Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Franele le poti lasa asa, ca oricum nu prea sunt importante, is mai mult de decor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apropo, la autentificarea pentru inmatriculare se verifica motorul din punct de vedere itp ?

 

Sa merg cu tobele astea AfterMarket sau franele cum sunt ?

 

In principiu se verifica doar seriile. Practic, depinde peste cine dai. Oricum, vezi sa nu ai ceva flagrant in neregula.

Cum zice (intr-un fel) si adidas, franele e important sa le faci pentru tine.

Tobele, daca au silencer-e puse ar trebui sa fie in regula. Daca nu au, pune tobele stock altfel te trimit inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut;

 

sunt în căutarea unui Monster(600 din cauza posibilităților financiare)...vreau sa cheltui max 1500 de euro(primul motor). Știți unul ok din punct de vedere mecanic de vânzare?

 

Mersi de pe acum;

Horatiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos si eu motocicleta ieri de la iernat. I-am montat roata pe spate, baterie noua. Mai trebuie sa-i inversez guma pe fata ca e pusa pe dos, sa gasesc o modalitate sa-i montez amortizorul de ghidon (am un Matris M4R, dar nu am prinderile), asigurare (320 RON..fuuuuuck ) sa-i montez noua toba Termi :D si cam asta e.

 

parca am mai vorbit sau nu de amortizorul tau. pune niste poze sa vedem ce prinderi ai avea nevoie.

 

Gata, sunt demontate de pe motocicleta, pregatite de vanzare.

 

Valabil in continuare.

 

Daca nu gasesc cumparator local saptamana asta , se urca pe ebay ( poate se dau acolo )

 

Andrei

 

attachicon.gifImmagine 340.jpg

mai usor le vinzi daca faci un topic la Bursa.(in cazul in care n-ai facut)

 

daca nu Ebay scrie pe ele.

 

Nu la indreptat ma refer, ci la rectificat. Stiu eu cel putin 10 piloti de roSBK care si-au facut discurile la el si au fost ok.

Am eu un set de curele de distributie noi noute, dar din 2006. Mobra pe care au fost montate a stat in showroom. Mai sunt bune, le cumpara cineva? :D

 

chiar vrei bani pe ele? :rusinica:

 

Apropo, la autentificarea pentru inmatriculare se verifica motorul din punct de vedere itp ?

 

Sa merg cu tobele astea AfterMarket sau franele cum sunt ?

dute asa cum e. la autentificare iti verifica doar seriile sa corespunda.

 

Salut;

 

sunt în căutarea unui Monster(600 din cauza posibilităților financiare)...vreau sa cheltui max 1500 de euro(primul motor). Știți unul ok din punct de vedere mecanic de vânzare?

 

Mersi de pe acum;

Horatiu

cam asa si asa. ia scotoceste mai bine in pusculita, fura alocatia si pensia cuiva, apoi poti cat de cat sa te apropii de ceva bun din punct de vedere mecanic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, asigurare (320 RON..fuuuuuck ) ..... si cam asta e.

domo.ro 200Ron si iti va da un cupon de 60roni. Aceasta este oferta pentru 1 an

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor si doamnelor, de unde va luati cauciucuri moto ?

 

Ce parere / experiente aveti cu Metzeler Roadtec Z8 ? E le-am testat anul tecut prin septembrie 2012 pe un BMW R1200R de la 0 grade pana la 20-25 si am fost foarte placut impresionat de ele ..

 

Alternative, propuneri ?

 

Multam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor si doamnelor, de unde va luati cauciucuri moto ?

 

Ce parere / experiente aveti cu Metzeler Roadtec Z8 ? E le-am testat anul tecut prin septembrie 2012 pe un BMW R1200R de la 0 grade pana la 20-25 si am fost foarte placut impresionat de ele ..

 

Alternative, propuneri ?

 

Multam !

Diablo corsa, Pilot Power, Road Atack, Qualifer.....

 

acum depinde ce vrei sa faci. dar la anu iti recomand sa pui D211 ca sa te tii de mine acolo......stii tu unde :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

cam asa si asa. ia scotoceste mai bine in pusculita, fura alocatia si pensia cuiva, apoi poti cat de cat sa te apropii de ceva bun din punct de vedere mecanic.

 

Pai nah; eu am aruncat undita in lac :-) sa vad ce prind. ce parere aveti, la cat ar trebui sa urc?... am scos cagula pentru jafuri si ciocanul pt pușculița. Prețul care l-am dat e pentru un motor eventual nu e înmatriculat aici; are nevoie de toate consumabilele etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domo.ro 200Ron si iti va da un cupon de 60roni. Aceasta este oferta pentru 1 an

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa si asa. ia scotoceste mai bine in pusculita, fura alocatia si pensia cuiva, apoi poti cat de cat sa te apropii de ceva bun din punct de vedere mecanic.

 

Pai nah; eu am aruncat undita in lac :-) sa vad ce prind. ce parere aveti, la cat ar trebui sa urc?... am scos cagula pentru jafuri si ciocanul pt pușculița. Prețul care l-am dat e pentru un motor eventual nu e înmatriculat aici; are nevoie de toate consumabilele etc.

Pai ca idee ai aici un monster 600 la Ploiesti. Proprietarul nu se deranjeaza prea tare sa scape de ea, drept urmare nu scade neam sub 1500. Motoreta este tinuta in garaj si este una sincera. Am vazut`o si eu acum ceva timp, dar am preferat sa mai pun ceva la buget sa`mi iau alta.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calculeaza inmatricularea, revizia de inceput si bulendrele. Nu te arunca la ceva ce mai tarziu nu-ti va permite sa-l folosesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calculeaza inmatricularea, revizia de inceput si bulendrele. Nu te arunca la ceva ce mai tarziu nu-ti va permite sa-l folosesti.

Adevarat, si eu acum trebuie sa mai renunt la beri sa o pot inmatricula si sa`i fac schimbul de curele si ulei...sa nu uitam si de echipament, foarte important !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calculeaza inmatricularea, revizia de inceput si bulendrele. Nu te arunca la ceva ce mai tarziu nu-ti va permite sa-l folosesti.

Mersi de sfat;

 

Am incercat sa iau in calcul cat mai multe aspecte. Am deja casca, geaca ghete si cizme; urmeaza o armura. Banii de inmatriculare ii am, nu ar trebui sa fie o problema. Eu vreau una ieftina fiindca e primul motor, sunt sigur ca sunt sanse mari sa il dau de pamant, macar asa imi e doar mila de el (si poate de mine) dar nu mi-e ciuda ca am dat multi bani.

imi mai lipseste un monster, e motorul pentru care mi-am facut carnetul asa ca incet va veni si el.

 

Spor;

Horatiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar as vrea sa particip la un meet and greet; poate si inainte de a cumpara. Pana atunci; daca mai vedeti un exemplar care merita vazut va rog sa dati de veste, in ceea ce priveste locatia nu e prea importanta.

O zi faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buei.. hal de monsteristi.. unu n-ati urcat o poza sau sa suflati intr-o lumanare.

 

Astazi se implinesc 20 de ani de la lansarea pe piata a primului model monster, cel de 900 .

 

72365_587225511305512_1397997044_n.png

 

:cheers:

 

Si a fost donat celebrului Ayrton Senna, dar din pacate ulterior a ajuns dauna totala.

Ce a mai ramas din el sunt cateva poze si un film.

306203_587245977970132_2042324959_n.jpg

 

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e a mai ramas din el sunt cateva poze si un film.

 

 

Haha, mai vazusem filmul asta de cateva ori dar nu am realizat pana acum ca tipa sta pe monopost... :D

 

Si noi ne mai miram de tipul care a venit la academie anul trecut cu prietena-sa care se tinea bine de el ca sa nu alunece de pe motor; uite ce model a avut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, la faza cu monopostul am ras si eu :) Nu credeam ca e posibil sa stai pe asa ceva...ma rog fetele au posteriorul lucrat :crack:

 

 

 

Intrebarea intrebatoare, monsterul care este pe injectie, obligatoriu are bordul acela cu mai multe leg-uri ? in formula 3-2-1 ? Am pus ochii pe unul si proprietarul zice ca este injectie si am mai nou dar nu inteleg ce e cu bordul asta : http://www.mcnews.com.au/NewBikeCatalogue/2001/Ducati/Images/DucatiMonsterS4dash.jpg stiam ca trebuie sa arate alfel, eu cel putin asa am avut la carburatie si ma gandesc sa nu fi fost lovit in fata si schimbat cu alt model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bordul asta e de pe primele modele S4 (sfarsit de 2001 - inceput de 2002), care este model cu motor pe injectie. A fost prezent si pe M600, M750 si M900 pesntru o scurta perioada de timp (cateva luni) pana sa introduca injectia si pe modelele astea. Am avut M600 din 2001 iar bordul era ca asta.

Singura diferenta notabila intre modelele pe carb si cele pe injectie este prezenta LED-uli "CODE": asta indica prezenta chip-ului din cheia de contact, propriu modelelor cu motor pe injectie.

Pe scurt: bordul era veritabil.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...