Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

 

Note : To ZaiR - Am tras de capacul ala cum n-am tras niciodata :))

 

La mine s a reusit si deformarea rezervorului :D

 

Bine ca s a rezolvat!. Bucura te de ea acum ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai mobra este in stare perfecta de functionare, ulei schimbat la 3,4 mii de km....

 

Fooaaarte tare. Ce poate fi mai marfa decat un monstru napoletan? :))

Ramane sa ne auzim cand vii in tara, daca eu nu am gasit deja si tu de-ai decis sa o dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara'

postez cateva poze facute la ultima intalnire ducati petrecuta spatamana asta la academia militara,

a inceput sezonul!!!

asteptam cati mai multi km impreuna,

facand exceptie de zilele ploioase care se pare ca nu se mai termina,

 

asfalt uscat tuturor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana imi gasesc monstrul pereche, imi pun la punct strategia de viitoare mofidicari. Voiam sa va intreb daca a facut vreunul dintre voi operatiunea de a trece toate firele electrice prin cadru. E ceva la care chiar nu m-as baga singur, dar din pozele pe care le-am vauzt pare sa "curete" destul de mult monstrul :)

 

Ofer spre vizionare o motoreta frumoasa....

post-47983-0-59559700-1305894702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana imi gasesc monstrul pereche, imi pun la punct strategia de viitoare mofidicari. Voiam sa va intreb daca a facut vreunul dintre voi operatiunea de a trece toate firele electrice prin cadru. E ceva la care chiar nu m-as baga singur, dar din pozele pe care le-am vauzt pare sa "curete" destul de mult monstrul :)

 

Ofer spre vizionare o motoreta frumoasa....

post-47983-0-59559700-1305894702_thumb.jpg

 

PRIN cadru?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRIN cadru?!

Da. Acum sunt la birou si nu am poze, dar cand ajung acasa o sa postez mai multe. Depinde foarte mult cum e facuta operatiunea asta, pt ca in principiu, o gaura in cadrul ala e un punct de concentratie al tensiunilor....dar daca nu e un punct de torsiune (e.g. zona unde este prins motorul, zona din imediata apropiere a jugului, etc) ar trebui sa fie ok.

E destul de complexa treaba, si d-aia zic ca nu m-as baga, dar am vazut-o facuta.

 

More pics to follow

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2007 cand s-a trecut la motorul 998 Testastretta, S4R si S4Rs (cum e cel din poza) au primit si o "cosmetizare" prin rearanjarea cablurilor, tevilor si furtunelor. Din cate stiu eu nu trece nimic prin cadru, sunt pur si simplu aranjate mai eficient, cu multe prinderi si "carlige" pe interiorul cadrului, unde nu se vede.

 

In plus, mi se pare ca Testastretta e un motor "mai aranjat" cu totul. Banuiala mea e ca atunci cand au facut motorul Desmoquattro, nu se gandeau ca va ajunge pe un naked bike si nu si-au pus problema esteticii. Ideea de Monster cu motor de SBK, racit pe lichid le-a venit pe parcurs - si pentru ca piata incepuse sa ceara naked-uri performante. Testastretta a fost gandit din start sa apara si pe Monster/Streetfighter, si se vede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2007 cand s-a trecut la motorul 998 Testastretta, S4R si S4Rs (cum e cel din poza) au primit si o "cosmetizare" prin rearanjarea cablurilor, tevilor si furtunelor. Din cate stiu eu nu trece nimic prin cadru, sunt pur si simplu aranjate mai eficient, cu multe prinderi si "carlige" pe interiorul cadrului, unde nu se vede.

 

In plus, mi se pare ca Testastretta e un motor "mai aranjat" cu totul. Banuiala mea e ca atunci cand au facut motorul Desmoquattro, nu se gandeau ca va ajunge pe un naked bike si nu si-au pus problema esteticii. Ideea de Monster cu motor de SBK, racit pe lichid le-a venit pe parcurs - si pentru ca piata incepuse sa ceara naked-uri performante. Testastretta a fost gandit din start sa apara si pe Monster/Streetfighter, si se vede.

 

Very much like the comment :ok:

 

For the record: poza cu S4Rs-ul era doar un exemplu de motoreta frumoasa, nu zic ca erau cablurile trecute prin cadru. Dar da, se vede ca e mai curata, si sunt de acord cu explicatia data de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carbunii din electromotorul meu dau semne de oboseala intrebarea mea pentru voi: a mai facut cineva operatiunea asta? se pot schimba fara a demonta complet electromotorul prin capacul din spate sau trebiue demontat complet? am vazut ca are doua suruburi in spate de unde ar trebui sa se desfaca capacul unsa unul dintre ele este cam inaccesibil iar capacul este f aproape de o conducta de ulei. se poate demonta acel capac? se pot schimba pe acolo?? sa stiu daca ma apuc pentru ca daca trebuie sa dau electromotorul jos sunt terminat, asta ar presupune sa demontez carterul dreapta, sa schimb uleiul, sa golesc instalatia de racire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, voi vedeti ce vreme e afara? E perfect de mers cu motoreta. Nu-i frig, nu-i prea cald. Hai pe undeva!

Salutare,

Astazi stau cu bebe, parc, leagane, carucior, parents stuff,

Maine ma bag la o tura, asteptam propuneri,

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Astazi stau cu bebe, parc, leagane, carucior, parents stuff,

Maine ma bag la o tura, asteptam propuneri,

asfalt uscat tuturor

 

Azi prin tara vremea e ok dar sunt posibilitati de ploaie,

 

si pentru mine e mai bine maine, fscem o tura dar nu mai mare de 400km, ziceau ca se baga si fetele - mada si gogosica, si florin parca

 

hai sa proppunem un trseu - pe cheia am tot mers...

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi prin tara vremea e ok dar sunt posibilitati de ploaie,

 

si pentru mine e mai bine maine, fscem o tura dar nu mai mare de 400km, ziceau ca se baga si fetele - mada si gogosica, si florin parca

 

hai sa proppunem un trseu - pe cheia am tot mers...

 

 

Ciao,

Daaaa....e perfecta vremea azi...tocmai ce m-a prins o super rapaiala...e a doua oara saptamana asta....se pare ca-mi place sa fiu uda pe s4 asta...tztztztz.....

Si eu tot maine ma bag, azi am program administrativ cu tata....imi caut masina.....asa ca astept sa vad unde vreti sa mergem....eu una nu am fost niciodata pe Siriu....dar nu zic ca trebuie mers neaparat.....oriunde vreti voi.....pup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

siriu sa fie atunci:)

 

o sa plecam ami de dimineata pe traseul: Bucuresti -Buzau - Siriu - Cheia - Buc

 

Loc de plecare OMV colentina (langa europa pe dreapta) la ora 10:00.

Pana acum sunt: eu, kinderu, alex - blondu mic, felician, mada, poate gogosiva.

 

vremea s-ar parea ca e ok, - dar e bine sa va luati si un echip de ploaie pt orice eventualitate.

 

daca mai sunt doritori, ne vedem maine dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

siriu sa fie atunci:)

 

o sa plecam ami de dimineata pe traseul: Bucuresti -Buzau - Siriu - Cheia - Buc

 

Loc de plecare OMV colentina (langa europa pe dreapta) la ora 10:00.

Pana acum sunt: eu, kinderu, alex - blondu mic, felician, mada, poate gogosiva.

 

vremea s-ar parea ca e ok, - dar e bine sa va luati si un echip de ploaie pt orice eventualitate.

 

daca mai sunt doritori, ne vedem maine dimineata

Posibil sa mai aduc o fata, nasimea cu o honda ,

ne vedem maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti....vin si eu iar cu o mica problemuta....nu imi dau seama ce se intampla dar imi inegreste bujiile si le uda instantaneu.....chiar si dupa 1 minute de mers la relantiu....de la ce poate fi?

mentionez ca am reglat si curatat carburatoarele acum nici 800 de km si ca folosesc numai benzina de calitate....

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...