Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Becul tau original e de 55W. Tu ai pus xenon de 35W. Calculatorul stie asta, si ma gandesc ca are a face cu faptu ca iti merge intermitent. Stie cand ti se arde becul in far.

 

Ar trebui sa pui o rezistenta de 20W care o gasesti pe louis cu 5 eur ;)

 

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Becul tau original e de 55W. Tu ai pus xenon de 35W. Calculatorul stie asta, si ma gandesc ca are a face cu faptu ca iti merge intermitent. Stie cand ti se arde becul in far.

 

Ar trebui sa pui o rezistenta de 20W care o gasesti pe louis cu 5 eur ;)

 

Dan.

 

 

asta e valabil la LEDURI

eu am pus xenon si nu e nici o prob

tot de 35 nu e prob in calculattor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e valabil la LEDURI

eu am pus xenon si nu e nici o prob

tot de 35 nu e prob in calculattor

E valabil la orice inlocuiesti un consumator original cu unu de putere mai mica.

 

Pe advrider vad o groaza ca isi iau xenon de 55W , oare de ce? Ca costa mai mult ca ala de 35w si se vede la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ai fost cumva simbata dupa masa la obarsia lotrului.....????

am intresectat un adventure cu tot felul de chestii pe parbriz ..............!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesaj completat

 

sal man

JE futuse pe acolo si te.am salutat

 

eram pe fuga ca seara a trebuit sa fiu in bucale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu, Bill a pus kit de 55w.

Oricum, calculatorul de la BMW este straniu, in sensul ca nu sesizeaza kitul de 35w, dar daca vrei sa pui un nenorocit de bec de pozitie atunci da eroare de bec ars!

Problema a fost rezolvata cu noile becuri de pozitie care nu dau eroare de bec ars.

Este coincidenta faptul ca multi monteaza de 55w, oricum este cert faptul ca, calculatorul nu sesizeaza nicio diferenta.

O seara buna.

luigi

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal man

JE futuse pe acolo si te.am salutat

 

eram pe fuga ca seara a trebuit sa fiu in bucale

 

 

salve ..ma gandeam eu ca tu esti

 

ati venit pe la voineasa sau pe la ranca?

 

ca yo am luat-o spre petrosani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum trebuie s-o echipezi de la Turatech si toba de carbon musai! Consulta-te cu Vlad ca este in tema. S-o stapanesti sanatos si multi km fara evenimente, cu ea in buzunar.

 

 

invidiosule

la cate yamaha cu cardan o sa produca oamnenii

cu siguranta nu o sa vezi macheta cu motorul ta :P

 

ma oftic ca au echipat.o cu anakee eu vream cu metzeler

deci

:) caut sa cumpara anvelope pentru macheta metzeler tourance exp......

 

prob nu e de carbon sau aluminiu

:) e ca cea stoc e silentioasa si nu ma deranjeaza dimineata pe noptiera cand ma trezesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cate yamaha cu cardan o sa produca oamnenii

cu siguranta nu o sa vezi macheta cu motorul tau

Nu fi chiar atat de sigur. Pt primul an s-a vandut bine si mai nou politia din Olanda s-a dotat cu SuperTenere. De la anul intra in State si Canada. Fierul este fara cusur, se va vinde singur.

Mesaj completat

http://www.advrider.com/forums/showthread....384&page=15

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fi chiar atat de sigur. Pt primul an s-a vandut bine si mai nou politia din Olanda s-a dotat cu SuperTenere. De la anul intra in State si Canada. Fierul este fara cusur, se va vinde singur.

Mesaj completat

http://www.advrider.com/forums/showthread....384&page=15

 

Acum 2 ani BMW a refuzat colaborarea cu politia olandeza din cauza clauzelor din contract. Pe autostrada cele mai noi sunt FJR. Au comandat si XT660 pentru urban. In orice caz, singurele GS pe care le-am vazut erau 650,nicidecum 1200. E un filmulet pe iutub unde un marocan fucge cu scuterul printre blocuri si-si bate sula de un agent calare :) . Ala era pe o balena de ST1300. Nu cred ca rezolva mare lucru cu un XT12 sau cu un R1200RT sa zicem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ani BMW a refuzat colaborarea cu politia olandeza din cauza clauzelor din contract. Pe autostrada cele mai noi sunt FJR. Au comandat si XT660 pentru urban. In orice caz, singurele GS pe care le-am vazut erau 650,nicidecum 1200. E un filmulet pe iutub unde un marocan fucge cu scuterul printre blocuri si-si bate sula de un agent calare :) . Ala era pe o balena de ST1300. Nu cred ca rezolva mare lucru cu un XT12 sau cu un R1200RT sa zicem.

Si ce legatura are cu ce am spus eu? Exemple cu o Mobra S 50 fugarita acum 25 de ani in Damaroaia de un BMW de politie de cat erau atunci (600, 650, 750, habarnam) am vazut si eu si tipul de pe mobra a scapat, iar politaiul a plecat cu coada intre picioare dupa o jumatate de ora de alergarura. Nu-i cunosc pe protagonisti, dar situatia este cat se poate de reala, iar raportul de forte atunci ca si acum nu s-a schimbat. Tipul cu Mobra era expert si cunostea foarte bine zona cu strazi inguste pietruite cu bolovani, plus ca o mai lua si pe trotuar. Au jucat un fel de leapsa pe trei patru strazi vecine cu cea unde aveam garajul eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum trebuie s-o echipezi de la Turatech si toba de carbon musai! Consulta-te cu Vlad ca este in tema.

 

La tobe nu ma bag, sunt total impotriva lor; pt cei care facem touring, mi se par tare obositoare.

Chiar aseara am fost la o petrecere mare de bikeri si am discutat cu cineva de la BMW, cica se cam plange lumea de zgomotul mare al tobei de la GS 2010, cu clapa aia actionata electronic... si culmea e ca omu' e sportiv de fel (tocmai a participat la GS Trophy in Africa) dar si lui i se pare cam tare... Ma rog, e chestie de gusturi. Misto era daca o faceau cumva sa poti decupla.

Mesaj completat

cautam de mult sa.mi iau o macheta pe modelul meu de motor

in sfarsit am gasit.o

 

De ce n-ai zi? ma pui sa-ti caut alte "jucarii" si tocmai de asta nu mi-ai zis, o aveai de muult.

Si eu am una identica cu fosta mea moto, tot asa la scara mai mare.

 

 

Alea originale de la BMW sunt super frumos si exact facute; dar costa cam 60 euro parca

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tobe nu ma bag, sunt total impotriva lor; pt cei care facem touring, mi se par tare obositoare.

Chiar aseara am fost la o petrecere mare de bikeri si am discutat cu cineva de la BMW, cica se cam plange lumea de zgomotul mare al tobei de la GS 2010, cu clapa aia actionata electronic... si culmea e ca omu' e sportiv de fel (tocmai a participat la GS Trophy in Africa) dar si lui i se pare cam tare... Ma rog, e chestie de gusturi. Misto era daca o faceau cumva sa poti decupla.

Mesaj completat

 

 

De ce n-ai zi? ma pui sa-ti caut alte "jucarii" si tocmai de asta nu mi-ai zis, o aveai de muult.

Si eu am una identica cu fosta mea moto, tot asa la scara mai mare.

 

 

Alea originale de la BMW sunt super frumos si exact facute; dar costa cam 60 euro parca

Eu unul nu ma plang deloc,sunetul e demential,mai ales la ture joase si pe frana de motor! In mers la 120-130km/h nu se mai aude asa tare,cred ca se inchide clapeta aia!

Decat o "anemica" care nu-ti da nici o emotie,mai degraba o prefer pe asta!

Oricum cred ca se poate anula clapeta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ClapetA se deschide la........turatii Mari ......NU la viteza mare

 

Ideea ta este corecta; problema e ca nu depinde doar de turatie (asa mi-a spus omu'), ci in functie de mai multi parametrii iar in final rezultatul este ca sta mai mult deschisa.

 

Si, pt. ca vorbeam de touring, la viteza, pt ca imnplica si turatie, oricum sta deschisa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...