Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu ce optiune as putea sa am??? : )))) ....cum sunt mai deosebita asa,( vb unora).....eu vreau o camera tripla sau matrimoniala mare. :givemebeer: .... daca e bal....bal sa fie:)))))))

Mada, in cazul asta tu ai putea inchiria barul : D O sa iesi bine ca se pare ca sunt niste baieti la care le place bautura... n-as fi zis... : ))

 

Gandeste-te asa: pe mine va e mai usor sa ma carati decat pe el.

 

Pe el nu trebuie sa il caram, se descurca si singur :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci s ane intelegem ...bogdan nici nu consuma nici nu absoarbe...bogdan testeaza...acum ne rame de vazut cum or sa iasa testele...si am mai ivatat ca in 4 labe e mai sigura treaba

zi`le tu bogdane! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: :kiss: :moto: bravo baby......asa te vreau!!!!

N-am mai plecat in seara asta, dar plec maine. romania e tara sarbatorilor si nu ne putem abate de la gratarele si manelele legale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Later update:

Lista:
Crazy Devil (Bogdan)
Mel
Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Cosmin + 1 -> Brasov
stefanlts +1 -> Brasov
Ionut -> Brasov
Zair?
Costin

 

hai ca incet incet, se aduna lumea.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Later update:

Lista:
Crazy Devil (Bogdan)
Mel
Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Cosmin + 1 -> Brasov
stefanlts +1 -> Brasov
Ionut -> Brasov
Zair?
Costin

 

hai ca incet incet, se aduna lumea.

Mel = Costin. Cred ca m-ai pus de 2 ori pe lista :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mel = Costin. Cred ca m-ai pus de 2 ori pe lista :)

ok, ramane unu din ei, vom decide care. Mel sau Costin :))

 

pana la urma care este programul si traseul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma care este programul si traseul

traseul ti-l pot spune doar pentru noi cei ce venim de la Bucuresti, dar oricum nu e definitiv.

Bucuresti- Ploiesti- Brasov (o luam pe Siriu) - Sighisoara - Bazna (spre Medias).....drumul de intoarcere nu l-am stabilit....am zis sa il lasam la aprecierea celor ce vor avea o noapte "furtunoasa" :crack: :cheers: :friends:

 

Maine dimineata la ora 8.15 ne intalnim la Petrom-ul de la Miorita. Alimentam, bem o cafea.....

Plecarea este la ora 9.00 FIX.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Estimez ca undeva in jurul orei 13:00 ne vom intalni cu baietii din BV in benzinaria MOL de aici (checkpoint B ).

Tot in linkul de mai sus este si traseul la dus.

 

Lista finala pentru care s-au si facut rezervari:

Mada
Angel
Eugen
Buggy
Radu
Silviu + 1
Marius +1
Cosmin + 1 -> Brasov
stefanlts +1 -> Brasov
Ionut -> Brasov
Crazy
Costin
In total 2 camere single si 7 double.
Am intrebat la pensiune si camere mai exista in caz ca mai sunt doritori pe ultima suta, dar am rugamintea sa sune si sa isi rezerve fiecare pe numele lui.
Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Estimez ca undeva in jurul orei 13:00 ne vom intalni cu baietii din BV in benzinaria MOL de aici (checkpoint B ).

Tot in linkul de mai sus este si traseul la dus.

 

Lista finala pentru care s-au si facut rezervari:

Mada

Angel

Eugen

Buggy

Radu

Silviu + 1

Marius +1

Cosmin + 1 -> Brasov

stefanlts +1 -> Brasov

Ionut -> Brasov

Crazy

Costin

In total 2 camere single si 7 double.

Am intrebat la pensiune si camere mai exista in caz ca mai sunt doritori pe ultima suta, dar am rugamintea sa sune si sa isi rezerve fiecare pe numele lui.

Eu vin cu fratimiu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Fratimiu mi-a şi motor si copiilor şi de toate. Întrucât nu am motor, el îmi e şoferul. Cazare nu-i bai, doarme şi în maşină dac. E cazul. Cert este ca vinse respectă culoarea (maşină roşie)

 

Da. Fratimiu mi-a şi motor si copiilor şi de toate. Întrucât nu am motor, el îmi e şoferul. Cazare nu-i bai, doarme şi în maşină dac. E cazul. Cert este ca vinse respectă culoarea (maşină roşie)

 

Da. Fratimiu mi-a şi motor si copiilor şi de toate. Întrucât nu am motor, el îmi e şoferul. Cazare nu-i bai, doarme şi în maşină dac. E cazul. Cert este ca vinse respectă culoarea (maşină roşie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și yo! :moto:

 

Bun, deci am ajuns acas mai repede c-am luat-o prin sud.

 

On the bright side:

 

- primul trip de 700 km

- cheia si bogata drumuri excelente pentru moto, primele serpentine mai serioase, ne-am inteles bine - mai ales după cheia

- consum mediu 4l/100, cu portiuni de 3,5 (V. Oltului). Uou!

- fain și Dealul Negru, ce să zic, că oricum nu mai aveam de ales.

 

Negative:

- nu-i place praful deloc. Am pățit-o la Sibiu, lucrurile stau așa: de la mine din Dealului (cei din SB cunosc topografia) cobor spre Transilvaniei sa merg spre Pădurea Dumbrava la o cafea, până se decide gașca de la Bazna pe unde s-o ia. Transilvaniei sens unic, deviație, tranșee... ok, cobor cum vrea primarul, ajung pe varianta sa urc spre Calea Poplăcii, merg cu grijă printre gropi astupate cu nisip și pietriș, atenție să nu mă sparg. Sus la intersecție, sens giratoriu brăzdat de tranșee, traversez 2 iar pe-al treilea, care avea și gropi... când să ies din el simt spatele că fuge, dau să echilibrez, ea nu și nu, isteții de la Primărie închiseseră strada cu betoane de 1 m, până să ne clarificăm situația ne sprijinim de unul din ele. Genunchera și casca își fac treaba, ea se sparge-n figuri cu farul și un geamul de la turometru. Deci, de reparat. Imi dau 2 bicicliști (săru'mâna! - faptele bune se-ntorc înzecit) izolirband să-mi leg vitezometrul (că se rupsesera ambele urechi de prindere) și o folie alimentară pe care-am pus-o în două peste far.Totul funcțional, lumini, beculețe tot. Plec ușor spre Șelimbăr să caut un meseriaș s-o consulte, se comportă bine furca, max. 80-90, după ce nu l-am găsit acasă am mers mai departe, pana in 120 - folia rezistă! Coana, temperamentală, și-a luat numele de Zoe, de la pățania asta de la Sibiu.

- ca să nu mă plictisesc pe autostradă, o iau pe DN7. Greșit. Asfalt încrețit, peticeli, zdrăngăneală până-n Tărtășești - drumul de Târgoviște. Cam de prin județul Dâmbovița lucrurile s-au stricat vizibil.

- nici porțiunea Mediaș - Sibiu n-aș recomanda-o, e șantier, cu unele porțiuni bune

 

Cam așa.

 

Morala 1: toate traseele trebuie verificate dinainte, ca pot apărea suprize

Morala 2: cazi, te ridici și mergi mai departe

Editat de pettas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...