Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

:peace: :)))))))))))

 

Alea sunt de acum 4-5-6 ani cand inca imi sustineam pozitia de pocaiala fatza de Circuit si curse in general.

 

Pana la urma acel Coxanelu (care spre diferenta de astia 2-3 era cursier) a ajuns sa fie unul din prietenii mei si in realitate sa fie salvat cu tehnologiile mele. In realitate.

 

Mai Cesar. Mergi tu in topicul tau si fi fericit ca iti multumeste lumea ca faci spalaturi la lant cu motorina si cu peria de sarma si mai esti si un om glumetz ptr unii clienti sau de neinteles ptr altii.

 

Nu sunt k voi: Invidios, Rautacios, Ranchinos ptr un os.

 

Daca reusiti sa ma enervati pe moment, raspund si-mi trece.

 

Ala cu Hayabusa nu mai are cum sa faca cupitzele mele dar sufera rau de tot in schimb Dle Cesar (daca esti baiat nu fata din avatar) ar trebui sa ai varsta de 16 ani si sa muncesti alergi si sa fi iubit de oameni mult k sa ajungi peste 24 sa iti numeri trofeele cu mine.

 

Deci nu poti nici tu.

 

Concluzia:

 

Nu vreau sa denigrez cu nimic Numele Mistode in Motorsportul Romanesc ptr felul de a fi si de a organiza Competitii dar sincer k si Pilot pariez pana la ultimul cent totul pe Pascota.

 

Nu sunt al 2 lea Pilot k si timp din Romania dar cu siguranta sunt al 2 lea care a avut puterea sa mearga in acele competitii si sa adune puncte Romaniei.

 

Nu m-am nascut Bogat dar nici sarac si am muncit fiecare leutz k sa ajung unde sunt si aia care ma critica cu 2 surubelnitze si-un k de motorina nu-i cheama nici LuPo Racing nici Steaua General Turbo nici Pascota Racing si nici SST Racing. Aia sunt oameni care ma respecta si cu care imi traiesc eu viatza real.

 

Cana aia imi vor spune k gresesc atunci voi tine seama, pana atunci ma scuzati dar sunteti doar niste voci din subsol ce se adreseaza etajului :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Concluzia:

 

Nu vreau sa denigrez cu nimic Numele Mistode in Motorsportul Romanesc ptr felul de a fi si de a organiza Competitii dar sincer k si Pilot pariez pana la ultimul cent totul pe Pascota.

 

Folosind acelasi rationament ca al tau:

 

post-28093-0-74249900-1355822561_thumb.jpg

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic mai sabine.... la mine la service se mai curata si lanturi. O fi bine, o fi rau? Am un angajat care face asta si se invarte roata.

Pe aceeasi pista pe care ne-am dat suntem in aceeasi secunda. Merg pe un 954 amarat, cu suspensii stoc, fara tuning extraterestru. Deci sunt cam pe la acelasi nivel ca vicecampionul national. Daca ar fi sa ma iau in serios ar trebui sa ma umflu in pene si sa plesnesc pe forum cam cum faci tu. Numai ca eu imi vad de "curse" in continuare la nivelul amator si pentru distractia mea personala, "adunatorule" de cupe si puncte pentru Romania :D

Ma amuza cum vrei tu sa duci discutia spre un nivel de grupa mica "Pascota il bate pe Mistode" de parca ar fi fost vreodata vorbea despre asta.



Succes in activitatea competitionala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic mai sabine.... la mine la service se mai curata si lanturi. O fi bine, o fi rau? Am un angajat care face asta si se invarte roata.

Pe aceeasi pista pe care ne-am dat suntem in aceeasi secunda. Merg pe un 954 amarat, cu suspensii stoc, fara tuning extraterestru. Deci sunt cam pe la acelasi nivel ca vicecampionul national. Daca ar fi sa ma iau in serios ar trebui sa ma umflu in pene si sa plesnesc pe forum cam cum faci tu. Numai ca eu imi vad de "curse" in continuare la nivelul amator si pentru distractia mea personala, "adunatorule" de cupe si puncte pentru Romania :D

Ma amuza cum vrei tu sa duci discutia spre un nivel de grupa mica "Pascota il bate pe Mistode" de parca ar fi fost vreodata vorbea despre asta.

 

Succes in activitatea competitionala!

 

oooo, sa traiasca domnu vicecampion.... Little wayne stie? :)))

 

Pascota vs Mistode..... cred ca ar fi Iphone vs Android.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi comparati mere cu pere.. Pascota a demostrat ce a avut de demonstrat,intre timp si-a facut o familie,a imabatranit,etc cunoasteti si voi factorii decisivi.Mistode ii undeva pe la jumatatea drumului dar sta foarte bine fizic si psihic si vine tare din spate.NU'i cunosc planurile de viitor sau situatia materiala dar daca vrea sa fie recunoscut ca si Pascota ar fi bine sa traga si prin alte campionate(cu rezultate bune) nu doar pe plan local.

Profil Ionel Pascota

 

2005 - campion national 600 supersport
2005 - campion national 1000 superbike
2005 - campion balcanic 600 supersport
2006 - campion national 600 supersport
2006 - campion national 1000 superbike
2006 - campion balcanic 600 supersport
2006 - campion balcanic 1000 superbike
2007 - campion national al Austriei
2007 - campion european Alpe-Adria
2008 - campion national pe circuit 600 supersport
2008 - campion Romanian Superbike – 600 supersport
2008 - campion european UEM Cup

2009 - campion est european 600 supersport
2009 - campion Romanian Superbike – 600 supersport

2010 – Campion National pe circuit clasa 600 Supersport

2010 - Campion National pe circuit clasa 1000 Superbike

2010 - Campion National pe aeroport clasa 600 Supersport

2010 - Campion National pe aeroport clasa 1000 Superbike

2010 - Locul 2 campionatul Dunlop Romanian Superbike 600 Supersport

2010 - Locul 5 Campionatul European de est (s-a pierdut titlul de campion din cauza unui abandon tehnic in ultima cursa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce de kko a ajuns si topicul asta...ma intrebam :nu mai merge sbz...? un lucru e cert, va fi trista situatia cat va tine iarna,si am asa un sendiment de deja vu cu discutiile astea care se tot repeta de prin 2005 atunci era cu mos craca vs ...jeeezzzz!!!

 

e de ras...si de plans pt altii..

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Mie mi-a atras atentia un singur lucru demn de luat in seama din ce a zis Sabin :

 

"Atentie mai baietei!!! Eu nu vorbeam de cursele voastre cu bicla in jurul blocului si cupele sau floricelele ce le castigati prin asta!!!"

 

Si eu parca am vazut ceva lucrari de fundatii in interiorul pistei la Brno !! :D :D

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce de kko a ajuns si topicul asta...ma intrebam :nu mai merge sbz...? un lucru e cert, va fi trista situatia cat va tine iarna,si am asa un sendiment de deja vu cu discutiile astea care se tot repeta de prin 2005 atunci era cu mos craca vs ...jeeezzzz!!!

 

e de ras...si de plans pt altii..

Lordgrec, nu neaga nimeni faptul ca atat Mistode cat si Pascota sunt piloti buni. Sunt buni pentru faptul ca sunt rapizi pe circuit. Timpii pe care-i scot ei vorbesc de la sine.

P.S. Nici nu stiu de ce au fost adusi ei in discutie, noi povesteam aici de activitatea competitionala si rezultatele lui Sabin, cu R1-ul lui. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri au trecut pe la mine niste...oameni, printre care si Cristina Udrescu. Si nu m-am putut abtine, n-am putut sa tac si o intreb:

"Cristinica, tu ce timp ai pe Serres?"

"1.32 (cu un 600RR din 2003 aproape ultra mega stoc)"

:D

Deci mai bine de doua secunde sub timpul vicecampionului national pe R1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au mai abordat teme din astea pe aici si mlti (printre care si eu) au fost de parere ca nu isi au locul pe acest topic.

Parerea mea e ca acest gen de discutii ar trebui abordate pe topicurile special facute gen : "Forja stradala,Curse interne,etc"

Aici este topicul posesorilor de Yamaha R1.Asta insemnand ca se fac discutii cu privire la motocicleta respectiva,probleme tehnice,probleme de setari,se cer si se dau sfaturi de mecanica,etc.

 

Cu alte cuvinte,nu ma intereseaza RoSBK sau etc,nu ma intereseaza cine si pe ce loc s-a clasificat,cine ce cupe si puncte a castigat "pentru Romania" :plsdie:

Nu ma intereseaza cine pune genunchiul mai jos,cat de smecheri sunt "baietii din Mures" sau mai stiu eu cine.

Deci cu alte cuvinte,luati-va cupele si sliderele si mutati-va pe topicurile dedicate,NU AICI.

 

Sa nu mi-o luati in nume de rau,nu am nimic cu nimeni si nici nu vreau sa se simta cineva jignit,dar m-am plictisit sa intru pe subforumul "Posesorilor de R1" si in loc sa citesc chestii noi si interesante despre respectiva motocicleta,sa vad cum se cearta tot felul de "raceri".

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici este topicul posesorilor de Yamaha R1.Asta insemnand ca se fac discutii cu privire la motocicleta respectiva,probleme tehnice,probleme de setari,se cer si se dau sfaturi de mecanica,etc.Cu alte cuvinte,nu ma intereseaza RoSBK sau etc,nu ma intereseaza cine si pe ce loc s-a clasificat,cine ce cupe si puncte a castigat "pentru Romania" :plsdie:

Nu ma intereseaza cine pune genunchiul mai jos,cat de smecheri sunt "baietii din Mures" sau mai stiu eu cine.

Deci cu alte cuvinte,luati-va cupele si sliderele si mutati-va pe topicurile dedicate,NU AICI.

 

P.S. Nici nu stiu de ce au fost adusi ei in discutie, noi povesteam aici de activitatea competitionala si rezultatele lui Sabin, cu R1-ul lui. :scratch:

 

Sabin e posesor de R1, asa ca nu suntem total offtopic.

Am putea sa fim "rautaciosi" si noi, sa spunem ca unii sunt offtopic pt ca posteaza aici, deoarece R1 este un SS si ar trebui sa se "piloteze" ca atare, nu in regim touring. Dar n-o sa fim. :rusinica:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... deoarece R1 este un SS si ar trebui sa se "piloteze" ca atare, nu in regim touring.

 

 

Inainte sau dupa ce a fost resuscitat de la statul de epava la statul de epava carpita cu gume din 2005?

 

@balamuc: Brno e pista de triciclete. Barbatii adevarati se intrec doar pe dale de beton pe aeroporturi.

Editat de mistery
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa rideti dar pe piste in afara de R unuri :D si alte SS-uri se dau si biciclete si chopare chear si cu role

evident nu toti in acelas timp , dar se practica concursuri de genul asta.

 

scuzati de of topic dar mam amuzat de viziunea lui Sabin in materie de previziuni in ceea ce priveste

calitatea moto viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malamutu. Daca te-ai amuzat e bine. Altii au spasme dupa ce-au mers pe Aeroport. Sincer credeam k si tu esti unul din ei :)))

 

R1. As vrea ptr sezonul urmator sa intru in suspensia fatza cu niste arcuri de 100 si alte valve. Inca ma nemultumeste suspensia stoc. Nu mi-ar strica nici reglajele superioare care inca nu le-am schimbat...

 

Banii la mine pana sa ajunga pe motocicleta tre sa treaca prin mai multe labirinturi unde se tot cern... RaceTek costa...

 

Cat despre discutia de mai sus, am deschis-o k sa ma laud ca am reusit cu un R1 sa ma dau in toate acele curse si sa fiu in fatza multor BMW uri si Kawa etc si ca motorul meu si ceea ce i-am facut nu prezinta probleme ci din contra imi da posibilitatea sa mai pun pe ea lucrusoare ptr 2013.

 

Am continuat discutia (am facut-o si pe facebook dar de alta calitate si cu alti oameni) ptra da cupele castigate de mine catre cei tineri si de a informa corect realitatea din aceasta tzara... Unde se duc banii si pe ce porcarii ii cheltuie altii care n-au nici 10% din experientza si staful meu.

 

Am facut-o k sa ajut nu k sa ma laud k eu sunt nr2. Sunt dar pentru k cei mai buni k mine ori nu stiu ori nu sunt mai buni... Ori nu pot...

 

In acest moment tot din dragoste ptr R1 si faptul k la anu in CEE vor fi si cuse de OldTimere (max1984) mi-am luat u epava de XJ900 k altceva de la yamaha nu e...

 

Lucrez la ea 5% din timpul zilnic (k am alte 3 R1 08 pe targa) si (alte 2 CBR600rr ptr curse) si am extrem de mult de schimbat ptr a o putea tine sub acelasi cort cu R1...

 

Daca reusesc sa o transform din cardan in lant, as fi primul pe lume care o face si as da un 20% putere si raspuns in acceleratie doar din asta.

 

Schimb suspensii, bascula monoarm, geometrie si ergonomicitate, toate cat mai apropiate cu R1 meu ptr a nu simti diferenta decat de greutate si putere. Le voi baga pe :))) Aeroport-Circuit in aceeasi zi...

 

P.S.Vere Balamuc. Nu te agita prea tare cu RoSBK ul k oricum e pe duca. Muta te la CEE daca inca mai poti k Privatele in 2ani se vor tine doar pe PSP...

 

De la Sony...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabine, puţină apa bei mai fata. Si eu cand am fost la pe pista in italia, am stat in fata la 1098 1199 Panigale..... Un 999 parcă mai văzusem.. si am terminat al doilea. Oare is si eu vicecampion?

 

Stau de 6 ti-a cam dat cu firma de pamant (daca stii expresia) cu poza respectivă.

 

Ar fi frumos daca ai fi mai temperat. Nu neg ca nu ai fi bun, dar te arunci prea pe rândul din fata desi te uiti din rândurile din spate. Cesar iarăşi e pe aceiasi secundă cu tine, dar nu se da campion.....

Nu o lua ca pe un atac, e doar o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...