Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

din germania maxim o saptamana, din anglia cateva zile, din italia o luna ....(au probleme cu posta)

Mesaj completat

 

eu ma feresc sa cumpar de pe ebay.it (sau alte situri din IT), pentru ca dureaza mult....

Mesaj completat

 

UZUNU: pe tipul din Craiova l-am sunat eu de 2 ori, si nu trimite prin curier, posta, sau altceva ....

zice sa te duci personal in Craiova sa iti alegi ce vrei de pe ducatiul ala, iar daca si-a schimbat parerea da-mi si mie un semn, ca vreau si eu ceva de la el.

Multumesc!

Nu m-ar deranja sa trag o fuga pana la craiova daca as avea timp. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu m-ar deranja sa trag o fuga pana la craiova daca as avea timp. :|

 

si PzKpfW ar vrea sa mearga pana acolo, dar pe sapt viitoare...

 

si eu as vrea, vad ca si tu, poate facem o tura ?

ce ziceti ?

 

eu i-am propus lui PzKpfW sa mergem cu smartul meu, daca e sa ne hotaram sa mergem, fa si tu o lista si iti luam de la omul ala ! ...dar dai si tu de 1L de motorina

 

sau mergem toti cu mobrele

Mesaj completat

dap ;) e cam riscant

nu prea mai am chef de udeala....

cred ca o sa ies pana la cheia, asa pe la amiaza, in caz ca nu ploua-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-a anuntat Dilly ca a facut contract cu oamenii de la care am facut comanda de curele. E win-win situation. Noi nu mai platim transport, ba chiar mi-a zis ca la el s-ar putea sa fie un pret putin mai bun, iar la anul probabil o sa aiba chiar stoc de chestii sensibile, gen curele. El castiga bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-a anuntat Dilly ca a facut contract cu oamenii de la care am facut comanda de curele. E win-win situation. Noi nu mai platim transport, ba chiar mi-a zis ca la el s-ar putea sa fie un pret putin mai bun, iar la anul probabil o sa aiba chiar stoc de chestii sensibile, gen curele. El castiga bani.

putem cumpara numai curele, sau tot ce e pe site, fara sa platim transport ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce-i pe site.

 

Asta e, noi o sa platim si transportul, dar chiar si asa, scorul la care se ajunge e mult mai mic decat de la orice reprezentanta ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

In legatura cu piesele de pe SS-ul din Craiova: se pare ca omul e de neconvins. Trebuie mers pana acolo. Eu pot sa merg joi sau vineri saptamana viitoare, cu cine se ofera.

 

Alta solutie ar fi sa vorbim cu cineva sa ne scoata piesele de pe "cadavru" si sa le trimita prin posta. Eu cunosc un motociclist in Craiova care cred ca ar putea sa faca asta, dar va trebui sa ii dam si omului ceva...

 

Deci, in concluzie, cum facem pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

In legatura cu piesele de pe SS-ul din Craiova: se pare ca omul e de neconvins. Trebuie mers pana acolo. Eu pot sa merg joi sau vineri saptamana viitoare, cu cine se ofera.

 

Alta solutie ar fi sa vorbim cu cineva sa ne scoata piesele de pe "cadavru" si sa le trimita prin posta. Eu cunosc un motociclist in Craiova care cred ca ar putea sa faca asta, dar va trebui sa ii dam si omului ceva...

 

Deci, in concluzie, cum facem pana la urma?

NEBUNIE

clar...ca mai convenabil ar fi sa vb cu motociclistul ala, si sa le trimita, si sa-i dam si lui ceva .....parerea mea

 

P.S. eu vreau de la SS-ul aluia sonda pentru presiunea uleiului

nush ce a-ti vorbit voi cu omu'...dar pe sonda mi-a zis ca nu vrea nici un ban...ramane sa impartim frateste transportul si "comisionul" motociclistului ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu va mutati postingurile si pe forum320x60.gif nu am sa va mai scriu nimic, na.. uite asa.. eu va tin la zi cu microbul si voi nu contribuiti deloc..

 

u lazy monsters.. ;)

 

Ca bine ai zis-o!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

In legatura cu piesele de pe SS-ul din Craiova: se pare ca omul e de neconvins. Trebuie mers pana acolo. Eu pot sa merg joi sau vineri saptamana viitoare, cu cine se ofera.

 

Alta solutie ar fi sa vorbim cu cineva sa ne scoata piesele de pe "cadavru" si sa le trimita prin posta. Eu cunosc un motociclist in Craiova care cred ca ar putea sa faca asta, dar va trebui sa ii dam si omului ceva...

 

Deci, in concluzie, cum facem pana la urma?

In principiu as putea ajunge eu la Craiova luni. Va confirm maine. Nu vreau niciun ban pt transport, insa am trei conditii:

- cel mai mare articol de carat sa fie de nivelul unei roti. N-o sa car pt nimeni o furca, un cadru sau alte prostii de gen.

- banii inainte. Stabiliti suma cu omul prin telefon, apoi ne intalnim duminica .

- luni pe seara veniti in Gara de Nord si va luati catrafusele

 

Pe langa melcul de kilometraj, pe mine s-ar putea sa ma intereseze si discurile fata daca sunt aceleasi ca la ST4 si la un pret bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau ceva de la SS ...tija inpingatoare de la ambreiaj (cea dintre cilindrul receptor si placa de presiune) . Sun dimineata sa intreb de pret . O seara frumoasa !

Mesaj completat

Salutare ! Am vorbit acum cu omu` si e foarte nehotarat asupra preturilor . A spus sa-l anunte cu ceva timp inainte cel care merge , sa fie pregatit . Eu as mai vrea si semighidoanele daca au pret bun si mi-a zis sa fac eu pretul pt ce vreau ca sa mai scoata si el ceva pe mobra . Deci va rog sa ma anuntati si pe mine cand si unde va intalniti maine pentru bani , liste etc. 0726384725 Christi . Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, pot sa plec luni. Il sun mai tarziu si-i zic.

 

Altfel, hai sa ne vedem maine (duminica) la un 18 la Ursu pentru liste si bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ o chestie tare misto la Ducati, pe care n-am mai vazut-o la alt producator. Chiar daca motoarele sunt complet diferite, foarte multe piese sunt interschimbabile. Si ma uitam pe microfise. Sistemul de franare, etrierii, ambreiajul, controalele, aparent si rotile. N-or fi ele prea fiabile sau prea ieftin de intretinut, dar macar stii ca acelasi disc de frana merge si pe monster 600, si pe 916.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MISH check this out ..........cea mai ieftina de pana acum ....stiu ca si tu vroiai si tocmai faceam un search pe ebay

 

http://cgi.ebay.it/PEDANA-DESTRA-DUCATI-MONSTER-600-/150489112307?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item2309d99ef3

Mesaj completat

MISH check this out ..........cea mai ieftina de pana acum ....stiu ca si tu vroiai si tocmai faceam un search pe ebay

 

http://cgi.ebay.it/PEDANA-DESTRA-DUCATI-MONSTER-600-/150489112307?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item2309d99ef3

 

scuze mish, dar omul cred ca a gresit anuntul sau poza, aia din poza e de stanga, parerea mea ..

in fine, in concluzie se pot gasi lucruri ieftine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu ma pot vedea cu voi azi - lucrez pana la 22. Daca se poate sa ne vedem dup-aia, e OK. Totusi, pana pe marti nu voi avea bani (astept cu nerabdare ziua de salar).

 

Indicativ in legatura cu marimea pieselor, eu am nevoie de axul fata si de senzorul de temperatura presiune atmosferica (e o chestie de vreo 4cm x 4cm).

 

Daca hotarati ceva sau sunt noutati, postati va rog!

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greu cu ducatiurile astea bre, greu cu ducatistii.. fiabile?

 

Se potrivesc multe piese de pe un motor pe altul pentru ca motoarele la ducati sunt folosite intre ele la mai multe tipuri de motociclete cu foarte mici modificari.

Ducati este scump de intretinut la reprezentanta, corect, dar daca te pasioneaza itnr-adevar si te duce si un pic mintea, gasesti un ebay salvator, un moto.it la fel de util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...