Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Dai o fuga pana la Mymoto cotroceni.

Eu mi-am luat oglinzi la 60 de ron setul asta vara.Mi-am luat si o maneta de frana tot la 60 de roni.Intradevar, nu sunt de firma, nu sunt reglabile, dar totusi, daca vrei sa iesi cu mobra si n-ai cum...smile.gif

 

Good luck

 

Mymoto nu au decat consumabile de japoneze pe stock. Daca ai noroc sa se potriveasca, cu atat mai bine. Dar manete de Ducati iti spun sigur ca nu au ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca am cautat si eu la ei, cand eram tanar. E baeti buni, dar nu au pese de italiene. Cu toate ca eu le-am zis "in ritmul in care se strica italienele fata de japoneze, ati face o avere". Acuma, depinde de ei...

 

Iar cu troleul ma duceam, nu veneam. Si daca ai vazut, aveam geaca cu iamaha re 6. Viitoarea mea motoreta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebe sa intru si eu in randu' lumii odata s-odata. Am ajuns la concluzia ca pana nu ai re 6 sau re one sau hai a'buza nu esti cu adevarat motorist in Romania. Ma fac de ras cu Monster-u.

 

EDIT: doar iamaha e campioana mondiala la MotoGP, cu frumusetea asta de baeat. George (Gigi) Laurentiu.

 

Jorge-Lorenzo-Rockstar.jpg

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca eu le-am zis "in ritmul in care se strica italienele fata de japoneze, ati face o avere". Acuma, depinde de ei...

 

nota 2 stai jos. Auzi la el blasfemie dupa ce mi'a zis mai sus .. ntz ntz ntz .. noroc ca au trecut sarbatorile ca altfel nu mai venea mosu la tine pt jicnirea asta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca eu le-am zis "in ritmul in care se strica italienele fata de japoneze, ati face o avere". Acuma, depinde de ei...

nota 2 stai jos. Auzi la el blasfemie dupa ce mi'a zis mai sus .. ntz ntz ntz .. noroc ca au trecut sarbatorile ca altfel nu mai venea mosu la tine pt jicnirea asta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca eu le-am zis "in ritmul in care se strica italienele fata de japoneze, ati face o avere". Acuma, depinde de ei...

nota 2 stai jos. Auzi la el blasfemie dupa ce mi'a zis mai sus .. ntz ntz ntz .. noroc ca au trecut sarbatorile ca altfel nu mai venea mosu la tine pt jicnirea asta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sinnere, vrei să votăm? tare eÂşti supărăcios bre. eu ți-am zis de la început că nu sunt ducatiÂşti în țara asta. Âşi ăia care sunt nu sunt postaci pe internet. e păcat, munceÂşti mult pentru site-ul ăla, dar munceÂşti degeaba. tematica aleasă de tine e mult prea exclusivistă ca să atragă Âşi alți useri, ducatiÂşti sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru multi de aici e inexistent, lasa l pentru cei impatimiti ce vor sa afle ultimele noutati despre Ducati.

 

Felicitari! tine o tot asa, chiar daca nu ai numarul fanilor lui Mircea Badea.

 

sinnere, vrei să votăm? tare eÂşti supărăcios bre. eu ți-am zis de la început că nu sunt ducatiÂşti în țara asta. Âşi ăia care sunt nu sunt postaci pe internet. e păcat, munceÂşti mult pentru site-ul ăla, dar munceÂşti degeaba. tematica aleasă de tine e mult prea exclusivistă ca să atragă Âşi alți useri, ducatiÂşti sau nu.

 

Nu consider ca munste degaba, este hobby ul lui si mai devreme sau mai tarziu se va concretiza aceasta munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

senq :lol:

 

nu is suparacios, doar ca nu percutez de ce nu ar vrea niste ducatisti sa 'vorbeste' pe un forum pentru ei, dar nah, vba reclamei.. suntem cu totii diferiti :).

 

cat despre site-ul propriuzis, cred it will pay off in timp :), dar pan aatunci.. lots of passion :D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sinnere cand lucram in vanzari si trebuia sa intru pe piata cu ceva nou faceam tot felul de giumbuslucuri: fete dragute pentru samplinguri, premii pentru vanzatori. hai si tu cu ceva sa atraga lumea. E o idee, nu am dat cu parul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

popicadi - nu-i asta buba. Omu isi face reclama pe unde poate si cum poate. Nu are buget la dispozitie, doar pasiune. Iar la capitolul "pasiune" e o problema, ca pasionati de Ducati nu-s asa multi pe la noi. Si aia care sunt, cum a zis si Liviu, nu sunt genul care sa stea pe forumuri. E pacat, dar asa e.

 

Pe Monster Lounge intra cam orisicine ca e bagat in cadrul unui board mai mare, unde poti sa mai discuti si altceva. DUCATIblog nu are (inca) succes la noi pentru ca nu suntem destui. Sper sa se schimbe situatia, dar deocamdata...

 

Sinner-e, lasa, vezi-ti de treaba in continuare cu site-u si forumul, ca e un lucru foarte bun. In timp o sa aiba succes, o sa vezi. Dar in ultimul timp asa s-a intamplat. E si extra-sezon, lumea nu merge cu motoreta, nici la intalnirile de peste vara de la Academie a inceput lumea sa nu mai vina... deloc. Uita-te si aici: daca gasesti mai mult de 10-15 posteri diferiti in ultimele zeci bune de pagini, iti dau premiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@popicadi

amidei de marketing la greu :), am lucrat si eu in bransa o perioada - cu aplicabilitatea e mai dificil insa, fondurile si nu in ultimul rand, faptul ca eu nu mia is in tara de ceva luni, si nici nu voi mai calca decat ocazional pe acolo, ingreuneaza situatia.

 

Se pregateste ceva insa pentru la vara vis a vis de asta, momentan e in .. coacere.

 

@PzKpfW

da, stiu care e situatia la nivel de romanica, si la fel de bine stiu ca netul nu e cel mai bun loc de a duna multi ducatisti, in ciuda treburilor astora, cei car enu intra pe forumuri stiu ca sunt interesati de stiri si alte chestii legate de Ducati, trebe doar s ajung la ei si dupa cum scriam si mai sus.. marketing.. stuff.. nah. momentan asta e situatia :lol:

 

senq guyz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinnere,

 

uite feedback de la un noob (incepator) in ale Ducati.

- intru pe Ducati Blog ca sa vad ultimele noutati si informatii specifice despre Ducati - adica "ancora" este data de informare, de nisa.

- intru pe motociclism pentru ca sunt toate la un loc despre mobre (plus o gramada de prostii, dar asta da un plus de farmec!) - in cazul asta ancora este socializarea si apartenenta virtuala la o comunitate.

 

Tine foarte mult si de comportamentul virtual individual si de grup, majoritatea vor totul intr-un singur loc, cu bune si rele, de aceea siteul asta este asa de popular. "blogul"tau este si va ramane specializat, un loc unde vor intrat ducatistii, would-be ducatisti (eu, de exemplu) si cel mult prietenii celor amintiti mai devreme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lots of passion :):D

 

De asta este apreciat, pentru promovare singur nu prea poti face fata. Fara un circuit care sa atraga oameni pasionati de moto ramanem putini si visatori.

 

sinnere cand lucram in vanzari si trebuia sa intru pe piata cu ceva nou faceam tot felul de giumbuslucuri: fete dragute pentru samplinguri, premii pentru vanzatori. hai si tu cu ceva sa atraga lumea. E o idee, nu am dat cu parul!

 

Nu stiu cat de bine i-ar sta lu sinneru' ca 'peste', in orice caz propunerea este distractiva :lol:

 

Sinnere,

 

uite feedback de la un noob (incepator) in ale Ducati.

- intru pe Ducati Blog ca sa vad ultimele noutati si informatii specifice despre Ducati - adica "ancora" este data de informare, de nisa.

- intru pe motociclism pentru ca sunt toate la un loc despre mobre (plus o gramada de prostii, dar asta da un plus de farmec!) - in cazul asta ancora este socializarea si apartenenta virtuala la o comunitate.

 

Tine foarte mult si de comportamentul virtual individual si de grup, majoritatea vor totul intr-un singur loc, cu bune si rele, de aceea siteul asta este asa de popular. "blogul"tau este si va ramane specializat, un loc unde vor intrat ducatistii, would-be ducatisti (eu, de exemplu) si cel mult prietenii celor amintiti mai devreme!

 

Poi blogu este pentru pasionati, pentru impresii pe 2 roti putem discuta cu copii de la gradinita ce merg pe 2 roti.

Aici sunt impresii, propuneri dar toti se simt ca Rossi cand vb de motociclete.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

de unde se poate cumpara un ducati monster 620 ?

se pare ca e singurul loc unde poti citi ceva util unui viitor cumparator ducati...

multumesc anticipat tuturor raspunsurilor pertinente , cat si pentru eventualele sfaturi sau eventualul ajutor in achizitionarea unui monster in stare buna de functionare ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

aveti idee

de unde se poate cumpara un ducati monster 620 (sh)?

se pare ca e singurul loc unde poti citi ceva util unui viitor cumparator ducati...

multumesc anticipat tuturor raspunsurilor pertinente , cat si pentru eventualele sfaturi sau eventualul ajutor in achizitionarea unui monster in stare buna de functionare ....

Editat de rudi8791
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, daca tot sunteti adunati aici si in alta parte nu gasesc mai multi ducatisti nah..offtopic

 

urmeaza sa imi fac motorul de pista si va cer pareri. daca aveti alte idei puteti baga in photoshop :)

 

748sinner_2.jpg

 

748_fatza.jpg

 

partea forntala am pus -o pe un 1098 pt k voi folosi acelasi layout.

 

well?? opinions? suggestions?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare detinatori de Ducati !

As dorii sa deschid un topic cu o asa zisa intrunire a motocicletelor italiene indiferent de marca/model si de anul de fabricatie (astea care sunt mai putine si exclusiviste :) la noi in tzara )in care noi detinatorii sa postam/participam si sa cadem de comun acord asupra unei date,asupra unei locatii si asupra organizarii acestei intruniri.Avem ceva amatori de a face asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare detinatori de Ducati !

As dorii sa deschid un topic cu o asa zisa intrunire a motocicletelor italiene indiferent de marca/model si de anul de fabricatie (astea care sunt mai putine si exclusiviste :) la noi in tzara )in care noi detinatorii sa postam/participam si sa cadem de comun acord asupra unei date,asupra unei locatii si asupra organizarii acestei intruniri.Avem ceva amatori de a face asa ceva ?

Mă înscriu primul in ideea ta. Hai sa vedem ce oameni sunt interesați in principiu. Apoi mai vedem ce facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am zis si dincolo, count me in :)

 

Ca locatie nu prea am preferinte, decat eventual sa nu fie in Sighetu Marmatiei :)

 

Probabil pe undeva pe la munte ar fi fain, sa putem sa ne si dam un pic. Ca idee, am auzit ca e gata asfaltata Transalpina...

 

Ca perioada, personal as prefera pe undeva intre 15 iulie si 1 august (atunci sunt in concediu), dar as putea sa imi iau 2-3 zile libere si cu alta ocazie. Ramane la alegerea domniilor voastre.

 

Sinner-e, nu o incarca atata. Rosu e cel mai fain. Uite, ia exemplul lui Rossi. Simplu si frumos:

 

valentino-rossi-ducati-1198sp-misano-test-6.jpg

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial pusesem doar ducatiblog acolo jos pe negru, dar cum iarna e lunga si chinuitoare.. nah mia vin idei

 

748sinner_3.jpg

 

Mesaj completat

btw, that fagg in th epicture is not me :))

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...