Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

du-te ma de aici, paracioasa mica ce esti !

 

gazul din amortizor face altceva, tine presiunea uleiului constanta impiedicand fenomenul de cavitatie in cazul utilizarilor extreme-greutate mare, mers sportiv sustinut - nu din cauza asta ai tu amortizorul moale.

dar am inteles ca merge servisat...nu? inca ceva...ati putea sa imi recomandati un ulei de furca si unul de motor eventual un magazin online de unde le pot cumpara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu te apuca singur sa-ti servisezi furca, ca nu e asa simplu cum pare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu ce dreaqu le-ai facut ma la mu...ospatarii din Bikers. Am trecut acum o saptamana pe acolo cu cineva si am indraznit sa intreb de tine. Zici ca l-am injurat de muicamasa :))))

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu ce dreaqu le-ai facut ma la mu...ospatarii din Bikers. Am trecut acum o saptamana pe acolo cu cineva si am indraznit sa intreb de tine. Zici ca l-am injurat de muicamasa :))))

Erau doi fraieri? :D

Is doi maimutoi de la tara, nu stiu ei prea multe. Trebuie sa vii pe tura aialalta, ca sunt 3 minore..mai interesante :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar am inteles ca merge servisat...nu? inca ceva...ati putea sa imi recomandati un ulei de furca si unul de motor eventual un magazin online de unde le pot cumpara?

 

 

Nu te apuca singur sa-ti servisezi furca, ca nu e asa simplu cum pare :)

Daca totusi tii sa le faci singur, uite un walk-through

service furca.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi iti recomandam Yacco, este un ulei

 

dar am inteles ca merge servisat...nu? inca ceva...ati putea sa imi recomandati un ulei de furca si unul de motor eventual un magazin online de unde le pot cumpara?

Noi iti recomandam Yacco, in functie de motor si de furca iti pot spune ce ti se potriveste. Da mi mai multe detali despre ce fel de furca vb si ce tip de motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totusi tii sa le faci singur, uite un walk-through

Ms baieti, oricum nu ma apucam eu de capul meu ;)...prima oara voi fii ucenic...pozele din link totusi m-au adus cu picioarele pe pamant. Am o intrebare insa...nu cumva gasiti prin garajele voastre un melc de kilometraj ratacit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello!!!! "micutul japonez" din mine....nu se poate abtine!!!! pozeeee :bigstar:

oooo salutari din partea lui joker (luci) la zar916 (eujen) :cheers:

il astept dupa 26 august la mine la o bere...si pe voi ducatisti, daca ajungeti pe transalpina...defapt zona sebes :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 620ie, ce DOT se baga la Frana + Cluch? Sunt putin blocat.

Pe manualul descarcat de pe Ducati scrie: Advance Brake DOT 4, pe capacelele de la rezervoare scrie DOT: 3:-5

 

L.E. Ma gandesc la posibila varianta ca fostul proprietar sa fi schimbat capacelele cu unele de la M600, ca sunt identice..

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mr BoogA, daca maine ti-ar fura un nene monstrul, ai fi fericit? Normal ca mobra ar ajunge in Rep Moldova sau prin Bg unde ar fi vanduta fara acte la pret de nimic, iar nenii de acolo n-ar fi deloc deranjati. Sunt sigur ca si ei au vorba noastra "a fost imprumutata de la o batranica din Romania"... Citeste cand dai share, instinctul de turma n-o sa te ajute cu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 620ie, ce DOT se baga la Frana + Cluch? Sunt putin blocat.

Pe manualul descarcat de pe Ducati scrie: Advance Brake DOT 4, pe capacelele de la rezervoare scrie DOT: 3:-5

 

L.E. Ma gandesc la posibila varianta ca fostul proprietar sa fi schimbat capacelele cu unele de la M600, ca sunt identice..

 

DOT 4

Dot 3 e standard vechi, dot 5.1 e pentru sisteme moderne de franare, abs & shit :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOT 4

Dot 3 e standard vechi, dot 5.1 e pentru sisteme moderne de franare, abs & shit :peace:

Daca am bagat deja DOT3, e paguba mare, pot sa merg cu el, sau il scot de urgenta pana sa o misc, strica garnituri/ pompa...ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urgent, am nevoie sa iau legătura cu Andu ( sau alt service București ) , are cineva nr lui de telefon?

 

 

Uite pentru Dafway: 0736DAFWAY (0736.323.929)

 

La Metrotehnica de ce nu mergeti?

 

Cosmin SOCOL

Departament Vanzari

T/ +40 21 450 05 00

M/ +40 728 38 22 84

F/ +40 21 457 09 09

cosmin.socol@ducatibucuresti.ro

sales@ducatibucuresti.ro

 

Iulian BALINT

Departament Service

T/ +40 21 450 05 00

F/ +40 21 457 09 09

service@ducatibucuresti.ro

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Metrotehnica de ce nu mergeti?

 

Cosmin SOCOL

Departament Vanzari

T/ +40 21 450 05 00

M/ +40 728 38 22 84

F/ +40 21 457 09 09

cosmin.socol@ducatibucuresti.ro

sales@ducatibucuresti.ro

 

Iulian BALINT

Departament Service

T/ +40 21 450 05 00

F/ +40 21 457 09 09

service@ducatibucuresti.ro

Pentru ca ceilalti sunt clasici in viata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...