Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Eu caut de câteva luni deja un pui de Golden retriever (exclusiv). Tot ce am găsit sunt ba de la particulari (unii adevărați traficanți), neîngrijiți și cu dubii privind rasa, ba de la canise la niște prețuri incredibile și în plus cu dubii privind vârsta!

Dacă aveți vreun pont, dați-mi un mesaj, vă rog! Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai PM.


» Post actualizat in 06 Jan 2017 13:11


Si mai jos ai o lista cu canisele autorizate de Golden

 

http://achmb.com/20-romanian/110-golden-retriever

 

uita-te dupa data nasterii.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit numărul. Mulțumesc!

 

Legat de canise, le știu. Numai una are 2 pui (la restul sunt dați sau deja mari), dar care felul în care îi baga pe gât nu mi-a plăcut, plus ca prețul e destul de mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta ma cam deranjeaza si pe mine... plm, nu luati de la samsari, de la magazine, cainele nu e o marfa, dar veniti sa-i luati de la noi cu pedigree pe bani f multi... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca erau cateva exemplare gasite sau la care stapanii lor vor sa renunte si-i doneaza, am primit un astfel de anunt pe FB, dar atunci nu citisem cerinta ta...poti incerca pe site-uri de vanzari...sunt care doneaza, ori poti gasi la pret modic! O femela neagra, necastrata, as lua si io pentru Rocco al meu, ca e suferind baiatu'...n-are gagica! Dar nu pot da sume astronomice pe ea, fiindca mi-e bine totusi cu cei doi rinichi! :peace:

post-2215-0-61993500-1483717510_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de caini in adaposturi, unii si de rasa, mai tineri, mai batrani... plus multi altii gasiti si pt care se cauta stapan, vad destul de multe anunturi pe fb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Ma refer la CRESCATORI! Din pacate, fara sa mai fiu f aproape de domeniu, cunosc destule cazuri de caini si pisici proveniti din canise, "pisise" sau cum le-o mai zice, cu probleme de sanatate mai mult sau mai putin grave. Acum vreo 2 ani as fi vrut un Maine Coon dar am fost descurajat de medicul care mi-a tratat un alt animal si in care am incredere. In final am adoptat o pisica "tomberoneza".

De asemenea mi se pare o barbarie sa sterilizezi o pisica (femela) de <2 luni pe care o vinzi doar pt ca noul stapan sa nu iti devina cumva concurent - e vb de crescator care vinde >80% in afara tarii si la care s-a ajuns cu mare greutate...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, eu unul m-am cam convins cu canisele astea. Or fi și oameni care fac treaba asta din pasiune, dar în momentul în care începi să cauți, dai 99% de samsari.

Având în vedere că eu caut de câteva luni, mai am răbdare pentru că acum în perioada sărbătorilor, am văzut o parte foarte întunecată a comerțului cu cainie, din păcate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat boxerul de la un tip care cica nu se ocupa cu asa ceva. Avea o femela de 5 ani si de abia acum a facut prima serie de pui. Nu stiu ce sa zic acum. Am vb in parc cu o doamna care avea un doberman si zicea ca e la al doilea. L-a gasit tocmai pe la Galati pt ca dobermanii nu mai sunt o rasa asa cautata si crescatorii s-au orientat catre alte rase mai profitabile. Daca te uiti sa iei un Pug sau un Buldog Francez, pai te lasa ficatul la cat costa unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai deschid alt topic, postez aici, multi dintre voi poate ati vazut pe fb animalul care omoara animale, daca nu las aici postul https://www.facebook.com/sergiu.vasilescu/posts/1513288655362932?pnref=story sa vada toata lumea ce poate sa faca un dement, mi-a stricat dimineata fraierul asta. Oare nu exista in Arad o trupa de baieti cu suflet sa ii rupa capul la fraier?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PetruSilviu

Salut. Vand si eu niste accesorii pt un catel de talie mica.

 

pachetul contine:

- cusca transport dimensiuni 25 cm inaltime, 25 cm latime si 45 cm lungime

- zgarda de piele dimensine 37 cm

- zgarda antipureci folosita aprox 2 luni ( durata viata 5-6 luni )

- ham material textil dimensiune piept 70 cm

- lesa material textil atasabila pt ham dimensiune 105 cm lungime

- manusa periat tip palma

Preturile per bucata aprox 90 lei. Pretul meu pt pachet este 50 lei (fara transport )

 

Produsele se afla in jud Neamt.

 

PM aici sau 0747 743 800. Multumesc

 

 

post-95622-0-19886200-1483943795_thumb.jpg

post-95622-0-21567900-1483943797_thumb.jpg

post-95622-0-87078700-1483943798_thumb.jpg

post-95622-0-81505200-1483943800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai deschid alt topic, postez aici, multi dintre voi poate ati vazut pe fb animalul care omoara animale, daca nu las aici postul https://www.facebook.com/sergiu.vasilescu/posts/1513288655362932?pnref=story sa vada toata lumea ce poate sa faca un dement, mi-a stricat dimineata fraierul asta. Oare nu exista in Arad o trupa de baieti cu suflet sa ii rupa capul la fraier?

John17,se numesc felise..Mai,nene,acum nimeni nu poate garanta % sanatatea unui pui ca nici a fatului uman n-o poate garanta nimeni chiar si cu toate analizele ..Metisarile multiple adunate de-a lungul sutelor de ani,mai ales la caini,au stabilizat anumite afectiuni specifice de care se scapa f greu.

 

Cica s-ar fi dus politia la el..Da-i fix un rahat daca doar ii da o amenda,pe care oricum n-o plateste,si nu macar munca-n folosul comunitatii ca puscarie in Romania pt agresarea unui animal n-o sa vedeti..Si muistul ala va continua sa faca acelasi lucru daca nu-i rupe maxilarul careva.Ca o bataie buna te cam pune pe ganduri..

» Post actualizat in 09 Jan 2017 06:49

PetruSilviu,ti-a murit cainele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PetruSilviu

John17,se numesc felise..Mai,nene,acum nimeni nu poate garanta % sanatatea unui pui ca nici a fatului uman n-o poate garanta nimeni chiar si cu toate analizele ..Metisarile multiple adunate de-a lungul sutelor de ani,mai ales la caini,au stabilizat anumite afectiuni specifice de care se scapa f greu.

 

Cica s-ar fi dus politia la el..Da-i fix un rahat daca doar ii da o amenda,pe care oricum n-o plateste,si nu macar munca-n folosul comunitatii ca puscarie in Romania pt agresarea unui animal n-o sa vedeti..Si muistul ala va continua sa faca acelasi lucru daca nu-i rupe maxilarul careva.Ca o bataie buna te cam pune pe ganduri..

» Post actualizat in 09 Jan 2017 06:49

PetruSilviu,ti-a murit cainele?

Nu, i-au ramas mici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e asa si asa cu zapada... ii place cand e curata, moale si afanata. Cand incepe sa inghete sau e flescaiala, se misca de zici ca-l bat. Si nici sarea si clorura data pe strazi nu-l ajuta... Cu frigul n-are treaba, m-am plimbat la -17 grade vreo 30 min si nu vroia sa mai intre in casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,
Acum câteva zile am gasit in viscol frumusețea de mai jos. Era inghetata bocnă.
Veterinarul a spus ca are cam 6 luni si este o incrucisare de ceva terrier.
Long story short. Locuiesc la bloc, iar in apartamentul meu sunt stăpâni doi motani cărora nu le place noua chiriasa:(
Daca cineva doreste sa o adopte, il rog sa mă contacteze aici, pm, sau la numărul de telefon
0724 349 750.
Din păcate chiar nu pot sa o tin.. :(
Poze cu domnisoara:
» Post actualizat in 13 Jan 2017 21:59
Pfff, nu stiu de ce nu pot întoarce pozele..
Apar si motăneii in primele doua poze, tomberonari de rasa pura, of course :)

post-54172-0-84464100-1484344137_thumb.jpg

post-54172-0-64181700-1484344171_thumb.jpg

post-54172-0-63291400-1484344199_thumb.jpg

post-54172-0-25928500-1484344241_thumb.jpg

post-54172-0-47236500-1484344380_thumb.jpg

post-54172-0-63587800-1484344467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...