Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Off topic .. Vand Golf 5, 1.6 benzina, 2007, 76.000 Km. Revizionat la reprezentanta, stare perfecta. Daca stiti pe cineva interesat, da-ti va rog de veste. Pret: 7000 EUR negociabil.

 

doru.sandu@gmail.com / 0745800152

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Panigale, multumita galeriilor reuseste sa tina saua mereu calda (sigur asta a fost ideea celor de la Audi, incalzirea in scaun )

cum adica dom'le caldura la saua? ca aia are tobele dedesubt sub ea. da galeria aia asa multa caldura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un monster din 2000 sa dau 3000euro ma scuzati dar nu este o afacere buna, eu am dat pe al meu asta toamna cu 2000E si era impecabil, 2001 carburatie, am zis ca gasesc un minim 2003 IE si fac o treaba..dar se pare ca piata de Ducati e moarta in RO sau au preturi astronomice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea ta poate fi considerata un afront in fata unor propietari ca CocoSon care a investit bani si timp in ultimii 4 ani in motocicleta si care e obligat s-o vanda (primeaza alte motive in fata celor financiare). Cauta pretul unui kit Sh ca cel gasit pe motoreta lui pentru evacuare si vei constata ca tu ai vandut motoreta la un pret astronomic. Ca nu sunt resurse e una, alta e sa judeci posesori ce doresc sa obtina un pret oricum mai mic decat cel cerut pe alte piete. In aceeasi situatie se afla si Doctorul (ambele motociclete stau in acelasi garaj)

 

 

Pentru cei ce au nevoie de schimbarea uleiului, aveti aici un user cu preturi si reviewuuri ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica dom'le caldura la saua? ca aia are tobele dedesubt sub ea. da galeria aia asa multa caldura?

 

Te tine cald :))) Chiar incalzeste saua. Spre norocul meu n-am mers in trafic, astfel incat sa am ocazia sa vad cat de tare :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest faptul ca motocicletele Doctorului sau a lui Coco nu sunt super intretinute dar din pacate banii sunt putini si piata in cadere libera.

 

Asta e una si acelasi lucru l-am descris 2 pagini in urma, alta e discutia in care se sbliniaza faptul ca pe piata nu sunt motorete bune de vanzare la preturi de bun simt.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te tine cald :))) Chiar incalzeste saua. Spre norocul meu n-am mers in trafic, astfel incat sa am ocazia sa vad cat de tare :)))

 

 

aha. ma uimeste ideia cum ca incalzeste saua, stiid ca tobele sunt dedesubt. dar... orice e posibil. vorba ta, e Audi :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Ducati ar fi ieftine, nu ar mai fi Ducati :D

 

PS. Daca ar fi sa-mi cumpar motocicleta din Romania, Ducati mi-as lua. Sunt printre singurii proprietari care-si ingrijesc motocicleta asa cum trebuie :)

PS2. Tocmai ce am combinat o pisi draguta sa-si ia Monster si sa se alature grupului :D



Caut o husa moto buna, vreo recomandare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Ducati ar fi ieftine, nu ar mai fi Ducati :D

 

PS. Daca ar fi sa-mi cumpar motocicleta din Romania, Ducati mi-as lua. Sunt printre singurii proprietari care-si ingrijesc motocicleta asa cum trebuie :)

 

In lumina acestor afirmatii: dau S4R-ul, 5000€.

 

Anuntul este deocamdata informal si nu, nu ma grabesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In lumina acestor afirmatii: dau S4R-ul, 5000€.

 

Anuntul este deocamdata informal si nu, nu ma grabesc.

Ca tot veni vorba, as dori sa-mi exprim si eu intentia de a vinde "calu' " s2r 800 - €4300

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In absolut, ai dreptate.

Dar pe de alta parte, Monstrul original traieste acum mai mult prin modelele Sport Classic. Monstrul nou, racit pe aer, este modernizat si si-a pierdut acel zest de clasicism. Streetfighter-ul este la fel de "fabricat" precum au fost S4, S4R, S4Rt. Toate au fost practic niste "naked superbikes". Aratau mai bine decat actualul Streetfighter? Clar. Ofera actualmente Ducati vreo alternativa la SF? Poate Diavel - dar nici ala nu e odrasla lui Venus si Apollo daca ma intelegi.

1098/1198 arata intr-adevar mai bine, dar in mod realist ergonomia nu le recomanda pentru un uz regulat, mers prin oras, etc.

Oricum, nu e ca si cand mi-as lua SF maine - nu m-am hotarat deloc asupra viitoarei consoarte. Consider doar ca SF-ul e o una dintre posibilitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parere personala, dar Streetfighter nu va avea niciodata linia unui Monster classic. Decat un naked fabricat, mai bine originalul (1098-1198)

 

Pai Monsterul e un naked, la fel ca CB-ul, ca Hornet-ul, o motocicleta commuter. Streetfighterul e din categoria..streetfighter-urilor :D motociclete obraznice, gen Z750, Z1000..vitezane dezbracate cu ergomie ridicata. Clase diferite, aceiasi destinatie.

SF-ul de la Ducati e o motocicleta foarte frumoasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...