Sari la conținut

Luigi Vicol (l.u.v.), 25.04.2008


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai si de ce nu-i dai in judecata?

amaratul de roman nu-si cunoaste drepturile..pentru orice nedreptate ar trebui dat oricine in judecata..

luigi vicol

 

evident ca o sa mor cu ei de gat, dar pana sa sar la beregata trebuie sa merg pe burta, sa-mi iau aia 38.000.000 ca sa nu stau doi ani (cat o sa dureze un proces de genul asta) cu motorul desfacut in fata bocului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luigi insanatosire grabnica....sa te faci cat mai repede bine.... :) putea sa fie si mai rau bine ca ai scapat cu atat........ :moto: ....pacat ca se intampla din ce in ce mai des tot felul de accidente .... :lol:( ca incepator deja imi e frica :rock:( sper ca frica asta sa ma retina din ai da gazz cand o sa am tendinte de suicid :blbl:) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

multumesc pentru urari.

sunt bine,mina nu ma mai doare,am avut si noroc c-am dat de un medic bun,dar din pacate-asa cum am mai spus-datorita complexitatii fracturii sunt nevoit sa stau aproape doua luni cu ea in ghips..

asta este,bine ca a fost numai atat..

din pacate nu depine numai de noi,oricit de atenti am fi suntem expusi in orice moment..

luigi vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: :banana: :kali: ...am fost plecat in grecia si abia acum am aflat si eu de patania ta!...pffuahh!...ce nasol!...piesele sparte insirate de tine mai sus s-ar putea sa coste mai mult decit motorul in sine!...fa cumva si obtine o declaratie de la vinovat prin care se obliga sa suporte diferenta de la cit primesti de la asigurari pina la pretul final!...nu te lasa!...daca te pot ajuta cu ceva da-mi un fir!.. Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Admin

buna..

ieri mi-am scos gipsul,mina mi-a fost repozitionata in pozitie normala si mai am de stat asa inca patru saptamini..

mi-am luat certificat de la iml..55 zile de ingrijiri,la care se mai adauga ele pentru recuperare..mi-am luat un avocat,s-a luat legatura cu avocatul lor si ..astept.

nu am uitat,dar cind am noutati le pun aici..

oricum,mor cu ei de git,chiar si asa..cu o mina..!

sanatate.

luigi vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

eram curios ce-ai mai rezolvat cu aia de la asigurari. La mine se 'bucura' de cele 90 de zile, timp in care isi rezerva dreptul de a face investigatii-asa scrie in normele CSA, n-am ce sa le fac.

 

avocatul e bun, esti multumit? mi-l recomanzi si mie?

 

eu am primit 35 de zile de ingrijiri medicale. Acum 1 luna, dosarul mi-a fost mutat de la politia Valeni, la politia Boldesti - acolo unde a avut accidentul. Taranu' care m-a lovit mi-a spus ca el nu are de unde sa-mi dea bani(i-am cerut 10miiron)...deci merg mai departe cu plangerea penala. Zilele astea tre sa sun sa aflu daca a ajuns dosarul la procuror, la ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Servus;

Nu am ajuns inca la asigurari.Am stat cu stinga in ghips doua luni,pina pe 21 iunie si de atunci nu m-am gindit la asta.

Probabil zilele urmatoare ma voi duce si la asigurari sa vad ce si cum,nu-i graba..

Despre avocat nu stiu ce sa-ti spun,va fi bun daca iese cum vreau eu :unsure: ..de recomandat nu pot s-o fac inca,oricum dosarul inca este la cercetari penale,am dus martorii mei sa-i audieze,totul este clar.

Chiar unul dintre martori a filmat totul pe telefon,ofiterul de cercetare penala a innebunit,mi-a spus ca neaparat sa-i fac o copie pe cd si s-o depun la dosar!

Trebuie sa-l finalizeze si pe urma la procuror,judecatorie,etc.

Este treaba de durata oricum,poa sa tina si un an jumate'.

Eu nu ma grabesc,acum fac recuperare si merge din ce in ce mai bine.

Cam asta este..

Luigi Vicol

PS:Din ce am inteles cei cu raniri pot lua-in afara de despagubirea pe fier-bani si pentru vatamari corporale de la asigurari pe RCA.

Eu acum studiez problema asta,o sa ma interesez la avocat ce si cum..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bani de la asigurari pentru vatamari corporale se iau doar daca ai chitante cu plati facute de tine pentru tratamente sau medicamente. Poti sa ceri totusi si despagubiri morale (sunt acoperite de RCA, dar numai la tribunal poti sa obtii o suma rezonabila, altfel RCA o sa iti ofere 2-300 RON) si despagubiri provocate de incapacitatea de munca (nu ai putut merge la servici si nu ti-ai luat salariul complet). Un avocat stie mai bine chestiile astea daca e specializat (sau macar cu experienta) in asa ceva, un generalist nu straluceste in daune si nici un avocat specializat in divorturi :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici un avocat specializat in divorturi :)

 

E bun si ala de divorturi.

 

Numita Visa Electron doreste sa se separe de paratul Popescu Electron. Motivul, lipsa de compatibilitate. El e prea bou cand conduce iar ea are limita prea mica sa despagubeasca toate victimele.

 

Parca si vad povestea de dragoste. Luigi ii da o floare, ea ii da PIN-ul... si tot asa pana la adanci batranete.

 

:unsure: Sa te faci bine. Banii sunt facuti sa vina si sa plece.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze sunt obosit si inghetat abia am venit de afara si am avut si un show tampit pe magheru cu un pusti "smeu al soselelor" cu un chayenne care a facut praf un taxiu ... deci pe rand:

1. e vb de peste 60 zile de ingrijiri medicale nu spitalizare (my bad)

2. AG - accidente grave

3. trebuiau sa-ti lase un pliant dar... posibil sa se fii terminat stocu` (nu m-ar mira, oricum un PV de victima ti-au lasat sigur) .. in PV-ul ala scrie ca ai fost informat cu cele 60 de zile bla bla bla.

4. asigurarea nu e treaba mea... nu ma pricep si nici nu vreau sa ma pricep e prea complicata si am in general boala pe asiguratori de cand a trebuit sa-mi schimb o portiera pe banii mei :disappointed:

 

DACA vrei sa te constitui parte civila, ia-ti un avocat. El va stii cel mai bine ce sa faci in cazurile de genu asta. E mai putin important daca handicapatu` avea sau nu licenta pe masina respectiva (scuze de limbaj dar pt mine persoanele cu permis de maxim 2 ani sau pana in 25 de ani care fac accident cu victime DIN VINA LOR mi se par niste retarzi si juma`). Tine legatura cu politistul care iti instrumenteaza cazul la cercetari penale ... el te va invata ce sa faci.

salut nightwolf.te deranjez si eu cu cateva intrebari:acum cateva sapt ,aproape 3 am avut un accident asemanator,taxi imi intoarce in fata ,il acrosez,cad,spital,ingrijiri medicale etc.ajung la politie ii retine permisu pana la rezolvarea cazului.atunci mi-au spus domnii politisti(foarte amabili) ca tre sa astept cca. 2 sapt pana la terminarea cazului,adik s vedem cine e vinovat.atunci v-a venii si rca taxiului.problema e ca pana acum nu m-a cautat nimeni,mai astept sau ma duc eu la udriste sa ma interesez avand in vedere ca au trecut 3 sapt .ce e de facut .ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa luigi.... mori cu ei de gat...

 

daca facea si iubitul meu la fel cu tine cand l-ai lovit din spate????? el a preferat sa te lase in pace.... stii... si acum il doare piciorul rau de tot iar motoru tot zgariat e si carena crapata si stopul de frana stramb....

te dai erou dar uiti ca si tu ai facut-o... nu te gandesti ca nu trebuie sa te urci la volan daca nu esti in stare sa conduci din diferite motive... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ai dreptate,stiu dar tin pentru mine..pe sosea sunt taur..am o boala pe motoretistii astia :disappointed:

Redevenind serios..Cosmin floo..in mod normal daca a fost deschis un dosar(si a fost,daca i-a suspendat permisul)acesta se afla la cercetari penale.

Citeste aici:

/index.php?showtopic=228171

si da-ne mai multe detalii,eventual pe PM sa stim ce sfaturi sa-ti dam..

Bafta multa..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
evident ca o sa mor cu ei de gat, dar pana sa sar la beregata trebuie sa merg pe burta, sa-mi iau aia 38.000.000 ca sa nu stau doi ani (cat o sa dureze un proces de genul asta) cu motorul desfacut in fata bocului.

o data ce ai luat orice suma de la ei e ca si cum te-ai multumi cu suma respectiva si nu mai ai sanse in judecata , iti spun ce mia zis avocata mea pt ca nu am scoso la capat cu popa',si in clipa de fata as putea sa imi ridic suma extraordinara de 29 mil ;la o baguba cei drept bizara de 8000 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...