Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rosii nu pun, ca mai am drum prin Giulesti si ma iau la bataie cu rapidistii daca ma fac ros-albastru :D

Le spuneai doar atat:Il cunosc pe regele neincoronat (inca ) al motociclismului japonez din Romania si te lasau sa treci fara griji.! Iti faceau si o sponsorizare din colectele lor de la fiare vechi pt ilustrul bricoleur ca sa aiba materie prima pt geamantane si ce nazdravanii o mai face el in ograda sa. Ba mai mult maine poimaine apar si in Motorrad. Aia de la T.T. deja sunt disperati de concurenta cu EL

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le spuneai doar atat:Il cunosc pe regele neincoronat (inca ) al motociclismului japonez din Romania si te lasau sa treci fara griji.! Iti faceau si o sponsorizare din colectele lor de la fiare vechi pt ilustrul bricoleur ca sa aiba materie prima pt geamantane si ce nazdravanii o mai face el in ograda sa. Ba mai mult maine poimaine apar si in Motorrad. Aia de la T.T. deja sunt disperati de concurenta cu EL

 

 

Bai fratilor, cine il trezeste pe asta dimineata???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca daca cobori sub o anumita limita o sa ti planga comp de bord

 

eu pe dim de la gsa merg 2.2 cu 2.5

am facut prostia sa merg in norvegia cu 2.1 pe spate ca aveam un cui

si am facut anv NEXT varza

 

OFF nu stiu si nici nu ma bag dar daca ai jenti aluminiu ai grija!!!!!!

Aia imi era si mie teama, sa nu mucific gumele mergand cu ele prea desumflate. De "simtit" se simt ok in jur de 2.5.

Roti nu am spitate si merg destul de cumintel cand o iau pe langa asfalt :)

 

Poate ar trebui sa parcurg si eu manualul macar o data :D Merci

Oricum dubios, de ce pe sticker zice 2.9 si fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ademeneste-ma, fa-ma sa cad in ispita... din pacate saptamana asta sunt prins cu niste prostioare si nu prea am cum sa fug :(

Dar in weekend, daca nu scade sub 0 sau o da in zapezi, cu mare placere ies

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ademeneste-ma, fa-ma sa cad in ispita... din pacate saptamana asta sunt prins cu niste prostioare si nu prea am cum sa fug :(

Dar in weekend, daca nu scade sub 0 sau o da in zapezi, cu mare placere ies

e ok, vezi ti de prostioare, iti duc eu motorul la plimbare

 

te rog sa ai RCA-ul si CASCO ok ca nu vreau sa am probleme.

 

ianachime, te anunt cand vien capone cu cheile si iesim.

 

cu placere,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rozobo si sbcobo luati va o cate o masinuta de ras. Altfel o sa ajungeti la fel de seriosi si tristi ca gurul vostru care are numai carcoteli la adresa BMW el fiind detinatorul Adevarului Absolut in materie de moto. Hi Hi :tempted: O sa va dea un premiu :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata arata pe bucuresti lapovita.....

esti gaina, cum , lapovita ?! pai my middle name e snow

 

si eu care credeam ca macar un singur bmw-isti e motociclist nu doar sofer de duminica, pfffff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata arata pe bucuresti lapovita.....

Nasol... Slabe sanse, dar daca reusesc sa scap zilele astea dau un semn din timp ;)

 

 

e ok, vezi ti de prostioare, iti duc eu motorul la plimbare

e rog sa ai RCA-ul si CASCO ok ca nu vreau sa am probleme.

anachime, te anunt cand vien capone cu cheile si iesim.u placere,

Mai, nu ti-as da-o ca-i cam murdara si te vede draq lumea pe Magheru asa si te faci de ras :D

 

 

O si venit mos Nicola mai devreme nitel

post-40715-0-10875500-1386096003_thumb.jpg

post-40715-0-09491700-1386096004_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS-ul la treaba:

 

tre sa fii sadomasochist, nu alta. se vede cum se lupta cu motoru, cum se chinuie sa-l tina pe offroad.

ce rost are frate? cu un motor mai usor, era de zeci de ori mai fun... care-i rostu sa bagi namila pe-acolo. doar sa zici ca se poate?

partea fun unde mai e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea fun unde mai e?

 

Pai... tocmai asta poate fi partea fun, sa reuseasca sa mearga cu balena p-acolo... si pana la urma chiar poate! Cu o motocicleta usoara era banal. :)

Asa unii de ce se chinuie sa urce pe munti cand ar putea sa urce cu telecabina? :D Sau exemplele pot continua la nesfarsit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... tocmai asta poate fi partea fun, sa reuseasca sa mearga cu balena p-acolo... si pana la urma chiar poate! Cu o motocicleta usoara era banal. :)

Asa unii de ce se chinuie sa urce pe munti cand ar putea sa urce cu telecabina? :D Sau exemplele pot continua la nesfarsit...

DE ACORD!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutiile pe tema asta pot continua chiar la nesfarsit. Ideea este sa pleci de acasa echipat corespunzator traseului, adica cu motorul potrivit, altfel se poate face escalada in slapi sau pantofi cu cui, dar de ce ai face-o? doar pt ca se poate?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mai mai… 1 la mana, video e rezultatul unui event promotional bmw + altii… deci "de ce?" legat de video asta e deja rezolvat… doar nu l-ar fi pus bmw sa se dea cu un enduro de 100kg :)… 2 la mana, fiecare se da cu ce are pana la urma… n-a facut nimeni ture lungi cu enduro-uri de 100kg… daca ai de mers mult, cu bagaje si sa zicem 50% pe asfalt… 40% light off si 10% mai greu, nu vad de ce nu ai merge si cu mobra mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mai mai… 1 la mana, video e rezultatul unui event promotional bmw + altii… deci "de ce?"

Exact.

Nimeni nu sustine ca pe un astfel de teren GS-ul se simte "in elementul lui", doar se demonstreaza ca, daca vrei si stii sa te dai, poti.

Pana acum m-am abtinut "sa fac flame", dar acum trebuie sa pun intrebarea (retorica): oare un Varadero, XTZ sau VStrom poate sa faca acelasi lucru?

Ma indoiesc.

Editat de Okesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate, asta la o cautare pe goagal de 3 minute. daca cauti mai adanc o sa vezi si mai multe.

 

 

sau astia:


 

sau astia:

 

 

si mai sunt. si toate amatoricesti nu facute cu scop publicitar. daca stii sa mergi, te poti da cu orice mobra. chiar si cu vitezane. :cheers:

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In film 50% greu si restul foarte greu, fara sfalt sau alte zone de respiro. Nu este indicat pt vaci grele, dar cine poate bravo lui!

 

eh… filmul are 8 minute, din care vreo cateva minute sta pe loc sau sunt poze :D … in descriere se lauda ca a facut 1100 km in 4 zile… cum nu vad peisaje in film pp ca a selectat zonele cele mai grele pt film… bottom line - probabil intra in 10% de ziceam pana la urma si nu mi s-a parut teren pe care GS-ul sau alta mobra din categorie sa tuseasca… e mai usor, mai fun cu una mica dar daca GS a primit omu sa se dea cu el…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto filmuletele. Adevarul ca unde mai este, cat de cat, drum mai merge, dar prin padure sau de-a lungul raului printre bolovani, pas.

 

Exact.

Nimeni nu sustine ca pe un astfel de teren GS-ul se simte "in elementul lui", doar se demonstreaza ca, daca vrei si stii sa te dai, poti.

Pana acum m-am abtinut "sa fac flame", dar acum trebuie sa pun intrebarea (retorica): oare un Varadero, XTZ sau VStrom poate sa faca acelasi lucru?

Ma indoiesc.

Talentul este la calaret nu la mobra. Cine reuseste cu GS-ul reuseste cu orice alta mobra, meritul mobrei, daca ramane in stare de functionare dupa asa o incursiune, ceeace este destul de greu la GS.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

. Cine reuseste cu GS-ul reuseste cu orice alta mobra, meritul mobrei, daca ramane in stare de functionare dupa asa o incursiune, ceeace este destul de greu la GS.

Coane, baga un filmulet cu Supertenere ca replica la filmuletul cu GS sa vedem si noi, de 3 min macar, ca de carcoteli poate unii s au saturat. vezi vulpea cu strugurii Deocamdata cu bune cu rele GS ul e MIEZ . Demonstreaza cu ceva dovezi ce sustii matale p aici sa. Chiar vreau sa vad un japonez pe o japoneza (moto)facand ce face Pfeiffer cu un GS ( Se admite si clasa 125cc) neluand in considerare filmuletul...

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...