Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa tragem niste fum in piept, sa ne calmam. Cu ocazia asta am aflat ca Posta Romana sucks. Pe track and trace vazusem coletul ajungand inca de miercuri in Bucuresti, dar nu s-a obosit nimeni sa ma anunte. Cum nu dadeau niciun semn de viata, m-am dus eu peste ei, moment in care coletul a aparut prin magie. Deci a durat, practic, 5 zile sa primesc coletul prin DHL din Germania. Cum reusesc dealerii Ducati sa aduca piese in 2 luni ma depaseste.

 

Altfel, pentru toate modelele de Monster 600/750 exista aceeasi curea, 68 de dinti rotunzi. Cea ieftina, de 14E e produsa de Flennor (UK), cea scumpa de 35 e originala Ducati, produsa de Gates (tot UK), cu scris rosu despre care am inteles ca ar insemna ranforsare cu kevlar in loc de fibra de sticla. Cert este ca nu as avea absolut niciun stres sa tin cureaua originala 20.000km cu o intindere la fiecare schimb de ulei, in timp ce pe cea aftermarket as verifica-o la cel mult 1000km dupa ce am trecut de 10.000km si as schimba-o la 15.000. OK, poate chiar suflu in iaurt dupa ce am patit, dar 150 de lei o data pe sezon (la mine cam de doua ori pe sezon, ma rog) chiar nu e o avere. Iar varianta "pana crapa" nu exista. Cel putin in cazul meu am dat de 10 ori mai multi bani decat daca mi-as fi schimbat curelele cand am cumparat mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)Cum reusesc dealerii Ducati sa aduca piese in 2 luni ma depaseste.

 

Stiu ca e stupid, dar si eu m-am confruntat cu problema asta: dealerii nu fac comanda decat atunci cand se strang destule cereri. Daca nu sunt dealeri oficiali, asta le permite sa beneficieze si de o reducere de pret datorata cantitatii comandate. Asta o stiu la randul meu de la unul dintre acesti "dealeri".

 

Iar daca este vorba de piese pentru motociclete pe care nu le vezi pe toate strazile (ex- Ducati, ca sa nu mai pomenesc de MV Agusta, Benelli, etc.), aceste cereri se strang cu atat mai greu. Pe de alta parte pe ei nu-i deranjeaza mult, fiind destul de putini oameni ca noi, care se intereseaza in stanga-dreapta si bat internetul in lung si-n lat ca sa faca rost personal de piese, cat mai ieftin si mai repede - majoritatea prefera sa nu-si bata capul si sa astepte :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Check this out!!!

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...997-329346.html

 

 

Motocicleta de exceptie, pregatita de o tura la mare sau plimbari pe Cheia. O am de trei ani si inca sunt fascinat de cum poate sa se comporte pe curbe.

 

Curelele de distributie noi originale Ducati (Iulie 2010); filtrul de benzina, filtrul de ulei si filtrul aer noi originale Ducati (Iulie 2010); oglinzi noi Ducati performance, cabluri acceleratie noi originale Ducati (primavara 2010), semnalizari noi de Monster 620, bujii noi Champion luate de la Ducati, cauciucuri Dunlop Sportmax bune, carburator curatat si sincronizat recent. Toate componentele originale Ducati.

 

Motocicleta va veni cu carte de service Haynes (foto sau http://www.amazon.com/Haynes-Manual-Ducati...8285&sr=8-2 ).

 

De asemenea motocicleta va veni si cu o geaca JAG Moto Thunder impecabila de toamna, marimea 54, 200 RON (daca nu se va vinde pana atunci) /index.php?showtopic=580925 .

 

 

Intre timp poate fi vazuta pe la Academie Miercurea sau pe Cheia in week-end-uri. Mai multe detalii la telefon sau mail.

post-18690-1284299741_thumb.jpg

post-18690-1284299796_thumb.jpg

post-18690-1284299807_thumb.jpg

post-18690-1284299837_thumb.jpg

Editat de tetea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Succes si spor la vanzar(i), tetea!

 

In alta ordine de idei:

 

CUMPAR:

- far Ducati Monster

- oglinzi Ducati Monster

 

VAND:

- aripa fata, neagra Ducati Monster (se potriveste la ORICE Monster de dupa 2001)

- furtune de frana racing fata, Brembo (se potrivesc la Ducati, poate si la alte marci)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot suntem la capitolul vanzari and stuff, eu am de donat tija de la schimbatorul de viteze de Monster impreuna cu o ureche (pe care trebuie s-o gasesc). Se da doar cuiva care are nevoie de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot suntem la capitolul vanzari and stuff, eu am de donat tija de la schimbatorul de viteze de Monster impreuna cu o ureche (pe care trebuie s-o gasesc). Se da doar cuiva care are nevoie de ea.

 

La aceasta ma inscriu eu pentru ca a mea este raschetatata de la o cazatura:(

 

Only one @ Rasnov KRONSTADT BIKERS MOTO PARTY 2010 pictures and videos

Mesaj completat

Merge careva la MOTO X Country? Detalii despre locatie gasiti aici.

 

Pana acum s-a anuntat decat Buggy..mai sunt doritori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul care m-a imprastiat, si din cauza caruia nu am postat nimic la stiri de doua zile ca deh.. acte hartoage probleme, are RCA la EuroINS.

 

Daca aveti pe cineva pe acolo lasati un PM cu ceva informatii, nu de alta dar paote o sa am o viata mai usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saved warn logs: ZaiR

 

 

 

Warned by Notes

ADMIN Warned on Today, 01:16 AM

Added to warn level Va rugam a elimina bannerul din semnatura!

 

 

 

Mentalitatea celor ce ne administreaza.

 

 

MESAJ CATRE ADMIN!!!!

 

 

In loc sa mi dai warn pentru bannerul de blog, mai bine le ai taia accesul celor ce nu stiu sa scrie/vorbeasca romaneste.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e buna, dar design-ul defectuos. Chiar arata ca un Monster indesat. Si cum Monster-ul nou e urat... Oricum, motoreta se va numi Ducati Diavel si va fi prezentata oficial la EICMA in Milano (2-7 noiembrie).

 

Pentru mai multe informatii si stiri actualizate zilnic, intrati pe ducatiblog.ro

 

Chiar, Sinner-, ce si cum s-a intamplat? Motoreta cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru lenesii care nu intra sa citeasca uite ARTICOLUL

 

De asemenea avem si forum pentru ducatisti

 

Motoreta mea e polizata pe stanga si alte detalii gen un disc de frana stramb si frane de nipru in consecinta, euroins sunt niste mai mult sex oral$ti si circul abia incepe, o sa vad ce si cum pe parcurs, daca cer banii in regie proprie sau o repar in service.. nu stiu inca ce urmeaza sa fac.

 

faza e ca a trecut o saptamana si umarull tot ma mai jeneaza, iar laba piciorului ma tot doare la dracu, ma rog.. o sa se repare, dar e deranjant.. yak.

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=> RADIOGRAFII. Nu, serios. Radiografii. Ma rog, daca nu ai facut deja. Sa vezi ce si cum. Dai de alte belele daca nu.

 

Cu motoreta cred ca te-am vazut ieri. Am vazut furtiv un 749 galben polizat pe stanga. Cred ca tu erai. Ma rog, e bine ca merge. Cu regia proprie am auzit totusi ca te plimba mai mult.. dar macar faci ceva banuti :moron:

 

Oricum, bine ca e cat de cat OK. Get fully fit soon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...