Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si hai sa mai schimbam un pic subiectul :)

donez o pereche de papagali cuiva care poate sa aiba grija de ei si care iubeste pasarile.au cam 2 ani. motivul pt care nu ii mai pot tine este mai jos :D

 

 

Mai este valabil????...as fi interesat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salvat azi 3 puisori de pisica din tomberon, cred c-au maxim 1 zi (erau inca legati de placenta). Niste sfaturi pertinente cum sa-i tin in viata in primele zile? Momentan s-au incalzit, le-am dat niste lapte diluat cu ceai si diseara o sa trec pe la veterinar sa vad ce pot cumpara de pe acolo. Deci, daca cineva a avut de-a face cu o situatie de genul chiar va rog dati un pm cu sfaturi/ghiduri/ce sa/ce sa nu/etc. Mersi fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pricep la pisoi, dar din cunostiinte generale la puiutzii f mici este nevoie de hrana lichida, iar ca reteta stiu ca laptele cu galbenus si oleaca de miere este ok. Pot trece pe o hrana semi lichida dupa vreo 3-4 saptamani din cate stiu.

Casuta le-o poti asigura dintr-o cute de carton captusita pe fund cu niste carpe sau prosoape, iar caldura folosind o lampa cu bec sau tinandu-i undeva langa un calorifer.

Vezi si aici daca mai gasesti ceva informatii http://www.animalutze.com/articole/hranire-artificiala-pui-pisica.php

Bafta cu micutii :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salvat azi 3 puisori de pisica din tomberon, cred c-au maxim 1 zi (erau inca legati de placenta). Niste sfaturi pertinente cum sa-i tin in viata in primele zile? Momentan s-au incalzit, le-am dat niste lapte diluat cu ceai si diseara o sa trec pe la veterinar sa vad ce pot cumpara de pe acolo. Deci, daca cineva a avut de-a face cu o situatie de genul chiar va rog dati un pm cu sfaturi/ghiduri/ce sa/ce sa nu/etc. Mersi fain.

Poti apela linistit la lapte praf pt sugari. Laptele de vaca e prea tare pt ei momentan si nu le asigura nutrienti, mai ales ca nici n-au apucat sa suga deloc la mamica lor. Masaj pe burtica pt defecatie si pipi. Tinem pumnii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred c-am avut stres mai mare in viata :D dar pana la urma, toti nervii de la aia mici (cat ma trezesc noaptea la fiecare doua ore, cat ma chinui sa le bag biberonul in botic, etc) dispar cand incep sa suga si dupa aia dorm ca niste porcisori :crack:

 

LKZG9.jpg

P2qT2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti nervii dispar cand incep sa suga si dupa aia dorm

ce frumuseti de pisicei ai acolo.

In noaptea in care s-a nascut Peticel nu am dormit deloc. L-am mosit (mama lui era cam mica)..apoi verificam din ora in ora sa vedem cu urmatorii puiuti. A fost singurul. A doua zi am fost cu mami la doftor sa vedem daca mai are vreunul, ca avea burtica destul de mare. Dar Peticel a fost singur. S-a rasfatat cu tot laptele. Fiind unicul puiut, nu l-am mai dat, am decis chiar de a doua zi, desi aveam doi doritori.

 

post-34332-0-64472500-1334165477_thumb.jpg

post-34332-0-71692700-1334165505_thumb.jpg

post-34332-0-97631500-1334165547_thumb.jpg

Peste 2 saptamani face 1 an!

post-34332-0-38724000-1334165673_thumb.jpg

 

Animal e cretinul ala de i-a aruncat... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,de o saptamana imi "bantuie" curtea un animalut ciudat...am reusit sa-i fac cateva poze...stie cineva de aici ce rasa este bestiuta asta mica :laugh: ?

 

Infractorul :

post-19896-0-13703500-1334159281_thumb.jpgpost-19896-0-65320300-1334159292_thumb.jpg post-19896-0-48694800-1334159301_thumb.jpg

 

E maidanez.....poate corcit cu ceva,dar nimic mai mult.

 

Nu cred c-am avut stres mai mare in viata :D dar pana la urma, toti nervii de la aia mici (cat ma trezesc noaptea la fiecare doua ore, cat ma chinui sa le bag biberonul in botic, etc) dispar cand incep sa suga si dupa aia dorm ca niste porcisori :crack:

 

LKZG9.jpg

P2qT2.jpg

 

 

Felicitari pentru gest,rar mai gasesti oameni ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde ai dedus tu ultima parte din ce ai scris......chiar nu stiu!

Trecand peste, inainte sa postezi, gandesti?poate mai vreau un pui?!sunt x variante pentru care as vrea sa imi imperechez cainele.

Si apropos, da, femelele trebuiesc duse la monta macar 1 data inainte de a le castra.(nu e si cazu cainelui meu, doar iti explicam)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E maidanez.....poate corcit cu ceva,dar nimic mai mult.

 

Multumesc de info....asa mi-au zis si cei de la canisa de border collie de unde l-am cumparat cu toate actele si pedigree-ul aferent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde ai dedus tu ultima parte din ce ai scris......chiar nu stiu!

Trecand peste, inainte sa postezi, gandesti?poate mai vreau un pui?!sunt x variante pentru care as vrea sa imi imperechez cainele.

Si apropos, da, femelele trebuiesc duse la monta macar 1 data inainte de a le castra.(nu e si cazu cainelui meu, doar iti explicam)

ti-a spus ctie cineva ca-i musai sa sterilizezi cataua DOAR dupa ce-a fatat?? esti in mare eroare..din pacate multi asa -zis stapani de caini sunt extrem de ignoranti si se incapataneaza sa-si considere cainii ca pe proprii copii..la propriu..bunicii isi doresc nepoti..un posesor de caine isi poate dori pui de la animalu' din dotare daca ar respecta niste reguli normale si de bun simt intr-ale chinologiei..evident ca vorbesc in maniera SF..ne miram de nr mare de javre de pe strazi..si ne mai si indignam,pe deasupra.. :disappointed: iti recomand 'animale.ro' pt edificare..a nu se considera reclama..intra pe topicele sufletelor amarate care nu-si gasesc casute si pt ei si poate vei reflecta..la ce-ti spun eu aici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...