Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cateii vor pleca la noii stapani dupa 8-9 saptamani. Cei interesati ma pot contacta, discutam conditiile si pretul, dupa o luna pot veni sa vada puii si parintii lor si sa-si aleaga unul (sau sa-i aleaga catelul pe ei :)).

adiandrei, iti trimit pe PM numarul meu de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Merci. Inainte de poza aia era asta :D

 

Foarte misto pozele!

 

imi permiti un sfat? nu-l mai lasa cu zgarda cu coltii spre inauntru: in caz ca un alt caine-l ataca, coltii aia ai zgarzii, in loc sa-l protejeze, ajuta cainele agresor... (bine, stim ca nu-s asa prosti sa muste de zgarda, dar...)

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto pozele!

 

imi permiti un sfat? nu-l mai lasa cu zgarda cu coltii spre inauntru: in caz ca un alt caine-l ataca, coltii aia ai zgarzii, in loc sa-l protejeze, ajuta cainele agresor... (bine, stim ca nu-s asa prosti sa muste de zgarda, dar...)

 

Toate bune!

Merci :) I-o tin asa ca sa nu raneasca ceilalti caini cand ii tavaleste (vezi prima poza :D).

 

eu am un rott. sotia nu poate iesi cu el la plimbare fara zgarda aceea cu coltii indreptati spre interior deoarece ar trage-o taras dupa el :)

Pe a mea muiere a tarat-o cativa metri pe burta prin iarba, cu tot cu zgarda intoarsa =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un rott. sotia nu poate iesi cu el la plimbare fara zgarda aceea cu coltii indreptati spre interior deoarece ar trage-o taras dupa el :)

 

 

Merci :) I-o tin asa ca sa nu raneasca ceilalti caini cand ii tavaleste (vezi prima poza :D).

 

Pe a mea muiere a tarat-o cativa metri pe burta prin iarba, cu tot cu zgarda intoarsa =)))

Si eu am tinut cainele cu zgarda pana acum cateva luni dar mi-a zis un veterinar ca, cainele trage si mai tare cu zgarda pt ca are senzatia ca se tot duce in jos. I-am luat un ham si surpriza, a avut dreptate, trage mult mai usor acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce marca de caine ai ? :) Problema nu ar fi la simpla plimbare, ci atunci cand trebuie tinut ca sare la bataie, ca a vazut o matza, un "infractor" etc. Daca ii pun ham... ar fi bine sa fie si o sanie atasata de el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare "de sezon", ca tot au aparut capuse si in zona litoralului e plin... cum va protejati cainele de capuse? O sa plec cu el de 1 mai la mare si mi-e frica ca o sa se umple... acum 2 saptamani am fost iar in Constanta si, in cele 30 secunde in care a intrat in contact cu un maidanez (era plin de capuse, pana sa-l observ au apucat sa se certe putin), a si luat o capusa pe ureche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu reusesc sa-l dezvat sa mai traga... CU tot cu zmucit, certat, pas, toate cele....Il tine pe moment 2 minute si apoi iar trage in lesa...

Ps: am facut si noi 6 luni :D

Multe inainte ! O sa se obisnuiasca pana la urma, e inca mic si cu mintea in alte parti ;)

 

Intrebare "de sezon", ca tot au aparut capuse si in zona litoralului e plin... cum va protejati cainele de capuse? O sa plec cu el de 1 mai la mare si mi-e frica ca o sa se umple... acum 2 saptamani am fost iar in Constanta si, in cele 30 secunde in care a intrat in contact cu un maidanez (era plin de capuse, pana sa-l observ au apucat sa se certe putin), a si luat o capusa pe ureche.

Numai stiu ce picaturi care se pun pe piele in zona cefei (parca Frontline) si tin cateva luni daca nu speli des potaia + zgarda purici Scalibor (cam scumpa dar buna). Si in ultimii ani nu am mai avut nicio problema cu puricii sau capusele.

 

Bine, presupun ca nu sunt eficiente 100% asa ca tot trebuie sa fi atent si sa ii mai faci cate o inspectie vizuala din cand in cand prin blana pt a fi sigur ca nu s-a procopsit cu nimic, mai ales dupa o plimbare prin parc, iarba inalta, contact cu alti caini etc :)

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 2 saptamani incoace ii tot fac inspectii, am devenit amandoi (si eu si prietena) obsedati, sa nu mai aiba vreuna.

Am niste picaturi acasa, nu mai stiu de la ce firma... cam asta era si ideea mea, sa-i fac o baie in weekend si sa-i pun picaturi, dar nu stiu sigur daca sa folosesc tot ce am acasa sau sa iau altceva "mai bun".

Scalibor... merci, s-a notat :) Am mai incercat anul trecut 2 feluri si pe una nu a suportat-o la gat, il deranja ceva la ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea e Leela si cred ca nu are mai mult de doua luni, era murdara si infometata cand am gasit-o sub o masina, dar mananca hrana uscata acum, am curatat-o si urmeaza sa-i fac si vaccinurile ... cu putin noroc ajung linistit la stadiul de crazy cat lady pana la sfarsitu' anului ...

ce simpatica eeeee :) o sa fie o fasneatza

asa era si-a mea cand era mica, acum e un ghem negru, mare si neastamparat :)))

 

268299_212656408781186_6656859_n.jpg

315622_472634776142354_1749444606_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Bine ca am dat de topicul asta,maine postez si eu poze cu tiganul miorlaitor care ne streseaza de 14ani si care m-a fericit cu un pisolcea in cizmele moto atunci cand l-am suparat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 2 saptamani incoace ii tot fac inspectii, am devenit amandoi (si eu si prietena) obsedati, sa nu mai aiba vreuna.

Am niste picaturi acasa, nu mai stiu de la ce firma... cam asta era si ideea mea, sa-i fac o baie in weekend si sa-i pun picaturi, dar nu stiu sigur daca sa folosesc tot ce am acasa sau sa iau altceva "mai bun".

Scalibor... merci, s-a notat :) Am mai incercat anul trecut 2 feluri si pe una nu a suportat-o la gat, il deranja ceva la ea...

Eu nu am incredere in Scalibor, zgarda minune care declarativ ofera protectie timp de 6 luni. Am un Tosa Inu si i-am pus zgarda in luna noiembrie 2012. In februarie 2013 a facut babesioza, capusa fusese fixata la "sub brat". Am folosit zgarda conform indicatiilor de pe ambalaj.

Tratamentul si spitalizarea m-au costat 1650 lei, asta pentru ca am avut incredere intr-un rahat de zgarda de 60 lei (sau pentru ca nu am dat 40 lei pe o pipeta de Advantix x 4 luni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...