Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Cu placere Virgil. Sper sa aiba noroc si sa dea de ea stapanul. E f buna ideea lui Geo, uitasem de cipuri.

 

 

Suflet de copil, doarme cu ursuletul :)

 

Maya_Bordeaux.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu placere Virgil. Sper sa aiba noroc si sa dea de ea stapanul. E f buna ideea lui Geo, uitasem de cipuri.

 

 

Suflet de copil, doarme cu ursuletul :)

 

Maya_Bordeaux.jpg

 

Vai cum arata :) ca sa-l citez pe un prieten... "sufletel paros".

Al meu nu prea sta la poza, e speriat de tehnologie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa negresa! Ai fost cu ea in concursuri?

 

Multumesc mult.

 

Da, am fost la cateva concursuri prin Romania si a decurs foarte bine. Mai ales ca se simte foarte bine sa fie in centrul atentiei. Acum o sa incercam si peste hotare sa vedem ce zic si niste arbitri mai bine avizati.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ai tai amandoi lupanii?

Doar catelusa . Lupoaica este a unui tip care se ocupa de cresterea si dresarea lor . Oricum , intalnirea cu un lup , pur sange , in centrul orasului este o experienta placuta . A fost dragoste la prima vedere :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu de curiozitate, ca poate ti-a zis respectivul... ce are cu bietii lupi de nu-i lasa in salbaticia lor?

Puiul cu care ne-am intalnit , a fost nascut in captivitate . Povestea lor este http://www.pressalert.ro/2013/05/imblanzitorul-lupilor-din-padurile-cehiei-ce-legatura-este-intre-prietenii-fiorosi-ai-lui-jhonny-si-muzica-rock/ . Sincer , iti dau dreptate . Respect foarte mult natura si animalele . Dar facand o comparatie intre conditiile lupilor din gradina zoologica si cei ai lui Johnny , tind sa fiu de partea lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu il vad ca pe un iubitor de animale, ci ca pe un afacerist fara scrupule. Un om care iubeste animalele, cum spune el, nu si-ar vinde cainele si in nici un caz nu ar lua 2 pui de lup din salbaticie ca sa-i dreseze, pt ca e o "provocare".

Indiferent care sunt conditiile oferite de omul asta, nu sunt salbaticia de care au nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre ce conditii vorbim aici?

Aer conditionat , carne de supermarket , apa din perete , probabil ceva graunte de pe la petshop , televizor lcd , caca in parcul de la catedrala , etc . Sunt lucruri de care nu au parte in salbaticie . Nu sunt adeptul cresterii animalelor salbatice in captivitate si din acest motiv nu merg nici la circ si nici la gradini zoologice .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati asa ca asta-i rasa in sine si se numeste Ciobanesc Cehoslovac nu d-aia din povestea Scufitei Rosii..Ca provin din ancenstralul lup este altceva.Dar s-au facut selectii si s-a ajuns la caini de rasa.Eu cunosc mascul,chiar f bine,din rasa asta si va pot spune ca-i un caine grozav..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a luat decizia de a cumpăra doi lupi sălbatici din pădurile Cehiei pentru care a plătit 2.000 de euro

 

eu nu vad nimic de "rasa" "caine' ... dar imi suna cunoscut .. "lupi' si "salbatici" ... maine poimaine ... o sa vrea un rinocer african, dar nu de ala "curat" ci un ascendent de rinocer imperechiat cu pudel .... dar salbatic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...