Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

TVA la persoane fizice ? Sau ai inmatriculat-o pe firma ?

 

De la ANAF pt masini de ex, este taxa de poluare / inmatriculare / timbru mediu, pt moto stiam ca nu se plateste / solicita.

 

Nu, am inmatriculat-o pe persoana fizica. Asa e, pentru motor (SH) nu se plateste taxa de poluare, dar tot ai nevoie de certificatul ala de la ANAF care sa ateste asta. Multa birocratie, ce sa zic?!

 

Am zis imatricularea.PUNCT!! Si vezi ca mai era un tip la Botosani care si-a inmatriculat motoreta cumparata din Anglia, iar pretul a fost acelasi.

 

Nu te certa cu mine, uite numarul lui Alex Dafway : 0764/872.999, 0741/530.698 si vezi ce spune.

 

Eu nu ma cert cu tine, Zaire. :) Am tinut totusi sa nu induci lumea in eroare. Inmatricularea in Romania este una. Transportul si taxele in afara sunt altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:) Am tinut totusi sa nu induci lumea in eroare. Inmatricularea in Romania este una. Transportul si taxele in afara sunt altceva.

Esti prea incapatanata sa accepti ca poate intre timp s-au schimbat sumele platite catre asigurari sau taxele statului roman.

Addrianii, te astept cu interes sa mi spui cat ai platit inmatricularea motoretei ca sa nu induc lumea in eroare.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxele catre statul roman nu s-au majorat atat de mult din octombrie si pana acum. Daca nu ma crezi, verifica! De exemplu, pe site-ul DRCPIV. Da, sunt incapatanata. Dar mai ales atunci cand stiu despre ce vorbesc, asa ca nu accept bullshit! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis imatricularea.PUNCT!! Si vezi ca mai era un tip la Botosani care si-a inmatriculat motoreta cumparata din Anglia, iar pretul a fost acelasi..

 

 

ai are ghidonul pe dreapta. trebuie omologata la noi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghidonul ca ghidonul, dar farul? :D

Confirm si eu preturile spuse de Petite, cu motor inmatriculat in decembrie, dar neadus de afara, intr-adevar.

Despre taxa de poluare nu stiu ce sa zic; oricum anul trecut a fost suspendata cu totul deci nu stiu daca s-ar plati pentru motoreta sau nu, desi nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghidonul ca ghidonul, dar farul? :D

 

Confirm si eu preturile spuse de Petite, cu motor inmatriculat in decembrie, dar neadus de afara, intr-adevar.

Despre taxa de poluare nu stiu ce sa zic; oricum anul trecut a fost suspendata cu totul deci nu stiu daca s-ar plati pentru motoreta sau nu, desi nu cred.

 

 

Copii, avem un S2R din cate vad eu care ar merita salvat. poate careva ii gaseste intrebuintare http://www.nbgleasing.ro/secondhand/ducati/monster/SH3113-3024.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Copii, avem un S2R din cate vad eu care ar merita salvat. poate careva ii gaseste intrebuintare http://www.nbgleasing.ro/secondhand/ducati/monster/SH3113-3024.html

 

Transmisie manuala: 5+1 :D

 

La multi ani copii! O primavara plina de iubire! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ...cand franez spatele,se comporta normal(franeaza normal) , dar dupa ceva timp se infraneaza roata, nu imediat ci dupa mai mult timp. mentionez ca etrierul este bun si pistonasele revin foarte usor la loc . treaba asta se intampla cand este foarte cald afara, si atunci cand se infraneaza roata pedala de frana se intareste maxim. am schimbat lichidul de frana, am facut aerisirea si cu pistol dintr-acela de vacuum si ma gandesc ca altceva nu are ce sa fie decat pompa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti prea incapatanata sa accepti ca poate intre timp s-au schimbat sumele platite catre asigurari sau taxele statului roman.

Addrianii, te astept cu interes sa mi spui cat ai platit inmatricularea motoretei ca sa nu induc lumea in eroare.

asta cred ca se va intampla pe la sfarsitul lunii martie.

 

dupa efectuarea procedurilor, voi posta aici toate detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ...cand franez spatele,se comporta normal(franeaza normal) , dar dupa ceva timp se infraneaza roata, nu imediat ci dupa mai mult timp. mentionez ca etrierul este bun si pistonasele revin foarte usor la loc . treaba asta se intampla cand este foarte cald afara, si atunci cand se infraneaza roata pedala de frana se intareste maxim. am schimbat lichidul de frana, am facut aerisirea si cu pistol dintr-acela de vacuum si ma gandesc ca altceva nu are ce sa fie decat pompa.

ceva nu miroase a bine acolo. incearca sa "consulti" un mecanic. totusi nu vad motiv de schimbat pompa. poate e infundat sau ........n-am ideie asa din ce-mi zici.

 

eu am probleme cu pompa de ambreiaj, lucreaza normal, doar ca nu-si revine. adica inca-mi ramane putina presiune si imi tine oleaca debraiat. cred ca tre sa scot lichidul tot si sa aerisesc mai bine, sau e posibil sa fie garniturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transmisie manuala: 5+1

 

La multi ani copii! O primavara plina de iubire! :kiss:

 

Si pe mine m-a amuzat precizarea "5+1".

 

Multumim pentru urari! Right back at you! :thanks:

 

<troll> Dar pe viitor sa stii ca urarea la moda acum este "O primavara frumoasa!" :smoke: </troll>

 

 

V-ati intalnit pana la urma la bere & co.? Daca nu, se mai face ceva sambata asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up-date vis-a-vis de S2R-ul de 1000 de la NBG Leasing: a fost facut dauna totala de 2 ori pana acuma si km din bord, cam 18.000 sunt de fapt peste 50.000. Brusc, pretul a devenit prea mare

Editat de integrale_awd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati intalnit pana la urma la bere & co.? Daca nu, se mai face ceva sambata asta?

 

Nu. Da. Veniti cu propuneri concrete.

 

up-date vis-a-vis de S2R-ul de 1000 de la NBG Leasing: a fost facut dauna totala de 2 ori pana acuma si km din bord, cam 18.000 sunt de fapt peste 50.000. Brusc, pretul a devenit prea mare

 

In legatura cu dauna totala: nu ai idee cat de usor se poate da asa ceva la un Ducati. Iti pot spune mai multe cand ne vedem ^_^

Cat despre numarul real de kilometrii, esti sigur? Cum s-a intamplat? S-a inlocuit doar bordul? Unde a fost reparata motocicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu. Da. Veniti cu propuneri concrete.

 

 

In legatura cu dauna totala: nu ai idee cat de usor se poate da asa ceva la un Ducati. Iti pot spune mai multe cand ne vedem ^_^

Cat despre numarul real de kilometrii, esti sigur? Cum s-a intamplat? S-a inlocuit doar bordul? Unde a fost reparata motocicleta?

Informatia imi parvine de la Andu. Mi-a zis ca stie motorul. Aparent ultima oara i-a fost schimbata furca si altele la Metrotehnica.

Inclusiv bordul.

 

in alta ordine de idei, hai mai oamini sa bem o bere macar maine. la desmogrill. sau oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

up-date vis-a-vis de S2R-ul de 1000 de la NBG Leasing: a fost facut dauna totala de 2 ori pana acuma si km din bord, cam 18.000 sunt de fapt peste 50.000. Brusc, pretul a devenit prea mare

 

Ti-a zis Andu ceva legat de acei km? Din cate stiu, motoreta aceea mai mult a stat.

 

 

Pulled the trigger !!!

 

Ducati 620 SS - 2003, proaspat proprietar ! ;)

welcome :pics:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pics will have to wait, sunt pe telefon si taptalk nu suporta motociclism.ro

depinde de telefon, dar poti da in josul paginii si ai acolo Full Version. va merge mai greu, dar poti pune si poze. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...