Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

A venit vremea sa ma despart de grupul Ducati-stilor :D

 

/index.php?showtopic=616088

 

http://bikeshop.ro/handler.php?src=db&...m&ID=350118

Imi pare foarte rau sa aud asta si-mi pare si mai rau ca nu am bani s-o iau . E singurul model pentru care as da-o pe a mea . Cu guvernantii astia am ajuns sa spunem la propriu ca " pe asta l-a prostit foamea " (exemplu concret Coco ) . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-o stapanesti sanatos in continuare!

 

La ulei (sa ma corecteze cineva daca zic prostii), poti sa bagi orice intre 10W40, 10W50 si 10W60. Momentan eu am 10W50.

 

Apoi, Motul si Castrol fac si un ulei special V-Twin (20W50). Nu am avut, dar intentionez sa incerc.

 

Filtru poti sa iei HifloFiltro cu incredere. Nu sunt "top of the line" dar cum o sa il schimbi des si nu e o motocicleta de competitie, baga cu incredere. Daca esti ceva mai pretentios, poti sa iei si K&N (e cu vreo 5 euro mai scump). Nu stiu daca filtreaza mai bine, dar am auzit ca inainte aveau si un magnet care capta pilitura din motor. Acum cica nu mai au...

 

Esti praf daca te apuci sa recomanzi pentru monster uleiul V-twin 20W50....incearca-l tu dar sa stii ca e special facut ptr motorete de "mare" turatie gen Harley....:D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Am hotarat sa imi repar si eu Mostrul din 96 care l-am avariat in vara si as mai avea nevoie de urmatoarele piese: aripa fata, pedala de frana, disc spate si arcuri pentru tobe (slip-on). As fi recunoscator daca ma poate ajuta careva. Am sa atasez si poze cu Monstrul inainte si dupa nefericitul incident. As vrea si un sfat in privinta anvelopelor, chiar nu stiu ce marca si model sa aleg. Momentan inclin catre Metzeler sportec m5. Multumesc

post-39193-1294443094_thumb.jpg

post-39193-1294443153_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar "capac monopost" se numeste si cea mai buna sansa de a gasi e ebay, mai precis ebay UK, ebay IT sau ebay DE.

 

Daca nu gasesti ca piesa SH in sine, sunt unii care le fac "home made" din plastic sau carbon. Sunt perfect identice cu cele originale, dar nu au prinderile pentru sa. Daca vrei sa iti iei din fibra, sa fii atent sa fie perfect slefuita pe verso, altfel iti va distruge saua de pasager. Astea te vor costa oriunde intre 30 si 80 euro.

 

Bineinteles, iti poti lua si de la Ducati (cocosan a facut asa), original si in exact aceeasi vopsea cu motocicleta (daca mai ai vopseaua originala). O sa te coste cam 180-190 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa ma despart de grupul Ducati-stilor :banana:

 

Ba si eu am facut-o si e nasol....Fara Ducati, e nasol frate...Dar ce RATB-ul sta in gat cuiva ?

Daca ar clancani ambreiajul as fi in extaz grav...as stropi pasagagerii/le ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinner- : ai o MARE eroare pe blog : Metrotehnica nu e DELOC unicul importator Ducati in Romania. Este multi mai vechiul Motorox SRL in Timisoara. Reprezentant serios, nu glume. Si privitor la preturile produselor Ducati : surpriza , va avea preturi cu mult sub ce practica Bucurestiul. In jur de 2000 euro . Ma refer la 2011. Poate pare de necrezut dar stiu ce vorbesc. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, curat murdar mon cher, dar eu aveam alte informatii. La modul ca importator oficial e una, dealer e alta.

Motorox nu era 'alimentat' de Motomotion?

 

Stiu ca pentru a fi importator direct este nevoie de incheierea unui acord cu Ducati Spa, un contract care poate fi semnat numai in anumite conditii impuse de acestia, gen: showroom dedicat si 'compliant' cu anumite reguli, service la fel care sa indeplineasca anumite conditii, stocuri de piese si alte lucruri de gen care sa fie achitionate direct din Italia nu prin alte filiere - de fapt asta insemana importator.. direct.

 

Din informatiile mele, Metrotehnica sunt singurii care au semnat un astfel de contract pentru Romania, Motomotion fiind de fapt via Ungaria.

 

Asadar cum stau lucrurile? Am sa ma interesez inca odata.

 

Concurenta este binevenita, piata de tip monopol nu ofera preturi competitive..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorox se alimenteaza direct din Ungaria. Niciodata nu s-a alimentat din Bucuresti. Anul acesta se vede si mai clar la preturi. Prin niste artificii ale partii maghiare vor ajunge motoarele la Motorox la un pret de vanzare semnificativ sub cel de lista. De asemenea service-ul se face la nivel european, la fel intretinere, asigurarea de piese etc.

 

Pe client ce-l intereseaza? ca a luat motorul dintr-un showromm cu 2 etaje dar mai scump, sau vrea motorul la pret cat mai bun, avand asigurate in acelasi timp service, revizii, piese etc?

 

Se intampla sa-l cunosc personal pe proprietarul Motorox, nu s-a inventat inca nota (peste 10) pentru ceea ce face el pentru clientii si firma Ducati.

Editat de DucatiMeccanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu tin partea nimanui ;)

 

Ti-am justificat termenul de 'unic importator' pe Romania. Importator inseamna exact ce am descris eu mai sus, no doubt about it.

 

Motorox este un dealer, asta nu inseamna ca cei din bucuresti sunt mai calitativi ca servicii iar ceilalti sunti mai slabi numai pt ca sunt dealeri. Calitatea o dau oamenii si modul in care se desfasoara activitatea fata de un client Ducati. Binentele, ca imaginea brandului este un plus la capitolul imagine, dar pana la urma omul trebe sa fie multimit in primul rand vis a vis de motocicleta si serviciile necesare: service, piese, calitatea manoperei, calificarea personalului.

 

Inca odata, Metrotehnica este unic importator romania, Motorox este dealer - ma bucur nespus ca exista pe piata o concurenta, asta va fi benefic pentru clienti, piata concurentiala aduce sanatatea in mediul economic si facilitatile pentru cumparatori - astfel apar ofertele bune.

Daca Motorox va avea preturi mai bune, cu siguranta ca cei de la metrotehnica nu vor ramane indiferenti vis a vis de asta -> avantaj client.

 

Salutari proprietarului Motorox si poate ne vedem la un suc ceva, pt k ca o sa vin sa imi iau motoarele din Bucuresti si o sa trec prin Tm.

 

p.s. fara nici o legatura cu Motorox, cunosc doua cazuri, experientele personale ale povestitorilor, de motoare bubuite - la un 749 R si un 999 R dupa revizia facuta de un iscusit de pe la unguri, meseriasul ala mai avusese si parte de experiente mondiale la SBK, deci, nah.. probleme pot aparea oriunde.

 

sanatate si sa ne vedem cu bine ;)

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun...si astia ca si aia de la Sibiu ne iau de prosti,toate motoretele sunt mai scumpe cu 600 eur decat sa zicem Ducati Firenze,au impresia ca nu avem net,si ca in perioada 2002-2003,ma simnt jignit,plus ca la capitolul service IMI EXPRIM NEINCREDEREA.

Mesaj completat

AM VRUT SA ZIC CA IN 2002-2003 A FOST UN BOOOM LA VANZARILE DUCATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU iau apararea nimanui, dar faptul ca un vanzator are pret mar enu inseamna ca te ia de prost. Sa te ia de pros tinseamna cand incearca sa te pacaleasca la servicii pe car eti le promite iar apoi nu ti le ofere.

 

Este o piata libera si nu e prost cine cere stii vb 'ceea romaneasca.

 

De aceea, cum am spus, piata concurentiala va aduce beneficii pentur potentialii clienti, daca Motorox va fi prezent activ pe piata si cu preturi mai mici.

 

p.s. monsterist eu nu pot comenta lucrurile de genul asta pe un forum, la o bere e altceva.

p.p.s. tot incerc sa te fac sa mergi sa mai scrii si pe ducatiblog.ro/forum dar.. vad ca nu am nici o sansa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinner-e, tu ai dreptate, dar ca sa se termine galceava, scoate si tu de pe Ducatiblog prepozitia "primul" de la "importator oficial" si gata.

 

Adevarul e ca si eu am mai auzit acum 1-2 ani de un importator Ducati prin Sibiu, care era de fapt o filiala a unui importator din Ungaria.

 

Oricum ar fi, cred ca solutia e simpla, si anume sa stergi chestia cu "primul" si toata lumea e fericita si implinita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...