Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

mm oare de unde as putea comanda un set de stickere pt ducati.. Alea argintii clasice de monster an 2000. am gasit in cateva locuri nu mi se pare un pret rezonabil 130 Ron un set stanga dreapta :))

iti dau eu gratis. vino la noi sa le ei sau sa le montam. gratis.

 

De vanzare /index.php?/topic/691451-vand-ducuati-749/

Daca se vinde,se transforma in streetfighter :10:

vino la noi ca iti facem ceva frumos la jumatate din pretul unui SF

 

De vanzare /index.php?/topic/691451-vand-ducuati-749/

Daca se vinde,se transforma in streetfighter :10:

vino la noi ca iti facem ceva frumos la jumatate din pretul unui SF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare din Egypt,

 

gasca nebuna la Ducati-Cairo,

 

diavel si monstere cat cuprinde,

astept sa fac o tura cu baietii si va trimit ceva poze,

 

cei de aici se pregatesc de o tura prin europa,

l-am indicat sa nu ocoleasca Romania,

 

se pare ca vor accesa site-urile noastre (Ducati Bucuresti si clubul Desmoriders) pentru detalii,

sper sa incepem plimbarile din aprilie!!!

 

toate cele bune si asfalt uscat,

 

PS: Dafway avem de discutat cand ajung in tara pentru instalarea unor accesorii la monsterul meu :rock:

 

post-33894-0-06745900-1362652607_thumb.jpg

post-33894-0-14608600-1362652648_thumb.jpg

post-33894-0-72837700-1362652710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain dom'le. Cand te intorci?

 

pe 3 aprilie sunt in tara,

 

in seara asta ma vad cu baietii de la Ducati la o tura prin Cairo,

cald si bine, aici sezonul moto nu a are limite....

 

bafta,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din Egypt,

 

gasca nebuna la Ducati-Cairo,

 

diavel si monstere cat cuprinde,

astept sa fac o tura cu baietii si va trimit ceva poze,

 

cei de aici se pregatesc de o tura prin europa,

l-am indicat sa nu ocoleasca Romania,

 

se pare ca vor accesa site-urile noastre (Ducati Bucuresti si clubul Desmoriders) pentru detalii,

sper sa incepem plimbarile din aprilie!!!

 

toate cele bune si asfalt uscat,

 

PS: Dafway avem de discutat cand ajung in tara pentru instalarea unor accesorii la monsterul meu :rock:

 

te asteptam cu drag. sa ne suni inainte.

 

 

@dafway multumesc de oferta problema ca sunt la 500 km distanta de voi la bistrita.

da mi o adresa si ti trimit colantele prin curier. si treci tu sa dai o cafea. da mi un telefon sa vedem cum facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tuturor doamnelor si domnisoarelor, ducatiste si nu numai, le urez un calduros LA MULTI ANI si un 8 Martie de neuitat!

 

Multumim frumos! :thanks:

 

 

Distractie placuta maine! Eu, desi m-am entuziasmat si mi-am facut RCA valabil incepand de maine, cred ca mai tin cel putin o saptamana monstrul in casa. Dupa cum arata prognoza meteo, o sa ploua cam toata saptamana viitoare si sunt chiar sanse de ninsoare spre weekend. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


 

Salut, as avea nevoie de o casca xs sau s pentru acest weekend, ma poate ajuta cineva va rog? Multumesc!

Iti dam noi, vino cu buletinul si iti imprumutam noi o casca.

Editat de DAFWAY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau la toti, am o intrebare dragilor referitor la un Dcuati MonsterDark600 model din `98 , proaspat achizitionat ,( my 1`rst bike :) ) .

 

Am o intrebare spre ca o pun exact unde trebuie, vreau sa il pun putin la punct cu consumabilele , lantul , distributia iar rugamintea mea este sa ma lamuriti ce se schimba cand ii faci distributia la un Monster? am tot gasit diverse oferta la cateva magazine(atat online cat si locale) iar preturile primite cand intreb de Kit distributie sunt intre 100 ron , 200 ron, si chiar 150 Euro sau 10 milioane ,(unii imi dau oferta pt 2 curele altii imi spun de role, pinioane)... din pacate tehnic nu ma pricep deloc la moto dar imi plac foarte mult si intentionez sa utilizez acest Ducati cu incredere si placere.

 

Orice indrumare sau lamurire este binevenita.Weekend placut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceau la toti, am o intrebare dragilor referitor la un Dcuati MonsterDark600 model din `98 , proaspat achizitionat ,( my 1`rst bike :) ) .

 

Am o intrebare spre ca o pun exact unde trebuie, vreau sa il pun putin la punct cu consumabilele , lantul , distributia iar rugamintea mea este sa ma lamuriti ce se schimba cand ii faci distributia la un Monster? am tot gasit diverse oferta la cateva magazine(atat online cat si locale) iar preturile primite cand intreb de Kit distributie sunt intre 100 ron , 200 ron, si chiar 150 Euro sau 10 milioane ,(unii imi dau oferta pt 2 curele altii imi spun de role, pinioane)... din pacate tehnic nu ma pricep deloc la moto dar imi plac foarte mult si intentionez sa utilizez acest Ducati cu incredere si placere.

 

Orice indrumare sau lamurire este binevenita.Weekend placut!

 

de obicei se schimba doar curelele. rolele nu am auzit pe cineva sa le fi schimbat, in cel mai rau caz se schimba rulmentii rolelor dar este foarte putin probabil sa fie necesar. pretul curelelor variaza in functie de marca. oem cred ca nu sare de 100E, la care se adauga bineanteles manopera la un service (chiar daca crezi ca ai habar, recomand un service. nu este foarte scump)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei se schimba doar curelele. rolele nu am auzit pe cineva sa le fi schimbat, in cel mai rau caz se schimba rulmentii rolelor dar este foarte putin probabil sa fie necesar. pretul curelelor variaza in functie de marca. oem cred ca nu sare de 100E, la care se adauga bineanteles manopera la un service (chiar daca crezi ca ai habar, recomand un service. nu este foarte scump)

 

Merci Frumos , pai numa la ceva service unsde stie sa faca asa ceva o sa il duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca esti din arad, nu stiu daca aveti service Ducati in zona. referitor la ce ai intrebat tu, cum ti-a zis si Zar916. cea mai des intalnita interventie, e cea de schimbat curelele. apoi in functie de uzura motocicletei, pot fi schimbate rolele, pastilele. dar astea se verifica intai, iar dupa caz se schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Frumos , pai numa la ceva service unsde stie sa faca asa ceva o sa il duc.

In TM e un tip ok ce se pricepe pe Ducati, arunca un ochi pe aici ca am uitat cum il cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de azi aici : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.567989393218814.1073741825.100000232746928&type=1

 

Neoficial sezonul 2013 s-a deschis.

 

Oficial , asa cum spuneam si astazi, deschidem sezonul DesmoRiderilor cu o tura mai lunga pe data de 30 martie - revin cu info luni.

 

Va salut,

 

Andrei

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de indrumari, eu vreau sa o pun intr-o stare cat mai ok posibila , este prima , si este un monster mult visat, iar pt ca e moto mea de suflet pun banu cat trebuie numa sa fie ok,pt ca pt mine o fac.

Service Ducati in Arad nu este precis dar mai sunt pe ici pe colo cate unii care se mai baga la reparat, e un anume Bitza ce e si unul din mecanicii lui Robert Muresan , am inteles ca baiatu stie f bine Ducati.

Va multumesc deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Service Ducati in Arad nu este precis dar mai sunt pe ici pe colo cate unii care se mai baga la reparat, e un anume Bitza ce e si unul din mecanicii lui Robert Muresan , am inteles ca baiatu stie f bine Ducati.

Va multumesc deocamdata.

 

vezi tu la ce carpaci duci motorul la schimbat curelele. ca asa am facut si eu. si am mai bagat aproape 2000Euro sa o repar pt ca am schimbat curelele si m-am bazat ca au fost schimbate de mecanic.

 

baiatul asta Bitza, daca stie la Ducati, e ok. dar sa cunoasca cu ce se mananca. curelele iti recomand sa le schimbi doar la service specializat. trebuie intinse cu aparatul special, altfel faci buba. si buba costa mult in astfel de cazuri.

 

bineinteles ca la monster nu e atat de sofisticata cum e la cele in 4 valve si nici atat de puternica incat sa distruga curelele, cum nici tu nu cred ca esti vreun ghost rider pe monster. dar...... never say never.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de indrumari, eu vreau sa o pun intr-o stare cat mai ok posibila , este prima , si este un monster mult visat, iar pt ca e moto mea de suflet pun banu cat trebuie numa sa fie ok,pt ca pt mine o fac.

Service Ducati in Arad nu este precis dar mai sunt pe ici pe colo cate unii care se mai baga la reparat, e un anume Bitza ce e si unul din mecanicii lui Robert Muresan , am inteles ca baiatu stie f bine Ducati.

Va multumesc deocamdata.

Salut, eu zic....sa il duci la baietii de la DAFWAY . Sunt foarte de gasca si au habar cu ce se mananca mobrele astea.Si eu l-am dus pe al meu, pt o inspectie generala,

schimbat curele,(revizie generala nu doar curele )montat un far de monster si cosmetizat. Deocamdata nu s-au apucat de el,dar sper in scurt timp, sa apuc la banuti si sa le dau de lucru :D

nu sunt preturi mari si dau garantie pe orice piesa iti schimba.Daca nu ai posibilitatea sa deplasezi motorul pana la ei,nu e problema ca vin dupa el,eu mi-am facut un calcul si daca era sa inchiriez o platforma si sa merg pana la Bucuresti tot acolo eram cu banu,si asa au venit dupa el,am discutat putin si acum....astept luna mai sa vin si eu acasa,sa imi calaresc monstrul. Bafta in decizii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleooo ieri a fost intalneala ?

ce naiba, eu nu am stiut :(( si am fost toata ziua prin oras dar nu ne-am intalnit :(

brrrrrrr :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...