plastic negru partea de sus e un plexigals partial transaparent [tinted] iar ar treilea subansamblu este un cadru metalic pe care se monteaza partea fixa din plastic negru.

Cel putin asa este pt F800GS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca de la primul gsa ma tare manaca de un "parbriz" asa

 

oare se poate face

 

sau sa luam unul original si sa copiem

 

daca sunt mai multi gsa isti interesati cred ca ar isi ceva

 

http://shop.touratec...ml#!prettyPhoto

Si care-i smecheria cu parbrizul asta? Diferit prin design, dar era si o calitate practica?

 

Au inceput sa apara multe poze si detalii desi se spune ca abia in 2013 va apare in saloane. Curios cardanul este pe stanga. Cum una din noutati va fi parbrizul reglabil electric , pentru prima data montat pe un enduroturing, am reinceput lucrul la al meu. La VStrom abandonasem ideea, dar acum mi-a dat curaj BMW. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa-l copiati il am eu.

Inca nu il am ca e mobra la AB dar o sa vina la un moment dat. Ba chiar l-as putea cere inapoi pe cel vechi [pt ca l-am spart] si daca nu trebuie sa-l predea la asigurari il voi cere bineinteles daca sunteti interesati sa-l copiati.

 

Pt ca nu cred ca toata lumea stie acest parbriz este alcatuit din 3 subansamble. 2 din ele se vad in poza partea de jos e plastic negru partea de sus e un plexigals partial transaparent [tinted] iar ar treilea subansamblu este un cadru metalic pe care se monteaza partea fixa din plastic negru.

Cel putin asa este pt F800GS.

 

 

sal ti am vazut jucaria la bavaria...pacat

se pare ca ce am eu nevoie pentru ADV difera destul de mult

oricum multam mult de intentie

 

net superior de ce e standar pe moto , nu?

 

Si care-i smecheria cu parbrizul asta? Diferit prin design, dar era si o calitate practica?

 

 

Au inceput sa apara multe poze si detalii desi se spune ca abia in 2013 va apare in saloane. Curios cardanul este pe stanga. Cum una din noutati va fi parbrizul reglabil electric , pentru prima data montat pe un enduroturing, am reinceput lucrul la al meu. La VStrom abandonasem ideea, dar acum mi-a dat curaj BMW. :rolleyes:

 

 

bogdan

ca si n "parbrizele" modificate de tine e clar ca si acesta are si un rol practic fata de cel original si nu doar de frumusete as da 500 euro

 

sincer

ultima matocarie electrica pe care as pune.o ar fi un parbriz electric

si asa asa mai scapa de ceva electronica de pe ea cum ar fi clapeta de la esapament

nu mi.am luat ESA II si tu vrei sa pun parbriz electric

 

 

bafta la proiect

oricum, am obs ca, cu varsta e din ce in ce mai greu sa schimbi si pozitia parbrizului din suruburi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdan

ca si n "parbrizele" modificate de tine e clar ca si acesta are si un rol practic fata de cel original si nu doar de frumusete as da 500 euro

 

sincer

ultima matocarie electrica pe care as pune.o ar fi un parbriz electric

si asa asa mai scapa de ceva electronica de pe ea cum ar fi clapeta de la esapament

nu mi.am luat ESA II si tu vrei sa pun parbriz electric

 

 

bafta la proiect

oricum, am obs ca, cu varsta e din ce in ce mai greu sa schimbi si pozitia parbrizului din suruburi....

Eu nu modific parbrize, le fac de noi. Parbrizul dupa care tanjesti tu e bun in oras sau off, in rest nu prea cred. Pare scurt. Cu ESA nu ai gresit. Tu mergi singur si numai pe sosea. Chiar nu ai de ce sa umbli la suspensie. Un An Bun si multi km! :cheers:

 

Nu prea inteleg. Ti-ai demontat clapeta din esapamant? Sau viitorul GS nu o mai are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ti am vazut jucaria la bavaria...pacat

se pare ca ce am eu nevoie pentru ADV difera destul de mult

oricum multam mult de intentie

 

net superior de ce e standar pe moto , nu?

 

Jucaria ca sa zic asa nu are mai nimic la partea de structura numai plastice bulite nu e mare lucru doar o factura cat China.

Cu siguranta e net superior insa parbrizul standard e cel mai prost parbriz cu care am mers pe pana acum [nu ca as avea o prea mare experienta] in sensul ca era mai liniste in casca daca ma ridicam in scarite decat stand in sa.

Cu desierto am mers frecvent cu 140 - 160 cu casca deschisa ...ridicata [am flip-up] fara nici o problema.

 

Care ai fost de curand pe la service Bavaria? Ce mecanici mai sunt pe acolo? Ultima data cand am fost erau un nene si un pusti. Au mai angajat ceva?

 

Au angajat de curand un mecanic de la KTM.

 

ame='ianachim' timestamp='1325712374' post='3026107']

sal ti am vazut jucaria la bavaria...pacat

se pare ca ce am eu nevoie pentru ADV difera destul de mult

oricum multam mult de intentie

 

net superior de ce e standar pe moto , nu?

 

Jucaria ca sa zic asa nu are mai nimic la partea de structura numai plastice bulite nu e mare lucru doar o factura cat China.

Cu siguranta e net superior insa parbrizul standard e cel mai prost parbriz cu care am mers pe pana acum [nu ca as avea o prea mare experienta] in sensul ca era mai liniste in casca daca ma ridicam in scarite decat stand in sa.

Cu desierto am mers frecvent cu 140 - 160 cu casca deschisa ...ridicata [am flip-up] fara nici o problema.

 

 

 

Au angajat de curand un mecanic de la KTM.

 

Daca ar angaja si la headquarter pe cineva de la KTM poate nu mi-as mai bate eu capul sa vad ce furca sa-mi pun la mobra ca sa o modific cat mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca tot aia sunt si acum.

Slabe sanse, probabil ca salariul este de tot rahatul.

Ce nevoie ai, poate te trimit la cineva?

 

Acum n-am probleme. Probabil la un moment dat va trebui curatata si reglata injectia, si reglajul inteleg ca nu poate fi facut de oricine dupa ureche. Tibi facea reglajele astea cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...