Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Dezmembreaza cineva un motor de rn19 unde as putea sa gasesc o oala de ambreiaj in stare buna si piesa din poza de mai jos?

Placile si arcurile trebuiesc inlocuite si ele.. Deci as avea nevoie de un ambreiaj complet. :( Ceva sfaturi?

Asta-i oala mica, cea cu probleme. Yamaha a schimbat part-number-ul. Si eu a trebuit s-o schimb, niturile aveau joc mare de tot. Comanda-ti noua. Daca te avantajeaza, www.ronayers.com, mai pui 31$ transportul in RO. Am adus vreo 4-5 pina acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am pus mai tot timpul rulmenti conici All Balls. Nu stiu daca sint cei mai buni, dar 10 000km au tinut dupaia. Cei cu bile deformeaza chiuvetele pe care se invirt bilele, la un moment se invirt ca un clicket. E si un risc cu cei conici, in caz de poc fiind mai rezistenti, in loc sa se sparga rulmentii, se rupe cadrul motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit oferta de pret:

-rulmenti conici JMT 150ron

_simeringuri ulei OEM 98ron/set

 

de rulmenit conici JMT nu stiu absolut nimic,calitativ vorbind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca nu este deja aprins?

Da george...nu sta aprins.pana sa se intample faza asta cand tineam apasat frana doar sclipea si se oprea ....

» Post actualizat in 04 Apr 2016 14:06

Esti sigur ca nu este deja aprins?

Da george...nu sta aprins.pana sa se intample faza asta cand tineam apasat frana doar sclipea si se oprea ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel s-a vandut din Sibiu anul trecut, tot km putini avea si atunci. Stiu eu una in mintile ei la vanzare acum, e fosta mea motoreta cu 10.000 de km in plus in doi ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va ajute fratele vostru noroios. :D

 

MasterBike din Cluj serviseaza suspensii. Au pe stoc uleiul Kayaba si Ohlins, la preturi decente, 106 lei Kayaba si 128 lei Ohlins-ul. Preturi pe litru. Am trecut astazi pe acolo si mi-am amintit ca vazusem aici ceva discutii cu privire la uleiul pt suspensii.

 

0773 351 426 - Bart. Sunati-l pe el si va poate da mai multe detalii. Spuneti ca stiti de la mine...asa, doar sa-l oftic. :crack:

 

Sint preturi BOMBA!!!!!! Chiar e timpul sa achizitionati . Recomand sa luati un L de 11CST si unul de 20CST, le amestecati si obtineti viscozotatea dorita.. Stiu ca KYB are cam 17 CST.

 

Multumesc pentru pont.

post-58124-0-27692600-1460030260_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..................................nu de alta dar as testa si eu o racheta,nu doar babaciuni. :)

lasa George ca alea batrane fac ciorba buna!

 

astea noi / tinere numai iti iau banii :)

doara si tu te-ai intors la Gremlina ta, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap,"gaina batrana" e mai pe sufletul meu.evident ca e si o ratiune financiara.puteam sa refac 2004-le fara probleme si sa il am tipla urmatorul an,dar la momentul respectiv m-ar fi destabilizat financiar.asa ca am ales cu sufletul si l-am adus pe Gremlin inapoi.de atunci am tras o conluzie:pt majoritatea muritorilor de rand e absolut sufiecienta o "gaina batrana" intretinuta ca la carte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a vb un namic care e interesat de acest model.si...furca e neagra,ar trebui sa fie aurie.si anumite elemente negre care nu ar trebui sa fie asa.plus ca omul e din zalau,patria samsarilor atat auto cat si moto. :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...